Gönderen Konu: KAFES AVI...  (Okunma sayısı 14904 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
KAFES AVI...
« : 26 Şubat 2010, 15:07:18 »
http://video75.com/H6JD8xWb_Ub/keklik/

ilk baştaki öten köse keklik tam bir av kekligi,çok degerlidir...tatari olsaydı iki misli degeri artardı...tatarinin tek farkı ötüş tarzıdır gakgakgubuk şeklinde öter yavaştan başlar zirveye çıkar sesi keklikçiler için bulunmaz hint kumaşıdır,köseler gakgubuk,kekeçlerin ötüşü yazılmaz karışıktır düzgün ötemezler..ötüş aralarındaki ince cırıcırık sesine çıgırma,ötüşürken gork diye ses çıkarmasına azarlama denir...

http://video75.com/51hj1Gudkw0/zeteric/
görüntü kalitesi iyi olmasada burda çıgırma azarlama kapışma hepsi mevcut

rahmetli babamdan dolayı kafes avının tüm inceliklerini bilirim...keklik öttürmek hastalık derecesinde bagımlılıktır kolaykolay vazgeçilmez bir tutkudur....
gerekli malzemeler....:))
en az bir adet cesaretli ama felaket cesaretli kınalı keklik...erkek olmalı."dişi keklikle bu işi yapmak o kişi için küçültücü bir durumdur iyi gözle bakılmaz" .iki keklik olursa çatı yapmalı...
kekligin kafasını çıkarabilecegi kadar etrafı cubuklu kafes..kafesi kamufle etmek için yüksekçe bir yer....
gizlenme için iyi bir güme...ilk baharda sabahın erken saatleri veya akşam serinliginde yapılır..
kafes kekliginin ötmeye başlamasıyla birlikte o bölgenin erkek keklikleri haneye tecavüz eden dişilerine sarkmaya çalışan bu yabancı kekligi uzaklaştırmak için önce ötüşerek sonrasında kavga etmek için kafesin bulundugu yere bazen tek bazen 3-4 tanesi birden gelir...yaban keklikleri gelince kafes kekligi susar cevap vermezse o keklik beşpara etmez...ama susmaz sürekli onlarla kapışırsa iyi bir pointerden çokdaha fazla para eder, helede tatariyse secereli pointer gibi talibi çıkar .... bazen gelen yaban kekligi için atkuyrugundan yapılan kazıklı ilmekler çakılır tuzak yani,canlı yakalamak için ....
tavsiyem şudurki...burdaki kekligi vurmak çocuk oyuncagıdır,hiçbir maharet gerektirmez...öyleyse vurmak yerine tüfeksiz gidelim sadece seslerini dinleyelim yeter...tşk
« Son Düzenleme: 03 Mart 2010, 05:03:32 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Barış KAVUNCU

• Müdavim Üyemiz
Ynt: KAFES AVI...
« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2010, 23:25:13 »
 Tesekkür ederim Birol bey. Ggüzel paylasim oldu.
Barış KAVUNCU 1977-İzmir - İkamet Bodrum 538 5909925

Çevrimdışı Doğuş DOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • dıyarbakır 1982
« Yanıtla #2 : 28 Şubat 2010, 00:10:17 »
abi bu yasalmıdır acaba???

Çevrimdışı Güngör ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2010, 00:18:41 »
Teşekkürler Birol bey güzel paylaşımgercekten yüreğine sağlık.Tek eksik ben pointerimi 1000 kekliğe değişmem gibi geliyo:))))
Güngör ÇELİK
1981-Trabzon

Çevrimdışı Hüseyin AKGÜN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 28 Şubat 2010, 00:28:04 »
Kafes avı ile avlanmak yasak diye biliyorum. Adaletli bir av şekli olmadığı malum. Keklik beslemek avlanmak kadar hastalık derecesine varan bir uğraştır. Aslında kekliği hakkıyla beslemek zannedildiği kadarda kolay değildir. Mevsime göre bulunduğu kafesi, yemi değiştirilir. Anlak denilen kum banyosu yaptırılır, gaga için kiremit yada taş vs.. böyle gider. Birol bey bahsettiğiniz gibi her kekliğin şekli, büyüklüğü bir olmadığı gibi ötüşüde farklı olur. Kimisi çatallı öter, kimisi çok çığırır, kimisi de name değiştirir öterken ki en hoşu bence budur. Bunun yanısıra sadece çok çeşit keklik besleyen kişilerin duyma şansına sahip olduğu bazı sesler varki insanın bu da ne dediği sesler. O da şans. Kısacası buda bir hastalık. Ama sabah gün doğarken keklik sesi duymaya bir alışırsa insan değmeyin keyfine. Paylaşım için teşekkürler Birol bey. Saygılar.
Hüseyin AKGÜN
1982 UŞAK
İkamet: Antalya

Çevrimdışı Ercan ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • Evcil hayvanların en vahşisi dalkavuklardır.
« Yanıtla #5 : 28 Şubat 2010, 00:34:45 »
paylaşım için teşekkürler  birol abi sesi bile avcıyı deli eder
Ercan ÖZTÜRK
1975 KAYSERİ
Asalet Boyda Değil, Soyda Olmalı...
İncelik Belde Değil, Dilde Olmalı...
Doğruluk Sözde Değil, Özde Olmalı... Güzellik Yüzde Değil, Yürekte Olmalı...

