Gönderen Konu: sarsılmaz sp 301 rin berbat saçması  (Okunma sayısı 23111 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: sarsılmaz sp 301 rin berbat saçması
« Yanıtla #25 : 18 Nisan 2013, 12:05:22 »
yapılır gelir o emin ol bende yollamıştım 3 hafta sürüyor ama en azından yeniden eline ulaşıyo tüfek :):):):)
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Beytullah KÜRTÜL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 27 Nisan 2013, 14:46:15 »
murat kardeşim senin tüfekte ne sıkıntı vardı
1983-K.Maraş Andırın

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 27 Nisan 2013, 22:33:28 »
benim tüfek te namlu çok az pas yapmıştı ikikere fişek sıkıştırdı bi kaç kere iğne vurduğu halde patlamadı
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 28 Nisan 2013, 02:30:59 »
Sarsılmazın Charles Dally yarı otomatiklerini 750 liradan sattılar..2 sene önce..neden 750 lira acaba?İki kardeşimiz aldı ikisininkide çalışmıyordu..Avrupadan dönen serileri iç piyasaya sürüyorlar bence..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #29 : 14 Mayıs 2013, 23:35:18 »
aynı silahtan bende de var. Bence saçma dağılımı çok güzel, her silahta kusur çıkıyor bunu usta avcılarımız daha iyi bilir. En kaliteli silahlar bile ummadık sıkıntılar yaşatabiliyor. Garantiyi zaten hiçbir firma boş yere vermiyor değil mi ? Üretim hatası her silahta olabilir. Önemli olan kırılma çatlama patlama yapmaması değil mi? Zaten düzgün bir firmanın bu sorunun arkasında durması ve en kısa sürede hatasını telafi ederek müşterinin gönlünü alması gerekir. Başlığı okuyunca canım gibi sevdiğim tüfeğimden soğudum desem yeri var. Umarım bu hatayı bir an önce düzeltirler. Beytullah hocam, öncelikle çok geçmiş olsun. Tüfeğinin aldıktan sonra aynı denemeleri yapıp tekrar yazarsan benim içimdeki kuşku gitmiş olur. Tekrardan geçmiş olsun.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 15 Mayıs 2013, 08:55:04 »
arkadaşllar internette zaten bu tüfek hakkında yoğun şiakeyt var hep anı sorun. bu durumda olması doğrudur yapıyordur. hep aynı şikayet ve hep fabrika geri aide . ama bu böyle olmaması gerek fabrika kendi geri çağırmalı sattığı tüfeği. nasıl arabalar hatalı çıkınca firma hepsini gerçi çağırıyor aynı şekilde olmalı sarsılmaz duyarlı olmaı bu ilk duyduğum okuduğum şikayet değil. hep aynı sorun
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Birol DALAK

• *
« Yanıtla #31 : 15 Mayıs 2013, 12:41:12 »
bendede 4 senedir 302 var hiç bir problem olmadı saçmasıda güzel çift patlatma falanda yok hedefi göster yetiyor. gayet iyi sizinki ile alakalı bir sorun vardır bence.
Birol DALAK 1980 ÇORLU

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 15 Mayıs 2013, 12:43:14 »
bendede 4 senedir 302 var hiç bir problem olmadı saçmasıda güzel çift patlatma falanda yok hedefi göster yetiyor. gayet iyi sizinki ile alakalı bir sorun vardır bence.
birol kardeşim 301 serii diyor arkadaşımız 302 benimde arkadaşımda var hatat 61 di yanlış hatırlamıyorsam ii mesaffeler ördek düşüyordu . 301 farklı sanrıım hep şikey olduğuu okuyorum şikeyt bölümlşerinden
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Murat DİNGİZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 15 Mayıs 2013, 17:12:55 »
ne oldu tüfek geldimi fabrikadan
  • fabarm l4s
Murat DİNGİZ
1983 MALATYA/Darende

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #34 : 15 Mayıs 2013, 20:52:31 »
adem hocam 301ler ilgili başka sikayetlerin olduğu bir yer varmı ben göremedim ama böyle bir durum varsa bende detaylı bir şekilde şikayetleri okumak isterim.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 15 Mayıs 2013, 21:30:31 »
adem hocam 301ler ilgili başka sikayetlerin olduğu bir yer varmı ben göremedim ama böyle bir durum varsa bende detaylı bir şekilde şikayetleri okumak isterim.
cüneyt bey bende arkadaşımın sıfıra yakın 302 i vardı. bana al dedi bende araştırdım sıkıntıları duyunca sürümcemeye bıraktım sonra ben ilgilenmeyince satıldı.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 15 Mayıs 2013, 21:43:38 »
avcı dostlarım biraz araştırma yaptım  eski şikayet forum sitesini bulmadım bu seferde çift patlama sorunu yaşayanlar dolu. vede evden içeri sokulmaz diyeler mevcut kendim kullanmadığım için duyduğum ve okuduğum  kadarıyla yazıyorum. saygılar
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #37 : 15 Mayıs 2013, 22:36:14 »
bende silahı almadan önce çok araştırma yapmıştım. Bir sıkıntı görmeyince almıştım. Şu anlık bir sıkıntım yok maşallahı var çok şükür. Fakat sizde 301 serilerinde şikayet var deyince açıkçası kendi silahımdan ürktüm. İnşallah sadece üretim hatasından kaynaklanan birkaç silahtan ibarettir. ilginiz için teşekkür ederim.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 16 Mayıs 2013, 09:02:11 »
bende silahı almadan önce çok araştırma yapmıştım. Bir sıkıntı görmeyince almıştım. Şu anlık bir sıkıntım yok maşallahı var çok şükür. Fakat sizde 301 serilerinde şikayet var deyince açıkçası kendi silahımdan ürktüm. İnşallah sadece üretim hatasından kaynaklanan birkaç silahtan ibarettir. ilginiz için teşekkür ederim.
cüneyt bey ben şunu derim her zaman. hem araba olsun tüfek olsun vs olsun her malın şikayetcisi vede memnun olanı mevcut. illaki hatalı ürünler çıkar. ama sağlam firmalar malın arkasında durup ilgi alaklı görünüp şikeytler yayılmdan gerekeni yapmalı. gerekirse hatasını kabul edip başka seriye geçmeli vede tüfek madem örneğimiz alıp değişmeli. zaten nedirki bir tüfeğin maliyet fabrikaya.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 16 Mayıs 2013, 09:26:05 »
Arkadaş grubumdan 3 kişi aynı tüfekten aldılar.1 sene boyunca kullandılar sonra 3 ü de sattılar.Sarsılmazın  o serisinin benim bilinçaltımda hiç iyi yeri yok
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 16 Mayıs 2013, 09:49:22 »
bakın işte bir örnek daha . bence derhal kimsenin canını yakmadan bunaltmadan sarsılmaz fişrması hatasını kabul edip hatalı üretim deyip tüfekleri piayasadn toplatmalı vede yerine güvendiği model olan tüfekleri hediye etmeli yine diyoprum av tüfeğinin maliyeti ne kadarki fabrikaya dokunmazz. saygınlığını arttırır. vede huğlu. 40 senelik tüfek adam ufak bi rbakıma yolluyor huğlu firması a dan z ye tüfeği elden geçirip sıfır gibi geri yolluyor. adamlar ömür boyu ggaranti mantığı ile çalışoıyor
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

