Gönderen Konu: Fatih Yollu beyin dikkatine  (Okunma sayısı 6233 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alperen Tigin

• Ziyaretçi
Fatih Yollu beyin dikkatine
« : 24 Ekim 2015, 21:04:01 »
Atanın şuan tüfekleri ust vuruyor. Niye derseniz arkadaş altı kez tüfek yolladı ben şahidim ve bizzat her gelişinde denemeleri beraber yaptık. Fabrika bu duruma normal diyo. Artık biraz ust vuracak şekilde tüfek uretiyolarmis tamam buna katılıyorum daha iyi olur ama bu biraz falan değil resmen ust. Kağıda ceviz büyüklüğünde bi yeri kalemle boyayıp ffarklı mesafelerden atıyoruz. 36.5 metrede 3 sokla alt etek saçmalar ancak hedefin 20 cm civari altına inebiliyor. Onlarda hızı kesilmiş notur saçmalar bütün ana saçma ddediğimiz ssaçmalar yukarda. Yakin mesafede mesala 15 metrede hedefin altinda 10 civari sacma var onlarda ancak hedefin 3 cm altina denk geliyor yani atilan yere nisan alirken arpacigin cok fazla hedefin altinda kalmasi bile sorun degil. Kursunda ise yaklaşık 20 cm ust solvuruyor. Ve fabrika buna normal diyomus cok ilginc geldi ama ben bunlara sahit oldum. Bu vurus yerinin ortalamasi var hepimiz biliyoruz mesala bu tufege alisan baska tufekte sikinti ceker. Ben diyorum acaba ata firmasi vurmada kolaylik saglamak icin dunya standartlarina muhalefetmi ediyor. Ve yahut insanlari kendinemi baglamak istiyor cunku bu sekilde avi vurmak cok basit ama alisirsaniz baska silahla yapmaniz mumkun degil Bu arada bende neo kullaniyorum kursunda alt vuruyor. Demekki elletmemek lazim allah muhaza. Cunku Arkadas kursunu alt attigi icin yolladı ama şimdi isyanlarda. Ve birde suda var her tüfek geldiğinde beraber tüfeğin iç çapını olctuk. Çünkü arkadasa namluyu değiştirdik diye gönderiyorlar. o da onemli değil havasında yanı yeterki hallolsun diyo. Ama bi taraftan da bu namlu benim namlum diyo. Tüfeği eline alıp bazı yerlerine bakıp boyanmış ve yollanmış diyo ben pek ihtimal vermedim ama bantin hafif sola yatikligi bantin kenarındaki darbenin torpulenip duzeltilmesi ve en komigide ata arms yazısınin sola namlu kalibre yatak numaralarının sağa yazılması. Ben duyarlı oolalım diyorum kaç kkişi tüfek deniyordu kaç kişi sorunlarımızdan ne kadar haberdar Sesimiz ne kadar çıkıyor. Ben olayların geneline bbakarım bu arkadaşımız bu konuyu siteye taşımami istemedi çünkü hala belki halledebilirim düşüncesinde kimseyle zıt olmak istemiyor. Fatih yollu beyle gorusup konuyu halledebileceğine düşünüyor. Aslında bende ona katılıyorum fatih yollu beyin bu gibi durumlardan haberi olmadığını düşünüyorum.  Ozan bey siteleri gezip şikayetlere cevap veriyor yanı çok ilgiliyiz iimajı. Ama işin aslı boyle degil. Ben bu şekilde bir vvuruşun normal olduğuna inanmiyorum arkadaşın alttan alması da bence yyanlıştı sesin çıkacak yoksa kimse seni takmiyor. Fatih beylede gorusemiycek biliyorum ama fatih bey bu yazıyı okursa bi ata kullanıcısı olarak ondan rica ediyorum arkadaşımiza yyardım etsin. Rahmetli celal yollu amcamizin vursanlarinida kullandık kaliteyi biliyoruz ama reform lazım. Arkadaşın ismini vermiyorum oda manisa akhisardan nisandan beri 6 kez yolladı her yollayis en az bir ay surdu kayıtlarda vardır zaten şimdiden tesekkur ederim tabi okuyabilirsiniz yazımı.
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2015, 21:11:48 Gönderen: Alperen TİGİN »

