Gönderen Konu: YILDIZ SPZ ME yi inceledim  (Okunma sayısı 6011 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Süleyman KUKUDAŞ

• Müdavim Üyemiz
YILDIZ SPZ ME yi inceledim
« : 05 Eylül 2012, 20:27:27 »
     Arkadaşlar yıldız spz me 66 nanluyu inceledim

nacizane  izlenimlerim;

artıları:genel görünüm olarak normal  hafif ve 66 namlu dengeli lazerle çizilmiş gravürü şık

eksileri: detaylara inince ahşap kısmı çok iyi zımpara yapılmamış ve verniği çok zayıf, kafa(kubuz)103 de den

bile daha kaba 12 kalibreye yakışmayacak kadar,fişek yatağının yanları buzlama yapılmamış, en önemlisi tüfeğin

ucundan baktım şokların namluyla birleştiği yerde namlu daha dar şok daha geniş yani yarım mm gibi bir fatura

var o da aklımda soru işareti yarattı bende 103 de var hangi şokunu takarsam takayım namluyla sıfır oturuyor

elinde yıldız olan arkadaşların dikkatini çekti mi acaba
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2012, 19:49:58 Gönderen: Süleyman KUKUDAŞ »
resim yüke
Süleyman KUKUDAS
1969 BANDIRMA 0 532 38 77 061

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: YILDIZ SPZ ME yi inceledim
« Yanıtla #1 : 06 Eylül 2012, 13:26:46 »
en önemlisi tüfeğin

ucundan baktım şokların namluyla birleştiği yerde namlu daha dar şok daha geniş yani yarım mm gibi bir fatura

var o da aklımda soru işareti yarattı bene 103 de var hangi şokunu takarsam takayım namluyla sıfır oturuyor

sn.SÜLEYMAN BEY
eğer yukarıda bahsettiğiniz gibi bir durum söz konusu ise o tüfekten düzgün bir grupman ve av -atış performansı beklemek İMKANSIZ..
benim gözümde,, çok çok büyük bir imalat hatası söz konusu ,,YERLİ SANAYİMİZ (şans durumları hariç) NE ZAMAN KENDİNİ DÜZELTECEK
halen daha çok umutsuzum ,, çift namlulu silahlarda namlu birleştirmeleri ,,namlunun bore-shighter ile ölçümünde absürt yerleri göstermesi ,,namlu iç çapları ile şok çaplarının uyumsuzluğu,, şok daralma konisi ölçülerinin ALLAHA emanet üretimi ,,kullanılan malzemelerin özellikle mobil şoklarda kalitesizliği vs.vs.vs. TAM BİR MUAMMA OLMAYA DEVAM EDİYOR.....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı İlhan BULUT

• *
« Yanıtla #2 : 06 Eylül 2012, 13:34:37 »
Süleyman bey bilgilendirme için teşekkürler.

Hakan bey katılıyorum.  Özellikle mobil şokların kalitesizliği çok bariz.
Grupman performansını bu derece etkileyen son noktada malzemeden kaçılması, teneke vari şoklarla
silahın pazarlanması cehalet ötesi.
  • Akus SuperPoze
  • Huğlu Renova
İlhan BULUT
1972 KOCAELİ

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2012, 19:33:21 »
     Arkadaşlar yıldız spz me 66 nanluyu inceledim

nacizane  izlenimlerim;

artıları:genel görünüm olarak normal  hafif ve 66 namlu dengeli lazerle çizilmiş gravürü şık

eksileri: detaylara inince ahşap kısmı çok iyi zımpara yapılmamış ve verniği çok zayıf, kafa(kubuz)103 de den

bile daha kaba 12 kalibreye yakışmayacak kadar,fişek yatağının yanları buzlama yapılmamış, en önemlisi tüfeğin

var o da aklımda soru işareti yarattı bene 103 de var hangi şokunu takarsam takayım namluyla sıfır oturuyor

elinde yıldız olan arkadaşların dikkatini çekti mi acaba

sadece şokların özensiz oldugunu onaylarım... diger yazdıklarınızla benim spz me nin ilgisi yok... 4.yıldır sorunsuz kullanıyorum....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 06 Eylül 2012, 19:45:56 »
     arkadaşlar benim onun bunun malını kötülemek gibi bir niyetim yok ben o silahı almaya gittim satın almam elimde para cebimde ama hak verirsiniz ki bizim de kendimize göre tecrubelerimiz var bu doğrultuda neye para verdiğimi incelemem lazım
   Birol bey sizinki size özel yapıldıysa belki verniği düzgün olabilir ama bahsettiğim tüfekle yanyana koyun farkı görürsünüz
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2012, 19:48:43 Gönderen: Süleyman KUKUDAŞ »
resim yüke
Süleyman KUKUDAS

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 06 Eylül 2012, 20:15:48 »
full şok un yüzde 70 saçma grupmanı yapması beklenirken  yüzde 92 grupman çıkması extra full şok değerinin bile üzerinde.yarım şok full şok performansı veriyorsa durum vahim demektir.rakamlar yüzde 5 aşağı yukarı  oynasa kabul edilebilir ama bu kadar fark  hatadan başka bişey değildir.kendi tüfeğimde yüzde 5  fabrika değerinin ne altında ne üstünde  değerler çıktı.ya adamlar ölçmüş biçmiş yada ben çok şanslıyım.bu değerleri başka bir form sitesinde okumuştum.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 06 Eylül 2012, 20:19:04 »
yıldızda model isimleri aynı olmakla birlikte her yılın tüfegi birebir aynı tüfek degildir yeni yıl üretimleri tercih edilmelidir..... benimkiside özel yapım degil... kasa boyası ve kundak bana özel ..  fabrikadan aldıgım için fiyat farkı ödememiştim.....
şokları parlatılmamış oldugundan hoş görünmüyor...buzlama şartmı bilmiyorum ben alalı 3 yıl oldu buzamana kadar en küçük deformasyon görmedim... çalışmasında en küçük sorun yaşamadım yılda en fazla iki üçkez temizlerim...... bıldırcın çullukta vuruş sıkıntısı yaşamadım... keklikte 66 cm namlu ile randuman alamadım...  farklı gramajlar farklı saçmalar markalar kullandıgım halde özellikle uzak atışlarda yaralı çelgin çok oldu..... bu sezon keklige gidersem kesinlikle fabrikasından 71 cm namlu alacagım.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2012, 23:58:22 »
incelediğim tüfek 2012 yapımı ve omuzuma uygununu bulabilmek için 6 tane tüfeğe baktım
resim yüke
Süleyman KUKUDAS

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 07 Eylül 2012, 12:45:21 »
Halen daha benim gözümde çok çok şişirilmiş bir marka YILDIZ
Şuan için ülkemizde üst üste çifte alınacaksa sıralamamı
AKDAŞ
AKUS
AKKAR
HUĞLU şeklinde yapardım,, bakınız yıldızı ilk dört içerisine bile almıyorum.....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg