Gönderen Konu: 2015-16 av sezonunda TUNCELİ ilinin tamamın da Av YASAK (il av komisyonu kararı)  (Okunma sayısı 6371 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak

Son dakika...
Bugun Tunceli valiliği toplanta salonunda gerçekleştirilen il av komisyonu toplantısında 2105-2016 av sezonunda il genelinin tamamında avcılığın yasaklanması yönünde karar alındı. Dernegimiz olarak toplantida yer aldik ve populasyonun devami icin avciligin ilimizde yapilmamasi yonunde kararimizi ve gorusumuzu belirttik. Toplantıya başkanlık eden vali yardımcısı Ali Türk ve diğer kurum temsilcileri de duyarlı davranarak avcılığın önümüzdeki sezonda yapılmamasını oy birliğiyle karar altına aldı. Bu karatin alinmasina katki sunan sayin vali yatdimcisi ve diger tum komisyon uyelerine tesekkurler.
Doga av dernegine de karara itiraz etmeyip deatek sundugu icin dogaseverler olarak ayrica tesekkur ederiz.
Alinan karar Ankaraya gonderilecek ve merkezi av komisyonunda kesin neticeye baglanacak. Merkezi av komisyonunun alinan il kararina aksi bir tutum sergilemesi durumunda kesinlikle tepkisiz kalmayacak ve karara itiraz ederek dava acacagiz. Karar yaban hayatina ve onlari korumak isteyen halkimiza hayirli olsun.
Munzur Dogal Yasami Koruma Dernegi

Kaynak :
https://www.facebook.com/pages/Dersim-Do%C4%9Fa-Koruma-G%C3%B6n%C3%BCll%C3%BCleri/354525268015828
Dersim Doğa Koruma Gönüllüleri

Daha önce de sitemizde paylaştığımız başka bir konu ;

Tunceli’de, PKK mensupları tarafından avcılık yapanlara yönelik bildiri dağıtıldı. HPG Dersim Saha Komutanlığı imzasıyla dağıtılan bildiride, "Yıllardır yaptığımız uyarılarla, yayınladığımız bildirilerle tüm av faaliyetlerini, orman katliamlarını yasakladığımızı ilan etmemize rağmen bazı kesimler, kişiler halen av faaliyetlerinde, orman kesimlerinde ısrar etmektedir. Bu bildiri yayınlandığı  tarihten itibaren av faaliyetlerine devam eden, dışarıdan gelen avcılara öncülük eden kişiler görüldükleri yerde en sert şekilde cezalandırılacaktır. Bundan sonra dağ keçisi, keklik, alabalık gibi hayvanları avlayanlar bizim için düşmandır ve ona göre yaklaşım belirleyeceğiz. Bu uyarılarımıza uymayıp ava çıkan kim olduğuna bakılmaksızın vurulacakdır. Artık bu faaliyetlerde ısrar edenlere hiçbir şekilde müsamaha göstermeyeceğiz. Doğamızı, ülkemizi katledenlere düşmana nasıl yaklaşıyorsak öyle yaklaşacağımızı söylemekteyiz. Bu tarihten itibaren Dersim’in tüm alanlarında yaban hayvanlarının avlanması yasaktır. Yasağa uymalar da mutlaka ama mutlaka cezalandırılacaktır" denildi.
(İHA)
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

The following users thanked this post: Murat YILMAZ 55, Hüseyin ÖZCAN, Mustafa KARAGÖZ

Çevrimdışı Mustafa KARAGÖZ

• Avlak Yönetici
  • VATAN SEVDALISI,DOĞA DOSTU,UÇAR AVCISI
 O0
Zaten bu sezon, sezon sonuna doğru Tunceli Valiliği yukarıda bahsettiğiniz 2. Konu ile alakalı olarak avı yasakladı. Ne diyelim Doğa sever  teröristler, vergisini veren, kanun ve nizamlara bağlı kalan doğa düşmanı, hayvan katili ! AVCILARA tercih edildi. Hayırlı olsun.  >:(
 O0
  • Merkel Custom Made Boxlock Ejector S×S 20 ga
  • Robust 222 S×S 16 ga
  • MKE Kırıkkale 1963 S×S 12 ga
  • Derya-Lion mc391 Yarıoto
YA SEV YA TERK ET, YA TABİ OL YA DEFOL
1982/ELAZIĞ - İkamet: Malatya

The following users thanked this post: Tuncay KANDEMiR, Hüseyin ÖZCAN

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

Son dakika...
Bugun Tunceli valiliği toplanta salonunda gerçekleştirilen il av komisyonu toplantısında 2105-2016 av sezonunda il genelinin tamamında avcılığın yasaklanması yönünde karar alındı. Dernegimiz olarak toplantida yer aldik ve populasyonun devami icin avciligin ilimizde yapilmamasi yonunde kararimizi ve gorusumuzu belirttik. Toplantıya başkanlık eden vali yardımcısı Ali Türk ve diğer kurum temsilcileri de duyarlı davranarak avcılığın önümüzdeki sezonda yapılmamasını oy birliğiyle karar altına aldı. Bu karatin alinmasina katki sunan sayin vali yatdimcisi ve diger tum komisyon uyelerine tesekkurler.
Doga av dernegine de karara itiraz etmeyip deatek sundugu icin dogaseverler olarak ayrica tesekkur ederiz.
Alinan karar Ankaraya gonderilecek ve merkezi av komisyonunda kesin neticeye baglanacak. Merkezi av komisyonunun alinan il kararina aksi bir tutum sergilemesi durumunda kesinlikle tepkisiz kalmayacak ve karara itiraz ederek dava acacagiz. Karar yaban hayatina ve onlari korumak isteyen halkimiza hayirli olsun.

Kaynak :
https://www.facebook.com/pages/Dersim-Do%C4%9Fa-Koruma-G%C3%B6n%C3%BCll%C3%BCleri/354525268015828
Dersim Doğa Koruma Gönüllüleri

Daha önce de sitemizde paylaştığımız başka bir konu ;

Tunceli’de, PKK mensupları tarafından avcılık yapanlara yönelik bildiri dağıtıldı. HPG Dersim Saha Komutanlığı imzasıyla dağıtılan bildiride, "Yıllardır yaptığımız uyarılarla, yayınladığımız bildirilerle tüm av faaliyetlerini, orman katliamlarını yasakladığımızı ilan etmemize rağmen bazı kesimler, kişiler halen av faaliyetlerinde, orman kesimlerinde ısrar etmektedir. Bu bildiri yayınlandığı  tarihten itibaren av faaliyetlerine devam eden, dışarıdan gelen avcılara öncülük eden kişiler görüldükleri yerde en sert şekilde cezalandırılacaktır. Bundan sonra dağ keçisi, keklik, alabalık gibi hayvanları avlayanlar bizim için düşmandır ve ona göre yaklaşım belirleyeceğiz. Bu uyarılarımıza uymayıp ava çıkan kim olduğuna bakılmaksızın vurulacakdır. Artık bu faaliyetlerde ısrar edenlere hiçbir şekilde müsamaha göstermeyeceğiz. Doğamızı, ülkemizi katledenlere düşmana nasıl yaklaşıyorsak öyle yaklaşacağımızı söylemekteyiz. Bu tarihten itibaren Dersim’in tüm alanlarında yaban hayvanlarının avlanması yasaktır. Yasağa uymalar da mutlaka ama mutlaka cezalandırılacaktır" denildi.
(İHA)

tuncay bey,

biz avcılar olarak alınan kararları tartıyor ve yorumluyoruz bu uygunsuz kararları alanlarda hiçmi idrak yok ve alınan kararların altına imza atıyorlarmı,..

muamma bu iş vallahide billahide.

amaç birilerinin besin kaynaklarını tükettirmemekmi acaba?..

çünkü;
iş halkın can güvenliği ise o iş asayiş kuvvetlerine ait bildiğim kadariyle, velakin kuvvetimiz yetmiyorsa bilemem tabi ben onu!..

saygılarımla.

• TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Tuncay KANDEMiR

Çevrimdışı Cemal KALENDER

• *
  • denizleri aştımda geldim
ne güzel değilmi TUNCELİ,ye demokrası gelmiş kutluyorum sizi sayın yerel yöneticiler...... avcılık yapmakta ne demek yahu...avcıda kimmişki
1958 şile/istanbul

Çevrimdışı Murat ÇELİKBAŞ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
karara katılıyorum.tuncelide yaban hayvanı avı yasaklansın. terörist avı serbest olsun. 2. duyuruyu yapanlar avlansın.
Murat ÇELİKBAŞ
1970 ANTALYA

The following users thanked this post: Tuncay KANDEMiR, Resul YASAK

Çevrimdışı Tamer YİĞİT

• Müdavim Üyemiz
  • ''AVCI AVINI ALIR''
Vay güzel memleketimin haline :(( Bu vatan için canlarına veren binlerce şehidin kemikleri sızlıyordur şimdi.
Tamer YİĞİT /1968 Eğirdir/ Arh+/Benelli Ethos /Beretta S56 /Armsan A612
 İkamet ANTALYA

The following users thanked this post: Tuncay KANDEMiR, Resul YASAK

emrahtunca57

• Ziyaretçi
Memleketin gidiş hattı hiç iyiye gitmiyor...