Çevrimdışı Emrah TUNCA 57

• *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Fatih Yollu beyin dikkatine
« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2015, 21:58:39 »
Yerli tüfeklerde sağ sol alt ve üst vurma kronik rahatsızlık oldu resmen. Bunu nasıl çözecekler bilmiyorum. Bu durumu ben huğlu koop. da yaşadım forumdada ata arms akdaş gibi bazı yerli firmalardada yaşayanlar var. İnşallah bu sorunu çözerler.
Benim anlamadığım niye üst vursun tüfegim ben şahsen gördüğüm yeri vurmak isterim. Avrupa tüfeklerde avcıların iyi vurması için  bir üst atma özelliği var mı ?  :)
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2015, 21:59:47 Gönderen: Emrah TUNCA »
  • Armsan A612W Yarı Otomatik
  • Setter-Paşa
1994/SİNOP

The following users thanked this post: Doğukan POYRAZ

alperen Tigin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 25 Ekim 2015, 12:30:28 »
Emrah bey ust vurmasi demek arpacikta avi sifirlamadan altinda kalarak yani daha rahat gorerek vurmanizi saglar ama bunun standardi kesinlikle bu degildir. Tembellestirir ve ne kadar altinda kalmaniz gerektigini her zaman kestiremeyebilirsiniz Mesala yerden firlayan bi tavsanin karsi yamada yokus yukari duz bi sekilde yukari kostugunu dusunun kulaklarina ve yahut kafaya enseye hatta avi bantta kaybederek bile nisan almanizla altta kalmamis olursunuz. Ama bu arkadasin tufeginde arka ayaklara atilsa bile olur. O zaman nerde kaldi atis kurallari. Bunun bir standardi var. Yine soyluyorum hafif ust iyidir ama bu kadari degil. kiyaslamaya girersek sag, sol, alt vurmaya gore bu daha iyi ama dogru degil bunun bir standardi var. Tek kursunda Domuzun ayagina atip kafayi vuruyorsunuz cok sacmasapan bisey. Bu arada rahmetli bu ustalari gorse kapinin onune koyar
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2015, 12:59:16 Gönderen: Alperen TİGİN »

Çevrimdışı Emrah TUNCA 57

• *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #3 : 25 Ekim 2015, 18:40:54 »
Alperen bey biliyorum alt vurmanın amaçını. Av tüfeklerinde bence gereksiz. Alt vurma atış tüfeklerinde gerekli. Av tüfeginde böyle bir şeye ihtiyaç duymam.  Neden derseniz mesela akşam geçitinde çulluğun inişe geçtiğini varsayalım ne kadar alt atıcam. Tüfek kaç metrede ne kadar alt vuruyor. Bunu her seferinde hesaplamak mantıksız geliyor bana. Zaman kaybından başka birşey değil bence...
  • Armsan A612W Yarı Otomatik
  • Setter-Paşa
1994/SİNOP

alperen Tigin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 26 Ekim 2015, 00:29:25 »
Kesinlikle emrah bey bu isin bi standardi vardir ve o sekilde olur

