Gönderen Konu: Campionato D'Europa Pointer International Pointer Club  (Okunma sayısı 42671 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

saadettin BIYIKLI

• Ziyaretçi
Ynt: Campionato D'Europa Pointer International Pointer Club
« Yanıtla #25 : 02 Haziran 2010, 09:29:25 »
zaten araştıranlar  nasıl araştırdıkları ortadardır kadir abi işte bizimle baylaşmış en iyi ispat gördümğümüz olması gerekirken  gördüğümüze değil duyduğumuza inanlar yüzünden bu ülke fcı ya üye olamaz
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2010, 09:57:00 Gönderen: Saadettin BIYIKLI »

Çevrimdışı Yunus ÖZÇELİK

• *
  • ÖNEMLİSİ DOSTLUK SEVGİ KARDEŞLİK
« Yanıtla #26 : 02 Haziran 2010, 09:42:33 »
Sevgili Sadettin beye tamamen katılıyorum ama ben ve benim gibi bir kaç arkadaş bunları savunduğu zaman Bilgi sahibi olmadan fikir üretmekle suçlandık ve belkide hala suçlanmaya devam edeceğiz sevgili arkadaşlar Hepimiz araştırıyoruz bu savunduğum fikirler benim gözlemlerim sadece kendi doğrularım isteyen katılır isteyen katılmaz ama bir gerçek varki dayatmalarla hiç bir yere varılamaz Pointerin Ana vatanının İSPANYA olduğunu sanırım herkes biliyor İngilizler Bu ırkı alıp sadece Kendi adlarına tescil ettirmiş ve standartlarını belirlemişlerdir FCI ise ALMANYA AVUSTURYA BELÇİKA FRANSA HOLLANDA Tarafından kurulmuştur amaç Her ırkı koruma altına almak o ırkın yaşamını sağlıklı olarak devam ettirilebilmesi olarakta tanımlanabilir.Şimdi İSPANYA ALMANYA FRANSA gibi hem köpek üreticiliğinde önde olan ve avrupadaki yarışmalarda söz sahibi olan ülkelerin sitelerine baktığınızda ne anlatılmak istendiği özellikle İSPANYAnın kinde net olarak görülmektedir FCI standartları budur diyor fakat son yıllarda yapılan mera yarışmalarında elde edilen başarılarda kinolog solaronun tarif ettiği standartlardaki köpekler daha başarılı olduğu için bize göre standartlar bu olmalıdır diyor bu standartlarda erkekte55-62 dişide 54 60 kadir beyinde dediği gibi idealini 60 cm olarak bilrtiyorlar Sevgili arkadaşlar Bunu ALMANYA da böyle görüyor ki ben Ewald Schonu Mücken born sorduğumda ilk defa boy konusunu sizden duyuyorum diye söyledi Köpeğin üretilmesi için kalça filminin çekilmesi gerektiği diş yapısına bakılması gerektiği kalıtsal bir hastalığının olup olmadığına bakılması gerektiğini söyledi ben kendi köpeğim için sordum 56 cm dedim bu gibi standartta köpeklerin Almanyada da olduğu TÜRKİYEDE kayıt ve izin vermiyorlarsa ALMANYADA hiç bir problem olmadan kayıt edilebileceğini söyledi Bunu Sevgili Kadir beyede sorduğumda benzer yanıtları aldım Ama arada sanırım ince bir çizgi var onlar yıllar önce FCI üye olmuşlar Alman üreticiye FCI standartlarını söylediğimizde ise bana o boy standartının çok geride kaldığını günümüz pointerinde ise boyla ilgili bir sıkıntı olmadığını söyledi Sanırım biz önce üye olmak için ESKİ STANDARTI yakalayacağız daha sonrada Günümüz POİNTER boy standartını yakalayacağız hep geriden gidiyoruzya değilmi Lütfen biraz objektif olalım ve görmeye çalışalım Bunlar benim gördüklerim Yanlış bilgi veriyorsam düzeltin lütfen kimsenin yanlış bilgilendirilmesini istemiyorum
Yunus ÖZÇELİK
1977 DÜZCE
0 532 799 13 37

saadettin BIYIKLI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : 02 Haziran 2010, 10:07:03 »
evet yunus bey bu bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar var diyen bay megolmanın 4 yıl önce bana yazdığı o satırları kopyaladım hani sonradan kıvırma olmasın diye şimdi baktığımızda kim bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş belli oldu şimdi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan megolemanlara soruyorum  4 yıldan buyana ne öğrendinizki bu fedarasyon fcı kapısına bile yaklaşamadı herkes bildiği kadar yazmaz konuşmassa durum günümüze geldiğimiz gibi karma karışık hiç bir ilerme yol katetme olmadı.NOT  KİM BU ÜLKEDE BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OMUŞ ORTAYA ÇIKMIŞTIR YUNUS BEY HERŞEY ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA DÜZELECEKTİR  SAYGILARIMLA

Çevrimdışı Sertaç SERİM

• *
« Yanıtla #28 : 02 Haziran 2010, 10:07:17 »
zaten araştıranlar  nasıl araştırdıkları ortadardır kadir abi işte bizimle baylaşmış en iyi ispat gördümğümüz olması gerekirken  gördüğümüze değil duyduğumuza inanlar yüzünden bu ülke fcı ya üye olamaz
ben sadettin abinin dediğine katılıyom bu kıfte sevdım arkadaslarım abılerım var ama sevmediğim at gözlüğü ile bakan megolamanlarda var neymiş akraba çifleşmesi yapılamazmış bi pedikre koycam avrupanın starları ne derece cifleşme yapmış şaşıracak. bu ayrı ama  daha önce almanyada kurzhaar anavatanında damızlık ünvanı alan kopek dedikeri türkiyede kullanılamaz bak bak daha turkıye fcı  a uye olmadan kraldan cok kralcı kesildi.. vb.. saymakla sonu gelmez..
ama avrupalı ne yapıyorsa gerıden degıl onların izlediği yoldan gıdecez. bu kurumun içindeki bazıları değişmeli hakem ünvanı alıp bilgisi olmayan sadece ceviri yapmakla hakemlik olmaz kinologlar olmalı bence bu işe gönullu hekimlerden seçilmesi daha doğru olur..desteklemeye gelince ülkem menfatine olan herseyi desteklerim  ama en nefret ettiğim umut tacirliğidir.. bu işte aynen avrupa birliğine üye olmaya benzedi varın gerisini siz düşünün..
Sertaç SERİM    05418546041             
1981 çivril/DENİZLİ  

fakir olmak şere fsiz olmaktan daha küçük bir meseledir...
    avcilik bir hastaliktır keklik vurmak ustalıktır bır tufekle... 2 köpeğe... benim bağrım yanıktır

Çevrimdışı Adnan ÜKE

• *
« Yanıtla #29 : 02 Haziran 2010, 15:07:50 »
FCI-Standard No 1 / 07. 09. 1998 / GB
ORIGIN : Great Britain.
DATE OF PUBLICATION OF THE ORIGINAL VALID STANDARD : 24. 06. 1987.
UTILIZATION : Pointing dog.
CLASSIFICATION F.C.I. : Group 7 Pointing Dogs. Section 2.1 British and Irish Pointers and Setters, Pointer. With working trial.
GENERAL APPEARANCE
Symmetrical and well built all over, general outline a series of graceful curves. A strong but lissom appearance.
BEHAVIOUR / TEMPERAMENT
Aristoractic. Alert with appearance of strength, endurance and speed. Kind, even disposition.
HEAD
CRANIAL REGION
Skull: Of medium breadth, in proportion to length of foreface. Pronounced occipital bone.
Stop : Well defined.
FACIAL REGION :
Nose: Dark, but may be lighter in the cas of a lemon and white coloured dog. Nostrils wide, soft and moist.
Muzzle: Somewhat concave, ending on level with nostrils, giving a slightly dish-faced appearance. Slight depression under the eyes.
Lips: Well developped, soft.
Jaws / teeth: Jaws strong, with perfect, regular and complete scissor bite, i.e. upper teeth closely overlapping lower teeth and set square to the jaws.
Cheeks: Cheek bones not prominent.
Eyes: Same distance from occiput as from nostrils, bright and kindly in expression. Either hazel or brown according to colour of coat. Neither bold nor staring, not looking down the nose. Eye rims dark, but may be lighter in the case of a lemon and white coloured dog.
Ears: Leathers thin, set on fairly high, lying close to head, of medium length, slightly pointed at tips.
NECK
Long, muscular, slightly arched, springing cleanly from shoulders and free from throatiness.
BODY
Loin : Strong muscular and slightly arched. Short coupled.
Chest : Just wide enough for plenty of heart room. Brisket well let down, to level with elbows. Ribs well sprung and carried well back, gradually falling away at loin.
TAIL
Medium length, thick at root, tapering gradually to a point. Well covered with close hair, carried on a level with back, with no upward curl. In movement, tail shoud lash from side to side.
LIMBS
FOREQUARTERS :
Forelegs straight and firm, with good oval bone, with back sinews strong and visible.
Shoulders : Long, sloping and well-laid back.
Pastern joint : Flat with front leg and protruding very little on inside.
Pastern : Lengthy, strong and resilient. Slightly sloping.
HINDQUARTERS :
Very muscular.
Haunch : Haunch bones well spaced and prominent, not above level of back.
Upper thigh : Good expanse of first thigh.
Stifle : Well turned.
Lower thigh : Good expanse.
Hock : Well let down.
FEET : Oval, well knit, arched toes, well cushioned.
GAIT / MOVEMENT
Smooth, covering plenty of ground. Driving hind action, elbows neither in nor out. Definitely not a hackney action.
COAT
HAIR : Fine, short, hard and evenly distributed, perfectly smooth and straight with decided sheen.
COLOUR : Usual colours are lemon and white, orange and white, liver and white, and black and white. Self colours and tricolours are also correct.
SIZE
Height at the withers : Dogs : 63 - 69 cm (25 - 27 ins). Bitches : 61 - 66 cm (24 - 26 ins).
FAULTS
Any departure from the foregoing points should be considered a fault and the seriousness with which the fault should be regarded should be in exact proportion to its degree and its effect upon the health and welfare of the dog.
Any dog clearly showing physical or behavioural abnormalities shall be disqualified.
N.B. : Male animals should have two apparently normal testicles fully descended into the scrotum.