mesut birol

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : 16 Mayıs 2013, 09:58:44 »
arkadaşlar sarsılmazın sp-302 uzak durun,1 sene kullandım sonra sattım.. çift patlatıyordu,selektörü tüfek emniyetteyken sağa sola çekebiliyordun,sanırım çift patlatma bundan kaynaklanıyordu.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 16 Mayıs 2013, 10:22:24 »
ŞİKAYETLER ARTIYORR SARSILMAZZZZZZZZZZ TÜFEK SANAYİİİİ İLGİLEN BİZİM AVCI DOSTLARIMIZLA FAZL REKLAM OLMADANN:)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #43 : 16 Mayıs 2013, 16:07:19 »
HUĞLUDAN bahsetmeyin bence, bende şimdi daha önceki huğlu tüfeğimde yaşadığım sıkıntıları anlatmayayım.. Her firmanın tüfeğinde sorun çıkıyor bunu baştan söylemiştim. Ama kullanmadığın ve sağdan soldan duyduğunuz yarım dolu kelimelerle gelip insanların dünya para verip aldıkları ve gözü gibi baktıkları tüfeklerini bu kadar karalamaya kimsenin hakkı yok!
   Bence bir konuya silahla yaşanılan bir sıkıntı yazılacaksa bunu silahı kullanan veya en az 1 2 kez kullanmış kişilerin yapması gerekir. Üretim hatası diye adamlar neden mallarını geri toplasın. Hatalı olan ürünler için zaten kullanıcılar fabrikasını aramıyor mu? Bu adamlar silahı alıp gerekli düzeltmeyi yapıyorsa gerekirse yeni namlu takıyorsa kimseye LAF SÖYLEMENİN ANLAMI yok.
  Bugün itibari ile yeni bir tüfek alabilirsin ve almış olduğun tüfekte mekanik bir arıza mevcut olabilir. Firma ile görüşmene müteakip isteğini iletirsin. İade, değişim ya da onarım. Bildiği kadarı ile 1 hafta içinde iade edebilir, 1 ay içinde değişim yapabilir, garanti süresi içinde onarım yaptırabilirsiniz.
  Şimdi soruyorum önemli olan; sorunlu ürünü bir şekilde sizi mağdur etmeden düzelterek size geri gönderen bir firmanın ürününü aynı firmanın benzer ya da aynı ürününü kullanan arkadaşlara sorunun nasıl çözüldüğünü anlatmak mı daha güzel ?? yoksa haydaaa diyerek gelişi güzel firmaya önüne gelen lafı söylemek mi?
 Mesut abi silahı sattım demişsin.. Çift patlama sorunu varken mi sattın silahı yani arızalı mıydı? yada firmaya gönderdin mi onarımı yapıldıktan sonramı satış yaptınız? Merakımdan sordum kusura bakma
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 17 Mayıs 2013, 13:55:05 »
Cüneyt bey kusura bakmayın ama firmalarda adam gibi tüfek yapsın.Aldıktan sonra arıza yapıyor,firmaya derdini anlatmaya uğraşıyorsun ve geliş gidiş en az 30 lira kargo bedeli.Sezonun en hızlı yerinde arıza yaptımmı birde fabrikada geçen tamir süreci yeterde artar bile.
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #45 : 17 Mayıs 2013, 22:56:58 »
evet Ahmet ben bu konuda zaten seninle hemfikirim. kusura neden bakayım ki doğru söylüyorsun sonuçta. Ama silah alınırken bakılır incelenir. hatta deneten av bayileri bile var. sezonun en hızlı yerinde arıza yaparsa bu sansızlıktır. benim demek istediğim firma karalaması yanlış bugün bir silah yada başka bir ürün al araba olsun diyelim arıza çıkarabiliyor. Garantiyi de bu yüzden vermiyorlar mu Ahmet abi? benimde isim vermek istemediğim firmaların tüfeklerinde yaşadığım sıkıntılar oldu arkadaşlarımında... ama bunun faturasını asla firmaya kesmek doğru değil bunun için mesaj attım. Bugün kudağımda ve diğçikte kullanıma bağlı vernik aşınması var ve namluya kurşun yapıştı (kendim çıkarırım ama ne olur ne olmaz tüfek bozulsun istemedim) firmayı aradım durumu izah ettim. "hemen sorununuzu yazan bir kağıt ile ürünü kargolayın sıkıntı yok canınızıda sıkmayın" dediler.

