Gönderen Konu: Lambro Direct 32 hakkında !!  (Okunma sayısı 21023 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
Lambro Direct 32 hakkında !!
« : 14 Ocak 2014, 00:22:45 »

arkadaşlar elimde çulluk fişeği kalmadığı için internette araştırıp bu fişeği sipariş verdim , dağda attığımda patlaması normal gibiydi ama tepmesi fazla yoktu

namlunun içine baktım bayağı bir barut sıvanmasıda vardı ..20 metrelerden sıktığım kuş ise umuruna bile koymadı ..dönüşte bir kaç boş fişeğe 6,8 metrelerde havada atışlar yaptık arkadaşla 1 , 2 saçma ancak isabet aldı ,,benimde tuhafıma gitti ve fişeği kestik barutu topak gibi çıktı nem almış gibiydi sanki..

ve bütün fişeklerde saçmaların arasında barut parçaları gözüküyor ..diyeceğim bu fişekleri kullanan arkadaşlar varmı nedir bu fişeğin durumu ,,

satan bayideki arkadaşla görüşmemizde bu fişeği 25 metreye kadar atılabileceğini söyledi..şimdiden teşekürler..
Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Lambro Direct 32 hakkında !!
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2014, 02:42:01 »
gecen yıl lambro  30.. 32 gr 6 no keçe tapa çok  memnundum .bu yıl 3 kutu aldım sizin gibi çook hüsrana uğradım.lambro bu yıl işi biz türklerden öğrenmiş.kısa yoldan para kazanmayı ,kazık atmayı. ve sizin, bizim gibi lambro dan şikayet çok bu yıl avcı dostlardan... 1-- RC. 2--GB.3--MİRAGE .4 wincesther(biraz pahalı)BASKA FİŞEK kullanmayacağım
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2014, 02:45:34 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2014, 03:09:37 »
yaramaz fişek tüm tüfeklerimde denedim dediğiniz gibi 20 metreyi bırakın 15 hatta 10 metrede bile umursamıyor kuş..ardından baka kalıyorsunuz..

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 14 Ocak 2014, 03:10:37 »
slm şahin  usta. mesaj attım mesejınız dolu.sizin engin tecrübelerinizden dolayı bu stoger nasıl bir tüfek m 3000 bekliyorumda saygılar
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 14 Ocak 2014, 03:24:36 »
slm şahin  usta. mesaj attım mesejınız dolu.sizin engin tecrübelerinizden dolayı bu stoger nasıl bir tüfek m 3000 bekliyorumda saygılar

Ve AleykumSelam Veli Abi..mesajları temizliyeyim bi..söylediğin iyi oldu..MD3000inin ne farkı olacak bilmiyorum MD2000den..tek fark bana kalırsa namlu kepi uzun o kadar..bence gerek yok MD3000e..hepsinde aynı namlu var..biri diğerinden daha yıkıcı yada yakıcı değil yani..güzel,sağlam tüfektir için rahat olsun..avdan zevk alırsın elinde bir stoeger oldumu..tahtalı , üveyik ve tavşan için biçilmiş kaftan..ördekte daha bişey öğrenemedim..2 tane ufak ördek vurdum ..yeşillere attım vuramadım.ya fişek ve şok uyumsuz yada ben hatalıyım..çok önleme veriyorum belkide ondan oluyor çünkü S.pozeylede vuramadım..

Çevrimdışı Faruk ÖSTLÜER

• Müdavim Üyemiz
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....
« Yanıtla #5 : 14 Ocak 2014, 10:28:19 »
Bu fişekle avcının köpeğini yada bir arkadaşını vurmaması tamamiyle şans grupman berbat (test edildi) Ramazan abi MİRAGE nin dispersentesini mutlaka dene müthiş bi şey
Faruk ÖSTLÜER MANİSA 1980 0535 563 09 87

image hosting

Çevrimdışı Emrah DUMAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 14 Ocak 2014, 10:38:42 »
bu fişeği kullanmadım kullanan da olmadı etrafımda ama polat abimin tavsiyesi üzerine lambro biturbo 36 yı aldım oh be dedim zamanında :)

1986 DÜZCE/HOLLANDA

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 14 Ocak 2014, 19:50:58 »
Bu fişekle avcının köpeğini yada bir arkadaşını vurmaması tamamiyle şans grupman berbat (test edildi) Ramazan abi MİRAGE nin dispersentesini mutlaka dene müthiş bi şey

faruk benimde çullukta kullandığım fişek dispersante fişekti b.p nin ,memnundumda ,,,birde bu meredi kullanalım dedik ,sanki içinde saçma yok gibiydi ,içini görmesem içinde kum var diyecektim,,mirageninde disparsantesini daha önce kullanmışdım o da güzel fişek ,piyasada bulduğum sürece kullanırım ,teşekürler selamlar

Çevrimdışı Tarık ÖSTLÜER

• Onursal Üyemiz
  • zordur dağcı olmak
« Yanıtla #8 : 14 Ocak 2014, 20:00:43 »
Ramazan abi bende memnun kalmadım kartona atış yaptık gurupman hiç hoşuma gitmedi tabi bu benim şahsi görüşüm.........
Tarık ÖSTLÜER
1982 MANİSA

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 14 Ocak 2014, 20:11:02 »
 evet tarık bende beğenmedim,ilk günden hüsran oldu ,dikkatimi çeken bir şey oldu ,altta bior tapa kullanılmış ,üstte dağıtıcı olan tapa ,alta yerine üstte ters giydirilmiş ,bu nedendir ,artı yeri aşağı bakıyor ,anlamış değilim ,,

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 14 Ocak 2014, 20:20:45 »
en iyi disparsenteyi bornaghi yapıyor benim tecrübelerime göre..stoeger ve Huğlu 103D S.Pozem çok seviyor bu fişeği..RC de güzel..

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 14 Ocak 2014, 20:26:33 »
şahin bey dediklerinizi kullanmadım işallah seneye onlarıda denerim,,ben imperial ,mirage,lambro,b&p nin dispersantesini kullandım en beğendiğim bp oldu ,dikkatimi çekende saçma ince olursa daha iyi sonuç ,
6,7,8,9 hepsini kullandım en iyi sonuç 9 no yla aldım ,6 numara en kötüsüydü, içinde saçma sayısı ne kadar fazla olursa o kadar iyi oluyor..

Çevrimdışı Güven SARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 14 Ocak 2014, 20:28:21 »
Lambro nun performansını beğenmeyen arkadaşlar tüfeklerinin şoklarını ve kaç metreden atış yaptıklarını belirtirlerse sevinirim ben 66 namlu 3 fix şokla kullanıyorum ilk fişek olarak lambroyu tercih ediyorum ve inanın gayet memnunum ama arkadaşım kullandı memnun kalmadı namlu 66 ve mobil 5 şok tu.Acaba atış mesafelerimiz avlanma ortamlarımız ve tüfeklerimizin şokları fişeğin performansını çok mu etkiliyor ?
Güven SARI
1967 Ordu Fatsa 0 532 455 28 03

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 14 Ocak 2014, 20:39:13 »
Lambro nun performansını beğenmeyen arkadaşlar tüfeklerinin şoklarını ve kaç metreden atış yaptıklarını belirtirlerse sevinirim ben 66 namlu 3 fix şokla kullanıyorum ilk fişek olarak lambroyu tercih ediyorum ve inanın gayet memnunum ama arkadaşım kullandı memnun kalmadı namlu 66 ve mobil 5 şok tu.Acaba atış mesafelerimiz avlanma ortamlarımız ve tüfeklerimizin şokları fişeğin performansını çok mu etkiliyor ?

güven bey konumuz lambro değil ,lambro drect 32 bu fişeğin performansı hakkında bilgi ,kutunun üzerinde 15 metreden grupman verilmiş ,sanki 20 metredeki 3 no şok gibi,,

20 metrede attığım kuş umusamadı bile ve çam dallarından hiç birini silkelemedi bile sanki içinde birşey yok gibiydi,,4 şokla 6,8 metrede boş kapçığa deneme fırsatım oldu

1,2 saçma ancak vuruyordu,,aynı mesafeden 30 gram rio 8 noyla attığımız fişekler boş fişeklerin nereye gittiğini bile göremiyoruz...

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 14 Ocak 2014, 20:49:19 »
fişek s4 barut ile doludur....tapası çok sık yerlerde avlanmak ani atışlar için tasarlanmıştır...özkursan bunun taklidini yaptı bu sene ...barut yapı itibari ile tapa baskısını görünce kalıp gibi çıkar...bu sipe-s4-tecna için böyledir...rc s4 kesin bakın bornaghi 38 35 yeni beyaz fişeklerden kesin bakın bu böyledir....

fişeğin grupmanını deneyin öyle kullanın..geçen yıl ve bu yıl bu fişek yok sattı...bütün kullananların olumlu yada olumsuz yorumlarını tabiki göremeyiz.ancak önerilerimiz den gelen memnuniyet oranı % 90 ..elbette memnun kalamayan olacaktır.

bu fişek ile ördek bile vuran oldu..ben tavşan vurdum....önerim 3 şoktur bu fişek için...ani parlamada 10-15-20 metre aralığında şansınızı yükselten bir fişek..uzak kalkan kuşlarda yapı itibari ile şansınızı azaltır..avlandığınız mera da önemli..

fişek seçimi yaparken

tüfek seçiminiz
mera
iklim
av
en önemlisi atıcılık şekliniz belirleyicidir.

benim çok memnun olduğum bir fişeği bir başkası beğenmez....ben tüfeğime RC fişek koymam ama bu RC fişeklerin kötü olduğunu göstermez...Sonuçta Rc de Bornaghi de Mirage de Lambro da Beretta da hiç bir malzeme üretmezler hemen hemen aynı benzer firmalardan temin ettikleri malzemeler ile dolum yaparlar..aralarındaki benzer fişeklerde fark barut gramajı farkıdır kapsül farkıdır..

• Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

The following users thanked this post: Alp BALABAN

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 14 Ocak 2014, 20:51:12 »
barut çok ince olduğundan fişek içinde bir kaç parça tapaya sıvanmış olabilir..bu fişeğin etkisini etkilemez..bir çok markada bunu görebilirsiniz...bilhassa pellagri ve fiocchi fişeklerde böyledir..onların kullandıkları barutlarda sipe s4 benzeri incedir..onlar renklidir..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 14 Ocak 2014, 20:53:10 »
normal dispersanteler ile kesinlikle kıyaslamayınız..onlardan daha fazla açar..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 14 Ocak 2014, 21:02:05 »
şahin bey dediklerinizi kullanmadım işallah seneye onlarıda denerim,,ben imperial ,mirage,lambro,b&p nin dispersantesini kullandım en beğendiğim bp oldu ,dikkatimi çekende saçma ince olursa daha iyi sonuç ,
6,7,8,9 hepsini kullandım en iyi sonuç 9 no yla aldım ,6 numara en kötüsüydü, içinde saçma sayısı ne kadar fazla olursa o kadar iyi oluyor..

Ramazan abi mühimmatı nerden alıyon bilmiyorum ama Merkezde oturuyorsan eğer Efeler av markette var bornaghi ve Rc disparsente..zaten piyasada hatta Türkiyede bile zor bulunan çoğu fişeği orada bulmam mümkün..bi dene çok memnun kalıcaksın..al koy seneye kullanırsın bu sene kullanamasan bile..malum Muğla küçük yer randıman aldığın bir fişeği bi daha bulamayabiliyorsun bayilerde.

Çevrimdışı Güven SARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 14 Ocak 2014, 21:02:52 »
güven bey konumuz lambro değil ,lambro drect 32 bu fişeğin performansı hakkında bilgi ,kutunun üzerinde 15 metreden grupman verilmiş ,sanki 20 metredeki 3 no şok gibi,,

20 metrede attığım kuş umusamadı bile ve çam dallarından hiç birini silkelemedi bile sanki içinde birşey yok gibiydi,,4 şokla 6,8 metrede boş kapçığa deneme fırsatım oldu

1,2 saçma ancak vuruyordu,,aynı mesafeden 30 gram rio 8 noyla attığımız fişekler boş fişeklerin nereye gittiğini bile göremiyoruz...

