Gönderen Konu: SIZLERINDE DUSUNCELERINI OGRENMEK ISTIYORUM  (Okunma sayısı 1279 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa UYARLAR

• *
SIZLERINDE DUSUNCELERINI OGRENMEK ISTIYORUM
« : 08 Aralık 2012, 15:27:59 »
Hep yarislar filan derken kopeksiz gidip geliyordum. 2,5 senedir o yaris senin bu yaris benim belcika, almanya ,hollanda, danimarka derken kopeksiz gittigim yarismalari izlemek zevk veriyor bir yandanda sol tarafima aci veriyordu benimde bir kopegim olsada bende yarissam diyordum. Maksat kazanmakmi tabiki ama en guzeli o ortamda kopek konusmak sahadan cikarken hakemin sana verecegi fikirlerini ogreniyordun yani daha fazla ogrenme hata neydi onu biliyordun. Ben sabaha kadar bu isten anliyorum de egerki kopegin yok ve o yarismaya cikip hakemden ne dusunduklerini duymadan o havayi koklamadan olmuyordu. Son senemde hakemlerle birlikte sahada yurusemde artik bana zevk vermez daha fazla aci verir olmustu yarislara gitmek. Boyle olunca bizimde yapmamiz gereken birsey vardi ne yapalim derken. Daha once turkiyeye getirdigim kopeklerden gedea (mika) de la mazorrayi devamli videolari izliyor ve erdinc ozkandemirden bilgi aliyordum en son kendisine goturdugum yavrudan sonra bir cipla gozle izlemek istedim vidoe ve fotograflar cogu zaman yaniltici oluyorlar  bana gore. Derken izledik begendik falan filan eksikleri var ama yeterince kondusyon ve cogu seyi ogrenmis artik onun kabadan alinan yerlerini benim islemem lazimdi. Dedimki erdinc ozkandemir abime abi yillardir gorusuruz bu kopege cok zaman verdin sat bana bende direk bu sene yarisayim. Direk soyle bir soz cikti agzindan ne satmasi dedi ben coktayim. Derken arkasindan senden bir kopegi esirgeyecegim parasini ben verdiysem o kadar emek verdiysem bu senin sayende oldu al gotur yaris ne yaparsan yap canin sikilir istemezsen kopek yine benim diyerek hediye etmis oldu benim agzim acik olurmu filan derken neden olmasin kopek benim verdim gitti sana dedi.

Gelelim konumuza bunun uzerine tabiki istiyordum bu kopegi yaristirmak ve yarisacaktida ama avrupada isen oncelikle dusunecegin birsye olmali egerki kizan olursa ne yapacagim. Hangi erkek uygun olur hangi fizik tipi ve kalite bu disiye uyardi. Tabiki bir kac fransa ulkesi filan derken dedimki kendi kendime bu kadar uzakta kopekler var ama yakinimda saten fransa kani olan bir erke var bende her zaman yarislarda izliyorum fizik desen fizik secere desen o bicim yarsita aldigi dereceler desen saten vardi. guzeli uzaklarda arama o benim yakinimda derken. dostum olan Theo kerklani aradim dedimi kendisine boyle boyle bir dusuncem var ne dersin senin erkege egerki kizan olursa ne zaman olursa olsun cekebilirmiyiz dedim. Dediki mustafa tabiki dedi ucret filan anlastik oda artik aklimdan cikmisti. Tabiki disiyi getirip turkiyede dogurtacagimki ulkeme kaliteli kopekelerin direk yavrulari orda kalsin diye.

Bakin bakalim dostlarim bu disiyle bu erkekten nasil yavrular olur egerki ciftlesirlerse

Bu damadimiz Dansk daynasty enriconun secresi

Dansk daynasty enriconun babasi Saxo de bois des perches

Dansk daynasty enriconun annesi ychkel

Iste damadimiz dansk daynasty enrico

Iste buda bana erdinc ozkandemirin hediyesi gedea(mika ) De La Mazorra ve seceresi

Gedea de la mazorranin babasi Erik kartella

Annesi Dexi De La Mazorra

Buda gelin Gedea(mika) De La Mazorra

Mustafa UYARLAR
1984 ADANA HOLLANDA