Çevrimdışı Cemal MADEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
İl geneli ve Türkiye genelinden ,Tek pul uygulamasının nedeni sanırım anlaşıldı.Daha önceden bu ve buna benzer ava yasaklanan illerin olacağı düşünülerek tek pul sistemi düşünüldü.Mevcut sistem devamında,il geneli pul alınacağı için,avı yasaklayamayacak durumda kalınacak idi.Şimdi pul alana : kardeşim bu pul il içi,il dışı diye değil,ava serbest yerlerde avlanmak için denile bilinecek..
« Son Düzenleme: 06 Mart 2015, 19:59:42 Gönderen: Cemal MADEN »
  • Hatsan Supreme Combo 61/71
1972 ANKARA (SİNOP)

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
Ne adamlarmis be helal olsun
orta asya boşmu geri gidelim bari bu ulke onlarin nasil olsa...
Diledikleri gibi at kosturanlar onlar
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Zafer YÜKSEL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 biz memleketin en güzel yerlerine termik santraller ,mermer ocakları ,derelerin üstüne bilinçsizce hes yapan , daha fabrika atıklarını ,şehir çöplerinin sıkıntılarını halletmemişken tutup tuncelide avı yasakladık uyduruktan bi gerekçeyle neymiş populasyon azlığı öylemi yerseniz....
1980
ORDU

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
http://avlakforum.com/forum/ayhak-ve-taf-hakkinda-tartisma-bolumu/ayhak-aciklama-bekliyoruz/

AYHAK........ Açıklama Bekliyoruz....
Sevgili Ilhan Deveci ,Tunceli ava kapandı............ Talep avcıdan değil Dersim Platformundan.. Destekleyen avcılar değil, Mülki Amirler...Tunceli ili DKMP şube müdürlüğü yasal dayanak olarak ne gösteriyor.. .Popülasyon azlığı derken akademik rapor var mı... Yoksa DKMP ne iş yapıyor... Tunceli de ne yapılmak isteniyor...Anadolu avcısının o bölgede avlanması neden engelleniyor... AYHAK olarak bu konuyu gündeminize almamışmıydınız.... Bu ilde yapılan uygulama ve alınan karar yarın başka illere sirayet edecektir... Tunceli de Dersim Platformu var ..Ankara da yarın KCK platformu, Ordu da felanca platform, Balıkesir de filanca platform olmayacağının garantisi kim olacak.... DKMP nin tüm yurt genelinde aldığı kararlar tek tek hayata geçerken...Anadolu Avcısını geleneksel avcılığından mahrum bırakarak kendi sistemim doğrudur anlayışına karşılık, AYHAK ne düşünüyor bizlerde merakla bir açıklama bekliyoruz.

bu konu hakkında yaptığımız daha önceki uyarı yazılarımız.
Avcı Serhat Çelebioğlu Avcı Serhat Çelebioğlu hayal kırıklığına uğramış hissediyor9 Aralık 2014
YOK ÖYLE YAĞMA
PKK barış örgütü aynı zamanda da mükemmel doğa dostu bir yapılanma . AB uyum süreci ve Pkk terör örgütünün barış örgütü olma sürecinde. . Türk olmak hatta hem Türk hem avcı olmak çok büyük bir suç. Pkk barış örgütü raconu kesmiş ava gideceğim dersen öldürürüm diyor. Devletin Valisi ise barış örgütüne yardımcı olmaya kararlı. Talimatı veriyor . Sayın valim kanun size bu konuda müsade etmiyor. Kanun müsade etmediği gibi bir şehrin mülki amiri olarak da kanunları en iyi siz bilmek zorundasınız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bölünmez bir bütündür. Siz bu çapulcuların verdiği talimatı gayet ciddiye almışsınız. Devletin Valisi olarak yasaklama yerine verin talimatı ilinizde Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve vatandaşı tehtid eden zihniyetin derhal kökünü kazıtın. Halkına verdiğin hakkı pkk istiyor diye geri alamazsın. .
Biz Avcılar bu ülkenin en önemli bekçileriyiz. Bizi kim neden istemez bilirmisin sayın valim ... Kaçakçı, ormanları talan eden yağmacı, yasa dışı define arayanlar.. terörist , hayvan hırsızlığı yapanlar ... neden mi çünkü biz heryere gider her şeyi görürüz.
Dkmp genel müdürlüğü size de buradan bir çift sözüm var.. Malum şehrin dkmp şube müdürü bu sene değil seneye bu ilde av yasağına boyun eğerse yarın bir başka vali çıkar başka bir bahane ile başka ilde av yasağı ister. Bu oyunu bozmak sizin göreviniz

