Gönderen Konu: Yıldız hakkında  (Okunma sayısı 92876 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Yıldız hakkında
« Yanıtla #150 : 22 Mart 2012, 18:26:07 »
Hoşbuldum Volkan bey, siteye epey oldu kaydolmuştum ama yazmıyordum.
Üretilen her ürünümüz kalite kontrol ekibi tarafından teste tabi tutulur, ayrıca belli periyotlar ile tüm ürünlerimiz atış testlerinde denenir.Detayını vereyim:
--Yıldız Mx trap modelimiz trap fişeği ile 50.000 adet prformans testini başarıyla geçti.
--Süperpoze modelimiz SPZ M (alimünyum alaşım - mobil choke) 28 gr. av fişeği ile 25.000 adet performans testini başarıyla geçti.
--Yarı otomatik A71 modelimiz 28. gr av fişeği ile 10.000 adet performans testini başarı ile geçmiştir.
Yine ard arda magnum ve basınçlı (1200-1400-1550 bar) test fişekleriyle denemeleri yapılır.
Yarı otomatik ürünlerimiz 24 gramla da kolaylıkla çalışabilmektedir.
Ürünlerimizde grupmanlara çok önem veriyoruz. belli periyotlarla grupmanlara bakıyoruz, dünyaca ünlü diğer modellerle de karşılaştırıyoruz. Grupman konusunda da düşük gramajlarla iyi bir randıman alabiliyoruz, bu konuda yurtdışındaki çeşitli test dergilerinden övgüler alıyoruz...

Osman bey, döküman paylaşımı yapacağım, biraz sabır lütfen :)
SN KARA konu açılalı nerede ise 2 ay oldu halen daha fabrika ortamında yaptığınızı söylediğiniz testlerin dökümanlarını paylaşmanızı bekliyoruz...SELAMLAR....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Halil KARA

• *
« Yanıtla #151 : 22 Mart 2012, 19:16:33 »
SN KARA konu açılalı nerede ise 2 ay oldu halen daha fabrika ortamında yaptığınızı söylediğiniz testlerin dökümanlarını paylaşmanızı bekliyoruz...SELAMLAR....

Hakan Bey grupman testlerini detaylı olarak paylaşacağımı söyledim. Bayi ziyaretlerimden dolayı sürekli şehir dışındayım, bu hafta değil de önümüzdeki hafta sonu muhtemelen pazar günü musait olursam 1 günümü buna ayırıp grupman testlerini farklı kalibre ve farklı ürünlerimizle detaylı testini gerçekleştirip foruma ayrı ayrı konu şeklinde ekleyeceğim.
Arzu ederseniz buyrun gelin beraber deneyelim, canlı olarak kendiniz görün...

1400 bar (yanılma payı %10 ile 1550) ve magnum fişek denemelerini de ayak üstü yaptığımız test videolarınıda foruma ekledim, lütfen inceleyiniz...
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.
www.yildizsilahpazarlama.com

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #152 : 23 Mart 2012, 12:11:34 »
Hakan Bey grupman testlerini detaylı olarak paylaşacağımı söyledim. Bayi ziyaretlerimden dolayı sürekli şehir dışındayım, bu hafta değil de önümüzdeki hafta sonu muhtemelen pazar günü musait olursam 1 günümü buna ayırıp grupman testlerini farklı kalibre ve farklı ürünlerimizle detaylı testini gerçekleştirip foruma ayrı ayrı konu şeklinde ekleyeceğim.
Arzu ederseniz buyrun gelin beraber deneyelim, canlı olarak kendiniz görün...

