Gönderen Konu: YENİ TÜFEĞİM AKKAR ALTAY SENTETİK VE FİŞEK DENEMELERİM  (Okunma sayısı 34531 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
                                     Merhaba sevgili avcı dostlarım.

Yeni almış olduğum AKKAR Altay Silver Sentetik model otomatik tüfeğim 27 mart günü (dün) elime ulaştı.Tüfek çok güzel ve benim vücut ölçülerime çok uygun.61 namlu,hafif, dengeli ve hedefe çok çabuk gelen, itinalı yapılmış ve şokları da 6 tane.Tüfeği uzun zamandır almak niyetindeydim.Bu modeli bir arkadaşım kullanıyordu ve çok övüyordu.Ayrıca sitemiz üyelerinden sayın Ersin ORBAY, Ahmet ÖZTÜRK ve Suat ÇALIŞKAN'ın olumlu görüşleri de bunda oldukça etkili oldu.

Tüfeğimi İstanbul Mercan'da bulunan AKKAR satış ve pazarlama yerinden aldım.Oradaki görevli İRFAN BEY, sağ olsun benimle yakından ilgilendi ve çok yardımcı oldu.Bu model normalde 3 adet mobil şok ile satılıyor.İrfan bey ricam üzerine bana 5 li şok seti verdi.Ayrıca 10 cm lik namlu uzatma aparatını da ücretsiz olarak göndermesi beni çok mutlu etti.Şu an tüfeğimi hem 61, hem de 71 namlu olarak almış gibi oldum.(Bundan 4 yıl önce ARMSAN marka bu 10 cm lik namlu uzatmaya 45 lira ödemiştim).İrfan bey ayrıca bunlardan başka bana tüfek kılıfı, harbi seti, silah yağı ve iyi bir tüfek kayışı göndermiş.Onun bu iyi niyet ve olumlu yaklaşımı beni çok mutlu etti ve duygulandırdı.Buradan AKKAR silahtan İRFAN BEY'e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu gün okulda dersim olmadığı için tüfeğimi denemek arzusuyla ormana, güvenli bir yere gittim.Yanıma ful şoku alıp 36 metreden deneme atışları yaptım.Evdeki bulunan 32 gram, 6 numara ve piston tapalı fişekleri kullandım.Tüfeğim 61 namlu, sıcaklık 7 derece ve atışlar desteksiz olarak yapıldı.Atışlarda A4 fotokopi kağıdı kullanıldı.Elimin altında en kolay bulunanlar A4 kağıtlarıydı, az da olsa rüzgar vardı.En son aynı 36 metreden 3 kurşun atışı yapıldı.Kurşunlardan biri zuber marka, ikisi ise benim 4 yıl önce doldurmuş olduğum ÖZKARA marka breneke kurşunlardı.Kurşun atışlarını da desteksiz yaptım.Ne diyelim, artık yorumlar sizden,SAYGILARIMLA.

image hosting sites

free image hosting

free photo upload

images

online photo storage

image sharing

free photo hosting

free image hosting

picture sharing

photo storage

image hosting free

upload

Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
Ynt: YENİ TÜFEĞİM AKKAR ALTAY SENTETİK VE FİŞEK DENEMELERİM
« Yanıtla #1 : 28 Mart 2013, 15:48:04 »
yeni tüfeğiniz hayırlı olsun paylaşım için teşekkürler 
« Son Düzenleme: 28 Mart 2013, 15:58:41 Gönderen: Kemal YILMAZ »
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Sebahattin ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 28 Mart 2013, 15:54:38 »
yeni tüfeyin hayırlı olsun,nice sağlıklı bol avlar dileğiyle.
Sebahattin ÖZTÜRK
1955  ANKARA

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 28 Mart 2013, 16:10:39 »
yeni tüfeyin hayırlı olsun,nice sağlıklı bol avlar dileğiyle.
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, akkar churcıll 812, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 28 Mart 2013, 16:47:18 »
  .Yanıma ful şoku alıp Atışlarda A4 fotokopi kağıdı kullanıldı.

upload

Kazasız belasız kullanırsınız inşallah...Akkarda en verimli şok mod şoktur..Denemenizi tavsiye ederim...kolay kolay fişek seçmiyor zaten atışlardanda belli..A3 kağıdına olsa daha iyi olurdu...
Kurşunları full şokla atmadınız umarım  :D  :D  :D
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #5 : 28 Mart 2013, 17:02:39 »
Tüfeğinz hayırlı olsun , fakat grupmanlar bence daha iyi olabilir di , tabi bunların etkenleri çok olabilir, dar şok ince saçma kavramıyla daha iyi bir şekilde istenilen grupmana gidilebilir, rc 32 gr daha iyi görünüyor bu denemeleri diğer şoklarla denerseniz daha net sonuçlara varabilirsiniz
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #6 : 28 Mart 2013, 17:21:07 »
Hocam hayırlı olsun,güzel günlerde kullanın inşallah.Bence 61 namluya göre sonuçlar fena değil.Daha geniş bir zamanda daha ayrıntılı testlerde bekliyoruz sizden.Selamlar.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

tolgaozhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 28 Mart 2013, 18:55:48 »
Değerli Meslektaşım;
Yeni tüfeğinizi kazasız, belasız güzel avlarda kullanmanızı dilerim. Hayırlısı olsun. Selamlar

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 28 Mart 2013, 19:21:30 »
           Tüm dostlara iyi dileklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.Ersin Bey, kurşunları 6 nolu mobil şok ile attım.Aslında oldukça şaşırdım, çünkü ilk defa AKKAR firmasında 6 nolu mobil şok gördüm.Ben şahsen 6 no mobil şok olduğunu bilmiyordum.A4 kağıtlarının boyutu küçük olduğundan dağılımlar sanki çok iyi değil gibi görünüyor.36 metreden a4 kağıdı için bence oldukça iyi, üstelik 61 namlu.Diğer şoklarla daha küçük saçmalarda belki daha iyi dağılım bile olabilir.İnşallah zamanla onları da denemek arzusundayım.
          Yalnız Mirage 29 saçma ile en az saçma bırakan marka oldu.Bu marka benim çok beğendiğim bir fişekti, belki atış ve ya nişan hatası olabilir.Mirage'yi daha sonra yeniden denemeyi düşünüyorum.Diğer markalar oldukça yakın dağılımlar yaptı.Bu da benim AKKAR'ın pek fişek ayırmayacağı anlamına gelir ki, bu da beni memnun edici bir durum.
          Uygun fiyatı ve kalitesi ile bu markanın av camiamızda pek kıymetinin bilinmediğini düşünüyorum.Umarım Akkar hakettiği yere gelir.Tüfeğin av başarısı için mecburen sezonu beklemek gerekiyor.Haydi hayırlısı.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Emrah GİRGİN

• Müdavim Üyemiz
  • Emrah GİRGİN
« Yanıtla #9 : 28 Mart 2013, 19:38:54 »
Allah kaza bela göstermeden kullanmak nasip etsin.

jpg image hosting
Emrah Girgin
DENİZLİ-ÇİVRİL
...İnanmak yağmur duasına giderken şemsiyeyi yanına almaktır...

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #10 : 28 Mart 2013, 19:49:42 »
Hocam AKKAR`ın birde uzun sporting şokları var,onlarla nasıl sonuç verir acaba.Web sayfalarında var,hiç sordunuz mu?
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 28 Mart 2013, 20:26:29 »
              Sağ ol Emrah Bey, çok teşekkür ederim iyi dileklerin için.

Erol  Abi, doğru sitede bu bahsettiğin sporting şoklardan var.Lakin ben bunları sormadım İrfan Bey'e.Ben 5 li şok seti ve de 10 cm lik namlu uzatma aldım.Yalnız henüz namluyu 71 yaparak atış yapmadım.Ancak yakın bir zamanda bunu denemek isterim.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Engin MAKAS

• *
« Yanıtla #12 : 28 Mart 2013, 20:29:31 »
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR
Bazı tüfekler fişek seçmez. Bazı avcılar tüfek seçmez.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 28 Mart 2013, 20:48:01 »
hocam hayırlı akşamlar.iyi günlerde  kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. nasipse bu yaz bende  bu tüfeği almayı düşünüyorum.anlaşılan o ki grupmanlar gayet iyi gözüküyor.fiyat kalite müşteri memnuniyeti baz alındığında AKKAR gerçekten yabana atılacak bir marka değil.ben kullanıpta şikayet eden  pek görmedim kaldıki diğer forumlarda da araştırıyorum alanlar gayet memnun.umarım yeni tüfeğinizle  çok keyifli avlara imza atarsınız. nasip olursa sezonda sizinle görüşüp  hem tanışır hemde keyifli bir av  organizasyonu yapmayı isterim.sağlıcakla kalın.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Ayhan TAŞDEMİR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #14 : 28 Mart 2013, 21:40:19 »
.
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2013, 21:47:27 Gönderen: Ayhan TAŞDEMİR »
  • remington 1187 premier lc
  • remington 870
  • labrador
Ayhan TAŞDEMİR
1966-Samsun

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 28 Mart 2013, 22:08:15 »
hayerlı uğurlu olsun.gülegülekullanın. şimdiden rasgele
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
AKKAR ALTAY SİLVER TÜFEĞİM VE FİŞEK DENEMELERİM
« Yanıtla #16 : 28 Mart 2013, 22:52:54 »
Sağ ol Suat, çok teşekkür ediyorum.Evet bu akkar markasını çoktandır takip ediyordum, kısmet bu güneymiş.Bu tüfeği almamda senin ve Gönen'li Ahmet'in de çok etkisi oldu.Ne yalan söyleyeyim ben senin şu Rus Baykal pozeyi de merak ediyorum.Kısmetse yazın Biga'ya gelince görüşüp tanışmak istiyorum seninle.Aslında bu sene Biga'ya  5-6 defa gelmem gerekti.Kayınvalidem hastaydı ve maalesef onu toprağa verdik. Üzüntü, keder ,hastalık derken fazla başka şeylerle ilgilenemedik.Ben Lapseki'liyim ,ancak Kozçeşme'den evliyim.inşallah görüşürüz.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #17 : 28 Mart 2013, 23:01:41 »
Hocam öncelikle başınız sağolsun. Son göz ağrınız hayırlı olsun. Onunla zevkli avlar yapın inşallah.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 28 Mart 2013, 23:04:18 »
 O0 O0 hayırlı olsun , allah kazasız belasız , neşe içinde kullanmayı nasip etsin O0 O0 ..
              Sağ ol Emrah Bey, çok teşekkür ederim iyi dileklerin için.

Erol  Abi, doğru sitede bu bahsettiğin sporting şoklardan var.Lakin ben bunları sormadım İrfan Bey'e.Ben 5 li şok seti ve de 10 cm lik namlu uzatma aldım.Yalnız henüz namluyu 71 yaparak atış yapmadım.Ancak yakın bir zamanda bunu denemek isterim.
O0 O0 61 namluya göre oldukça güzle bir performans .. 71 namlu ile olsaydı , çok daha iyi olacağı kanısındayım ... fiyat nedir mehmet bey mahsuru yoksa ..  O0 O0
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 28 Mart 2013, 23:06:19 »
Osman Bey, iyi dileklerin için sonsuz teşekkürler.

Ayhan Abi, sağol.Bende grupmanı oldukça beğendim.Eğer daha büyük kağıt kullansaydım hedefte doğal olarak daha fazla saçma olurdu.Sonuçlar A4 kağıdı için iyi.Abi senin tüfeğin de inşallah yarın eline geçer ve memnun kalırsın.Şimdiden hayırlı olsun diyelim.Çift namlu haliyle daha süper olur.Yalnız ben yüksek bant tüfeklerle başarılı olamıyorum.Abi remington extented şoklar acaba Akkar tüfeklere uyar mı bilmiyorum, şimdi merak etmeye başladım,inşallah atış sonuçlarını sitede paylaşırsın.Yalnız bildiğim kadarıyla senin aldığın tüfek 89 mm fişek yatağına sahip ve benim aldığım modelden biraz daha ağır olmalı.Ben memnun kalacağını düşünüyorum, şimdiden hayırlı olsun tüfeğin.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı İsa TORUN

• *
« Yanıtla #20 : 28 Mart 2013, 23:09:04 »
Mehmet Abi yeni tüfeğin hayırlı uğurlu olsun, Allah güzel günlerde kazasız belasız kullanmayı nasip etsin...
1984-Afyonkarahisar/Eskişehir
AB rh (-)

windows 7 screen shot

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 28 Mart 2013, 23:19:24 »
Volkan Abi, Allah razı olsun.Hem acımıza ortak olduğun için, hem de güzel dileklerin için.Yazılarını hep dikkatle takip ederim.

Yusuf Bey, çok saol.Grupman 61 namlu için oldukça güzel.Belki destekli atış yapsaydım biraz daha iyi olabilirdi.Namluya aldığım 10 cm lik uzatmayı takıp,başka bir gün tekrar denemek istiyorum.Grupmanda değişiklik olur mu bilemiyorum.Tüfeği 750 liraya aldım.Bu tüfek bence hakettiği değeri henüz bulamamış bir tüfek.Bence onun iki katı fiyatlara satılan tüfeklerden kalite,sağlamlık,servis ve av randımanı olarak daha önde bir marka.En iyiyi en uygun fiyata almak isteyenler bu fırsatı bence kaçırmasın.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 29 Mart 2013, 08:34:18 »
Hayırlı olsun,Akkar iyidir ya.Remington şoklarda uyar,alternatif çok.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 29 Mart 2013, 10:35:48 »
Hayırlı olsun gerçekten iyi bir seçim yapmışsınız kalite ve satış sonrası fabrika garantisi tartışmasız süper
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #24 : 29 Mart 2013, 11:06:11 »
Hocam AKKAR`ı bende uzun süredir takip ediyorum bi kaşıntı var açıkçası bende de.Acaba diyorum sizden her iksine de sahip biri olarak STOEGER ve AKKAR`ı hem pattern hemde penetrasyon olarak bir deneme(test) istesek çok mu oluruz  ;)Ayrıca kayınvalidenize Allahtan rahmet,sizede başsağlığı dilerim.Selamlar.
« Son Düzenleme: 29 Mart 2013, 11:08:11 Gönderen: Erol ÖZTÜRK »
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK