Gönderen Konu: Akkar Altay Silver  (Okunma sayısı 8940 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zeki TURGUT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Akkar Altay Silver
« : 03 Mayıs 2015, 14:42:18 »
Merhabalar,
Acemisi olduğum ve neredeyse hiçbir şey bilmediğim bir konu olmakla birlikte her zaman aklımın bir köşesinde olan bir av tüfeği alma hayalimi sonunda (49 yaşımda) gerçekleştirdim. İlk tüfeğim olarak mümkünse fabrikası İstanbul'da olan ve görece hesaplı denebilecek bir yerli tüfek almak düşüncesindeydim. Okuduğum olumlu yorumlar sonucunda, iki hafta kadar önce, Mercan Yokuşu'nda ki fabrika mağazasında görerek ve civardaki alternatifleriyle kıyaslayarak Akkar Altay Silver yarı otomatik ceviz tüfeğimi aldım. Kaz Dağları eteklerinde ki köy evimin civarında bolca domuz bulunması nedeniyle ilave slug namlusuyla Combo seti tercih ettim. Tüfeği ilk denememde boş fişeğin atılmasında kıstırma problemi yaşadım. Aynı gün fabrikaya giderek Ersin Bey'le tanıştım ve sorunu anlattım. Poligonda Yücel Hocam'ın da tahmin ettiği gibi basit bir tırnak ayarı sorunu olduğu anlaşılan takılma birkaç saat içinde giderildi, bana da gösterilerek ağır denebilecek bir deneme sürecinden geçirildi ve tüfek yağlanıp temizlenerek bana teslim edildi. Biraz yol teptik ama Ersin Bey'le keyifli bir sohbet ve benim gibi yeni başlayan biri için çok değerli bilgilere değdi. O günden bugüne yaklaşık 300 kadar atış yaptım. Şimdi keşke diyorum bu kadar beklemeseymişim :) Akkar'a ve Ersin Bey'e teşekkürlerimle..
Zeki Turgut
not: Ekteki videoda kullanılmış olduğum fişekler 24 gr. 7.5 no. YAF super trap fişekleridir.
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2015, 16:56:29 Gönderen: Zeki TURGUT »
1966 Istanbul

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Ynt: Akkar Altay Silver
« Yanıtla #1 : 03 Mayıs 2015, 14:56:02 »
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz Zeki bey,sizde şifayı kapmışsınız artık  :) Yeni tüfeğiniz hayırlı olsun,güzel bir seçim yapmışsınız kazasız belasız güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.Bende aynı tüfeğin sentetik modelini kullanan biri olarak size tek tavsiyem namlu boyasına dikkat etmeniz yağsız bırakmamanız,Ersin bey çok değerli bir insan size gerekli açıklamaları yapmıştır muhtemelen.Keyifli paylaşımlar dilerim,selamlar.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Zeki TURGUT

Çevrimdışı Zeki TURGUT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 03 Mayıs 2015, 15:37:01 »
Erol Bey hoş bulduk, çok teşekkürler, selamlar..
1966 Istanbul

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Fatih SUNMA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 03 Mayıs 2015, 17:57:30 »
Tüfek acaba kac kilo
1996 - Ordu

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2015, 18:50:30 »
Aramıza hoşgeldiniz,tüfeğiniz hayırlı olsun,kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 03 Mayıs 2015, 21:10:46 »
Aramıza hoşgeldiniz,tüfeğiniz hayırlı olsun,kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 03 Mayıs 2015, 21:11:21 »
  Abi aramıza hoş geldin. Hayırlı uğurlu olsun. İlk tüfeği almak zor belki abi ama gerisi nasıl geldi anlamıyor insan.
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985

Çevrimdışı Zeki TURGUT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 04 Mayıs 2015, 00:19:27 »
Hoşbulduk.. Sıcak karşılamanız için çok teşekkürler. Altay Silver yarı otomatiğin performansından ne kadar memnun olsam da Yücel hocamın da yönlendirmesiyle yarı otomatik Altay'ın yanına trap ve skeet için bir sporting superpoze de alacağım anlaşılan. Bu durumda tabi ki Akkar Sporting ilk tercihim olacak gibi görünüyor. Nasıl bir işe girdikse, hadi hayırlısı   :-\.. Herkese tekrar teşekkürler..
Zeki Turgut
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2015, 01:01:32 Gönderen: Zeki TURGUT »
1966 Istanbul

