Gönderen Konu: << BOL FERMALI, VİDEOLU KEKLİK AVLARI >> DÖRDÜNCÜ VİDEO EKLENDİ  (Okunma sayısı 27639 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
Selam tüm dostlara,

Özellikle bir kaç haftadır benim açımdan son derece keyifli keklik avları yapmaya başladık. Sanırım üç hafta içerisinde Adoff'un yirmiye yakın keklik fermasını görmek nasip oldu. Geçtiğimiz Cumartesi sabah uyuya kalınca (sağolsun Fatih'te aramamış) ancak öğleden sonra 13:30 gibi ava çıkabildim. İlk olarak kalkan alaya tüfek atamadım. Yozları hariç yirmi civarında kuş vardı. Kalkan alayın peşinden gitsemde tüm aramalarımız sonuç vermedi. Bende niyeti ilk kalkan alayın yozlarına bozdum. :)

Yozları Adoff'un sayesinde bulmamız çok uzun sürmedi. Birinci fermada tek atışla güzel bir yozu çantaya koydum. Çok fazla gitmeden tekrar bir ferma ve sonunda kalkan iki yoza atılan üç el silah. İlk atışta yozun birini aldım ama sonra kalkan yoza çok yakın attığım için mankeledim. Az yukarıya çıktım bir an köpeği gözden kaybettim. Bir baktım Adoff bir çalı öbeğine fermada. Ön tarafına geçip kekliği köpekle kendi arama sıkıştırdım. Fırlayan kekliğe çalılar ile karışık bir el patlattım ve işlem tamam. Köpek kuşu aportladı onuda çantaya aldım ve ava devam.

Üç keklik vurmuş olmanın rahatlığıyla sırttan sırttan giderken bir dereye geldim. Köpeğin çalıların dibine fermaya durmasıyla tavşanın yukardan köpeğin önüne doğru atlaması bir oldu. Başladı gürültülü bir kovalamaca ama bir türlü tavşana atamıyorum. Köpek o kadar yakın kovuyor ki tavşan ponpon kuyruğunda köpeğin nefesini hissediyordu kesin. ;D Tüfeği patlatsam tavşanı kesin vurucam ama bir sizden bir bizden olacak. ;D ;D ;D Tavşan biraz açılınca arkasından attım bir el ama mesafe çok fazla açılmıştı. Köpek tavşanla beraber gitti, yaklaşık 5-10 dakika kadar köpeğin gelmesini bekledim.

Artık bu kadar yeter diyip tarladan yolu tutarken Adoff'a bir baktım az yukarıda fermada. Bir süre iz takibinden sonra bir kez daha ferma. Kamera çekeceğim diye bir elimde ağır koca makine bir elimde de tüfek köpeğe iyice yaklaştım. Keklik üst tarafımdan fırladı ama tek elle iki atış yapmama rağmen kekliği vuramadım. Başladım gevrek gevrek gülmeye nasıl kaçırdım diye. ;D Hadi gidelim dedim bizim oğlana ama bizim it inat. Daha 50 metre gitmeden bir ferma daha. Yine ben cengaver bir elde kamera bir elde tüfek. :) Neyse ki fırlayan kekliğe tek elle yaptığım atış koca yozu söndürdü bu sefer.

Avı limitinde vurmuş olmanın verdiği keyifle arabanın yolunu tuttum. Sıkışınca bir çalının kenarına işemeye durdum. Kaşla göz arasında bizim it yine kayboldu. Hava karardı kararacak. Çağırırım gelmez, çağırırım gelmez iyice kıllandım tabi. Tahmin ettiğim gibi biraz ilerde yine fermadaymış. Kekliği zorla kaldırıp köpeği yanıma çağırdım. O kadar laf etmeme rağmen adam hala avlanacak. ;D

Benim için yine keyifli bir av günü oldu. Umarım sizlerde köpeklerinizle nice keyifli avlar yaparsınız.

Av sonunda çektiğim resimleri ekliyorum şimdilik. Videolarda Youtube'a yüklendikçe buradan paylaşacağım sizlerle.

Rastgele!

VİDEOLAR

Videoların tamamı yüksek çözünürlüktedir. Kota sorunu olmayan arkadaşların 1080 HD ayarıyla izlemeleri tavsiye olunur.

« Son Düzenleme: 22 Aralık 2011, 00:02:41 Gönderen: Emrah ERDAL »
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
Ynt: << BOL FERMALI, VİDEOLU KEKLİK AVLARI >>
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2011, 20:34:25 »
Emrah abi hakkını veriyorsun maşşallah.Videoları merakla bekliyorum.Rasgele ardı gür olsun...
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
Ynt: << BOL FERMALI, VİDEOLU KEKLİK AVLARI >> İLK VİDEO EKLENDİ
« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2011, 20:46:17 »
Hüseyin kardeşim teşekkür ederim. Videoların ilkini ekledim, gerçi henüz işlenmesi devam ediyor ama izleyebilirsiniz. Diğer videolarda yüklendikçe eklemeye devam edeceğim. Boyut büyük olunca yüklemek zaman alıyor.
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2011, 20:47:47 »
Hüseyin kardeşim teşekkür ederim. Videoların ilkini ekledim, gerçi henüz işlenmesi devam ediyor ama izleyebilirsiniz. Diğer videolarda yüklendikçe eklemeye devam edeceğim. Boyut büyük olunca yüklemek zaman alıyor.

Tüfek ATA olunca tek elle bile vuruluyor değil mi :)
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2011, 20:52:52 »
Tüfek ATA olunca tek elle bile vuruluyor değil mi :)

Vurmadığımda var merak etme onuda paylaşacağım. ;D
Emrah ERDAL
1980-Ankara

bilal paşa

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 21 Aralık 2011, 20:58:54 »
maşallah .... avınız daim olsun ... rastgele

Çevrimdışı Serkan ÇAKAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 21 Aralık 2011, 21:04:15 »
maşallah harika bir av emrahım.....

adoff....benim içindeki dd yi uyandıracak diye korkuyorum....
serkan çakar 1979 MERZİFON / AMASYA
05423436587

Çevrimdışı İsmail KAYA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 21 Aralık 2011, 21:19:45 »
Emrah ım adof çözmüş bu işi maaşallah ferma vede fermadaki sabrıda bi ayrı güzel şekil tip vede fizik olarakta babayı çok andırıyor canı pek ömrü uzun meralardaki dostluğunuz kazasız belasız daim olsun.
1971-MERSİN    Dürüstlük pahalı bir mülktür . Ucuz insanlarda bulunmaz .

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *

Bilal kardeşim teşekkür ederim.

maşallah harika bir av emrahım.....

adoff....benim içindeki dd yi uyandıracak diye korkuyorum....

Serkan teşekkür ederim. Bence sen içindeki drahthaar canavarını uyandır, o seni uyandırmadan... ;D ;D ;D

Bu arada ikinci videoda eklendi. Video işlendikçe kalitesi 1080HD'ye kadar yükselecek.
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
Emrah ım adof çözmüş bu işi maaşallah ferma vede fermadaki sabrıda bi ayrı güzel şekil tip vede fizik olarakta babayı çok andırıyor canı pek ömrü uzun meralardaki dostluğunuz kazasız belasız daim olsun.

İsmail abi güzel yorumların ve iyi dileklerin için çok teşekkür ederim.
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Kürşad UYANIK

• *
Ynt: << BOL FERMALI, VİDEOLU KEKLİK AVLARI >> İKİNCİ VİDEO EKLENDİ
« Yanıtla #10 : 21 Aralık 2011, 21:38:58 »
maşallah emrah bey tebrik ederim.boluyada bekleriz...bıldırcına gelmişsiniz ama tanışmak nasip olmadı...rastgele
Kürşat UYANIK
1976 Niksar TOKAT   bundan sonra BOLU

BAYRAĞIMIN DALGALANDIĞI HER YER MEMLEKETİMDİR

Çevrimdışı Erol SÜMER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 21 Aralık 2011, 21:44:06 »
maşallah emrah güzel ve kaliteli bir av daha olmuş daim olsun ....rasgele
Erol SÜMER
1974 ANKARA ETİMESGUT

Çevrimdışı Cengiz AKKIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 21 Aralık 2011, 21:51:48 »
videonuzu izledim sizi ve adolfu tebrik ve taktir ederim.videolar için tekrar teşekkür ederim

Cengiz AKKIN
1981-Antalya
 0533 638 7116

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
« Yanıtla #13 : 21 Aralık 2011, 21:54:50 »
maşallah emrah bey tebrik ederim.boluyada bekleriz...bıldırcına gelmişsiniz ama tanışmak nasip olmadı...rastgele

Kürşad bey nazik davetiniz için teşekkür ederim. Yolumuz o taraflara düşerse bir çayınızı içmek için rahatsız ederiz. Bolu'ya sezon açılış tarihlerindeki fark yüzünden bir kaç kez ava gittim. Söylediğiniz gibi tanışmak nasip olmadı. Umarım bir gün tanışırız yüz yüze.

maşallah emrah güzel ve kaliteli bir av daha olmuş daim olsun ....rasgele

Erol abi teşekkür ederim, hepimizin avları daim olsun.

Abi yıllar önce bu dırahtar ırkına büyük saygısızlık yaptım ve dırahtar ırkının türkiye de büyük hayranların dan ve yetiştircilerin turgay abim bu ırkın gerçek yüzünü bu güzel yavrunun baba sı ile gösterdi yani bodo ile ve şuan da dırahtar besliyorum ,ülkemize ava gelen yabancı avcıların hemen hemen hepsi dırahtar besliyor emrah abi süper bir köpek yetiştirmişin kutlarım rabbim nazar dan korusun kırk binkere maşallah bu yılbaşın dakidomuz avın da dırahtarın marifetlerini sizlerle paylaşacağım rastgele abi av davetin için çok teşekkürler rastgele bu yavrucağın nazar boncuklu tasması benden ona hediye.