Avcı Serhat Çelebioğlu Avcı Serhat Çelebioğlu15 Aralık 2014
SLOGAN DEĞİŞTİ........
KAFANA GÖRE AVLAK YAPMA
DKMP 'nin yaptığı bu çalışmayı zamanlama hatası olarak görüyorum. Zira bu ülkede henüz hiç bir avcının benimsemediği kotalı avlak sistemine uyum süreci yerine Kaçak Avcılıkla Mücadele Yılı olarak bu kadar erken adım biz avcıları düpedüz ötekileştirmektir.
DKMP : Önce tanımlarına dahi uymayan Devlet Avlaklarının hesabını avcı camiasına vermeli. Devlete ait araziler üzerine tesis edilmesi gereken avlaklar vatandaşın tapulu arazileri üzerine tesis ediliyor
DKMP nin yaptığı kotalı avlaklar için AVBİS sistemi üzerinden kota alarak yüzlerce km yol kat edip avlağa girdiğimizde ; Köylü ,Muhtar ve yerel halkla aramızda oluşan hiç bir soruna sahip çıkmıyor. Köylüye haraç vererek avlanacaksak size neden pul parası ödüyor neden vergi ödüyoruz.
DKMP nin Erzincan, Sivas Bayburt personelinin keyfiyetlerine ne zaman dur denecek.
DKMP; bizi bohçacı denilen, eli silahlılar ile aynı kefeye koymaktan ne zaman vaz geçecek. Bohçacıyada Yasal avcıya da aynı kabahatler kanunu üzerinden işlem yapılıyor. Bizde gün belli, girdiğimiz avlak belli... İsim listemiz ile bizi avlakta karşılayan DKMP personeli açık açık ben avcıdan nefret ediyorum diyerek, saygı sınırlarını zorlamaktan ne zaman vaz geçecek.
Kabahat dahi oluşmadan yabancı yerden gelen avcıya ceza keserek kaçak avcılıkla mücadele olmaz...
DKMP ; AB uyum süreci için herşeyi yaparken, tek gelir kaynağı avcısı içinde avcıyı koruyacak kanunlar için çapa sarf etsin.
Bu gün bu ülkede DKMP nin hiçte adil olmayan uygulamaları ve avcıya bakış açısı, gerek istenen evraklar, gerekse peşin peşin alınan bedeller yüzünden her geçen gün belge alanların belge iptali tavan yaptı. ..
Kimsenin kimseyi ötekileştirmesi hoş değil. Elbette yasal zeminler olmalı avcılık. Ancak bu zemini hep birlikte oluşturmalıyız.
Sevgili Dostum Veteriner Hekim Beytullar Seferoğlu derki
Kırdık mı serçenin kanadını
Vurduk mu karacanın yavrusunu...
Doğanın tek bekçisi olan biz avcıları Tunceli de ki pkkk yapılanmasının tehtidine ve bu yasak kararını adeta resmileştirme çabası içinde olan vali ve diğer otoriteler (Muhtar) gibi kişilerin yaptığı hukuk dışı açıklamalara dahi hiç bir tepki koymayan bir DKMP nin samimiyetine, nasıl ayak uyduralım... bU KADAR AYAK OYUNU İÇERİSİNDEYKEN

« Son Düzenleme: 08 Mart 2015, 21:57:43 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
üstadım,
« Yanıtla #11 : 08 Mart 2015, 22:15:21 »
http://avlakforum.com/forum/ayhak-ve-taf-hakkinda-tartisma-bolumu/ayhak-aciklama-bekliyoruz/

sayın serhat başkanım,

bu adamlarda sendeki bendeki yüreğin binde biri değil zerresi bile yok bu aşikar,..

benim aklıma birşeyler geliyor diğer yandan  yok aslanım diyorum kendi kendime !..

