Gönderen Konu: Fabarm xlr 5 İçin briley veya müller choke tavsiyesi  (Okunma sayısı 707 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Soner ANT

• *
Fabarm xlr 5 için choke temin etmek istiyorum .Kullanan veya tavsiyesi olan var mı ? Elimdeki orjinal choke lardan hiç memnun değilim .

Extreme choke 17,54
Long choke.     17,83
Medium choke  17,99
Short choke.    18,24

4 adet choke bulunmakta ilk alınanlarda böyleydi...
  • Fabarm XLR 5 71 cm 18.7
  • Yıldız SP over under 71 cm Special ME
  • Suhl Bühag Handmade side by side 71 cm
  • Robust 222 side by side 66 cm
Soner ANT
1973 ANTALYA
533 544 44 43

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Fabarm xlr 5 İçin briley veya müller choke tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 16 Mayıs 2021, 20:30:18 »
benelli   ice şok uyuyorsa bir tane var elimde
sarsilmaz concordo .black magic dişdan fullşok ise  var 
ayrintilar ve resimler SATILIK AVCILIK-ATICILIK EKİPMAN VE KIYAFETLERİ şoklar bölümünde
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2021, 20:36:25 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Bahri TUĞRULTEKİN

• *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Fabarm xlr 5 İçin briley veya müller choke tavsiyesi
« Yanıtla #2 : 19 Mayıs 2021, 02:27:52 »
Soner abi şuan kullandığım l4s black huntera xlr5 e ait 4 numaralı şoku takıyorum ve devamlı onu kullanıyorum her avda o takılı ve fermalı avlarda çok memnunum düşük gramaj ve ince saçma ile birbirini çok iyi tamamlamış olmalı ki avrupadan getirilecek bir şoka dahi değişmem. Demem o ki bu şok meselesi birazda şans işi. O şok gelecek ama seni memnun edecek mi meçhul. Bildiğim kadarıyla sen dar şok kullanıyordun ama daha geniş şoklarla daha iyi randıman alabilirsin fisek ile de oynarsan belki de çok memnun kalabilirsin. Biliyorsun ki fabarmlar namlu iç çapında 18.8 veya 18.7 den başlayıp 18.40 daralıyor ve ucuna takılan şok ile de ciddi bir daralmaya daha uğruyor. Bu kadar ciddi bir daralma bildiğim kadarıyla hiçbir firmada yok. O yüzden bunları da hesaba katmak gerektiği düşünüyorum. Bir de yüksek gramaj  ile randıman alınır gibi bir ön yargıda var bende bunun tam tersi düşük gramaj ile randıman aldım. Şiddetle geniş şok ile 7 no 30 gram power tapalı  bir fişeği denemeni tavsiye ederim. Bende 2 tane Fabarm l4s var birinle memnun olduğum o xlr5 şokundan diğer tüfeğimde memnun değilim. Buradan ne anlatmak istediğimi umarım anlamışsındır. Selamlar saygılar değerli ağabeyim
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2021, 02:51:00 Gönderen: Bahri TUĞRULTEKİN »
1983 Akhisar