Sevgili Arkadaşlar,
İngiliz pointer’ in ırk standartı yukarıda,üzerinde görüldüğü gibi standart numarası standart’ın son tadil tarihi standartı veren ülkenin adı yazıyor.
Standartı Ülke belirler,İngiliz pointer adından da görüleceği üzere İngiliz pointerdir.Kökeni ispanyadan gelen bir pointer’in geliştirilmesinden elde edilmiştir.İspanyol değildir.Konu ile alakalı değil ama İngiliz pointerini İspanyol orjinli yaptıktan sonra daha ne fikirler duyup göreceğiz.
Kural ne Iık hangi ülke adına tescilli ise standartı o belirler.Kural ne üretenler bu kurallar doğrultusunda üretim yapar.
Sevgili arkadaşlar Secere soy kütük belgesidir.Köpeğin standartına nitelik katmaz,standart niteliğini girdiği yarışmalardaki değerlendirmeler katar.FCI üyesi ülkelerde doğal olarak her köpek secereli doğar ırkının standartını taşıyıp taşımadığı doğar doğma belli olmaz.Standartı taşımayan canlı damızlık olarak değer taşımaz canlı olarak bir değeri vardır.Taşımayan köpekler imha edilmez av köpeği olarak kullanmanda mahsur yoktur.Sadece üretim izni alamaz.Bu tip köpeklerin yarışmaları da yapılabilir.Dergideki yarışmaya bakıyorum.Uluslararası bir yarışma olduğuna dair bir şey göremiyorum.Çeşitli Avrupa ülkelerinden katılım da olsa yerel bir yarışma olduğunu düşünüyorum.
Boy uyulması gerekli bir standart değilse koymaya ne gerek var.FCI da working standart yazan bir yer yok.FCI a bağlı Avrupa ülkelerinde de bu standartı göremedim.Hepsinin internet sayfasında yukarıdaki standart ekli ,working standart diye bir şey göremedim.
Afrikalı diye hakaret edilen kişinin kim olduğunu google dan araştırıp öğrenebilirsiniz. Bayağı popüler bir FCI hakemi ayrıca kendisi kinalog bu adam 30 senedir bu işi yapıyor.Kesinlikle bunu kabul etmiyor.Bu adam FCI tarafından rehber olarak tayin edilmiş biri,görsel değil yazılı belge sunun,bende aynı şeyleri savunayım.

Sevgiler ….
Adnan ÜKE - 1963 İstanbul
Balıkesir/Gönen
TEL : 0532 245 03 47
Tanrı Türkü Korusun ve Yüceltsin
  www.pointerturkiye.com  [email protected]                                  

Çevrimdışı Yalçın AKKURT

• *
« Yanıtla #30 : 02 Haziran 2010, 15:12:57 »
Ben yazmak için uğraştım,arzu eden isteyende okumak için uğraşsın,
Amacım burada kimseyi kırmak,rencide etmek,küçük düşürmek değil,doğru tek derler,ne hikmetse bir türlü tek olan doğru üzerinde bir araya geldiğimizde anlaşma sağlayamayız,  demekki doğru tek değil derken,herkesi kendi doğrularıyla baş başa bırakarak aşağıda kendi doğru gördüklerimi paylaşıyorum…şimdiden okuyana gerçekten okuyana tşk.ederim…

(Sevgili Sadettin beye tamamen katılıyorum ama ben ve benim gibi bir kaç arkadaş bunları savunduğu zaman Bilgi sahibi olmadan fikir üretmekle suçlandık ve belkide hala suçlanmaya devam edeceğiz sevgili arkadaşlar Hepimiz araştırıyoruz bu savunduğum fikirler benim gözlemlerim sadece kendi doğrularım isteyen katılır isteyen katılmaz ama bir gerçek varki dayatmalarla hiç bir yere varılamaz Pointerin Ana vatanının İSPANYA olduğunu sanırım herkes biliyor İngilizler Bu ırkı alıp sadece Kendi adlarına tescil ettirmiş ve standartlarını belirlemişlerdir FCI ise ALMANYA AVUSTURYA BELÇİKA FRANSA HOLLANDA Tarafından kurulmuştur amaç Her ırkı koruma altına almak o ırkın yaşamını sağlıklı olarak devam ettirilebilmesi olarakta tanımlanabilir.Şimdi İSPANYA ALMANYA FRANSA gibi hem köpek üreticiliğinde önde olan ve avrupadaki yarışmalarda söz sahibi olan ülkelerin sitelerine baktığınızda ne anlatılmak istendiği özellikle İSPANYAnın kinde net olarak görülmektedir FCI standartları budur diyor fakat son yıllarda yapılan mera yarışmalarında elde edilen başarılarda kinolog solaronun tarif ettiği standartlardaki köpekler daha başarılı olduğu için bize göre standartlar bu olmalıdır diyor bu standartlarda erkekte55-62 dişide 54 60 kadir beyinde dediği gibi idealini 60 cm olarak bilrtiyorlar Sevgili arkadaşlar Bunu ALMANYA da böyle görüyor ki ben Ewald Schonu Mücken born sorduğumda ilk defa boy konusunu sizden duyuyorum diye söyledi Köpeğin üretilmesi için kalça filminin çekilmesi gerektiği diş yapısına bakılması gerektiği kalıtsal bir hastalığının olup olmadığına bakılması gerektiğini söyledi ben kendi köpeğim için sordum 56 cm dedim bu gibi standartta köpeklerin Almanyada da olduğu TÜRKİYEDE kayıt ve izin vermiyorlarsa ALMANYADA hiç bir problem olmadan kayıt edilebileceğini söyledi Bunu Sevgili Kadir beyede sorduğumda benzer yanıtları aldım Ama arada sanırım ince bir çizgi var onlar yıllar önce FCI üye olmuşlar Alman üreticiye FCI standartlarını söylediğimizde ise bana o boy standartının çok geride kaldığını günümüz pointerinde ise boyla ilgili bir sıkıntı olmadığını söyledi Sanırım biz önce üye olmak için ESKİ STANDARTI yakalayacağız daha sonrada Günümüz POİNTER boy standartını yakalayacağız hep geriden gidiyoruzya değilmi Lütfen biraz objektif olalım ve görmeye çalışalım Bunlar benim gördüklerim Yanlış bilgi veriyorsam düzeltin lütfen kimsenin yanlış bilgilendirilmesini istemiyorum)
Yunus Özçelik’ten alıntı(paylaşım için tşk.ler)

(Degerli Arkadaslar,
Size burada pointer üreticisi bir arkadasimdan ve onun dilinden pointerleri anlatacagim.Adi Matthias Weibrect  1984den beri Berlin civarinda Ingiliz Pointer üretmekte Büyük ve kücük av yapiyorlar ailece hanimida avci. Kendisi pointeri söyle tanimliyor:özellikle cok sadik,sebatkar cok güzel kokulu,harikulade ,estetik ferma veren bir av köpegi.Ingiliz pointerden her türlü yaralandigini söylüyor ki cogu kez bende gördüm.Kendisi Alman kisa tüylülerin yaptigi isi ve verdikleri verimi kendi pointerlerinden de aldigini söylüyor.Acik arazide Pointerlerin her zaman diger av (ferma köpekleri)ne karsi her zaman avantajli oldugunu söylüyor buna bende katiliyorum.Pointerlerin yabani hayvanlara karsi sertlikleride var hatta domuzda bile kullanabiliyor.Ve bütün bunlar sinavlarla kanitlanmis durumda aksi zaten düsünülemez.Ayrica bu pointerler yarali avi bulmada egitilmisler.Bir diger konu aportlarinin cok mükemmel olmasi ayrica vurulan fakat bulunamayan bir avi bulup getirmesi.(Aport). Burada kaybolani bulup getirme altinda sinav vardir onun icin köpekler kaybolmus avi sahibinin haberi olmadan sahibine veya avciya aportlamasidir.Bu sinavlarda köpege bu sahibine veya avciya aportlamasidir.Bu sinavlarda köpege bu sahibine veya avciya aportlamasidir.Bu sinavlarda köpege bu . oldugunuda belirtiyor Isteyenin gelip köpek ve egitmlerini izleyebileceklerini belirtiyor.Kendisine Solarolar hakkinda sordum ,o konu hakkinda bilgisi bile yok.Kisacasi böyle bir cinsi tanimiyor Arkadaslar bunu size niye yazdim .Su acidan görünen adamcagiz bir pointerden en iyi sekilde faydalaniyor Simdi bazilari cikar pointer arazi köpegidir der,dogrudur katiliyorum.Bence kisi elindeki köpekten maksimum derecede faydalanmalidir.Bu almankisa tüylü,setter veya baskasi olur.Bu benim sahsi fikrim.Ben bir pointerden su aportunu ve bir yarali domuzu bulduktan sonra daha ne bekleyebilirim.Önemli olan o en üst seviyedeki devamlilik iceren egitimi verebilmek tabiki buda herkese nasip olmaz Bunlar yazip cizmeyle degil egitimle olan yapitlardir Birakin ingilizler iki köpek kullansin buda ayri bir konu atis öncesi ve atis sonrasi gibi kisimlari incelemek lazim. Burada kisaca Ing.Pointerin ne yapabildiklerini canli olarak gördügüm icin sizlerle paylasmak istedim.Hosca kalin
M.Erdem YALÇINDAĞ (paylaşım için tşk.ler)

Sn.Yalçındağ’ın
Konusunu genel aldım aslında içerisinde ki sadece bu bölüm yunus bey’in yazılımı ile ilgili idi,ancak,herkes çok bilecek diye bir şey yok belki bilmeyen arkadaşlarda yazılımlardan faydalanır,düşümceme istinaden,aşağıda konuyla ilgili genelden alıntı(konu içerisinde mevcuttur)

Sn.Yalçındağ soruyor!
.Kendisine Solarolar hakkinda sordum ,o konu
hakkinda bilgisi bile yok.Kisacasi böyle bir cinsi tanimiyor
Matthias Weibrect )pointer üreticisi(istenirse yazar vasıtası ile ismi geçen üretici şahıştan bilgi alınabilir,

(FCI standartlarını söylediğimizde ise bana o boy standartının çok geride kaldığını günümüz pointerinde ise boyla ilgili bir sıkıntı olmadığını söyledi Sanırım biz önce üye olmak için ESKİ STANDARTI yakalayacağız daha sonrada Günümüz POİNTER boy standartını yakalayacağız hep geriden gidiyoruzya değilmi Lütfen biraz objektif olalım ve görmeye çalışalım Bunlar benim gördüklerim Yanlış bilgi veriyorsam düzeltin lütfen kimsenin yanlış bilgilendirilmesini istemiyorum)
Yunus bey’den alıntı

