Gönderen Konu: YOUTUBE, METACAFE vb. VİDEOLARI İZLEYEBİLMEK İÇİN AYARLAR!!  (Okunma sayısı 2676 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
Tüm dostlara selamlar,

Youtube'un sunucularında yaptığı değişiklik nedeniyle bir çok arkadaşımız videoları izleyememekte. Bu nedenle ufak bir çalışma yaptım. Dosya kendi bilgisayarımdan alınmadır ve güvenlidir(virüs taramasından geçirilmiştir).

YOUTUBE AYARLARI

1- İlk olarak aşağıdaki adrese tıklayarak ilgili dosyayı bilgisayarınıza indirin.

http://www.upload.gen.tr/d.php/s11/f4n6uab7/hosts.html

2- Bilgisayarınıza indirdiğiniz dosyayı aşağıda tarif edilen yere yapıştırın. Varolan dosya değiştirilsinmi dediğinde evet deyin ve işleme devam edin. 

Bilgisayarım>>C:>>Windows>>System 32>>drivers>>etc
klasörü içerisine

3- Ağ bağlantılarınızı açın ve DNS için aşağıdaki adresleri kullanın. Eğer bu işlemin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız aşağıdaki yönetmeliği takip edin.

208.67.222.222

208.67.220.220 

Alıntı
"Bilgisayarım Çift Tıkla Aç –> Ağ Bağlantılarım –> Ağ Bağlantılarımı Görüntüle –> Kullandığınız Yerel Ağ Bağlantısı üzerine sağ tıklayıp –> Menü içinden Özellikleri Seçin

Açılan özellikler penceresinde –> Internet Iletişim Kuralları (TCP/IP) Tıkla aç –> Açılan pencerede –> “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” bölümü işaretli değilse işaretleyip kullanmak istediğiniz DNS IP adreslerini bu bölüme yazabilirsiniz."

4- Başlat>>Çalıştır yapın ve çıkan ekrana CMD yazarak enter yapın. Açılan DOS ekranında ipconfig /flushdns yazarak entera basın. Bu işlemden sonra "DNS ön belleği başarı ile temizlendi " yazısını görürseniz işlem doğru olarak yapılmıştır, açık pencereleri kapatabilirsiniz.

5- Son olarak bilgisayarınızı yeniden başlatın. Youtube ve Youtube gibi yasaklı bir çok video sitesine artık erişebileceksiniz.

Umarım işinize yarar!

Not: Çalışma bana aittir, alıntı, çalıntı değildir.

« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2010, 13:12:55 Gönderen: Emrah ERDAL »
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
Ynt: YOUTUBE, METACAFE vb. VİDEOLARI İZLEYEBİLMEK İÇİN AYARLAR!!
« Yanıtla #1 : 08 Mayıs 2010, 08:56:38 »
Emrah çok teşekkür ederim kardeşim
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• *
« Yanıtla #2 : 08 Mayıs 2010, 08:58:38 »
Rica ederim Özhan abi, maksat paylaşmak! :)
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 08 Mayıs 2010, 09:25:12 »
Ben işyerimde yapmak istedim ama beceremedim artık akşam evdeki pc de yapar çocuklar.
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Ersoy ALTINDİŞ

• *
  • ...BUCALI...
« Yanıtla #4 : 08 Mayıs 2010, 14:37:06 »
ERSOY ALTINDİŞ
...İZMİR....1976...    0536 47 47 543