Gönderen Konu: Domuzlu Çulluk Avı  (Okunma sayısı 1814 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Berhan PINAROĞLU

• *
Domuzlu Çulluk Avı
« : 25 Ocak 2015, 19:46:50 »
Bu sezondan tat alamadığımdan yakınırken, dün yine ya nasip diyerek sabah yedide çıktım yola.Yıllardır gittiğim bölge, avcumun içi gibi her köşesini bilirim.Bundan yaklaşık 6 sene önce hiç kalkmazsa 10-12 kuş uçururdum bu bölgeden.Ama şu 4 yıldır gerek okul dolayısıyla gerekse havaların sıcak gitmesi nedeniyle doğru düzgün karagözlümle karşılaşamadık.Geçen sene 8-10 kuş aldım onlarda akşam bekinde.Bu çulluk sezonu açılışında yine bekte 2 kuş aldım, çok heveslendim bu sene güzel kuş olacak diye ama hiç kuş kaldırmadan döndüğüm çok oldu.

Dün yine kuş kaldırmadan döneceğimi düşünerek çıktım evden.Az gittik uz gittik derken benim oğlan çakıldı, kulakları dikti bekliyor.Yanaştım hadi oğlum derken biraz ilerledi yine durdu, az daha yanaştım oda biraz ilerledi derken pırrr, tek atış çantada.Ama sevincim tarif edilemez.

O bölgeyi arayıp düzlükten başka bir ormana girerken bizim oğlan bir girdi içeriye bi aşağı gidiyor bi yukarı ama kokuda belliki kuyruk fırfır.Bişey çıkmayacak zannetim baya oyalandı orda çağırıyorum bu seferde gelmiyor derken zil sesi kesildi.Tam olarak yerini kestiremiyorum çok sık içerisi.hadi oğlum derken biraz yürüdü durdu, yine hadi oğlum diye yalvara yakara bizim oğlanı yürüttük ama kuş hem köpeğe hem bana çok uzak kalktı 2 atış karavana.Ordan aşağıya inerken 2-3 kuş daha uçurdum birkaç tüfek attım ama sonuç yine karavana.Çok yürüyor kuşlar.köpek önümde fermaya dikiliyor kuş belki 20 metre uzaktan umulmadık yerden uçuyor.Dağın eteğinden giderken bi bölge bildiğimiz kümes :) daha girerken bi tane fırladı zaten tüfeği doğrultamadım ona, bizimkisi daha ferma veremeden aynı yerden bi tane daha kalktı 2 atış oda çantada :) Sonra bi abi var beni arıyor : Berhan senmisin o savaş çıktı sandım diye :), abi gel dedim çulluk yağmış buraya daha telefonu kapatmadan bi ferma daha.Oda çok uzak kalktı atamadım zaten.Neyse bi 15 dakka kadar o abiyi bekledim, geldi gerisin geri geldiğim yöne döndük o benim üst tarafımdan ilerliyor ben alttan onun kızıda bir kuş uçurdu attı olmadı.Yukarıya devam ederken benim oğlan yine kokuya girdi pırrrr, tak :) tek atış çantada.Sonra 2 kuş daha kaldırdık.Ama alamadık. Phenoma'nın maşallahı var bu arada düşünenlere tavsiye edebilirim.Şeytan kulağına, daha yolda bırakmadı. yeterki fişek-şok kombinasyonun ayarla.

resim yükleme servisi

Avı bitircez, orta sıklıkta bi yer var yukarıya doğru çıkıyoruz.Benim oğlan yoruldu :) ben zaten öyle. köpeğiyle abi önümde, bana 5 metre filan derken ne olduysa oldu aniden benim köpek ne ara gitti oraya anlayamadım bi mıyırtı koptu peşinden tak tak tak, lan atsana atsana diye bağırıyor bizim abi atmadım 8 numara saçma onların ancak sırtını kaşır :) ama çalılık yıkılıyor füze gibi geçtiler 6 veya 7 tane görebildim ben.Daha önce defalarca kez çulluktayken karşılaştım ama ilk defa yattıkları yerden kaldırdık.Abi bana bir döndü bembeyaz kesilmiş zaten :) Neyse domuzların hışırtısı kesildi ben tüfeğe kurşunları koydum benim oğlan yok piyasada.Çağırıyorum hiç ses yok 7-8 kez seslendim çok çok aşağıdan çıngır çıngır kafa yerde geliyor, belliki çok korkmuş.Kaçarken bide burnunu kanatmış ufacık bişey.Sağına soluna baktım bir oh çektim kazasız belasız atlattık şu mendeburları.Artık dedim av burada biter, eve dönüşte yanımdan 2 metre uzağa açılmadı bi ara baktım kalbi yerinden çıkacak gibi atıyor.

Dünü böyle bitirdik bugünde domuza baktık başka bir bölgeye 3 tane vuruldu ama fotoğraf çekme fırsatım malesef olmadı.Herkes yanında tek kurşun  bulundurmaz ama kendinizin ve köpeğinizin güvenliği açısından en azından 4-5 tane tek kurşun bulundurun üzerinizde, saldırmaz demeyin bilen bilir yaralı olduğu zaman neler yaptığını.Herkese böyle bol kuş görmeli bol aksiyonlu avlar diliyorum, rastgele.

gif upload

« Son Düzenleme: 26 Ocak 2015, 22:22:33 Gönderen: Berhan PINAROĞLU »
  • Huğlu 104/A 12/71
  • Armsan Phenoma Carbo 12/66
  • İstanbul Silah Monza .308
1994/Bartın

Çevrimdışı Zafer ÖZHAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Domuzlu Çulluk Avı
« Yanıtla #1 : 25 Ocak 2015, 19:54:47 »
Tertemiz yüzün gibi anlatımın var. Avların ve heyecanların daim olsun .
RAST GELE
  • Saint Ettienne Bergeron 65 mm 70 cm
1949 İZMİR

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #2 : 25 Ocak 2015, 20:52:54 »
heyecanlı ve güzel bir gün geçirmişsin :)
daim olsun kardeşim rasgele.
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Berhan PINAROĞLU

• *
« Yanıtla #3 : 25 Ocak 2015, 20:57:55 »
Tertemiz yüzün gibi anlatımın var. Avların ve heyecanların daim olsun .
RAST GELE

Teşekkür ederim, herkesin böyle kazasız heyecanlar yaşaması temennisiyle..

heyecanlı ve güzel bir gün geçirmişsin :)
daim olsun kardeşim rasgele.

Teşekkür ederim Tunç abi :)
  • Huğlu 104/A 12/71
  • Armsan Phenoma Carbo 12/66
  • İstanbul Silah Monza .308
1994/Bartın