bu aklı kıtlar doğa koruma bahanesi ab süreci halkın can güvenliği veya adı her neyse arkasına saklandıkları bahaneleri boş buda aşikar,

birilerinin dayatmacası olarak o güzelim doğa koşullarını ''kandil-2'' mi yapmak istiyorlarda bu baskıya bizim görevlilerimizde okey diyor.

bu konu hakkında hala düşüncem değişmedi oradaki azılılar doğal besin kaynaklarının avcı veya yabancılar tarafından paylaşılmasını istemiyor yaptıkları yedikleri o dağlarda her ne haltsa deşifre olmak istemiyorlar vs. konularında düşüncem hala aynı ve değişmedi.

alınan karar , doğadır nebatattı yabandır bunların korunması kesinlikle olamaz bunu benler senler ve onlar zaten biliyor,..

fakat güzel vurgulamışsın üstadım  ''AYAK OYUNU'' evet sevgili serhat bey attığın imzanın altına kalıbımı basarım ben.

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Ali DÖNMEZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
PKK böyle istedi, böyle oldu. Aman sürece bir şey olmasın. Mesele ne popülasyon ne de başka birşey. Eğer Tunceli' de popülasyon tehlikede ise emin olun Türkiye' min diğer dağlarında kelebek bile kalmamıştır. Bu sezon genellikle Tunceli kırsalında avlanmış, daha doğrusu avlanmaya çalışmış bir avcıyım. Amaç ne hayvanları korumak ne de sahip çıkmak, tek dertleri çevre illerden, ilçelerden kimse gelmesin, bu topraklar tamamen bizim olsun, kendi içimizde devlet olalım, uçan kuşa hesap soralım. Hayvan sever insan canı çektiği zaman hadi bir teke vurup gelelim rakı içelim demez, hayvan sever insan iki yabancı gelince kıyameti koparıp sonra kendisi gidip 8 tane keklik vurmaz, hayvan sever insan avcıların önünü kazma kürekle kesip kendisi teyp kurarak 170 tane bıldırcın vurmaz. Bu yazdıklarım bizzat şahit olduğum şeyler duyma falan değil. Bu topraklarda öyle şeyler yaşanıp uygulanıyor ki Bir anlatmaya kalksam sabah olur ve sabahta yeni bir örgütün kurucusu olarak gözaltına alınmış olabilirim. Kesinlikle siyaset üstü konuşuyorum kimsenin aklına farklı birşey gelmesin. PKK köylülere haber salıp avcıları vurun, arabalarını yakın, örgüt yaptı deyin diyor ve böyle bir açıklamadan sonra benim devletim Tunceli de avı yasaklıyor. Vay benim Kürşatımla 40 adamına vayyy... Tüm Tünceli toprakları Tuncelililere bırakıldı ve bu yaban hayatı sizin, vurun, yeyin, gezin dendi. Tunceli de av yasaklanacak, kimse gelmeyecek, dağda örgütten başka kimseyi istemiyoruz, gerilla(!) rahatsız oluyor, bak yasaklamazsanız ülke yine karışır, bak seçim geliyor, çözümü unutun dediler ve benim koskoca TÜRKİYE CUMHURİYETİ devletim öyle yaptı. Allah sonumuzu hayır etsin.
  • Yıldız Spz-M
  • Pointer
1987 Adıyaman / Şanlıurfa

The following users thanked this post: Tunç GEÇGİL

Çevrimdışı Cemal KALENDER

• *
  • denizleri aştımda geldim
Ne adamlarmis be helal olsun
orta asya boşmu geri gidelim bari bu ulke onlarin nasil olsa...
Diledikleri gibi at kosturanlar onlar

bak bu iyiymiş .... geriye nasıl gidelim bizimkiler gelirken atları mezepotomyada kaptırmişlardıya  ;)
1958 şile/istanbul

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
bu dünyadan bir pkk lıya züber tonda palla atmadan gidersem gözüm açık giderim
muhtemelende öyle olacak.
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Ahmet DİRİÖZ

• *
Üç msj yazdım bilgisayar da sistem hata verdi silindi vardır bir hayır..iş güzAr yönetim öz halkını korumak ve yönetmekten aciz devlet .. Türkiye cumhuriyet inde her türlü millete mensup olabilirsin yeter ki Türk olma her din ve measebe tabi olabilirsin İslam olma .. Öz varanında esir öz vatanında parya modeli devam..
Ahmet DİRİÖZ
1983 Çemişgezek Tunceli

The following users thanked this post: Tamer YİĞİT

Çevrimdışı Resul YASAK

• *
devleti oy verdiklerimiz değil başkası yönetiyor. resul bunu beğenmedi  >:(
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
İmtiyaz imtiyaz imtiyaz !!!!
Al sana YENİ TÜRKİYE!!!!
Tepe tepe hayrini gor ,
Bunlar neki ,daha neler gorecegiz herkes hazirlikli olsun...

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
MAK ı da bağlamışlar şimdiden göreceğiz MAK ı ve DKMP yi
bizim il av komisyonun da teklif ettiklerimizi okumadan geçenler bu konuda ne yapacaklar bakalım ????

"Alinan karar Ankaraya gonderilecek ve merkezi av komisyonunda kesin neticeye baglanacak. Merkezi av komisyonunun alinan il kararina aksi bir tutum sergilemesi durumunda kesinlikle tepkisiz kalmayacak ve karara itiraz ederek dava acacagiz. Karar yaban hayatina ve onlari korumak isteyen halkimiza hayirli olsun."

Bu konudaki kişisel fikirlerimdir yazmaya bile değmez görüyorum aslında ama dayanamıyor insan bu kadar haksızlığa :(

Şimdi VALİLİK il av komisyonu tolantısından önce muhakkak ildeki güvenlik ve istihbarat birimleri ile görüş alış verişi yapıp çapulcuların AVCILARIMIZA zarar verebileceği endişesi taşıdığımızdan bu vebalin altında kalmamak adına ÜZÜLEREK önümüzdeki yıl Tunceli ilimizde AV serbest olsa da; avcılarımızın AVA çıkmamasını rica ediyoruz, gelen istihbarat bilgilerine göre YURDUM AVCISINA VUR EMRİ çıkartan vatan hainleri yakalanarak adalete teslim edilecek ve vatandaşlarımız özgürce haklarını kullanacaklardır v.s v.s v.s ...
Tüm bunlara rağmen risk olması halinde MAK a görüşümüzü iletip kararı MAK toplantısına bırakacağız... v.s

Ancak neler oldu ;
1- Önce DKMP il genel pulları kaldırdı ülke geneline çevirdi ( Allahım inşllah yanılıyorumdur bu nedenle değildir )
2- Valilik il av komisyonun da il çapında avı yasakladı ( Yönetmelik gereği bunun gerekçelerini göstermeliler )
3- Bunlar olmazsa Sözde doğa korumacılar MAK ı uyardı tepkisiz kalmayıp dava açacağız dedi. ( HUKUK ARIYORLARMIŞŞŞŞ )
4- Yarın diğer bir kaç ilde benzer tehditler yada benzer il av komisyonları kararı çıkabilirmi yada MAK da Tunceli ye yeni iller eklenirmi.
5- DKMP acaba ÜLKE geneli PUL dan da vaz geçebilirmi malum durum ortada :( ülke geneli ava AÇIK değil ki !!!
6- Tunceli de sadece il içinde AV yapabilecek konumdaki Avcılarımıza yatırdıkları AVCILIK HARÇLARI iade edilecekmi ?
7- şimdi biz bunları yazdık diye bizim hakkımız da dil ırk v.s ayrımcılığı v.s yaptığımızdan dava açan olurmu acaba :(

herkesin aklından eminim aynı şeyler geçiyor ama birileri bizi bu kadar köşeye sıkıştırmasın YAZIK ki YAZIK ülkem de bana VUR emri ÇIKMIŞ :(
« Son Düzenleme: 09 Mart 2015, 18:26:38 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
6- Tunceli de sadece il içinde AV yapabilecek konumdaki Avcılarımıza yatırdıkları AVCILIK HARÇLARI iade edilecekmi ?
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Resul YASAK, Serhat ÇELEBİOĞLU

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Bu sene yapılacak MAK toplantısı;
Genel ve Devlet Avlakları, Tunceli nin durumu v.s nedenlerle olağanüstü önemli ve tarihi bir toplantı olacak bizleri temsil edeceklerin çok hazırlıklı gitmeleri gerekli en azından bütün bunlara gerekli tepkileri seslendirmeliler gerekirse hiç bir karara katılmıyoruz şeklinde şerh düşerek toplantı sonunda imzalarını atmalılar yada toplantıyı bir şekilde protesto etmeliler... hatta o gün  Ankara da avcıların katıldığı bir eylem bile düzenlenebilir...
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara