Gönderen Konu: atmaca ve doğan olan yerde av olur mu?  (Okunma sayısı 1531 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat YAVUZ 34

• *
atmaca ve doğan olan yerde av olur mu?
« : 02 Aralık 2014, 20:51:26 »
Arkadaşlar bir kaç sorum olacak sizlere.  Geçtiğimiz günlerde memlekete gidip atış talimleri yapıyordum. Kuzenimle talim yaptığım yer köyden biraz uzakta kendimize ait dik bir fındık tarlası eteklerinde güzel geniş bir alan. Çocukluğumda dayım burada çulluk beklerdi.. Yer dereye çok yakın ördek seslerini duyunca o tarafa yöneldim bişey göremedim ama en azından orada ördek olduğunu anladık..

Akşama doğru çulluk bekleyelim dedik sinek bile geçmedi :) birde sabah şansımızı deneyelim dedik yine bişey bulamadık..
Acaba neden çulluk artık o bölgede yok? eskiden hatırlarım evin harmanına bile çulluk iner solucan çıkarırdı artık o da yok..

Derenin öbür tarafında yaklaşık 300 metre ileride sık ağaçlık bir tepe var, orada çok fazla atmaca veya doğan kol geziyor. Bunun diğer hayvanlara bir etkisi olurmu?

Çocukluğumda etraf karabakal dan geçilmezdi şimdi sayıları oldukça azalmış ve dikkat ettim hep yerleşim yerlerine yakın çalılardan kalkıp başka yere konuyorlar bu yüzden hiç yeltenmedim bile..

1992 İstanbul/Ataşehir--Düzce/Akçakoca

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: atmaca ve doğan olan yerde av olur mu?
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2014, 21:40:12 »
Çulluk gündüz saklanan bir kuş. Gündüz yırtıcılarına yem olmaz. O kadar yırtıcı varsa bir sebebi vardır ama nedir kimbilir.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Adem YELEKİN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: atmaca ve doğan olan yerde av olur mu?
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2014, 21:44:01 »
atmaca doğan varsa kuşta vardır yiyecek olmayanyerde bu kuşlarda olmaz...
Adem YELEKİN
1977 İkizce ORDU