Gönderen Konu: SIRTAÇ av tüekleri hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım  (Okunma sayısı 3380 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih ÇOBAN

• *
s.a degerli avcı arkadaşlarım eskiden sırtaç av tüfekleri kullanan varmı çift kırma oluklu.yardımcı olursanız sevinirim dedemden kalma bi tüfegim var fişek attıktan sonra kilitleniyor açılmıyor yaptırıp kullanmak istiyorum?
Fatih ÇOBAN
1984 DENİZLİ BULDAN

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: SIRTAÇ av tüekleri hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım
« Yanıtla #1 : 17 Aralık 2012, 19:42:19 »
Duymadığım bir marka. Fişek attıktan sonra kilitleniyorsa fişek şişiyor demektir. Ekseri kilit boşluğundan meydana gelir. Yataklarda biraz şişme olabilir ama esasen kilit boşluğu neden oluyordur. Çok boşluk olursa atışta mazallah kilit açılabilir ve ne olacağı belli olmaz. Kilitlerde boşluk varsa yaptırın kullanın. Hem tamirde bir elden geçmiş olur. Fakat her tamirciyim diyene yaptırmayın bence. Uyduruk yapıyorlar, kısa sürede tekrar boşluk yapıyor. Fotoğrafını yükleyebilirseniz biz de tanımış oluruz.

Kilit boşluğu gözle de görülebilir veya iki elinizle kabzadan sıkıca tutup sağa sola silkelerseniz tıkırdar.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Fatih ÇOBAN

• *
Ynt: SIRTAÇ av tüekleri hakkında bilgisi olan arkadaşlardan yardım
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2012, 00:31:14 »
tşk ederim volkan abi hafta sonu köye gidersem fotolarınıda bi çekeyim dediklerine hiç dikat etmedim zaten bakımlı bi tüfek dedem esiken avcıydı şimdi gidemiyor ondan kendi üstüme bari yaptırayım dedim.açıklık olacagını sanmıyorum çünki attıktan sonra hiç açılmıyor 20 25 dk sonra falan oynarken kendi kendine açılıyor
Fatih ÇOBAN
1984 DENİZLİ BULDAN