Gönderen Konu: BROWNING MAXUS;BROWNING A5;BROWNING CITORI 725;BROWNING CYNERGY  (Okunma sayısı 5191 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• *
DEGERLI BUYUKLERIM ve KARDESLERIM NEDEN BROWNING BU MODELLERININ HEPSIN DE BACK-BORED -18,8 NAMLU YU KULLANIYOR,VAZGECMIYOR? COGUNLUK TA SU DUSUNCE BELIRGIN,genis namlu kalin sacma ve agir dolu uyumu.yoksa BROWNING sirf ördek kaz avi icinmi av tufegi üretiyor yada bizmi yaniliyoruz,ince sacma dusuk gramaj fidekler de de ayni sonuc elde ediliyormu acaba?
free image hosting
temp img uploader
upload photo
up pic
free image hosting
image
photo hosting
images
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2012, 21:51:53 Gönderen: Zafer YILDIRIM »
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

tolgaozhan

• Ziyaretçi
Ynt: BROWNING MAXUS;BROWNING A5;BROWNING CITORI 725;BROWNING CYNERGY
« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2012, 21:29:47 »
Zafer Kardeşim;
Rahmetli Dedem 60 yıl, Babam 40 yıl ben toplasan 10 yıl (12 yıl kadar ava gidemedim) hep 7 numara ve en ağır 32 gr - 34 gr sıkılar kullandık domuz hariç her ava. Hiç yanılmadık desem yalan olmaz. Hala daha bir çok av forumunda Rahmetli Dedemin avları anlatılır. Sıkı hep kendi yaptığı 7 numara sıkılardır. Üç çeşittir. Yaz , kış, sert kış :)
Konya'da seneler önce 26 gr 7 numara yaz sıkısı ile babamın kazı kanat kırığı düşürdüğünü hatırlarım. Fişeğe de "Sıçan Pici" der :)
Ben de kendi sıkılarımı kendim yaparım. Dedemden babamdan ne gördümse o :)
İzmir'in Dağteke köyünde bir tanıdığıma 28 gr 7 numara doldurduğum fişeklerden 8- 10 adet verdim. Kış günü soğuk havada önüne çıkan tavşana yaklaşık 30 m den tek atışla almış tavşanı. Hala daha anlatır ve benden sıkı doldurmamı ister :)
Ağır doluya, kalın saçmaya ve çok da pahalı tüfeğe hiç gerek yok. İyi bir köpek, güzel avcı dostlar, sonuna kadar muhabbet ve sağlam bir yerli tüfek her işini görür. Zira 60 yıldır görüyor kardeşim.
Umarım yardımı olur yazdıklarımın.
Selamlar ve Rast Gelsin

Çevrimdışı Murat DENİZ

• *
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2012, 23:01:02 »
zafer bey bence ince saçmadada sonuç gayet iyi kendim kullandım,sonuç süper bence
Murat İLDENİZ
1980 İSTANBUL

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• *
« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2012, 23:49:42 »
Winchester sx3 de aynı namlu ya sahip 18,8 iç çapı. Ve baya bir kullanıcısı var sx3 ün . Kullanan arkadaslar açıklama yaparlarsa aydınlatılmış oluruz diye düşünüyorum?
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı H.İbrahim GÜNGÖR

• *
« Yanıtla #4 : 18 Eylül 2012, 15:38:43 »
tolga özhan kardeşim ağzına sağlık konyanın kışıda kıştır hani erkek havasıdır .
H.İbrahim GÜNGÖR
1974 KÜTAHYA

Çevrimdışı Hüseyin ZORLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 28 Eylül 2012, 13:46:49 »
uzun bir dönem fusion evolve kullandım kekliğe hep aynı fişek attım winchester 32 gr 7 numara sonuç her defasında mükemmeldi kışın ise tahtalı avında 40 gr 4 no nikel kullandım bunda da aynı yani her türlü fişekte iyi sonuçlar aldım

« Son Düzenleme: 28 Eylül 2012, 14:29:36 Gönderen: Hüseyin ZORLU »
HÜSEYİN ZORLU 
1980 BUCAK