Yunus bey,yukarıda ne güzel belirtmişsin, Sanırım biz önce üye olmak için ESKİ STANDARTI yakalayacağız daha sonrada Günümüz POİNTER boy standartını yakalayacağız,evet aynen dediğiniz gibi,zira şimdiye kadar FCI’a üye olmuş ülkeler hep FCI’ın standart larını kabul etmişlerdir,ancak ne var ki ülkeler sonrasında bu durumun 12 sene gibi zaman diliminde değişebileceğini de belirtmişlerdir,neden mi? Çünkü ülkeler arasında mutlak boy farklılıkları çıkmıştır ve çıkmaya da devam edecektir,demek ki! Bu işler standart oluşturmaya başlamayla hemen olmuyor,Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok!keşfi diğer ülkeler yapmışlar ve 12 sene gibi bir zaman geçimini uygun görmüşler,peki biz ne yapmamız lazım,şu anda kıf’ın yapabileceği fazla bir şey olduğunu sanmıyorum,FCI’a geçiş aşaması yaşanıyor,aynen FCI’ın isteklerini uygulamak zorunda,(ancak sıkıntılar da FCI’a sürekli rapor edilmekte) hal böyle olunca FCI’a geçiş sürecini ancak bizler hızlandırabiliriz,nasılmı? Hemen kızıp ters düşmemekle işe başlayabiliriz,zira köpeğiniz şu an ki! Standartlara uysun uymasın kayıt edilebiliyor,ancak ırk standartlarında sorun yaşıyor,ve yarışmalara katılamıyor,ise bu konumda olanların kayıtlarını çoğaltarak,ezici bir çoğunluğu sağlayıp,kıf la birlikte FCI dan istekte bulunulabilir,buda 4 yıllık bir başlangıcı olan kıf’ı 12 sene beklemeden bir önce Türkiye boy standartlarında ki!değişikliğe çabuk götürür,destek olmakla tabii ki! FCI’ a üye olmasını bekleyerek umut tacirliği yapmakla değil!  Ha bu arada 4 yıldan buyana ne öğrendinizki? Sorusuna ise öğretmeyi öğrendim cevabını verebilirim,

(bu kıfte sevdım arkadaslarım abılerım var ama sevmediğim at gözlüğü ile bakan megolamanlarda var neymiş akraba çifleşmesi yapılamazmış bi pedikre koycam avrupanın starları ne derece cifleşme yapmış şaşıracak. bu ayrı ama  daha önce almanyada kurzhaar anavatanında damızlık ünvanı alan kopek dedikeri türkiyede kullanılamaz bak bak daha turkıye fcı  a uye olmadan kraldan cok kralcı kesildi.. vb.. saymakla sonu gelmez..
ama avrupalı ne yapıyorsa gerıden degıl onların izlediği yoldan gıdecez. bu kurumun içindeki bazıları değişmeli hakem ünvanı alıp bilgisi olmayan sadece ceviri yapmakla hakemlik olmaz kinologlar olmalı bence bu işe gönullu hekimlerden seçilmesi daha doğru olur..desteklemeye gelince ülkem menfatine olan herseyi desteklerim  ama en nefret ettiğim umut tacirliğidir.. bu işte aynen avrupa birliğine üye olmaya benzedi varın gerisini siz düşünün..)
Sertaç serim’den alıntı(paylaşım için tşk.ler)

Sertaç bey, (neymiş akraba çifleşmesi yapılamazmış) sanırım sizde megolaman diye bahsettiğiniz kişiden geçme bir köpek var,ve siz soruyorsunuz şuna çekeceğim diye o megolaman diye tabir ettiğiniz kişide yakın akraba olmaz diyor,ve siz buna bozuluyorsunuz,(sadece ceviri yapmakla hakemlik olmaz) sanırım sizin içinde defalarca çeviri yapmıştı,tıpkı bana yaptığı başkalarına yaptığı çeviriler gibi,(hem ne alaka anlayamadım çeviri ile hakemlik arasındaki bağlantıyı)gelelim sayenizde önemli bir konuya,bilen zaten biliyordur,bilmeyende öğrensin,öğrensin ki! bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmasın! Şimdi size bir alıntı yapıyorum,bilmeyenler iyi okusun,okusun ki! Kıf ne işe yarıyor anlasın demiyorum,anlamaya çalışsın yeter…ha bu arada herkes için geçerli herkesin katılabileceği,kıf tarafından hakemlik sınavları açıldı neden ilgilenmediniz? neden katılmadınız? çeviri yapamayanları almazlar diyemi çekindiniz?oysa sadece katılmak için benim gibi ilkokul mezunu olmamanız yeterli idi,(ben tahsilim olmadığı için katılamadım) siz neden katılmadınız? belki sizde hakem  olabilirdiniz,ve şansınız hala devam ediyor,sadece ilgi duymanız zaman ayırmanız,birazda masraf etmeniz lazım,zira bunları kıf topladığı paralardan ödeyemiyor,yani pamuk eller cebe,

KİNOLOJİ İLE İLGİLENENLERE DUYURU

Değerli Köpekseverler,
 Köpek Irkları ve Köpek Bilimleri Federasyonu “İç Tüzük ve Yönetmelikler” kitapçığının 4. sayfasında yer alan IV. madde  “c” fıkrası “yakın akraba eşleşmeleri genel olarak yasaktır…..” şeklinde, köpeklerde yakın akraba eşleşmesinin yasak olduğunu, ancak bazı özel durumlarda, özel izinle ve de belli bir dereceye kadar yakın akraba eşleşmelerine izin verilebileceğini belirtmektedir. Unutulmamalıdır ki yakın akraba eşleşmeleri genetik açıdan son derece sakıncalı olup, çekinik genleri ortaya çıkararak onarılması olanaksız genetik bozukluklar oluşturmakta ve bu tür kusurlara sebep olan genlerin dominant yani baskın genlere dönüşmelerini sağlamaktadır.
 Federasyonumuza geçtiğimiz günlerde, üyemiz Grande Bleu de Gascogne Derneği Başkanlığı tarafından yollanan bir dilekçede, Esat Vural adlı yetiştiricinin, batın kardeşi olan Zeyna ve Herkül adlı Grand Bleu de Gascogne ırkına mensup iki köpeği çiftleştirdiği ve Nisan ayı içerisinde bu çiftleşmeden 11 adet yavru olduğu, yavrulardan bir tanesinin öldüğü ve adı geçen kişinin yavruları satmak için çeşitli sitelerde ilan verdiği belirtilmekte ve KIF olarak bu duruma müdahale etmemiz istenmektedir.
 Yukarıda sözü edilen iki köpek, KIF Soy Kütüğüne kayıtlı ve SKB sahibi olmalarına rağmen,
Esat Vural, KIF Üretim Yönetmeliği gereği yapması gereken hiçbir uygulamayı gerçekleştirmemiş (çiftleşmenin KIF’a anlaşma kopyası ile bildirilmesi, batının doğumunun bildirilmesi ve batın teyidi), özel izinle yapılması gereken ancak aynı batın kardeşlerin eşleştirilmesinin ise özellikle çok özel izin gerektiren bir şey olmasına karşın herhangi bir başvuruda bulunulmamıştır.
 Federasyon tüzüğümüzde de açık bir şekilde belirtilmiş olan bu aykırı davranıştan sebebi ile üretici Esat Vural’ın bu davranışından dolayı kınandığını, Esat Vural’ın 01. 04.2010 tarihinden itibaren üreteceği yavruların hangi ırka mensup olurlarsa olsunlar kayıtlarının 2 yıl süreyle yapılmayacağını Türk Kinoloji camiasına duyururuz.
 KIF YÖNETİM KURULU (paylaşım için tşk.ler)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 (konuda bahsi geçen ismi inanın herkes gibi bende çok severdim,bu yüzden sitemizde ilan bazında verdiği yayınları derhal,kaldırarak,bu ve benzeri yanlışlardan üyelerimizi koruma yoluna gittim,(site yönetimi adına)ancak ne var ki!sitemiz her zaman ki!gibi büyük bir aile olma konumunu  ve üyelerini korudu,istemeyerek te olsa kınama yoluna gitmedi,yalnız şimdi birileri çıkıyor,bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğu için bizleri bu konuyu açıklamak zorunda bırakıyor,gerçi saklı gizli bir konumu kalmadı,bizler sadece sitemizde zorunlu olmadıkca yayınlamak istemedik,şu ana kadar,tşk.ler Sertaç bey,
Sadece bu bölüm sitede bulunduğum görev ünvanı ile yazılmıştır,

Ayrıca bakınız,
http://ha-ber.net/index.php?option=com_content&task=view&id=8067&Itemid=0
Dünya şampiyonası böyle bir şey olsa gerek,baktığınızda görünen resimlerde, FCI logosu bulunuyor,hemde Afrika tazılarının bulunduğu resimde dahil olmak üzere,bazı umut tacirlerinin yazılarını okuyunca bazen düşünüyorum,acaba bu adam (sn.yalçındağ) beni yanlış mı! bilgilendiriyor,bana yanlış mı! öğretiyor diye ama,bakıyorum ki! Bana verdiği bilgilerle,bana öğrettikleri ile yaptıkları bire bir bağdaşıyor,ve ozaman diyorum ki! Boşver şu umut tacirlerini,boşver bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanları diye….   
Kendisine şimdiden burada başarılar diliyor,tşk.ediyorum…

BEN AVRUPA BİRLİĞİNİ TANIMAM
T.C. A.B.ni TANIYANA KADAR

BEN FCI’I TANIMAM
KIF  FCI’I TANIYANA KADAR

Bazı umut taciri arkadaşlarımızda beklesinler,beklesinler ki!
Belki FCI  KIF’ı tanımak yerine TÜRKİYE’ye şubesini açar ve bir ilke imza atarak umut tacirlerine yardımcı olur,(hani benim köpeğim FCI şecereli benim ne işim olur KIF la diyenler önce  KIF FCI girsinde ondan sonra düşünürüz diyenler var ya!)(umalım) (HEM PATRON VARKEN İŞCİ TANINIR MI? Buda ayrı bir sesli düşünce şekli bu ve benzeri düşüncelere  katılmak isteyenleri de engeleyen mi var ki! ister uçurumdan atlarsınız,isterseniz peşinizden uçurumdan atlamaya adam kalmayana dek beklersiniz,(zira denenmiştir)

Diğer tüm yazılımlar şahsi düşüncelerim’dir,beğenilsede beğenilmesede AVLAK COM ile bağdaştırılamaz…   
alıntı yaptıklarım ise alıntı ismi ile yapılmıştır,tüm yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir,avlak com sorumlu tutulamaz…yazarların yazılarını iade istemesi,silinmesi imha edilmesi konusu tamamen avlak com insiyatifindedir,gerektiğinde suç temsil eden yazıları gerekli merciilere vermekle yükümlüdür,lütfen yazılarımızı itina ile özenle  yazalım yazdıklarımızın tashihini ise mutlaka yaptıktan sonra yayınlayalım,hiç bir şekilde zan altında kalmayıp,zan altında bırakmayalım,
burası bir paylaşım plartformu,burada kimileri bilgilerini paylaşacak,kimileri bilmediklerini soracak,her ne kadar doğru bilinen yanlış var ise,yanlış bilinen doğrular da vardır,
saygıdan sevgiden ödün vermeden birbirimiz ile tartışmak yerine paylaşmayı seçelim,
                                                                                                                           saygılarımla
                                                                                                                  Yalçın AKKURT

Lütfen herkesin emeğine  saygılı olalım,

Kıssadan hisse
Hileli yapılan bir işin en gizli şahidi vicdanımızdır…

Huzurlarınızda Avlak com’a teşekkür ederim, bizlere böyle bir imkanı sunduğu için,bizleri aile ortamında aile olmayı öğrettiği için…
Yalçın AKKURT
A Rh+1966 AMASYA/5326649295

saadettin BIYIKLI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : 02 Haziran 2010, 15:22:01 »
FCI-Standard No 1 / 07. 09. 1998 / GB
ORIGIN : Great Britain.
DATE OF PUBLICATION OF THE ORIGINAL VALID STANDARD : 24. 06. 1987.
UTILIZATION : Pointing dog.
CLASSIFICATION F.C.I. : Group 7 Pointing Dogs. Section 2.1 British and Irish Pointers and Setters, Pointer. With working trial.
GENERAL APPEARANCE
Symmetrical and well built all over, general outline a series of graceful curves. A strong but lissom appearance.
BEHAVIOUR / TEMPERAMENT
Aristoractic. Alert with appearance of strength, endurance and speed. Kind, even disposition.
HEAD
CRANIAL REGION
Skull: Of medium breadth, in proportion to length of foreface. Pronounced occipital bone.
Stop : Well defined.
FACIAL REGION :
Nose: Dark, but may be lighter in the cas of a lemon and white coloured dog. Nostrils wide, soft and moist.
Muzzle: Somewhat concave, ending on level with nostrils, giving a slightly dish-faced appearance. Slight depression under the eyes.
Lips: Well developped, soft.
Jaws / teeth: Jaws strong, with perfect, regular and complete scissor bite, i.e. upper teeth closely overlapping lower teeth and set square to the jaws.
Cheeks: Cheek bones not prominent.
Eyes: Same distance from occiput as from nostrils, bright and kindly in expression. Either hazel or brown according to colour of coat. Neither bold nor staring, not looking down the nose. Eye rims dark, but may be lighter in the case of a lemon and white coloured dog.
Ears: Leathers thin, set on fairly high, lying close to head, of medium length, slightly pointed at tips.
NECK
Long, muscular, slightly arched, springing cleanly from shoulders and free from throatiness.
BODY
Loin : Strong muscular and slightly arched. Short coupled.
Chest : Just wide enough for plenty of heart room. Brisket well let down, to level with elbows. Ribs well sprung and carried well back, gradually falling away at loin.
TAIL
Medium length, thick at root, tapering gradually to a point. Well covered with close hair, carried on a level with back, with no upward curl. In movement, tail shoud lash from side to side.
LIMBS
FOREQUARTERS :
Forelegs straight and firm, with good oval bone, with back sinews strong and visible.
Shoulders : Long, sloping and well-laid back.
Pastern joint : Flat with front leg and protruding very little on inside.
Pastern : Lengthy, strong and resilient. Slightly sloping.
HINDQUARTERS :
Very muscular.
Haunch : Haunch bones well spaced and prominent, not above level of back.
Upper thigh : Good expanse of first thigh.
Stifle : Well turned.
Lower thigh : Good expanse.
Hock : Well let down.
FEET : Oval, well knit, arched toes, well cushioned.
GAIT / MOVEMENT
Smooth, covering plenty of ground. Driving hind action, elbows neither in nor out. Definitely not a hackney action.
COAT
HAIR : Fine, short, hard and evenly distributed, perfectly smooth and straight with decided sheen.
COLOUR : Usual colours are lemon and white, orange and white, liver and white, and black and white. Self colours and tricolours are also correct.
SIZE
Height at the withers : Dogs : 63 - 69 cm (25 - 27 ins). Bitches : 61 - 66 cm (24 - 26 ins).
FAULTS
Any departure from the foregoing points should be considered a fault and the seriousness with which the fault should be regarded should be in exact proportion to its degree and its effect upon the health and welfare of the dog.
Any dog clearly showing physical or behavioural abnormalities shall be disqualified.
N.B. : Male animals should have two apparently normal testicles fully descended into the scrotum.

Sevgili Arkadaşlar,
İngiliz pointer’ in ırk standartı yukarıda,üzerinde görüldüğü gibi standart numarası standart’ın son tadil tarihi standartı veren ülkenin adı yazıyor.
Standartı Ülke belirler,İngiliz pointer adından da görüleceği üzere İngiliz pointerdir.Kökeni ispanyadan gelen bir pointer’in geliştirilmesinden elde edilmiştir.İspanyol değildir.Konu ile alakalı değil ama İngiliz pointerini İspanyol orjinli yaptıktan sonra daha ne fikirler duyup göreceğiz.
Kural ne Iık hangi ülke adına tescilli ise standartı o belirler.Kural ne üretenler bu kurallar doğrultusunda üretim yapar.
Sevgili arkadaşlar Secere soy kütük belgesidir.Köpeğin standartına nitelik katmaz,standart niteliğini girdiği yarışmalardaki değerlendirmeler katar.FCI üyesi ülkelerde doğal olarak her köpek secereli doğar ırkının standartını taşıyıp taşımadığı doğar doğma belli olmaz.Standartı taşımayan canlı damızlık olarak değer taşımaz canlı olarak bir değeri vardır.Taşımayan köpekler imha edilmez av köpeği olarak kullanmanda mahsur yoktur.Sadece üretim izni alamaz.Bu tip köpeklerin yarışmaları da yapılabilir.Dergideki yarışmaya bakıyorum.Uluslararası bir yarışma olduğuna dair bir şey göremiyorum.Çeşitli Avrupa ülkelerinden katılım da olsa yerel bir yarışma olduğunu düşünüyorum.
Boy uyulması gerekli bir standart değilse koymaya ne gerek var.FCI da working standart yazan bir yer yok.FCI a bağlı Avrupa ülkelerinde de bu standartı göremedim.Hepsinin internet sayfasında yukarıdaki standart ekli ,working standart diye bir şey göremedim.
Afrikalı diye hakaret edilen kişinin kim olduğunu google dan araştırıp öğrenebilirsiniz. Bayağı popüler bir FCI hakemi ayrıca kendisi kinalog bu adam 30 senedir bu işi yapıyor.Kesinlikle bunu kabul etmiyor.Bu adam FCI tarafından rehber olarak tayin edilmiş biri,görsel değil yazılı belge sunun,bende aynı şeyleri savunayım.

Sevgiler ….

BEN YORULDUM ARKADAŞLAR KÖPEKLERİMİZİMİ EĞİTELİM YOKSA İNSANLARIMIZIMI BİLMİYORUM ŞAŞIRDIM VALLAHA  ALTTAKİ VİDİO 210 FCI YARIŞMASI BAKIN SETTERLERE PONTERLERE BEN YAPMADIM  BEN ÇEK MEDİM YARIŞMAYI FCI YAPTI ÖDÜLTÖRENİNEKADAR VAR BİLMEYENLER ÖĞRENSİN ÖĞRENMEK İSTEMEYENDE YAZMASIN BİLGİ KİRLİLİĞİ YARATMAYA ÇALIŞMASIN KIFI YÖNETENLER BUNLARI BİLMİYORSA ÖĞRENSİN  ÖĞRENME KABİLİYETLERİ YOK SANIRIM YAPACAK FAZLA BİRŞEYDE KALMADI SAYGILARIMLA NOT DERGİDEKİ RESİMLER BU YARIŞMALARDANDIR BİLMEYEN ÖĞRENSİN BUNLAR AFRİKALI DEĞİL AVRUPALI FCI AMLEMİNİ GÖRMEK İSTEYEN GÖREBİLİR KÖR OLANA YAPACAK TEKŞEY TEDAVİ OLSUN
<a href="http://www.youtube.com/v/v9GfLSUaBq8&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;&quot;" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/v9GfLSUaBq8&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;&quot;</a>
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2010, 15:29:34 Gönderen: Saadettin BIYIKLI »

Çevrimdışı Yunus ÖZÇELİK

• *
« Yanıtla #32 : 02 Haziran 2010, 15:43:32 »
Sevigli Yalçın abi yazdıklarım la ilgili sadece bir konuda aydınlatma yapmak istiyorum sanırım yanlış anlaşıldı SOLARO diye bir ırk asla yoktur öyle bir şey söz konusu değildir hepsi İNGİLİZ POİNTERİ dir SOLARO sadece boy standartının kısalmasıyla çevikliğin daynıklılığın ve av performansının daha da artacağını savunan bir kinologtur onun araştırmaları sonucunda kendine göre pointeri tarif etmiştir Yoksa asla farklı bir ırk üretmemiştir ALMANYADAKİ yetiştiriciye direkt solaro diye bir ırk sorulduğunda elbetteki böyle bir şeyi bilmeyecektir Yanlız ALMANYAnın sitesinde SOLARO nun adı geçmektedir saygılarımla Yazdıklarına da aynen katılıyorum
Yunus ÖZÇELİK
1977 DÜZCE
0 532 799 13 37

Çevrimdışı Adnan ÜKE

• *
« Yanıtla #33 : 02 Haziran 2010, 16:06:08 »
Sevgili Saadettin her şeye kavga eder gibi cevap verirsen çok yorulursun.
Ben somut bir şey bulamadım.Kurallar yazılı konur.Farklı bir yazılı belge yoksa sİtelerde yazanlara ve rehber hakemim söylediğine itibar etmek zorundasın.Varsa iki tane standart sun ortaya belge olarak ,yanlış yönlendirme varsa hesabı sorulsun.Mümkün mü kasıtlı olarak insanlar bir şey yapsın.KIF in ne derdine yapar kaydını geçer gider.Didişme yerine doğrunun tesbiti için uğraşılsın.

Sevgiler ...
Balıkesir/Gönen

saadettin BIYIKLI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : 02 Haziran 2010, 16:21:54 »
ADNAN BEY GÖRDÜĞÜNEMİ İNENIYORSUN YAZILANAMI FCI GÖRÜNTÜLERDE MEVCUT BUNA BİR CEVABIN YOKMU SENİN YOKSA AFRİKALIYA SÖYLEYİN ODA BELİTMİŞ OLDUĞU STANDARTLARDA BİZE SETTER POİNTER GÖSDERMESİ LAZIM DEĞİLMİ  BİZ ADAMA FCI YARIŞMALARINI GÖSDERİYORUZ ADAM KİTABI GÖSDERİYOR  BENDE SİZE ŞUNU SÖYLEYE BİLİRİM BU ADAM SİZİ KANDIRIYOR  MAHKEMEYE  YAZILI DELİLMİ GEÇERLİ YOKSA GÖRÜNTÜLÜ DELİLMİ  BU ÜLKEDE GÖRÜNTÜLÜ DELİLLER EŞLİĞİNDE NE BÜYÜK MEVKİLERDEKİ ADAMLAR HAPSE ATILDI ADNAN BEY ŞİMDİ DİYORSUNUZ GÖRDÜĞÜNE DEĞİL ELİN ADAMINA İNAN BÖYLE BİRŞEYİ BEN KABUL EDEMEM KUSURA BAKMAYIN SİZ KABUL ETTİĞİNİZ İÇİN BU ÜLKE 4 YILDA BİR ARPA BOYU YOL ALAMAMIŞ SANIRIM BEN SİZİ AYDINLATMAK İÇİN BİR SETTER SEVER OLARAK GEREKLİ İSPATI YAPTIM  ONLARDA İSPAT ETSİN GÖRÜNTÜLERLE 65 68 SANTİMLERİ BENDE İNANAYIM AFRİKALIYA  ÇÜNKÜ AVRUPALI OLSA İDİ BU GERÇEKLERİ BİLİRDİ SAYGILARIMLA
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2010, 16:36:45 Gönderen: Saadettin BIYIKLI »

Çevrimdışı Adnan ÜKE

• *
« Yanıtla #35 : 02 Haziran 2010, 16:35:13 »
ADNAN BEY GÖRDÜĞÜNEMİ İNENIYORSUN YAZILANAMI FCI GÖRÜNTÜLERDE MEVCUT BUNA BİR CEVABIN YOKMU SENİN YOKSA AFRİKALIYA SÖYLEYİN ODA BELİTMİŞ OLDUĞU STANDARTLARDA BİZE SETTER POİNTER GÖSDERMESİ LAZIM DEĞİLMİ  BİZ ADAMA FCI YARIŞMALARINI GÖSDERİYORUZ ADAM KİTABI GÖSDERİYOR  BENDE SİZE ŞUNU SÖYLEYE BİLİRİM BU ADAM SİZİ KANDIRIYOR  MAHKEMEYE  YAZILI DELİLMİ GEÇERLİ YOKSA GÖRÜNTÜLÜ DELİLMİ  BU ÜLKEDE GÖRÜNTÜLÜ DELİLLER EŞLİĞİNDE NE BÜYÜK MEVKİLERDEKİ ADAMLAR HAPSE ATILDI ADNAN BEY ŞİMDİ DİYORSUNUZ GÖRDÜĞÜNE DEĞİL ELİN ADAMINA İNAN BÖYLE BİRŞEYİ BEN KABUL EDEMEM KUSURA BAKMAYIN SİZ KABUL ETTİĞİNİZ İÇİN BU ÜLKE 4 YILDA BİR ARPA BOYU YOL ALAMAMIŞ SANIRIM BEN SİZİ AYDINLATMAK İÇİN BİR SETTER SEVER OLARAK GEREKLİ İSPATI YAPTIM  ONLARDA İSPETETSİN GÖRÜNTÜLERLE 65 68 SANTİMLERİ BENDE İNANAYIM AFRİKALIYA  ÇÜMKÜ AVRUPALI OLSA İDİ BU GERÇEKLERİ BİLİRDİ SAYGILARIMLA

Sevgili Saadettin federasyonun işine köpek kayıt etmek mi gelir )? etmemek mi ? en başta  Ümit Özkanal kendi köpeklerini kayıt edemedi.Gözle ölçü alınmıyor.Videodan 6 cm lik farkı tesbit edebiliyorsan tebrik ederim.

Sevgiler ....
Balıkesir/Gönen

saadettin BIYIKLI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : 02 Haziran 2010, 16:39:16 »
YA O BAHSETTİĞİN KİŞİNİN KÖPEKLERİNİ İYİKİ KAYIT ETMEMİŞ  O KÖPEKLERİN YAVRUSUNU BEN 4 YIL ÖNCE GÖRDÜM SETTER DEMEK İÇİN ÇOK ARAŞTIRMA YAPMAKLAZIM  DOĞRU VERİLEN BİR KARAR ADNAN BEY O VİDİODAKİ KÖPEKLERİN ÖLÇÜLENİ ANLAYAMAYAN BU İŞLERLE İLGİSİ OLMAYANDIR NE YANİ ONLARIN ÖLÇÜLERİNİN ŞİMDİDE 65 68 SANTİM OLDUĞUNUMU SÖYLÜYORSUNUZ SANA BİR SIR VEREYİM MADEM BİLMİYORUSN SENİN SAYENDEDE BİLMEYEN ÖĞRENSİN KÖPEĞİ GÖRÜNTÜDEN ÖLÇMEK İÇİN DİZ HİZASINA BAKIN LÜTFEN KÖPEK SAHİPLERİNİN ;)  BİRDE 65 68 SANTİMİ ÖLÇÜN
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2010, 16:43:53 Gönderen: Saadettin BIYIKLI »

Çevrimdışı Yalçın AKKURT

• *
« Yanıtla #37 : 02 Haziran 2010, 17:45:50 »
       ozaman şöle bi sonuç çıkıyor köpekler doduktan sonra scr sistemine kayt ediliyor,belli bir ayı  doldurduktan sonra  fcı ırk standartlarından geçiyor elenenler damızlık üretilebilirlik damgasını alamıyor...

scr si olan ama fcı ırk standartlarından geçemeyen elenen bu köpekler yarışmalarada giriyor avınıda yapıyor,kıfın anlatımına göre;
          bu yarışmalar ya encinin düzenlediği yada fcı kurallarını tanımayan insanların düzenlediği yarışmalar oluyor..

doğrusunu ALLAH biliyor...

cemal doğduktan bir süre sonra şcr sistemine kayıt edildikleri doğru,9 aylık olana kadar ırk standartlarına katılsalar dahi puan alamıyorlar,sadece teşvik ödülü 9 ay ve üstü olmaları kaydı ile junior kategorisinde değerlendirilip ancak sg1 (çok iyi) ünvanı alıyorlar,ancak 16 ay üzeri yetişkin olduklarında v ile(yani mükemmel ile)ödüllendiriliyorlar tabii bu şartlara uygunsa,damızlık olma yönünde ilk adımı atılıyor,yok değilse dediğiniz gibi üretilemez ancak avda kullanılabilir,ile kıf veya fcı kaydı devam,ediyor,bildiğim kadarı ile yarışmalarada giremiyor,ırk değerlendirmesinden önce girdiği herhangi bir mera yarışması var ise aldığı ödül geçerli olmak kaydıyla bir daha giremiyor,bunların hepsiyle beraber en önemli konuda hd filmi şuan ülkemizde tam teferruatlı olmamakla beraber ilerleyen zamanlarda tıpkı fcı kurallarında olduğu gibi uygulanacaktır,yani her şartlara haiz olsada hd si düzgün değilse yine elenecektir,

bu yarışmalar ya encinin düzenlediği yada fcı kurallarını tanımayan insanların düzenlediği yarışmalar oluyor..
doğrusunu ALLAH biliyor...

bu konuda yorum yapmak doğru olmaz araştırmak lazım,ancak sayfa başındaki boy boy resimlerde fcı telefuzu yok video sonradan eklendi,tamam gözüm her nekadar görmesede yinede yok olduğunu gözlüklerimi takarak kontrol ettim sonradan atılan video sonunda ise gözüküyor,bu afiştir ne yapacağı belli olmaz,video görüntüsü dakika 4.00 ile 4.08 arası görüntüye ırk standartı uyguladım görüntüde görünen yarışmadan çıkan pointerin boyunu bilemem,fakat sağ,kalça fazlası ile çekiyor,arka dirsekler tamamen içe dönük,yani kısacası fcı ırk standartlarından bana göre ancak yeterli not ile geçmiş olabilir,yeterli not demek yukarıda bahsettiğim gibi üretilemez,ancak avda kullanılır demek,görüntüye de ancak bu kadar yorum yapılabilir,herkese paylaşımından ötürü tşk.ederim....aslen çok güzel bir konu arşivlemek lazım herzaman bu kadar değerli paylaşım olamayabiliyor,saygımızı bozmadan devam edelim,

« Son Düzenleme: 02 Haziran 2010, 18:09:27 Gönderen: Yalçın AKKURT »
Yalçın AKKURT

Çevrimdışı Aytekin ÇETİN

• *
« Yanıtla #38 : 02 Haziran 2010, 18:17:35 »

ben sadettin abinin dediğine katılıyom bu kıfte sevdım arkadaslarım abılerım var ama sevmediğim at gözlüğü ile bakan megolamanlarda var neymiş akraba çifleşmesi yapılamazmış bi pedikre koycam avrupanın starları ne derece cifleşme yapmış şaşırır.

Gayet seviyeli ve bilgilendirici bir tartışma fakat Sertaç Serim 1981 bu hitap şeklin bu siteye hiç yakışmamış kastettigin insanların en azından yaşlarına saygın olsun.Kendi sorunu yazındada kendin cevaplamışsın zaten.(bi pedikre koycam avrupanın starları )
28.06.1972 Balıkesir Bigadiç

28.06.1972 Balıkesir Bigadiç

Çevrimdışı Kadir MEMİŞ

• *
« Yanıtla #39 : 02 Haziran 2010, 18:38:03 »
Ssayin cemal sanirim guzel izah edemedim kardesim FCI WORKING DOG diye  ayirt edigi kopek boy sdandarti  yokdur benim sizlere izah edmem isdedigim biz AVCI LAKABI OLARAK KULANDIGIMIZ AV GOPEGI CALISAN KOPEK ANLAMINA GELEN WORKING DOG YAZISINI yanlis anlasilmis Ayrica ben ingiltereden bir POINTER ve bir SETTER ALMIS KISI OLARAK SUNU SOYLEMEK ISDIYORUM  cok buyuk paralar vererek aldigim gopekler benim isdedigim kalitede olmadi nezaman telefon edip soyledigimde bana cevabi ne oldu YA DEDI SIZLER ITALYAYA COK YAKINSINIZ GIDIP ITALYADAN ALSA ONLARDA MUKEMEL AV YAPAN KOPEKLER VAR DIYE CEVAP ALDIM soylemek isdedigim su onlarda bazi konulari italyanlarin daha cok ust duzeyde oldugunu kabul ediyorlar BU SENE INGILIZ KINOLOJISINE SECERE ICIN 5500 SETTER KAYIT OLMUS ITALYAN KINOLUJISINE 20000 SECERE ICIN BAS VURU OLMUS VE BU KOPEKLER FCI SECERELI OLCEK Sadetin kardes eyide vidiyoda gercekleri goruyoruz  saygilarimla
Kadir MEMİŞ
1964-Greece/Kos

Çevrimdışı Yalçın AKKURT

• *
« Yanıtla #40 : 02 Haziran 2010, 18:42:12 »
          bazı fcı scr lerinde EXPORT DAMGASI var, bazılarında ise yok bunun ne anlama geldiğini bilen varmı???

cemal export pedigre demek köpek konusunda kalite demek değil sadece daha güvenilir anlamına geliyor,dışarıdan gelen köpekle birlikte gelen normal pedigre veya şecere aynı isim maliyeti düşük,olaki getirteceğiniz yavru veya köpeğe export pedigre isterseniz bunun maliyeti yükseliyor bu maliyeti  ancak alıcı karşılarsa olabilir, üreticiler maliyeti yükselttiği için export pedigre işine girmiyorlar,aslında daha teferruatlı açıklaması var,onuda başka bir zaman açıklarız,
Yalçın AKKURT

Çevrimdışı Kadir MEMİŞ

• *
« Yanıtla #41 : 02 Haziran 2010, 18:48:31 »
Cemal kardesim EXPORT YAZILAN SECERELER KOPEGINI YURT DISINDAN ALDIGIN ZAMAN YAZAR SIZE SOYLE IZAH EDEYIM BEN IKI KOPEK INGILTEREDEN ALDIM YETISDIRICI SATIGI ZAMAN KOPEKLERI YURT DISINA KINILOJI OFISINDEN BUNLARIN SATILDIGI ULKENIN KINOLOJI OFISINE KAYIT OLMASI ICIN EXPORT SECERE VERILIR TABI BU ULKE FCI UYE OLMASI SARTIYLA isalah anlatabilmisimdir saygilarimla
Kadir MEMİŞ
1964-Greece/Kos

Çevrimdışı Adnan ÜKE

• *
« Yanıtla #42 : 03 Haziran 2010, 00:08:54 »
ADNAN BEY GÖRDÜĞÜNEMİ İNENIYORSUN YAZILANAMI FCI GÖRÜNTÜLERDE MEVCUT BUNA BİR CEVABIN YOKMU SENİN YOKSA AFRİKALIYA SÖYLEYİN ODA BELİTMİŞ OLDUĞU STANDARTLARDA BİZE SETTER POİNTER GÖSDERMESİ LAZIM DEĞİLMİ  BİZ ADAMA FCI YARIŞMALARINI GÖSDERİYORUZ ADAM KİTABI GÖSDERİYOR  BENDE SİZE ŞUNU SÖYLEYE BİLİRİM BU ADAM SİZİ KANDIRIYOR  MAHKEMEYE  YAZILI DELİLMİ GEÇERLİ YOKSA GÖRÜNTÜLÜ DELİLMİ  BU ÜLKEDE GÖRÜNTÜLÜ DELİLLER EŞLİĞİNDE NE BÜYÜK MEVKİLERDEKİ ADAMLAR HAPSE ATILDI ADNAN BEY ŞİMDİ DİYORSUNUZ GÖRDÜĞÜNE DEĞİL ELİN ADAMINA İNAN BÖYLE BİRŞEYİ BEN KABUL EDEMEM KUSURA BAKMAYIN SİZ KABUL ETTİĞİNİZ İÇİN BU ÜLKE 4 YILDA BİR ARPA BOYU YOL ALAMAMIŞ SANIRIM BEN SİZİ AYDINLATMAK İÇİN BİR SETTER SEVER OLARAK GEREKLİ İSPATI YAPTIM  ONLARDA İSPAT ETSİN GÖRÜNTÜLERLE 65 68 SANTİMLERİ BENDE İNANAYIM AFRİKALIYA  ÇÜNKÜ AVRUPALI OLSA İDİ BU GERÇEKLERİ BİLİRDİ SAYGILARIMLA

Sevgili Saadettin bir kere olsun mantıklı düşün.Çok fikri sabit bir arkadaşsın.Senin setter sevdanı  gayretini emeğini takdir ediyorum.İçindeki ateşte sönmesin.Lakin sırf sen bir şeyler yapmıyorsun biraz empati yap karşındakinin yerine koy kendini,onun için başkalarının yaptıklarını görmezlikten  gelme,

Bak kardeşim çok güzel bir grubunuz var emeğiniz var.Türkiye de setter ırkının gelişimi için bir şeyler olacaksa bu işe gönül vermiş sizlerin olmaması düşünülemez.

1- KIF in işine gelmez mi standart dışı kabul eden köpekleri kayıt etmek ?
2- Bu grubu karşısına almak ister mi?
3- Niye diğer ırklarda problem yok ta setter de var.
4- Bunca zaman rehber hakem KIF i kandırdı.Siz FCI üyeliği için müracaat edeceğinize FCI veya diğer setter dernekleri ile yazışarak konuya açıklık getirmediniz.
5- Senin Afrikalı dediğin insanı araştır.Bu adamın hata yapmasını benim mantığım almıyor.

Standart a boy ölçüsünün girmesi ne kadar doğru tartışılır.Madem koymuşlar.O halde dikkate alınması gerekir.

Burada yapılan şey aynı camia insanını karşı karşıya getirerek kırdırmaktan başka bir işe yaramaz.Uyuşmazlıklar için Mahkemeler var.Burada varsa uyuşmazlık çözüm merkezi FCI alın belge aslanlar gibi koyun kim karşısında duracak.

Ben sana daha öncede defalarca söyledim.Aramızda 10 yaş var.İnsanlara megaloman vs. yakıştırmalar hoş değil.Senin bunları istem dışı söylediğine inanıyorum.Gerçek bir ırk köpeği aşığı isen bu tip tartışmaların zarar getireceğini düşünmen lazım.Herkes birbirinin yüzüne bakacak.Kimse bir gün yüzünü öne eğeceği davranışa girmesin.Doğrunun ortaya çıkması konusunda bende çaba içinde olacağım bil ki senin suçladığın insanlarda bu çaba içinde

Sevgiler ....
Balıkesir/Gönen

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #43 : 03 Haziran 2010, 07:50:31 »
Sevgili Saadettin bir kere olsun mantıklı düşün.Çok fikri sabit bir arkadaşsın.Senin setter sevdanı  gayretini emeğini takdir ediyorum.İçindeki ateşte sönmesin.Lakin sırf sen bir şeyler yapmıyorsun biraz empati yap karşındakinin yerine koy kendini,onun için başkalarının yaptıklarını görmezlikten  gelme,

Bak kardeşim çok güzel bir grubunuz var emeğiniz var.Türkiye de setter ırkının gelişimi için bir şeyler olacaksa bu işe gönül vermiş sizlerin olmaması düşünülemez.

1- KIF in işine gelmez mi standart dışı kabul eden köpekleri kayıt etmek ?
2- Bu grubu karşısına almak ister mi?
3- Niye diğer ırklarda problem yok ta setter de var.
4- Bunca zaman rehber hakem KIF i kandırdı.Siz FCI üyeliği için müracaat edeceğinize FCI veya diğer setter dernekleri ile yazışarak konuya açıklık getirmediniz.
5- Senin Afrikalı dediğin insanı araştır.Bu adamın hata yapmasını benim mantığım almıyor.

Standart a boy ölçüsünün girmesi ne kadar doğru tartışılır.Madem koymuşlar.O halde dikkate alınması gerekir.

Burada yapılan şey aynı camia insanını karşı karşıya getirerek kırdırmaktan başka bir işe yaramaz.Uyuşmazlıklar için Mahkemeler var.Burada varsa uyuşmazlık çözüm merkezi FCI alın belge aslanlar gibi koyun kim karşısında duracak.

Ben sana daha öncede defalarca söyledim.Aramızda 10 yaş var.İnsanlara megaloman vs. yakıştırmalar hoş değil.Senin bunları istem dışı söylediğine inanıyorum.Gerçek bir ırk köpeği aşığı isen bu tip tartışmaların zarar getireceğini düşünmen lazım.Herkes birbirinin yüzüne bakacak.Kimse bir gün yüzünü öne eğeceği davranışa girmesin.Doğrunun ortaya çıkması konusunda bende çaba içinde olacağım bil ki senin suçladığın insanlarda bu çaba içinde

Sevgiler ....

Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Yunus ÖZÇELİK

• *
« Yanıtla #44 : 03 Haziran 2010, 09:53:06 »
Slm sevgili arkadaşlar herkes bilgisi dahilinde  kendince burada doğruları savunuyor savunuyorda bence okuyup okuduğunu anlamakmı istemiyor onu bir türlü çözemiyorum yoksa klavyenin başında bilmediği fikri olmadığı halde birileri birilerine bir şey söyleyip onumu yazıyor bunuda anlamıyorum birileride bu tip konularda art niyetsiz tamamen eğer av köpeği ise ava odaklı olması gerektiğini söylediğinde av köpeğinin meralarda boy gösteren köpeklerin avrupada kabulu böyle dediğinde ve avrupadaki üreticilerin bu tip tartışmaları çoktan aşdığı dönemde biz hala kör dövüşünü sürdürmekteyiz bunun hiç kimseye fayda sağlamayacağını bildiğimiz halde  
Benim gözlemlediğim 3 gurup var

1-BU İŞE GÖNÜL VERDİĞİNİ SÖYLEYENLER (KIF)        = Maddi beklentisi olmadığını söyleyenler
2-BU İŞE GÖNÜL VERDİĞİNİ SÖYLEYEN ÜRETİCİLER   = Tamamen para için bu işi yapanlar her iki tarafada a sen doğrusun diyenler
3-ELİNDE İYİ BİR AV KÖPEĞİ OLSUN İSTEYEN AVCILAR =Tamamen saf temiz kalpli kime inanacağını bilmeyen artık Elindeki köpekten nefret eder hale gelmiş avcılar