Çevrimdışı Barış KAVUNCU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 01 Mart 2010, 20:21:03 »
abi bu yasalmıdır acaba???
Dogus kardesim canli mühreyle avlanmak kesinlikle yasaktir. Aman konular yanlis anlasilmasin.

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 01 Mart 2010, 21:24:49 »
Tesekkür ederim Birol bey. Ggüzel paylasim oldu.
barış alındınmı bilmiyorum bekledim konuyu açarsın diye,ses çıkmayınca buraya taşıdım..
ayrıca bu av türü kesinlikle yasaktır aslında kafeste keklik beslemekte yasaktır...uygulanıyormu diye sorarsanız sanmıyorum...ciddi şikayet olmadıkça ilgilenmezler...

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Barış KAVUNCU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 01 Mart 2010, 23:13:22 »
barış alındınmı bilmiyorum bekledim konuyu açarsın diye,ses çıkmayınca buraya taşıdım..
ayrıca bu av türü kesinlikle yasaktır aslında kafeste keklik beslemekte yasaktır...uygulanıyormu diye sorarsanız sanmıyorum...ciddi şikayet olmadıkça ilgilenmezler...
Rica ederim ne alinmasi abi. Aksine memnun oldum birkac gün islerim nedeniyle konuyu acamamistim isabet olmus önemli olan burada paylasimin olmasi ha sen ha ben. Bende buraya ilave yaparim artik elimdeki bilgileri. Selamlar.

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 01 Mart 2010, 23:36:35 »

arkada gözükenler besleme kafesidir..av kafesi farklı olur....gözüken iki kafestekinden birtanesi çok degerlidir iki yaşında köse dir..abim rahmetli babama kızardı niye bu avı yapıyorsun diye..rahmetlide eşşek hoşaftan ne anlar derdi :)),yıllar sonra abimde hoşaftan anlamaya başladı. :))..ilkbaharda abimde tüfeksiz öttürmek için gider,cep telofonuyla videolarını çeker...imkanım olsa seslerini dinlemek gümedeki küçücük açıklıktan izlemek için bende giderdim....

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Doğuş DOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • dıyarbakır 1982
« Yanıtla #10 : 05 Mart 2010, 12:00:23 »
Dogus kardesim canli mühreyle avlanmak kesinlikle yasaktir. Aman konular yanlis anlasilmasin.
abi bılgılendrımen ıcın saol.bolgemızde cok ragbet goren bızım catıcı dıye adlandrıdıgımız avcılarda sıkca gordugum dagda keklık avında sıkca gumelerını gordugum ıcın sordum.burda ne yazıkkı fazlaca yapılıyo kıl tuzaklarla eee dolasıyla kımsenın ruhuda duymuyo abı anca yol kontrolunde denk gelırse jandarmaya ne ala yoksa zaten ormancı falan yok bı koylu bız ucar avcılarına zorluk cıkarır anca catı avcılıgını da zaten ılk bahar ayında baslar yazın sonuna kadar devam eder havalar ısındımı abı vay halıne keklıkerın cumadan pazara kadar dagda cadır kuranlar var genelıde boyle avlanıyo zaten bende merak ettıgımden sormustum abı yasalmı diye..

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 05 Mart 2010, 13:51:28 »

Ben bu güzel dağ kuşunun kafeslerde eziyet görmesini üzücü buluyorum.
Kimine göre güzel bi hobi ama herşey yerinde güzeldir.. selamlarımla
Erhan ACAR
BODRUM MUĞLA/İstikamet Diyarbakır

[url=ht

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 08 Mart 2010, 06:21:26 »
doguş bu av sadece ilk baharda yapılır..kekliklerin kızma zamanı derler...hepsi iki ayı geçmez..bu kızgınlık zamanları geçince , kafes kekligi ötsede yaban kekligi belki cevap verir ama kafesin yanına gelmez...dişilerin çiftleşme zamanı geçtigi için kavga edecek nedende kalmaz...ötüşseler bile usulden yani öylesine ötüşürlerki bu durum bu işi yapana hiçbir zevk vermez...

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Erol SÜMER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 01 Mayıs 2010, 16:53:59 »
teşekkürler m.birol bey güzel paylaşım olmuş
Erol SÜMER
1974 ANKARA ETİMESGUT

Çevrimdışı Fatih KANDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 12 Mayıs 2010, 09:40:40 »
teşekkürler m.birol bey güzel paylaşım olmuş
  • BENELLİ RAFAELLO DELUXE
  • Yıldız Elegant A1 E
  • Huğlu 103 CE
  • Ata Arms
  • Yıldız SPZ ME
  • POİNTERLERİM BONİ&BORA

Fatih KANDEMİR
1977-Ankara

Çevrimdışı Abdulkadir DOĞRU

• Müdavim Üyemiz
  • GOOSE,DUCK,HUNTER . KODOBAY
« Yanıtla #15 : 26 Mayıs 2011, 09:15:22 »
   M.Birol  DEMİRTAŞ BEY in açmış olduğu av şeklinin  bir av videsonu ekliyorum  iyi seyirler.

M.Birol BEY video 75 hizmet vermemektedir başlığın içindeki video açılmıyor güncel bir video ekledim iyi seyirler.
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2011, 09:21:05 Gönderen: Abdulkadir DOĞRU »
Raffaello ELİTE 12-66
SERTLER 12-66 SP 
Nikel Gravür-1 20-61
Özel 20-61 ÇİFTE
BRNO HZ 302 SP