Abi; başımdan geçen bir olayı anlatayım. İnternetten bir sp tüfek aldım. COk tanınan bir av bayiinden internette arama yapınca en üst sırada çıkan bayi desem yeri var ama isim vermiyorum. istediğim tüfek 1 hafta içinde elime geçti, tüfeği kutusundan çıkarıp baktığımda namlunun sol üst kısmının boyası soyulmuş. çok üzüldü ve bayiiyi aradım. durumu izah ettim. "elimizde tek o vardı onu gönderdik" dediler. Şimdi benim bu bayiyi bu forumda dile getirmem aslında hakkım. Ben dile getirmedim. Ama aynı durumu yaşayıp dile getiren arkadaş olursa başka bir bayii olsa bile sorunu çözmedikten sonra o bayiiden kesinlikle ürün almam. Önemli olan hatanın telafisidir her zaman.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 18 Mayıs 2013, 08:54:17 »
arkadaşlar size birşey anlatayımmı. arkadaşım av sezonu içinde bir tüfek aldı. yerli tüfek marka vermeyecm.  fatura kesildi herşey normal. gel gelelim jandarmaya işletmeye gidildiğinde ne oldu biliyormusunun tüfek savcılık tarafından o markalar toplanma kararı çıkmış adam tüfeğini aldı gitti jandarmaya teslim etti ava gidemeden. firma aradı ben paramı geri verin diye yokk efendim biz o işi hallederiz yok dava sonuçlansınç
 yaa arkadaşım banane senin davandan ben sana peşin para verdim ruhsatlı tüfek aldım ava gitmeden jandarma geri aldı tüfek kaldım tüfeksiz. sen bana paramı yada daha sorunsuz seri numaralı tüfeği versen adamı salladılar salladırlar .
adam gibi firma olsa derki evet sizi mahdur ettik buyrun ücret veya yeni tüfeğiniz demesi gerekli. sen davanı çöz dur .
sağlam firma bu işlkere girmez girincede malına sahip çıkar tıpkı servis yedek parça tamir vs işlerind eolaması gerekli olduğu gibi
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #47 : 23 Mayıs 2013, 02:40:05 »
arkadaş birkaçgün önce konyadan bayiden 66 namlu torun marka tüfek istedi,tüfek geldi 71 namlu,tüfek geri gitti,başka bir tüfek gelecek diye beklenirken aynı tüfegin namlusu 66 ya kesilmiş olarak geri geldi :)) tüfek tekrar gitti haftasında geri geldi bu defa 66 namlu düzgün bir tüfek yollamışlar denemesini yaptık sorunsuz çalıştı...  markayla fabrikayla degil bayi ile ilgili bir sıkıntıydı....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Beytullah KÜRTÜL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #48 : 25 Mayıs 2013, 16:04:07 »
arkadaşlar öncelikle hepinize sevgi ve saygılar.tüfek fabrikadan geldi namluyu inceltmişler kromunu ve namlu iç çapını yapmışlar önceden 3.450 gram gelen tüfek..şuan 3240 gram geliyor   test atışları sonuçları 60 metreden a4 kağıdına 2 ve 3 nolu şok 32 gram 5 nolu rc marka fişekle yaptığım sabit atışta a4 kağıdında 5 adet saçmaya rasladım  40 metreden denedim yine aynı şoklar ve aynı fişek a4 kağıdında 12 adet saçmaya rastladım kurşunu çok güzel nokta atış sadece (namlu kafama takıldı gerçekten aşırı ince) ..fabrikaya gelince ustanın dediği krom kaplaması tam yapılmamış yaptık namlu iç çapı aşırı hatalıydı yaptık tüfeğiniz yapıldı dedi
1983-K.Maraş Andırın

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #49 : 25 Mayıs 2013, 16:51:10 »
geçmiş olsun hocam, umarım istediğin gibi olmuştur. namluyu bence arayıp sor neden böyle diye? yakınlarında aynı tüfekten varsa arkadaşın ya da av bayiisi gidip karşılaştır. Farklılık görüyorsan bunun içinde bence iletişime geç.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar