Gönderen Konu: Ata neo 12 ahşap 71  (Okunma sayısı 3384 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa ÇAVDAR

• *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ata neo 12 ahşap 71
« : 24 Ocak 2017, 16:44:56 »
Uzun zamandır gerek form sayfalarında gerek arkadaş dostlara sorarak bu tüfeği almaya karar verdimilk başlarda iki silah arasında kalmıştım ata neo 12 ikincisi huğlu gt1 ikiside knetik çalışması aynı.yıllardır huğlu süper poze ve kral arms süper pozeyle av yapmaktayım poze benim için bir aşk ben buna pozeaşk diyorum ;) ama bazen üçüncü fişeği de atsaydım dediğim avlarım oldum karar kıldım otamatik almaya.ben şhow tüfeği aramıyorum av tüfeği ariyorum yok omuza koymadan çalışmaz yok yan tuttumu çalışmaz ben bunları istemiyorum.benim için önemli olan tüfeğin çalışması ve grupmanı sizce nasıl bir tüfek kullanan arkadaşlar yardımcı olabilirlermi..bıldırcın karatavuk çulluk tavşan keklik avları yapcam ne dersiniz doğru kararmı neo 12 71 namlu 4+1 knetik sistem teşekkürler herkeze rastgele
  • Kral DE spz
  • Huğlu 104 a spz
  • Ata arms neo 12
1985 - Antalya

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Ata neo 12 ahşap 71
« Yanıtla #1 : 24 Ocak 2017, 19:55:08 »
Bence  sağlam bir çifte veya pozen elinde hala duruyorsa bence gerek kalmazki boşver üçüncü fişeği bazen seyretmekta güzel iyi bi tek kırma bulsam onla gidecem bazı avlara  ben bu yarı otolari neden se hiç sevemedim  tabi kendi görüşümdur  rasgele
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2017, 20:05:24 »
Mustafa bey ata neo alın derim.neden derseniz, Bende alacam inşallah ama imkan işte...
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2017, 20:12:45 »
neo 12 üç yıl kullandım.enteresan bir silahtır.ani omuzlamalarda tutukluk yapabilir.iki farklı gramajda fişek arka arkaya ateşlenince tutukluk yapabilir.düşük gramaj ve ince saçmalarda çok iyidir.28 gr 10 numara ile enteresan bir şekilde meke vurduğum oldu hem de ölü. temizlik istemez.yükek gramaj ve kalın saçmalarda ben randıman alamadım.tek kurşunu çok iyidir,atışı istikrarlıdır.benim kullandığım model 2010 modeldi.bugüne kadar eksiği vardı da giderdilerse bilmiyorum,kötü diyemem.iki yıldır da ata venza kullanıyorum ,ondan daha çok memnunum.ama sıfır sorun istiyorsanız ata cy tercih ediniz.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

The following users thanked this post: Adem COŞGUN

Çevrimdışı Bayram ÇOBAN 05

• *
« Yanıtla #4 : 24 Ocak 2017, 21:09:09 »
Slm. 2 sezondur Neo 12 66 namlu ile avlaniyorum. Ve çok memnunum. Kesinlikle bir AV tüfeği. Bıldırcın,üveyik,çulluk,keklik,tahtali ve domuz avlarını zevkle yaptım. Ekibindeki arkadaşlardan değişik marka tüfekler var. Kendimizce yaptığımız amatörce testlerde hep üstün çıktı. Kendini kanıtladı.beni şaşırtan stoger m3000'den başarılı sonuç vermesiydi. Tavşan avında tek geçerim. Ne alırsan al gönlüne düşeni al. Rastgele.
  • ata neo
  • ussan uzumlu
1985 - Amasya

Çevrimdışı Veysi ŞENGÜL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #5 : 24 Ocak 2017, 21:46:38 »
Bende ata neo kullanıyorum 2012 serilerinden..tüfeğin tesiri grupmanı tatmin edici. Ördek ve bıldırcın avı yapıyorum ördekte 40-45 metrelere kadar etkilidir grupmana girdimi kaçma ihtimali çok düşük ithal fişekler kullanıyırom(rc,bp,mirage).yüksek gramajlarda sadece bir defa tutukluluk yaptı bp long range fişek vardı namluda.ama bıldırcında zuber 30 gr bior fişeklerle ne yazıkki baya bi tutukluluk sorunu yaşadım bu sayede bi kaç bıldırcının hayatı kurtuldu  :) ama zuberin 28 gramlık power tapalı fişeklerinde bi sıkıntı yaşamadım.tüfeğin tepmesi çok güzel bi ara hindi şokunu kullandım onda bile rahatsız etmiyordu.ama bu aralar franchi affinity'i gözüme kestirdim inşallah bi sıkıntı çıkmazsa önümüzdeki sezona alıcam.herkese iyi akşamlar
  • Ata neo 66cm kinetik sistem
1994 Diyarbakır

Çevrimdışı Mustafa ÇAVDAR

• *
« Yanıtla #6 : 25 Ocak 2017, 23:45:57 »
Süper pozelerimin ikisindende çok memnunum geçen yıl kral armsın kral de saten çelik kasasını aldım herkez dediki çift patlar yok enjökter sıkıştırır hikaye hiç yaşamadım huhlu özel yapım ona keza süper benim için ama otamatik şart bana.

Verdiğiniz bilgiler için ayrı ayrı teşwkkür ederim inşallah yüzümüzü kara çıkarmaz neo.
Herkeze rastgele.tabi birazda şans işi otamatik silah incelediğim kadarıyla beni memnun ediyor tekrar teşekkürler
  • Kral DE spz
  • Huğlu 104 a spz
  • Ata arms neo 12
1985 - Antalya