Çevrimdışı Ozan ÖZŞAHİN

• *
  • Ata Silah San. A.Ş.
    • Ata Arms (Ata Silah San. A.Ş.)
« Yanıtla #5 : 28 Ekim 2015, 07:41:38 »
Atanın şuan tüfekleri ust vuruyor. Niye derseniz arkadaş altı kez tüfek yolladı ben şahidim ve bizzat her gelişinde denemeleri beraber yaptık. Fabrika bu duruma normal diyo. Artık biraz ust vuracak şekilde tüfek uretiyolarmis tamam buna katılıyorum daha iyi olur ama bu biraz falan değil resmen ust. Kağıda ceviz büyüklüğünde bi yeri kalemle boyayıp ffarklı mesafelerden atıyoruz. 36.5 metrede 3 sokla alt etek saçmalar ancak hedefin 20 cm civari altına inebiliyor. Onlarda hızı kesilmiş notur saçmalar bütün ana saçma ddediğimiz ssaçmalar yukarda. Yakin mesafede mesala 15 metrede hedefin altinda 10 civari sacma var onlarda ancak hedefin 3 cm altina denk geliyor yani atilan yere nisan alirken arpacigin cok fazla hedefin altinda kalmasi bile sorun degil. Kursunda ise yaklaşık 20 cm ust solvuruyor. Ve fabrika buna normal diyomus cok ilginc geldi ama ben bunlara sahit oldum. Bu vurus yerinin ortalamasi var hepimiz biliyoruz mesala bu tufege alisan baska tufekte sikinti ceker. Ben diyorum acaba ata firmasi vurmada kolaylik saglamak icin dunya standartlarina muhalefetmi ediyor. Ve yahut insanlari kendinemi baglamak istiyor cunku bu sekilde avi vurmak cok basit ama alisirsaniz baska silahla yapmaniz mumkun degil Bu arada bende neo kullaniyorum kursunda alt vuruyor. Demekki elletmemek lazim allah muhaza. Cunku Arkadas kursunu alt attigi icin yolladı ama şimdi isyanlarda. Ve birde suda var her tüfek geldiğinde beraber tüfeğin iç çapını olctuk. Çünkü arkadasa namluyu değiştirdik diye gönderiyorlar. o da onemli değil havasında yanı yeterki hallolsun diyo. Ama bi taraftan da bu namlu benim namlum diyo. Tüfeği eline alıp bazı yerlerine bakıp boyanmış ve yollanmış diyo ben pek ihtimal vermedim ama bantin hafif sola yatikligi bantin kenarındaki darbenin torpulenip duzeltilmesi ve en komigide ata arms yazısınin sola namlu kalibre yatak numaralarının sağa yazılması. Ben duyarlı oolalım diyorum kaç kkişi tüfek deniyordu kaç kişi sorunlarımızdan ne kadar haberdar Sesimiz ne kadar çıkıyor. Ben olayların geneline bbakarım bu arkadaşımız bu konuyu siteye taşımami istemedi çünkü hala belki halledebilirim düşüncesinde kimseyle zıt olmak istemiyor. Fatih yollu beyle gorusup konuyu halledebileceğine düşünüyor. Aslında bende ona katılıyorum fatih yollu beyin bu gibi durumlardan haberi olmadığını düşünüyorum.  Ozan bey siteleri gezip şikayetlere cevap veriyor yanı çok ilgiliyiz iimajı. Ama işin aslı boyle degil. Ben bu şekilde bir vvuruşun normal olduğuna inanmiyorum arkadaşın alttan alması da bence yyanlıştı sesin çıkacak yoksa kimse seni takmiyor. Fatih beylede gorusemiycek biliyorum ama fatih bey bu yazıyı okursa bi ata kullanıcısı olarak ondan rica ediyorum arkadaşımiza yyardım etsin. Rahmetli celal yollu amcamizin vursanlarinida kullandık kaliteyi biliyoruz ama reform lazım. Arkadaşın ismini vermiyorum oda manisa akhisardan nisandan beri 6 kez yolladı her yollayis en az bir ay surdu kayıtlarda vardır zaten şimdiden tesekkur ederim tabi okuyabilirsiniz yazımı.

Alperen Bey Merhaba,

Konu ile alakalı sizinle görüşmek için iletişim bilgilerinizi özelden yazmanızı rica etmiştik.
Sizden geri dönüş bekliyoruz.

1955, İstanbul
"Türkiye’de Şimdiye Kadar Yapılmış En İyi Yarı Otomatik Av Tüfeği"
Kanadalı Silah Dergisi, Calibre.
(alan kodu girmeden) 444 91 04

The following users thanked this post: A.Emrah TOPRAK

alperen Tigin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 31 Ekim 2015, 20:32:04 »
ozan bey daha yeni girdim siteye ben yazımda belirttim zaten sizin benle bi işiniz yok siz gerçekten yardımcı olmak isteseniz zaten direk o arkadaşı arardınız suan sizin yaptığınız avlak uyelerine karsı biz müşterimizi önemseriz imajı. bu arkadaş nisan ayından beri 6 kez size tufek yolladı manisa akhisardan diye yazımda belirttim hatta bu arkadaş ilk etapta size güvendiği için tufek yolluyor o esnada siz fuarlarda falanmısınız bu silah ilk sol alt attıgı için size gönderiliyor. ama mudahale sonunda 6 seferdir her denemede ust vuruyor. bu arada 2. göndermeden sonra silah düzelmeyince arkadaşımız ustalardan hayır görmeyince tekrar telefonla sizi aramış, sizde yuksek ve aşagılayan bir ses tonuyla sen istanbula gelsene demişsiniz arkadaşta devrim ve levent ustaya gelebileceğinden bahsetmiş ama onlar oralı olmamış. en sonunda ancak buraya gelirsiniz oyle olabilir demişler. bu seferde arkadaşımız müsait değilmiş, arkadaş 4 yıldır ata neola resmen şov yapıyor. sadece kursunu alt attığı sacmayı da hafif hedefin asagısında topladıgı için gönderdi. siz ilgileniyomus imajınızı yine sergilemektesiniz ama iş sadece sizlede bitmiyor. levent usta zaten devamlı namluyu değiştirdim deyip deyip göndermiş o yamuk namluyu biz bizzat bunu bi usta abimiz vasıtasınla öğrendik namlu yukarı dogru gözle görulmeyecek derecede meyilli. gelelim sizin müşteri memnuniyetine onem vermenize siz bu arkadaşın kabusunu sonlandırın. ben bizzat burada zaten arkadaşlara açıklayarak bizim sorunumuz şu sekilde giderildi bu şekilde giderildi diye açıklayacam. son olarak bişey söylüycem bu tarz sorunlar için istanbula gelmeye ne gerek var hiçbir ata neola ust atmayan hocamız ne olduda şimdi ust vuruyor. siz hedef kagıtlarını görseniz şaşırırdınız o ustalar buna nasıl normal der anlayamadım. ayrıca yapılan müdahalelerle namlunun bantının nişan hattı bozuldu. o güzelim tüfek kutusu cacık gibi oldu. yani nerdeyse tüfeği bi daha göndermeyelim diye levent usta bunları bilerek yaptı dicem. ama o kadarda değildir herhalde.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2015, 20:52:34 Gönderen: Alperen TİGİN »

