Gönderen Konu: AKKAR ALTAY KAMUFLAJ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORUM  (Okunma sayısı 4158 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ufuk VAROLAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
         Öncelikle Merhaba..
   Ben yeni bir avcıyım ve elimde şu an TU-KA Robust Tipi Çifte var Babamın tüfeği şimdilik onu kullanıyorum fakat
yeni bi tüfek almak istiyorum kararımıda AKKAR ALTAY Y.Otamatik olarak karar verdim ama ben kamuflaj kaplama
olan modelini beğendim sizlerden öğrenmek istediğim kaplamalı olanla kaplamasız olanın arasında her hangi bi
fark varmı bunu merak ediyorum kaplamalı alsam ne gibi sorunlarla karşılaşırım bunları belirtirseniz sevinirim.
 Bide Namlu boyu ne olmalı sadece domuz ve çulluk avlarına gidiyorum (genellikle domuz avı ama)
   Şimdiden teşekkürler......

Buda beğendiğim tüfeğin resmi..
1989 TEKİRDAĞ
TU-KA Robust tipi çifte (Baba Yadigarı)

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• *
Ynt: AKKAR ALTAY KAMUFLAJ HAKKINDA BİLGİ ALMAK İSTİYORUM
« Yanıtla #1 : 02 Şubat 2014, 20:15:21 »
Öncelikle hoşgeldiniz ufuk bey. ikisinin arasında mekanik olarak ve kalıte olarak hiç bir fark yok artısı eksisi olabilir şöyle metal kısımlar çizilmemiş olur boya sorunu olmaz vs.  tabı kamuflaj için ek olarrak para ödüyorsunuz bidaha da kamuflajı sökme imkanınız yok.. zaten domuz avı için pek kamuflaja gerek yok ama hoşunuza gitmişse neden olmasın sadece söylediğiniz avlarda kullanıcaksanız 61 namlu işinizi görür ama arada bır üveyik, tavşan vs giderim diyorsanız 66 namlu olabılır .ben bu tüfeğin yarı kamuflajlısını almıştım onuda bır inceleyın derim sadece el kundak ve dipçiğinde kamuflaj var yanı değiştirilebilir sentetik kısımlarda ..linki atıcam ordan benim tüfeğe bir bakın .http://avlakforum.com/forum/akkar-av-tufekleri/akkar-a273145c9-dusunceleriniz-kullananlar-biraz-yardim/ bu linkte benim adıma olan yorumda fotografı var selamlar.
1987-Edirne
bmp resim yükle

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 02 Şubat 2014, 22:23:58 »
Ufuk bey bende akkar altay ahşap modelini kısa süre kullandım  şunu söyleyebilirim çok güzel bir tüfek öncelilkle çok hafif yüze ele kolay oturuyor fişek şeçmez kolay kolay tutukluk yapmaz dikmez herşeyden öte akkar ın servisi bir numaradır Türkiyede eskmiş 10 - 15 yıllık akkar tüfeklere bile eğer ciddi bir sorunu yoksa üzretsiz bakım yapıyormuş fabrikası Kamo kaplamalı modele gelince diğer akkar modelerinden hiçbir farkı yoktur artısı dipçiği gövdeyi namluyu dış etkenlere karsı korur ömrünü uzatır ama kamo desen tercih meselesi genelde ördek ve kaz avcıları kullanıyor namlu boyuna gelince size tavsiyem uzun boylu iseniz 71 yada ben her avda kullanmak isterim dersiniz 66 cm namlu çok uygun olur selametle
1985
BURSA

Çevrimdışı Ufuk VAROLAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 02 Şubat 2014, 22:45:27 »
Öncelikle hoşgeldiniz ufuk bey. ikisinin arasında mekanik olarak ve kalıte olarak hiç bir fark yok artısı eksisi olabilir şöyle metal kısımlar çizilmemiş olur boya sorunu olmaz vs.  tabı kamuflaj için ek olarrak para ödüyorsunuz bidaha da kamuflajı sökme imkanınız yok.. zaten domuz avı için pek kamuflaja gerek yok ama hoşunuza gitmişse neden olmasın sadece söylediğiniz avlarda kullanıcaksanız 61 namlu işinizi görür ama arada bır üveyik, tavşan vs giderim diyorsanız 66 namlu olabılır .ben bu tüfeğin yarı kamuflajlısını almıştım onuda bır inceleyın derim sadece el kundak ve dipçiğinde kamuflaj var yanı değiştirilebilir sentetik kısımlarda ..linki atıcam ordan benim tüfeğe bir bakın .http://avlakforum.com/forum/akkar-av-tufekleri/akkar-a273145c9-dusunceleriniz-kullananlar-biraz-yardim/ bu linkte benim adıma olan yorumda fotografı var selamlar.
   Hoşbulduk Samet Bey. Yorumunuz için teşekkürler, kamuflaj fikrinden vazgeçtim normal ağaç kundak olan modelinden alıcam kısmet olursa. Dediğiniz gibi arada tavşan ve üveyik avınada gidebilirim onun için 66 namlu benim için en ideal namlu boyu olacaktır verdiğiniz fikirler için tekrar teşekkür ediyorum.
1989 TEKİRDAĞ