Herkes bir grubun içerisinde kendine yer edinmek istiyor soruyorum size bizim ne hakkımız var insanların aklını bulandırmaya bu bulanıklığı kim giderecekse bir an önce gidersin ama doğru dürüst gidersin Sayın Adnan bey Sadettin beyin megolaman dediklerine megolaman deme diyorsun ne oldu ne değişti Sizde pointer tutkusunuda Sayın Sinan AKYIL a megolaman dediğinizde ozaman da ben burada olmayanlar hakkında megolaman demyin demiştim ve tartışmıştık Sayın ÜKE sürekli yaş farkından bahsederek işi başka taraflara çekiyorsunuz size kimse buradan yaşınızla ilgili saygısızlık yapmıyor ben dahil ama siz sürekli klavyenin başına geçtiğinizde karşınızdakinin kim ne olduğuna bakmadan bir hata yaptığında istediğiniz gibi yazabiliyor sunuz Doğrulardan bahsederken yaptıklarınızla örtüşmüyorsunuz TAVŞANLI mera yarışmasında olduğu gibi orada KIF ve POİNTER IRKI yetkilisi olarak yapılanlar ortada ve hala siz burada standartlardan bahsediyorsunuz İTALYADA mafya varmış değilmi ya burada ne var Neyse yine olay kişiselleşecek ve ben bunu istemiyorum beni belki bazılarınız tanıyor bazılarınız tanımıyor ama ben bu site kurulduğundan beri bu siteyi takip ederim avcı sayfası BURSA sülün avı düzenledi oraya katıldım İstanbulda toplantı düzenledi oraya katıldım Avcıyım dedim sen avcılığına bak köpek işlerine karışma dendi Köpek işlerine karışması gerekenler ise gelip Avcı sayfası adı altında insanları rencide etmeye başladı önceden avcılık konuşulurken şimdi köpek konuşulmaya başlandı Her kulüpte KÖPEKÇİLER AVCILAR diye guruplar olmaya başladı kimin buna hakkı var bu neden kaynaklanıyor kimse bundan rahatsız olmuyormu artık avcılık işkence haline gelmeye başladı kulübe gittiğimde nereye oturacağımı şaşırdım Sayın KIF YETKİLİLERİ ya avcı sayfalarında yazı yazmayın yada gerçek amacınızı insanlara doğru güzel dille aktarın eğer böyle yapmazssanız küçümsediğiniz av camiası içerisinde kaybolup gideceksiniz siz değerli üreticiler sizde ikili oynamaktan vazgeçin avcının yanında sizinleyiz kıfın yanında sizinleyiz yanlıgısından kurtulun kurtulunki daha fazla guruplar oluşmasın  Asla avcı edebiyatı yapmıyorum Sadettin abi inşallah gelişmeleri avcı olarak sabırsızlıkla bekliyorum eğer yanlış biliyorsakta özür dilemesinide bildiğimi buradan herkese söylemek istiyorum saygı ve sevgilerimle
« Son Düzenleme: 03 Haziran 2010, 10:02:17 Gönderen: Yunus ÖZÇELİK »
Yunus ÖZÇELİK
1977 DÜZCE
0 532 799 13 37

Çevrimdışı Adnan ÜKE

• *
« Yanıtla #45 : 03 Haziran 2010, 11:23:43 »
Slm sevgili arkadaşlar herkes bilgisi dahilinde  kendince burada doğruları savunuyor savunuyorda bence okuyup okuduğunu anlamakmı istemiyor onu bir türlü çözemiyorum yoksa klavyenin başında bilmediği fikri olmadığı halde birileri birilerine bir şey söyleyip onumu yazıyor bunuda anlamıyorum birileride bu tip konularda art niyetsiz tamamen eğer av köpeği ise ava odaklı olması gerektiğini söylediğinde av köpeğinin meralarda boy gösteren köpeklerin avrupada kabulu böyle dediğinde ve avrupadaki üreticilerin bu tip tartışmaları çoktan aşdığı dönemde biz hala kör dövüşünü sürdürmekteyiz bunun hiç kimseye fayda sağlamayacağını bildiğimiz halde  
Benim gözlemlediğim 3 gurup var

1-BU İŞE GÖNÜL VERDİĞİNİ SÖYLEYENLER (KIF)        = Maddi beklentisi olmadığını söyleyenler
2-BU İŞE GÖNÜL VERDİĞİNİ SÖYLEYEN ÜRETİCİLER   = Tamamen para için bu işi yapanlar her iki tarafada a sen doğrusun diyenler
3-ELİNDE İYİ BİR AV KÖPEĞİ OLSUN İSTEYEN AVCILAR =Tamamen saf temiz kalpli kime inanacağını bilmeyen artık Elindeki köpekten nefret eder hale gelmiş avcılar

Herkes bir grubun içerisinde kendine yer edinmek istiyor soruyorum size bizim ne hakkımız var insanların aklını bulandırmaya bu bulanıklığı kim giderecekse bir an önce gidersin ama doğru dürüst gidersin Sayın Adnan bey Sadettin beyin megolaman dediklerine megolaman deme diyorsun ne oldu ne değişti Sizde pointer tutkusunuda Sayın Sinan AKYIL a megolaman dediğinizde ozaman da ben burada olmayanlar hakkında megolaman demyin demiştim ve tartışmıştık Sayın ÜKE sürekli yaş farkından bahsederek işi başka taraflara çekiyorsunuz size kimse buradan yaşınızla ilgili saygısızlık yapmıyor ben dahil ama siz sürekli klavyenin başına geçtiğinizde karşınızdakinin kim ne olduğuna bakmadan bir hata yaptığında istediğiniz gibi yazabiliyor sunuz Doğrulardan bahsederken yaptıklarınızla örtüşmüyorsunuz TAVŞANLI mera yarışmasında olduğu gibi orada KIF ve POİNTER IRKI yetkilisi olarak yapılanlar ortada ve hala siz burada standartlardan bahsediyorsunuz İTALYADA mafya varmış değilmi ya burada ne var Neyse yine olay kişiselleşecek ve ben bunu istemiyorum beni belki bazılarınız tanıyor bazılarınız tanımıyor ama ben bu site kurulduğundan beri bu siteyi takip ederim avcı sayfası BURSA sülün avı düzenledi oraya katıldım İstanbulda toplantı düzenledi oraya katıldım Avcıyım dedim sen avcılığına bak köpek işlerine karışma dendi Köpek işlerine karışması gerekenler ise gelip Avcı sayfası adı altında insanları rencide etmeye başladı önceden avcılık konuşulurken şimdi köpek konuşulmaya başlandı Her kulüpte KÖPEKÇİLER AVCILAR diye guruplar olmaya başladı kimin buna hakkı var bu neden kaynaklanıyor kimse bundan rahatsız olmuyormu artık avcılık işkence haline gelmeye başladı kulübe gittiğimde nereye oturacağımı şaşırdım Sayın KIF YETKİLİLERİ ya avcı sayfalarında yazı yazmayın yada gerçek amacınızı insanlara doğru güzel dille aktarın eğer böyle yapmazssanız küçümsediğiniz av camiası içerisinde kaybolup gideceksiniz siz değerli üreticiler sizde ikili oynamaktan vazgeçin avcının yanında sizinleyiz kıfın yanında sizinleyiz yanlıgısından kurtulun kurtulunki daha fazla guruplar oluşmasın  Asla avcı edebiyatı yapmıyorum Sadettin abi inşallah gelişmeleri avcı olarak sabırsızlıkla bekliyorum eğer yanlış biliyorsakta özür dilemesinide bildiğimi buradan herkese söylemek istiyorum saygı ve sevgilerimle

Sevgili Yunus senin neden bu şekilde davrandığını hiç anlamamıştım.İnan bu konuda anlamış oldum.Sendestandart dışı ithal orijinli köpek sahibi olanlardanmışsın.

1- Benim mesleğim avcılık değil Gümrük Müşaviriyim.Mesleğim icabı yıllarca her türlü canlı hayvanda ithal etmiş biriyim.Yarış atı,kanarya muhabbet kuşu vs. kuşlar,ördek,ceylan,geyik,Arslan ve Aslan avcısı köpek vardır Afrika da o dahil bir sürü köpek ithal ettim.İthalatı ve bu işi nasıl yapalacağını çok iyi bildiğim halde buna ihtiyaç duymadım.

2- Hobi olarak Avcıyım,her türlü uçar avını sever ve yaparım.Yemediğim hayvana mecbur kalmazsam tüfek atmam.

3- Beslediğim köpeğe sadec av makinası gibi bakmam ,değer veririm.Onun değeri yurt dışı orjinli olması değil,canlı olması "yaratılanı severim yaratandan ötürü"

4- yurt dışı orijinli köpek sahibi olmakla değil  ,sahip olduğum köpeğin Irkının bozulmaması ve korunması için emek vermekle övünürüm.

5- Benim canlı hayatı ve üretilmesi ile ilgili daha önce tecrübelerim oldu.Başka canlılarda Federsyon üyeliği gerçekleşti köpeklerde gerçekleşömemesi utançtır.

6-Dünyada hiç bir şey yapmadan oturan grup vardır.Bir de yapanlar.Maalesef bu oturanlar yapanları eleştirmekle ömrünü geçirir.

7- SEVGİLİ ARKADAŞIM VAKTİM OLSA HAYRETTİN KARACA GİBİ BU ÜLKEYE VE İNSANINA HİZMET ETMEK İÇİN HER İŞTE CABA HARCARIM.BUNA FCI ÜYELİĞİ DE DAHİL.HER ZAMAN SÖYLEDİM GENE SÖYLÜYORUM.KIF MI OLUR BAŞKA ŞEYMİ OLUR BUNU GERÇEKLEŞTİRENİ AYAKTA ALKIŞLARIM.... AMA EN AZINDAN GÜCÜMÜZ YETTİĞİNCEDE BU İŞE BİR OMUZ VERMEK GEREK.BİZ BU OMUZU VERİYORUZ.

8- İKİDE BİR AVCIYIM MAVALININ ARKASINA SAKLANMAYI ÇALIŞIYORSUN.AVCI ADAMA YERLİ KÖPEK YETMİYOR MU ? AMAÇ YURT DIŞINDAN KÖPEK GETİRİP RANT SAĞLAMAK AMA STANDART DIŞI OLDUĞU İÇİN ÜRETİM İZNİ ALAMAYINCA SADECE AV KÖPEĞİ OLARAL ELİNE KALIYOR.BUNDAN RAHATSIZLIK DUYUYORSUN.

9- SAMİMİ İSEN KARIŞMA BU KONULARA BESLE KÖPEĞİNİ YAP AVINI .