Çevrimdışı Zeki TURGUT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 04 Mayıs 2015, 00:31:33 »
Tüfek acaba kac kilo
Kendim tartmadım ama kataloğa göre 71 cm mobil şoklu (şerit nişangahlı) namluyla 3.15 kg. civarında olması gerekiyor. Combo setin yedeğinde bulunan 56 cm. slug namlu ise katalogdaki değerleri kıyaslayınca (56'nın değerlerinin olmayıp, 47'nin olması nedeniyle orantılama yaptım)  diğerine göre yaklaşık 150 gr. kadar hafif olmalı. Tabi ayrıca doğal  bir malzeme olan cevizin değişken özgül ağırlığı gereği + veya - 100 gr. tolerans olmalı.
« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2015, 01:23:34 Gönderen: Zeki TURGUT »
1966 Istanbul

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 05 Mayıs 2015, 10:47:17 »
Hayırlı olsun,alınabilecek en ideal yerli tüfeklerden birisini almışsınız,doğru seçim. Hemende ikinci tüfeğe atlamışsınız,bunun sonu yok haberiniz olsun:)
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Zeki TURGUT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 05 Mayıs 2015, 16:22:18 »
Raha Bey çok teşekkür ederim sağolun. Haklısınız konu derya deniz.. biraz ağırdan alıp önce haketmek lazım öyle değil mi?  :D
1966 Istanbul

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 06 Mayıs 2015, 09:12:55 »
Estafrllah,haketmek diye birşey olamaz,bu bir zevk,keyif meselesi,istediğinizi alabilirsiniz. Avcılık derseniz o biraz tecrübe işi onu ustalar bilir,bizim gibi silah severler genelde çok silah değiştirirler onu demek istedim,virüsü almışsınız yani:)
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN, Zeki TURGUT

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 06 Mayıs 2015, 21:55:50 »
Hayırlı olsun yeni tüfeğiniz satış sonrası musteri memnuniyeti ile adını duyurmuş nadir firmalarimiz dan birisidir akkar avı bol olsun
1976  istanbul

Çevrimdışı Zeki TURGUT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 07 Mayıs 2015, 10:43:07 »
Hayırlı olsun yeni tüfeğiniz satış sonrası musteri memnuniyeti ile adını duyurmuş nadir firmalarimiz dan birisidir akkar avı bol olsun
Engin Bey çok teşekkür ederim. Bu konuda yeterli bilgim olmadığı için karar vermeden önce bu forum dahil olmak üzere bulabildiğim herşeyi okudum. Şunu anladım ki tüfeğin kalitesi önemli ancak servis becerisi ve bundan da öteye firmanın zihniyeti de en az bunun kadar önemli. Çünkü hangi marka olursa olsun, aldığımız sonuçta insan yapısı ve hatalar olabilir. Sonuçta Akkar firması ve çalışanları beni yanıltmadılar. Pek fazla reklam, tanıtım yapmadıkları doğru. Bunu müşteri memnuniyetiyle yapmak düşüncesindelermiş. Ne diyelim o zaman bu deneyimlerimizi yazmak da bize düşmüş..  Şimdi dostlarla ilk ava gitmeyi iple çekiyorum. Tabi bu arada çalışmaya devam.. Tekrar teşekkürler..
Zeki Turgut
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2015, 10:44:44 Gönderen: Zeki TURGUT »
1966 Istanbul

Çevrimdışı Samet YILMAZ

• *
« Yanıtla #14 : 09 Mayıs 2015, 10:51:02 »
Zeki bey Tüfeğiniz hayırlı olsu,  güle güle kullanın inş. Akkar güzeldir.
1987-Edirne
bmp resim yükle

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 09 Mayıs 2015, 11:54:55 »
 Fiyat performans  olarak alınabilecek en ideal yerli tüfeklerden birisini almışsınız.Satış sonrası hizmetde bir numara olan firmadır kanımca.atış sonrası itina ile temizliğini yaptığınızda uzunca bir süre size hizmet edecektir.
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Zeki TURGUT

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 11 Mayıs 2015, 10:19:46 »
Zeki bey Tüfeğiniz hayırlı olsu,  güle güle kullanın inş. Akkar güzeldir.
Samet Bey çok teşekkür ederim, sağolun. Sizin ki de hayırlı olsun, kazasız belasız iyi günlerde kullanın.
1966 Istanbul