1400 bar (yanılma payı %10 ile 1550) ve magnum fişek denemelerini de ayak üstü yaptığımız test videolarınıda foruma ekledim, lütfen inceleyiniz...
sn.KARA o videoları gördüm benim sorum o değil,, sizin konu başında yapıldığını söylediğiniz testlerin dökümanlarını sormuştum...
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Ersan BOŞTAŞ

• *
« Yanıtla #153 : 14 Mayıs 2012, 23:48:13 »
selam halil bey sizlere sormak istediğim bir konu var bende bir yıldız sahibi olmaya karar verdim lakin aklımda 20 kalibre çifte var şu an kataloglarda kısa namlu olarak sadece 66 namlu seçeneği var elegant a5 modeli bu modelin 61 namlu mobil şoklu olarak yapılabilmesi mümkünmüdür birde beyaz kasa olsa daha güzel olur bu şekilde yaptırabilme imkanımız olurmu şayet yaptırabilirsek fiyatı hakkındada bilgi verebilirseniz çok sevinirim saygılar.
Ersan BOSTAŞ
1983 ÇANAKKALE

Çevrimdışı Bilal PAZVANT

• *
« Yanıtla #154 : 15 Mayıs 2012, 10:46:59 »
Birde satın alma kolaylığı olsa :)

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• *
« Yanıtla #155 : 15 Mayıs 2012, 12:10:06 »
Sayin KARA 12kalibre urunlerinize 61 cm namlu yaptirmak mumkunmu? Bu ara da gravurleriniz gercekten super gorunuyor.bu kalite de bu gorsellikte yerli markalar da yildiz dan iyi olan gravur gormedim daha...
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı Servet BİLGE

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #156 : 15 Mayıs 2012, 12:44:08 »
hail beye teşekkürler. topic çok dikkatimi çekti mutlaka yıldızı elime alıp inceleyeceğim. alacağım ilk tüfeklerden biri oldu şimdiden.
Servet BİLGE
1978 AMASYA

Çevrimdışı Halil KARA

• *
« Yanıtla #157 : 16 Mayıs 2012, 11:21:57 »
Merhaba Avlak forum kullanıcıları;

20 cal. çifte kırma elegant A5 ürünlerimizde 61 cm. şuan stoğumuzda bulunmuyor, Ağustos ayında muhtemelen olacak.
Hem siyah kasa hem de beyaz kasa tercih edebilirsiniz.

12 cal. tüm ürünlerimizde 61 cm namlu uzunluğu çoğu zaman stoklarımızda bulunuyor. Tercih edebilirsiniz.

Gravür konusunda iyi bir standarta ulaştık, ince ve kalın tığ işleme ile el işçiliğinde iyi bir kalite verdiğimize inanıyoruz, daha iyisi için de çalışıyoruz, görsel anlamda zarif ve zerafeti seven Yıldız kullanıcılarını memnun etmek istiyoruz.

Sağlıcakla kalınız...
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.

Çevrimdışı Ali AKTÜRK

• *
« Yanıtla #158 : 16 Mayıs 2012, 11:34:46 »
Ali AKTÜRK 1977 KAYSERİ
Sözün bilmez bazı nâdan elinden
Yol ağlar, usûl ağlar, erkân ağlar...

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #159 : 22 Ekim 2012, 22:23:58 »
Halil bey gün itibariyle bir adet SPZ M aldım tüfeğimle ilgili ilk izlenimlerim çok güzel gerçekten, lakin o şokların hali ne öyle insaf ya. Dışarıya sattığınız tüfeklere de aynı şokları mı  koyuyorsunuz?????? Ben hiç sanmıyorum benim tenekeler (yani şoklar ) içinde bildiğiniz pütürcüklere sahipte, acaba benim durumum özel mi yoksa genel de teneke mi veriyorsunuz şok yerine
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2012, 22:25:18 Gönderen: Fatih KAAN »
1979 Balıkesir / Memleket NAZİLLİ

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #160 : 30 Ekim 2012, 23:07:31 »
 Halil Bey Tüfeğim ile sahaya çıkıp atış denemlerimi dahi yaptım sizden hala cevap yok, Benim uyarımdan sonra şokları görüp, şok geçirip henüz kendinizi toparlayamadınız mı yok sa ;D Valla merakla bekliyorum cevabınızı.

Çevrimdışı Halil KARA

• *
« Yanıtla #161 : 01 Kasım 2012, 16:22:49 »
Halil Bey Tüfeğim ile sahaya çıkıp atış denemlerimi dahi yaptım sizden hala cevap yok, Benim uyarımdan sonra şokları görüp, şok geçirip henüz kendinizi toparlayamadınız mı yok sa ;D Valla merakla bekliyorum cevabınızı.

Fatih bey merhaba.
Öncelikle böyle bir platformda, takındığınız alaycı üslubunuz size hiç yakışmamış, belirtmek isterim…
Teneke olarak nitelendirdiğiniz şoklar, çok dayanıklı bir malzemeden üretilip, ısıl işlem görmüştür. Çelik saçma ve tekli (domuz) kurşunlara dayanıklıdır, istediğiniz gibi kullanabilir, test edebilirsiniz.
Malzemenin dayanıklılığı artırılmak üzere ısıl işlem gördüğü için çekme değerleri değişmekte olup namlulara uyumu değişkenlik arz edebiliyor. Üzerinde çalışıyoruz, geliştirmek içinde var gücümüzü harcıyoruz.
2012 model yılı ürünlerimizin namluları gümüş kaynak teknolojisi ile fişek yatakları, namlu birleştirmeleri, şerit birleştirmeleri yapılmaktadır.
Yıldız Silah, tüm ürünlerini %100 kendi bünyesinde üreten bir kuruluştur, fason parça temiz etmez.
Kalite kontrol ekibimiz, montajı tamamlanan her ürünü yüksek basınçlı av fişekleri (1550 bar) ile test etmekte, temizlik aşamasından sonra ambalaja vermektedir. Alüminyum alaşımlı ürünlerde 1550 bar basınçlı av fişekleri ile yerli üretimde çalışan tek üründür...
Saçma grupmanlarında eğer hata olduğunu düşünüyorsanız, yada üründen memnun kalmadıysanız, garanti kapsamı gereğince ürünü orijinal ambalajı ile bize gönderebilirsiniz, şikayetlerinizi kolaylıkla çözebiliriz.

Saygılarımla…
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #162 : 01 Kasım 2012, 20:44:19 »
Halil bey böyle bir platformda alaycı üslubumu yakıştıramamışsınız( ki niyetim yalnızca latife idi) saygı duyarım eleştirinize , bende o güzelim tüfeğime o şokları yakıştıramadım sizde buna saygı duyun. Ayrıca ben tüfeğimin şokları hariç her yerinden ve atışlarından gayet memnunum yapan ustaların eline sağlık. Siz daha benim ne demek istediğimi ve niyetimi anlamamışsınız . Bu başlık altında diğer açtığım konu da ayrıntı vermiştim burada eksik kalmış. Şokların içinde temizlerken  bariz elime gelen pütürler vardı metal çıkıntıları yani. Bu durumda normal ise ben sözümü geri alacağım söz.
Saygılar

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #163 : 01 Kasım 2012, 20:51:25 »
Fatih kardeşim;
Küçük bir yanlış anlaşılmadan kalp kırgınlığına gerek yok.
Halil Bey, gerçekten iyi niyetli ve her türlü konuda bizlere yardımcı olmaya çalışan bir kardeşimiz. Tüfeğinin şokları hala içine sinmiyorsa sana da yardımcı olacaktır. Selamlar...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #164 : 01 Kasım 2012, 21:05:45 »
Fatih kardeşim;
Küçük bir yanlış anlaşılmadan kalp kırgınlığına gerek yok.
Halil Bey, gerçekten iyi niyetli ve her türlü konuda bizlere yardımcı olmaya çalışan bir kardeşimiz. Tüfeğinin şokları hala içine sinmiyorsa sana da yardımcı olacaktır. Selamlar...