10- BEN İLK ÖNCE GÜMRÜK MÜŞAVİRİ SONRA HOİ OLARAK AVCIYIM.AVCILIĞI VE KÖPEĞİMİ SEVİYORUM.ÜRETİM İŞİNİNDE STANDARTA BAĞLANMASINI DOĞRU DÜRÜST YAPILMASINI,YURT DIŞINDAN İTHAL EDİLİP DÖVİZ KAYBETMEYELİM.BİZİM KÖPEKLERİMİZE YURT DIŞINDAN TALEP OLSUN İSTİYORUM.YURT DIŞINDAN KALİTESİZ KÖPEKLER İTHAL EDİLİP YURDUM İNSANININ KAZIKLANMASINI İSTEMİYORUM.

Sevgiler .....

Balıkesir/Gönen

Çevrimdışı İsmail MANAV

• *
« Yanıtla #46 : 03 Haziran 2010, 11:46:10 »
Kadir abi paylaşımın için çok teşekkür ederim.

Bu yarışmaaya katılan 10 ülkenin pointer kulüplerini temsil eden pointerlerin kanı secereleri hakkında bilgim yok.

Ama dikkatimi çeken bir husus var ki  o da şudur;

yarışmaya katılan pointerlerin hiçbirinin burnu ALNINA DEĞERCESİNE KALKIK değil ve bu şahane hayvanların hiçbiri kangal

gibi boylu değil,

malumunuz bizim ülkemizde pointer denince akla hemen,

* paftasız ve beneksiz bir renk
*aşağıya iyice sarkmış dudaklar
*kangal gibi bir döş yapısı
*kangal gibi bir boy ve en önemlisi
* sivri burun bir ayakkabının burnunun zaman içinde kalkması gibi kalkık bir burun yapısı akla gelir

eğerki fcı standartları diyorsak galiba biz yanlış yoldayız, yani bir avrupa şampyonu köpek sizin paylaştığınız resimdeki

köpekse demekki bizim ülkemizde ki pointer sevenler, besleyenler ,üretenler, yetiştirenler pointer bilgilerimizi bir daha

gözden geçirmeliyiz.

Bize bu paylaşımda bulunduğunuz için tekrar teşekkür ederim.

BİLMEMEK AYIP DEĞİL, ÖĞRENMEMEK AYIPTIR.

Daha öğreneceğimiz çok bilgiler var. Kalın sağlıcakla...
bakın cok guzel bır soru bu sorudan kım ne cıkarıcak acaba sımdı burda kosan kopekler dunyanın en ıyı kopeklerı dımı pekı bu kopekler hepsı fcı pedıgrelı dımı
pekı o zaman burda cok guzel bır soru var kopeklerıde goruyoruz boylarını ve fızıklerını eeeeeeee demekkı dogru bunlar kıf yetkılısı  bır arkadas buna cevap versın o zaman kım dogru kım yanlıs acaba saygılar
İsmail MANAV
15.04.1965
İSTANBUL

Çevrimdışı İsmail MANAV

• *
« Yanıtla #47 : 03 Haziran 2010, 11:53:58 »
selam adnan bey dıkkat edıyormussunuz her sıtede bazı tartısmalar cıkıyor tabı cıkıcak cıkıcakkı bu sekılde gerceklerde meydana cıkıcak tartısmalar ıcınde avcılar dıyıl av yada kopek yuzunde tarıstıma cıkmıyor kıf ve avcılar arasında tartısma cıkıyor bu tarıstısmalara 3 yada 5 kısı sebep oluyor neden acaba
bazı yazılarınızda dısardan tıcaret ıcın sıtandart dısı getırılen kopekler falan dıyorsunuz bunu demeye hakkınız yok cunkı cok avcı arkadad kopek getırıyor bu laflar hepsıne gıdıyor sız kıf olarak ınsanları kendınıze dusman edınıyorsunuz
mesala ben kopegın ıatalyadan geldı kac paraya aldıgımı yazmayım ben tıceret yapsam alırım bırde dısı kopek ceker satarım fakat yapmadım heeeee satanlarda var o kısıler maddı manevı emek vermıstır satar buna kımsede karısamaz sız boyle yazmaklar bır suru ınsanı kırıyor kıf kotuluyorsunuz sızler yapıcı dıyıl yıkıcı davranıyorsunuz saygılar fazla yazmayım
İsmail MANAV
15.04.1965
İSTANBUL

Çevrimdışı Yunus ÖZÇELİK

• *
« Yanıtla #48 : 03 Haziran 2010, 12:11:02 »
Sevgili Adnan Bey ÇOK ÖZÜR DİLERİM sizin yanınızda olmak varken karşınızda durduğum için evet Adnan bey Ayrıca yaşça benden büyüksünüz Bizi kırmadan bize yol gösteriyorsunuz bizim söylediklerimizi anlayıp biz küçüklere ona göre davranıyorsunuz evet ben yurt dışından standart dışı bir köpek getirttim bu haykırışımda onun için köpeğime pazar oluşturmak için ben bu işin ticaretinide yapıyorum siz görmedinizmi dünya kadar köpek sattım ben köpek ticareti ile uğraşıyorum insanları kazıklıyorum bir çok kişiyi mağdur eden birisiyim bunları yazdığım zaman sıkıntı yok değilmi Ah sevgili büyğüm ben yazdığım zaman kötü oluyorumda siz yazdığınız zaman siz büyüksünüz gümrük müşavirisiniz siz yurt dışına döviz vermemeyi düşünerek bu şekilde bu işe gönül verdiniz değilmi yapmayın lütfen madem öyle ozaman neden yurt dışı menşeyli bir kuruma üye olmak için insanları kırıyorsunuz parçalıyorsunuz konuştuklarınızla yaptıklarınız bir örtüşse zaten kimseye söz laf kalmayacak ama bir türlü onu beceremediniz beceremeyeceksinizde hani siz diyorsunuz ya insanların kazıklanmasını istemiyorum diye getirdiğiniz hakem sizi kazıklıyor farkında değilsiniz sonrada bana yurdum insanının kazıklanmasını istemiyorum diyorsunuz hangi konuda kazıklancağını düşündüğünüz hangi konuda birilerini karşınıza aldınız yandaşlarınız kazıklarken iyi biz yapınca kötü oluyor değilmi bırakın bu işleri ben ne anlatıyorum siz ne anlıyorsunuz bana diyorsunuzki avcı  mavalını okuma ya sevgili abicim sen avcı sayfasında yazıyorsun burada ne konuşulmasını kimlerin olmasını bekliyorsun diyorsunki dünyada bir gurup var oturarak bir hiç bir şey yapmadan sadece konuşan evet haklısın ben ve benim gibiler daha önce bu oluşumda yer alsaydık meydanda size kalmayacaktı haklsın o konularda bu herşeyde böyle elimizi taşın altına sokmadan şikayet ediyoruz bu konuda sonuna kadar haklsın ama bazan bazı davaya inanmak lazım ben beklemeyi tercih ediyorum Sevgili Adnan bey zaman herşeyin ilacıdır .Yurt dışından köpek getirme meselesine gelince emin olun Türkiyedeki KIF kayıtlı köpeklerden daha ucuza mal oluyor benden kim yardım isterse onada elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım sadece bende olsun diye uğraşmadım TECRÜBE = HAYATTA YEDİĞİN KAZIKLARIN toplamına eşittir derler bu camiada kimse kazık yemesin diye herkesi karşısına alan benim siz değil bunu sakın unutmayın Köpeğimle ilgili ben konuşmayacağım zaten sahibinin köpeği hakkında konuşması bana göre yanlıştır Mesleğim köpek satıcılığı bu işten para kazanır evimi öyle geçindiririm SİZ FCI üye olmaya çalışırken ben standart dışı olan köpeğimle av yapacağım üretip satıp para kazanacağım tüm amacım bu inşallah bunu doğru anlarsınız yorumlarsınız sevgi ve saygılarımla sıkıldım artık gülmek istiyorum av sohbeti yapmak istiyorum milletin köpeğinin arkasından konuşmak değil yüzüne söylemek istiyorum bu camiada inanın öyle şeyler yaşadımki kitap yazılır birilerinin arkasından konuşup daha sonra köpek pazarlamaya çalışanmı istersiniz insanlara yalamalık yapanmı ama yeter sıkıldım ama Şundan beni kimse ALI KOYAMAYACAK İŞİNİZİ MADEM YAPIYORSUNUZ DOĞRU DÜRÜST YAPACAKSINIZ TÜFEKTEN KORKAN KÖPEKLERİ KAYIT ALTINA ALMAYACAKSINIZ BOYU KISA OLANLAR OLDUĞUNDA BENDEN ÖNCE SİZ MÜDAHALE EDECEKSİNİZ ÜLKEMDEKİ İNSANLAR KAZIKLANMAYACAKKİ ÇAREYİ YURT DIŞINDA KÖPEK ARAMAKTA BULMASIN ÇÜNKİ YURT DIŞINDAKİ KÖPEKÇİLİKLE BURADAKİ ÇOK FARKLI FARKLI OLDUĞU İÇİNDE KÖPEKLER BURAYA GELDİĞİNDE REZİL OLUYOR  sevgi ve saygılarımla
Yunus ÖZÇELİK
1977 DÜZCE
0 532 799 13 37

Çevrimdışı Berk KEMİK

• Free Üye
  • *
  • Tavşancı
« Yanıtla #49 : 03 Haziran 2010, 12:35:15 »
KIF ı sadece av köpeği bazında düşünmemek lazım. En son İzmir de yapılan yarışmada 100 e yakın köpek katılmış ve sadece bunlardan 25 i av köpeği.
Boy standartı bir tarafta tartışıla dursun bir kaç sorum olacak. Cevaplaya bilen ustalarımızdan cevap bekliyorum.
1- KIF yönetimine istifa etsin diyenlerin acaba o koltuğun hakkını verecek adaylarımı var ?
2- Bazen forumlarda köpek Şecereleri görüyom. Hiçbir yerinde FCI mührü göremiyorum. Bendemi sorun var şeceredemi ?
3-Bu soru Cemal SOYDEMİR e ayit. Cemal abi yüksek köpek 38 derecede koşarmı koşmazmı ? ;) ;) ;)
4- Ülkemizde yüksek köpek av yapmaz zihniyetini avcılara yerleştirmeye çalışan KIF mı ?
5-Standartı tutmayan köpeklere KIF üretilebilir deseydi , standart dışı köpeklerin sahiplerinin gözünde Türkiyedeki en iyi kinoloji kurumu KIF olurmuydu olmazmıydı?
6- İtalyan secereli köpeklerin eniklerimi daha çok para ediyor, ingiliz secereli köpeklerin eniklerimi daha çok  para ediyor?

Yaşım genç olduğundan bazı şeyleri öğrenmeye çalışıyorum . Sorularımı aydınlatırsanız çok sevinirim.Saygılar

Buda av yapmayan köpeğim Moonlight Dancer

Berk KEMİK       
1990       BARTIN
0534 863 15 32