Çevrimdışı Ufuk VAROLAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 02 Şubat 2014, 22:58:04 »
Ufuk bey bende akkar altay ahşap modelini kısa süre kullandım  şunu söyleyebilirim çok güzel bir tüfek öncelilkle çok hafif yüze ele kolay oturuyor fişek şeçmez kolay kolay tutukluk yapmaz dikmez herşeyden öte akkar ın servisi bir numaradır Türkiyede eskmiş 10 - 15 yıllık akkar tüfeklere bile eğer ciddi bir sorunu yoksa üzretsiz bakım yapıyormuş fabrikası Kamo kaplamalı modele gelince diğer akkar modelerinden hiçbir farkı yoktur artısı dipçiği gövdeyi namluyu dış etkenlere karsı korur ömrünü uzatır ama kamo desen tercih meselesi genelde ördek ve kaz avcıları kullanıyor namlu boyuna gelince size tavsiyem uzun boylu iseniz 71 yada ben her avda kullanmak isterim dersiniz 66 cm namlu çok uygun olur selametle
  Caner Bey bizim oralarda ördek yada kaz olmadığından kamuflaj fikrinden vazgeçtim. Boyum 1.72 dediğim gibi ağırlıklı olarak domuz avına gidiyorum ama nadirde olsa farklı avlara gidebiliyoruz bu yüzden dediğiniz gibi 66 namlu en ideal boy olacak. Akkar firması altay modeli hakkındada şu ana kadar kötü bi yorum duymadım sizinde bahsettiğniz gibi hep olumlu yorumlar aldım eğer olurda tüfekte bi sorun çıkarsada dediğiniz gibi servis hizmeti çok iyimiş yani adamlar tüfeğinin arkasında sonuna kadar duruyormuş bu nedenlerden dolayıda bende bu modeli tercih edicem kısmetse...
 Ayrıca yorumunuz için Teşekkür ediyorum
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2014, 23:00:17 Gönderen: Ufuk VAROLAN »
1989 TEKİRDAĞ

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 02 Şubat 2014, 23:10:35 »
Ufuk kardeşim kamuflaj fikrinden de vazgeçmişsiniz madem Akkar altay silver sentetik modelini yıllardır kullanıyorum daha tık demedi..İşinizi fazlasıyla görecektir..Servis ağıda mükemmel bir firmadır..Domuz ve çulluk için kesinlikle ve kesinlikle 61 namlu alın..Çok memnun kalırsınız ve mükemmel verim alırsınız..Diğer avlarda da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz..61 namlu alın derim pişman olmazsınız..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Ufuk VAROLAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 02 Şubat 2014, 23:42:06 »
Ufuk kardeşim kamuflaj fikrinden de vazgeçmişsiniz madem Akkar altay silver sentetik modelini yıllardır kullanıyorum daha tık demedi..İşinizi fazlasıyla görecektir..Servis ağıda mükemmel bir firmadır..Domuz ve çulluk için kesinlikle ve kesinlikle 61 namlu alın..Çok memnun kalırsınız ve mükemmel verim alırsınız..Diğer avlarda da gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz..61 namlu alın derim pişman olmazsınız..
Ersin abi sentetik modelinimi tavsiye edersin ağaç kundak modelinimi ? Bide 66 yada 61 namlunun arasında pek bi fark yok sanırım varsada ne gibi bi fark olur ?
1989 TEKİRDAĞ

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 03 Şubat 2014, 00:06:33 »
Ersin abi sentetik modelinimi tavsiye edersin ağaç kundak modelinimi ? Bide 66 yada 61 namlunun arasında pek bi fark yok sanırım varsada ne gibi bi fark olur ?
Bahsettiğin avlarda ciddi bir fark olacağını düşünmüyorum fakat gerek tek kurşun atımı olsun gerek çulluk avı olsun ısrarla 61 namlu almanı öneriyorum..Kundak olayına gelince sentetik modelini almanı tavsiye ederim domuzda çullukta dağda olsun sık çalılıkta olsun kırılma çizilme derdi olmaz..Akkar Altay Silver Sentetik..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Ufuk VAROLAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 03 Şubat 2014, 00:16:05 »
Bahsettiğin avlarda ciddi bir fark olacağını düşünmüyorum fakat gerek tek kurşun atımı olsun gerek çulluk avı olsun ısrarla 61 namlu almanı öneriyorum..Kundak olayına gelince sentetik modelini almanı tavsiye ederim domuzda çullukta dağda olsun sık çalılıkta olsun kırılma çizilme derdi olmaz..Akkar Altay Silver Sentetik..
Saol ersin abi söylediklerini değerlendirecem...
1989 TEKİRDAĞ