Gönderen Konu: köpeğm kusuyor  (Okunma sayısı 2057 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet ÖZDEMİR

• *
köpeğm kusuyor
« : 12 Haziran 2010, 06:08:47 »
merhaba avlak dostları. bugün sabah köpeğimin yemeğini vermek için dışarı çıktığımda köpeğim kusmuş ve dışkısı sıvı bir şekildeydi. dışkıda sıvılık 2-3 gündür vardı ama kanlı olmadığı için pek üstüne düşmedim. havarlarda bi kaç gündür yağışlıydı, köpeğimde ıslak yerlere yattı kulübesi olmasına rağmen.soğuktan üşütmüş olabilir diye düşünüyorum yinede siz sevgili avlak dostlarından bu konuda yardım ve fikir almak istedim. bu durumu nasıl çözebilirim ve köpeğime ne olmuş olabilir. yardımlarını için şimdiden teşekkürler
Ahmet ÖZDEMİR
1984-Denizli

Çevrimdışı Bora TANKUL

• *
Ynt: köpeğm kusuyor
« Yanıtla #1 : 13 Haziran 2010, 00:05:14 »
en doğrusu veterinere göstermek ancak endişe edecek bir durum sözkonusu değilse şimdilik sadece pirinç lapası ile besleyin. dışkısı düzelene kadar sadece haşlanmış pirinç ona iyi gelecektir bu arada aman suyunu sakın eksik etmeyin.
  • Stoeger M3000 Peregrine
  • Huğlu 103 DE
  • Deutch Kurzhaar
Bora TANKUL
1969 - İstanbul
Stoeger M3000 Peregrine, Max5
Huğlu 103 DE

Suat MUTCU

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2011, 09:49:01 »
köpegin 1 yaşından küçükse ve kanlı isal ise gençlik hastalıgı da olabilr.Seni korkutmak istemem ama bi veterinere göstersen iyi olur...

Çevrimdışı Fatih SALIKER

• *
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2011, 09:46:28 »
Benimde başımda aynı dert var ama sizden ileri safhadayım yasadıklarımı sizinle paylaşmak istedim ki,siede faydası olsun. 5 yasında ing. pointer erkek köpeğim var, köpeğim cok besili ve iştehlıydı. Bundan 1 ay önceydi köpek iştahsızlastı ve sonra hiç yememeye basladı. İlk baslarda sıcaklardan olabilir diye düşündüm fakat daha sonra köpek hiçbirsey yemiyor sadece su içerek yasıyordu.
     Köpeğim zayıflamaya basladı, halsizlik vardı ama cok kötü değildi durumu veteriner arkadsıma götrürdüm, kan tahlili yaptı enfeksiyon ve ateş var dedi. Damardan sırtından ve kalcasından iğne yaptı 2 gün daha götürdümbacaktan iğne yaptı ama köpekte bi değişikilik olmadı. Bir hafta kadar daha bekledim durum aynı tekrar götürdüm bu sefer bacaktan iğne yaptı fakat bu iğne penisilin türeviydi sanırım köpek iğneyi zerk ederken bagırdı hiç bagırmazdı, bu iğneyi iki gün daha götürdüm üçledik yine değişmedi. Yaklaşık 20 gün olmustu hastalık baslayalı bi kaç gün daha sabrettim yine götürdüm köpeği yine sırttan ve kalçadan iğne ve bu sefer Tetradox diye bir hap verdi eger düzelmezse hayvan hastanesine götür dedi. Tetradox u hergün sabah akşam 2 adet yutturmaya basladım. Pek bi değişiklik olmadı köpek ölmiyecek kadar yiyordu.
     Bunun üzerine veterineri değiştirdim başka bir arkadasa götürdüm o köpekte enfeksiyon falan olmadıgını karnında şişlik oldugunu gaz var sanki dedi. Bir parazit iğnesi ve hap yutturdu birde cocuklara verilen sopravit diye bir iştah açıcı surup verdi köpek yemeye basladı bir iki gün yedi iştahıda artmaya basladı. Dün yıkadım köpeği ve yerini temizledim dezenfekte ettim cok iştahlı bi şekilde yedi bu sabah işe gelirken baktım yediklerinin tamaını kusmuş ve ishal gibi pislemiş moralim bozuldu sevinmiştim düzeldi diye.  Yıkadım diye üşüttümü acab bilmiyorum.
Yanlız şunu söyliyebilirim korkma bence zaman içinde köpeğin düzelcek diye düşünüyorum benim tahminime göre midesinde bişey var hayvanın  mikrop aldı ve sürekli yediklerini kusuyordu o yüzden yemiyor. Fakat bu tetradox bence fayda saglıyor ucuz bi antibiyotik bence bi dene faydasını görürsün .
   Sende paylaşırsan gelişmeleri sevinirim ban da faydası olabilir. saygılar.
imza hanenizi eksiksiz doldurunuz,zorunludur...
MANİSA-MERKEZ
NASİPTEN ÖTESİ HEVESTİR.