Çevrimdışı Erdal YAĞIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 31 Ekim 2015, 22:05:36 »
Turk avcisi. Bunu hic haketmiyor ama firmalar ne yapiyor  kötü tufekleri yurt icine iyi tufekleri yurt disina gonderiyorlar yaptiklari bu
  • walther target y.oto
1984 MANİSA

alperen Tigin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 01 Kasım 2015, 22:58:30 »
Erdal bey Turk avcisi aslinda bunlari hakediyor. Birine guzel bi yerli denk geliyor abartarak goklere cikariyor. Birine kotu denk geliyor. Sesini cikarmiyor hakkinida aramiyor. O abartarak goklere cikaranlar o sessiz kesimden birinin sesi yukseltince nasil oyle sey olur diyor ve onu sindiriyor. Acaba bu ulkede kac kisi silahini deniyor. Acaba nereye vuruyor grupman nasil delicilik nasil. Bir otomatik tufek kistirma yapmasin yeter diye dusunuyoruz. Ben kendi milletimin silahlari dururken kafirlere para kazandiriyorum. Ve cilgin paralara avrupa aliyoruz. Neden cunku gercekten adamlar yapiyor. Bende de bu sevda varken bu rezaletleri gorunce gozum parayi gormuyor.

Çevrimdışı Ozan ÖZŞAHİN

• *
  • Ata Silah San. A.Ş.
    • Ata Arms (Ata Silah San. A.Ş.)
« Yanıtla #9 : 02 Kasım 2015, 08:22:50 »

Alperen Bey,

Ürün ile sıkıntı yaşayan arkadaşımıza yönelik davetimiz geçerlidir. İlk başta yapmış olduğumuz davet kesinlikle aşağılayan ya da tehdit vari bir davet değildi.

Dilediği vakit İstanbul'da bizim misafirimiz olur, yaşadığı sıkıntının giderilmesi için de tüm çalışmanın yapılacağının garantisini veririm.

Benimle iletişime geçmesini rica ederim.

Saygılarımla

1955, İstanbul
"Türkiye’de Şimdiye Kadar Yapılmış En İyi Yarı Otomatik Av Tüfeği"
Kanadalı Silah Dergisi, Calibre.
(alan kodu girmeden) 444 91 04

The following users thanked this post: A.Emrah TOPRAK

Çevrimdışı Muhsin UYSAL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 02 Kasım 2015, 12:22:53 »
bu foruma uye olmadan once ata huglu armsan gibi firmalari gozumde buyuttugumu anladim ulkemizde tufek isi sans olmus ya sansa birakip yerli alacaz ya biraz paraya kiyip avrupa alip temiz is yapacaz.Bende bugun garanti kapsaminda olan urunun kargo ucretini bana odettiren bir silah firmasini tuketici hakem heyetine sikayet edecem kendine firma diyor ama hatali urununun arkasinda durmuyor telefonda da 7-8 liranin hesabini yapma diyor ama kargo 36 liraya patladi gidis gelis :)
1992 HATAY

The following users thanked this post: Doğukan POYRAZ

alperen Tigin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 02 Kasım 2015, 23:41:52 »
Degerli avcilar birileri yazdiklarimdan rahatsiz oldu galiba ozel iletiyle kimlik bilgilerimi istiyorlar. Eski bir turk atasozune gore yay gibi olsam elde tutarlar beni. Ok gibi olsam yabana atarlar beni. Siteden atabilirsiniz sorun degil. madur olan arkadas gerekirse uye olup bir sohbet acar. Ama o guzellikle halletmek istedigi icin boyle bisey yapmadi. Ben bu siteye zaten bayadir kayitliyim hususi bu konu icin uye olmadim. Benim uyeligim bu konudan cok fazla eski.