Talha güzel yorumların için çok teşekkür ederim. Armut dibine düşermiş, anne baba iyi avcı olunca, yavruya da ucundan kulağından bulaşıyor. Bu arada o özür videon aklıma geldi, çok gülmüştüm. Bulursam paylaşayım... ;D ;D ;D
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Turgay SULU

• *
  • DRAHTHAAR YOLUN SONU :)
« Yanıtla #15 : 21 Aralık 2011, 22:58:41 »
maşallah hakikaten kopya olmuş yakışıklı adoff sana da helal kardeşim guzel yetiştirmişsin  ikinizi de kutlarım

Turgay SULU 1969
AKSARAY - ANTALYA

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
Avınız daim  ve bereketli olsun.Emrah bey size drahthaar ırkı ile ilgi  bi kaç sorum olacaktı mesaj kutunuz dolu olduğu için mesajım gitmiyor yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.
Gökhan kardeşim teşekkür ederim. Mesaj kutumu boşalttım, yardımcı olmaya çalışırım.

maşallah avınız daim olsun

Evren bey teşekkür ederim.

maşallah hakikaten kopya olmuş yakışıklı adoff sana da helal kardeşim guzel yetiştirmişsin  ikinizi de kutlarım

Turgay abi cidden acayip benziyor babasına. Bunları bir gün baba oğul bir ava mı götürsek acaba. ;D

Bu arada üçüncü video da eklendi.
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
MAŞALLAH  EMRAH tebrik ederim güzel cekim ve bir av günü olmuş.
 kısmetse bu hafta sonu bende ankaradayım keklıkte.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
MAŞALLAH  EMRAH tebrik ederim güzel cekim ve bir av günü olmuş.
 kısmetse bu hafta sonu bende ankaradayım keklıkte.

Gökhan teşekkür ederim. Aslında çekimler istediğim gibi olmadı. Tek kişi koca makineyle çekmeye çalışınca bu kadar oluyor. :( Haftasonu sana Ankara'da rastgele şimdiden. Ayrıca haftasonu karlı olacak hazırlıklı gelin.
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Mustafa KARDEŞ

• Müdavim Üyemiz
    • www.fencimustafahoca.tr.gg
Emrah bey, adoff güzel olmuş, ing. pointeri aratmayacak koku var, güzel av gününüz için tebrik ederim.
paylaşım için teşekkürler.
Cahille Oturup Bal Yiyeceğine, Alimle oturup Kuru Ekmek ye...! [Hz Mevlana]
emekli eğitimci 1957 BURSA-ESKİŞEHİR

Çevrimdışı Reşat KOYAK

• resat32
  • Müdavim Üyemiz
çok güzel bir paylaşım. emeğinize sağlık. ilk videoda aport ettikten sonra nasıda seviniyo kerata:))) maşallah.  kazasız belasız avlar dilerim saygılar rastgele.
Reşat KOYAK
1986 Atabey ISPARTA
0543 203 14 14

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
Emrah bey, adoff güzel olmuş, ing. pointeri aratmayacak koku var, güzel av gününüz için tebrik ederim.
paylaşım için teşekkürler.

Mustafa abi yorumların için ben teşekkür ederim.

Rastgele.

çok güzel bir paylaşım. emeğinize sağlık. ilk videoda aport ettikten sonra nasıda seviniyo kerata:))) maşallah.  kazasız belasız avlar dilerim saygılar rastgele.

Reşat kardeşim yorumların ve iyi dileklerin için teşekkür ederim. İlk videoda avı mankelemedim diye seviniyor o. ;D ;D ;D

Dördüncü videoyu da ekledim. Yavaş yavaş yayınlanmaya başlar.
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Ümit GÜLTEKİN

• *
  • FREE BOY
maşşallah abi güzel ferma güzel avdır her zaman...
Ümit GÜLTEKİN 1984 İZMİR/BERGAMA-0506 990 45 01

Çevrimdışı Soner EKER

• *

Emrah öncelikle seni Adof'u bu kadar güzel yetiştirdiğin için, sonrada Adof'u verilenleri hakkıyla kabul ettiği ve gerçek av merasında harfiyyen uyguladığı için bir drahthaarcı olarak çok içten bir şekilde tebrik ediyorum.Videoları tekrar tekrar izledim,tek avcı  olmana rağmen Adof ile  güzel iş çıkardınız.Bizim Trakya'da en yakın keklik Gökçeada'da var gidemiyoruz,anadoludanda davet edenimiz yok yine gidemiyoruz :(  en iyisi bu Haziran ayında dilekçe verip bol keklikli bir   şark iline gitmek,yoksa böyle bakmakla geçmiyor hasret.Ayrıca yakın çekim fotolara bayıldım eline sağlık.Sağlığın sıhhatin ve avın daim olsun.   Kırklareli'den selamlar.

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı Altan ÖZCAN

• Müdavim Üyemiz
Altan  ÖZCAN
1971 NALLIHAN -ANKARA  / İKAMET SAMSUN