Ben de zaten Lambro direct 32 den bahsediyorum anlaşılması güç cümleler mi kurmuşum acaba?Ben  LAMBRO DİRECT 32 ile çulluk avında muhteşem neticeler alıyorum,ancak beraber avlandığım arkadaşım memnun değil.Bu durum acaba tüfeklerimizin şok değerlerinden mi kaynaklanıyor yada atış mesafelerimizden mi ?
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2014, 21:21:26 Gönderen: Güven SARI »
Güven SARI

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 14 Ocak 2014, 21:08:32 »
 polat bey verdiğiniz bilgiler için teşekürler ,,bende ilk defa kullanıyorum ama kafamda çok soru işareti bıraktı,, çok kullanmadım ama ,çok riskli bir fişek olduğunu gösterdi ,20 metre çok fazla bu fişek için ,benim ilk izlemimim tüfeğin içine koyulacak bir fişek değil,, bu fişekle kuşta yaralı gider ,köpeğide vururuz ,allah göstermesin bir arkadaşımızda olabilir ,bende kötü izlenim bıraktı ,,dediğiniz gibi mera larda farklılık gösterebilir ,bizim buranın fişeği değil anlaşılan ,,biz yine dispersanteye devam...teşekürler tekrar,,

ben dağıtıcı tapanın neden ters konduğunu anlamadım,,altta yukarı doğru değilde neden tepeden aşagı çevrilmiş.bunun hakkıknda bir bilginiz varmı teşekürler

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 14 Ocak 2014, 21:23:36 »
sitesinde çok kısa mesafeler için diyozaten , şaşılacak bir durum yok aslında fişek işini düzgün yapmış. biraz daha uzun mesafe için tordo dispersante öneriyor

« Son Düzenleme: 14 Ocak 2014, 21:57:11 Gönderen: Çağrı ECE »
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Tarık ÖSTLÜER

• Onursal Üyemiz
  • zordur dağcı olmak
« Yanıtla #22 : 14 Ocak 2014, 21:34:26 »

Güven abi ben 66 namlu SP ile 5-4 şok kullanarak ortalama 10-15 mt aralığında çamlık sıklık yerde kullandım direct 32 yi vurulan çulluklar yaralıydı hatta grupmanı denemek için diğer avda 30 mt karton atışı yaptık grupman berbattı bir arkadaşımızda alakasız bir yerde durmasına rağmen saçmaların hedefi oluyordu benim izlenimim bundan ibaret şahsi fikrim bir daha denemem saygılar selamlar....
Tarık ÖSTLÜER
1982 MANİSA

Çevrimdışı Güven SARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 14 Ocak 2014, 21:57:15 »

Güven abi ben 66 namlu SP ile 5-4 şok kullanarak ortalama 10-15 mt aralığında çamlık sıklık yerde kullandım direct 32 yi vurulan çulluklar yaralıydı hatta grupmanı denemek için diğer avda 30 mt karton atışı yaptık grupman berbattı bir arkadaşımızda alakasız bir yerde durmasına rağmen saçmaların hedefi oluyordu benim izlenimim bundan ibaret şahsi fikrim bir daha denemem saygılar selamlar....
Yanıt için teşekkürler Tarık bey ben fix 3 şokla atış yaptığım için olumlu sonuçlar alıyor olabilirim ayrıca hiç kartona vs ye deneme atışı yapmadım gerek olmadı ama sizin dediğiniz gibi belki açık şoklara uygun değildir.Rastgele...
Güven SARI

Çevrimdışı Hakan HATİPOĞLU

• *
« Yanıtla #24 : 14 Ocak 2014, 22:01:37 »
beraber avlandığım Halil abi Lambro Direct 34 ile 15 atış 14 yelve torbaya koydu(farklı günlerde). bende pek boş atış yapmadım. sadece sıcak havalarda ve düşük rakımlarda biraz sert patlıyor. çok memnun kaldık
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2014, 22:03:20 Gönderen: Hakan HATİPOĞLU »
Hakan HATİPOĞLU
1990 BURHANİYE