Çevrimdışı Muhsin UYSAL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 03 Kasım 2015, 11:45:17 »
Degerli avcilar birileri yazdiklarimdan rahatsiz oldu galiba ozel iletiyle kimlik bilgilerimi istiyorlar. Eski bir turk atasozune gore yay gibi olsam elde tutarlar beni. Ok gibi olsam yabana atarlar beni. Siteden atabilirsiniz sorun degil. madur olan arkadas gerekirse uye olup bir sohbet acar. Ama o guzellikle halletmek istedigi icin boyle bisey yapmadi. Ben bu siteye zaten bayadir kayitliyim hususi bu konu icin uye olmadim. Benim uyeligim bu konudan cok fazla eski.
forum yöneticileri kimlik bilgilerini istenmesinin ne amaçla ve kim tarafından istendiğine dair açıklama getirebilir mi?
1992 HATAY

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #13 : 03 Kasım 2015, 12:31:48 »
forum yöneticileri kimlik bilgilerini istenmesinin ne amaçla ve kim tarafından istendiğine dair açıklama getirebilir mi?
Böyle bir zorunluluk yok. Etik de olmaz.
Kimlik doğrulaması isteyen Yönetici benim. Bunu da olabildiğince kırmadan incitmeden yapmaya çalıştım.
Alperen beyin mesajım a cevap yazmak yerine buraya yazması kurallara aykırı ve etik değil.
Üyeliğini şimdilik askıya alıyorum. Kimlik doğrulaması yapmazsa Forum Kuralları gereği üyeliğini silmek zorunda kalacağız.
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2015, 12:37:29 Gönderen: Alkan YOKSUL »
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

The following users thanked this post: Ozan ÖZŞAHİN

Bahri Tugrultekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 19 Kasım 2015, 23:09:20 »
Selamın aleykum arkadaşlar bu sorunlari yaşamis biri olarak levent beye soruyorum mekanizmanın alt kısmında insan gücüyle yamuk yılık yazılmış bi numara gördüm  a43c yazıyordu. Bu numara yazmak ne demek? Hadi diger sorunlari yapamadiniz ama isin bu kismini anlayamadim. Gerekirse fotolarini atarim. Ozan bey sizden yardım bekliyorum.

« Son Düzenleme: 19 Kasım 2015, 23:50:59 Gönderen: Bahri TUĞRULTEKİN »

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 19 Kasım 2015, 23:28:50 »
yerliden uzak durdum hep.fişektede tüfektede.bin şükür bir kez bile yarı yolda kalmadım.
hayatta bazı şeyler tesaduf degıldir.
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Bahri Tugrultekin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 19 Kasım 2015, 23:57:00 »
Alper bey bence haklisiniz ama ben dış görünüşüne vurulmustum bu dilberin

Çevrimdışı İsmail METO

• *
« Yanıtla #17 : 21 Kasım 2015, 19:30:43 »
merhaba. bende benzer sorunlardan dolayı tüfeğimi servise gönderdim, tüfek bir kaç gündür serviste. devrim bey bizzat ilgileneceğini söylemişti. bakalım sonuç nasıl olacak.
İsmail METO
1981 HATAY

Çevrimdışı Ceyhun SÖNMEZER

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 21 Kasım 2015, 20:24:21 »
İnşallah sorununuz çözülür. Bende ata cy tüfeğimi fabrikaya yolladım. Son gönderdiğimde yeni takılan dipçiğin tetik çekme mesafesi uzun olduğu için kısaltmaya gönderdim ve yeni gelen dipçik bir öncekinden farklıydı gerçi çok önemli değil ama işin garip yanını askı kayışını takarken öğrendim dipçikte askı aparatı yeri yok şaka gibi unutulmuş  :D :D :D
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2015, 20:28:18 Gönderen: Ceyhun SÖNMEZER »
  • Ata Neo12 Max5
1987 Adana

Çevrimdışı İsmail METO

• *
« Yanıtla #19 : 21 Kasım 2015, 22:29:52 »
teşekkür ederim, inşallah bakalım. :)
İsmail METO
1981 HATAY