Kalp kırgınlığı yok Alkan bey, zaten Halil beyin iyi niyetli olmadığını düşünsem hiç yazmazdım. Meramım ortaya çıkan olaylardan haberi olsun ki durumun çözümü için süreç başlasın.Daha iyisini, güzelini yapsınlar. Yazdım zaten tüfeğimden çok memnunum. Atışlarda şimdilik sıkıntı çıkarmadı şoklar umarım öyle kalır. Şimdilik pütürcüklerimle biz mutluyuz  ;)

Çevrimdışı Ersan BOŞTAŞ

• *
« Yanıtla #165 : 05 Aralık 2012, 10:30:19 »
Halil bey merhaba sizlere sormak iştediğim bir konu var yıldız marka spz m 20 kalibre 66 namlu mobil şoklu bir tüfeğim var 20 kalibre olarak tüfeğimden bu yıl bil hassa keklik avında çok randıman aldım kendi fişeğimi kendim doldruduğum için bıldırcın avında daha hafif gramaj doldurmak adına spz m 20 tüfeğime 28 kalibre 66 namlu mobil şoklu bir namlu yaptırma imkanımız olurmu olursa maliyet olarak bana bildirirseniz çok sevinirim hayırlı işler bol kazanclar.
Ersan BOSTAŞ
1983 ÇANAKKALE

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #166 : 12 Aralık 2012, 10:00:31 »
 Öncelikle Halil KARA yı tebrik ediyorum kim ne derse desin Türkiye de ki silah fabrikalarımızın müşteri temsilciliğinde bulunan teknik bakımdan sorduğumuz sorulara teknik cevap veren sayılı  insanlardan biri.
                      Daha  sonra bundan 20 gün önce aldığım  P71 modeli ile alakalı bazı şeyler yazmak isterim.
1) A71(Ahşap)  P71(Plastik.sentetik) dediğimiz model 3100gr  2950 gr olmaları sebebiyle hafif buna nazaran geri tepme az bu çok olumlu.
2)Parçalar birbirlerine uyumlu çapak sürtme vs yok
3)2.9mm çapındaki gaz odası deliği daha etkili bir penetrasyon  yaratıyor.Diğer arkadaşların silahları ile aynı fişeklerle yaptığımız atışlarda hem daha uzağa sürme ve de gözle görülecek kadar net anlaşılan deliciliği var.
4)Seri atışlarda şahlanmanın az oluşu çok olumlu
5)Namlu iç çapının 18.36mm oluşu bu düşük gramaj ve 5   . 6  . 7 numara diye  tabir ettiğimiz saçmalarla çok etkili yıkıcılık ortaya koyuyor.
6)Sentetik modelini aldım mat olması parlama yapmasına engel oluyor. Fabrikanın kamuflajlı modelleri  :)de olsa iyi olurdu
7)Fişek olarak grupmanı yani saçması  sert olanlarla uzak mesafelerde daha iyi sonuç  alınıyor.
8)Sentetik olanlarda dipçik kayışlığı zayıf istedim metal olanını gönderecekler.
9)Namlu şerit bantlarının dürbün yerleştirmeye uyumlu olarak yapılması da çok olumlu
10)Fiyat kalite kıyaslaması yapıldığında piyasadaki akranlarına göre çok avantajlı

Bunlar benim ilk izlenimlerim ileriki zamanlarda izlenimlerimi yine yazacağım 
BURDAN HALİL BEYE ŞUNU SORMAK İSTİYORUM HALİL BEY FABRİKANIZDA KAMUFLAJ KAPLAMA YAPILABİLİYOR MU ?
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

Çevrimdışı Halil KARA

• *
« Yanıtla #167 : 31 Aralık 2012, 09:08:33 »
Halil bey merhaba sizlere sormak iştediğim bir konu var yıldız marka spz m 20 kalibre 66 namlu mobil şoklu bir tüfeğim var 20 kalibre olarak tüfeğimden bu yıl bil hassa keklik avında çok randıman aldım kendi fişeğimi kendim doldruduğum için bıldırcın avında daha hafif gramaj doldurmak adına spz m 20 tüfeğime 28 kalibre 66 namlu mobil şoklu bir namlu yaptırma imkanımız olurmu olursa maliyet olarak bana bildirirseniz çok sevinirim hayırlı işler bol kazanclar.

Ersan bey, ürünlerimizde ne yazık ki farklı kalibre ürünlere göre namlu değişikliği yapılmıyor.
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.

Çevrimdışı Halil KARA

• *
« Yanıtla #168 : 31 Aralık 2012, 09:11:53 »
Öncelikle Halil KARA yı tebrik ediyorum kim ne derse desin Türkiye de ki silah fabrikalarımızın müşteri temsilciliğinde bulunan teknik bakımdan sorduğumuz sorulara teknik cevap veren sayılı  insanlardan biri.
                      Daha  sonra bundan 20 gün önce aldığım  P71 modeli ile alakalı bazı şeyler yazmak isterim.
1) A71(Ahşap)  P71(Plastik.sentetik) dediğimiz model 3100gr  2950 gr olmaları sebebiyle hafif buna nazaran geri tepme az bu çok olumlu.
2)Parçalar birbirlerine uyumlu çapak sürtme vs yok
3)2.9mm çapındaki gaz odası deliği daha etkili bir penetrasyon  yaratıyor.Diğer arkadaşların silahları ile aynı fişeklerle yaptığımız atışlarda hem daha uzağa sürme ve de gözle görülecek kadar net anlaşılan deliciliği var.
4)Seri atışlarda şahlanmanın az oluşu çok olumlu
5)Namlu iç çapının 18.36mm oluşu bu düşük gramaj ve 5   . 6  . 7 numara diye  tabir ettiğimiz saçmalarla çok etkili yıkıcılık ortaya koyuyor.
6)Sentetik modelini aldım mat olması parlama yapmasına engel oluyor. Fabrikanın kamuflajlı modelleri  :)de olsa iyi olurdu
7)Fişek olarak grupmanı yani saçması  sert olanlarla uzak mesafelerde daha iyi sonuç  alınıyor.
8)Sentetik olanlarda dipçik kayışlığı zayıf istedim metal olanını gönderecekler.
9)Namlu şerit bantlarının dürbün yerleştirmeye uyumlu olarak yapılması da çok olumlu
10)Fiyat kalite kıyaslaması yapıldığında piyasadaki akranlarına göre çok avantajlı

Bunlar benim ilk izlenimlerim ileriki zamanlarda izlenimlerimi yine yazacağım 
BURDAN HALİL BEYE ŞUNU SORMAK İSTİYORUM HALİL BEY FABRİKANIZDA KAMUFLAJ KAPLAMA YAPILABİLİYOR MU ?

Adem bey merhaba.
İyi dilekleriniz ve değerli yorumlarınız için teşekkürler. Ürünü iyi tanımışsınız :)

Telefonda görüştüğümüz gibi kamuflaj kaplama yapıyoruz.

Saygılarımla...
Halil KARA
1987 BURDUR
Yıldız Silah Paz.

Çevrimdışı Can EMiR

• *
  • Kırmızı ve Beyaz
« Yanıtla #169 : 31 Aralık 2012, 20:46:00 »
Hepsi 10 numara tek sıkıntı biraz klasik tasarımdan çıkıp estetik kazanması.
Avcılık Merhamet ve Vicdan Gerektiren Bir Sorumluluktur. İkisini Bir Arada Taşımayana Avcı Değil, İNSAN Bile Denemez. EMİR

https://www.facebook.com/kirmizivebeyaz
0542 560 EMiR

Çevrimdışı Serkan ARKIN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #170 : 03 Ocak 2013, 20:17:52 »
geçen sene bir spm aldım ve çok memnun kaldım.bana franchimi unutturan bir tüfek.yıldız gerçekten süper.belki 20 cal.birde otomatik alırım ilerde.türkiyenin gururu burdurlu yıldız :)
Serkan ARKIN
1974 ısparta

Çevrimdışı Hüseyin ÖZER

• *
  • Bilen yapar, bilmeyen ise öğretir.
« Yanıtla #171 : 12 Şubat 2013, 22:35:49 »
spz me 12/61 2012 sahibiyim, hafifliği ve dengesini seviyorum, sade bir gravürü ve alüminyumun da albenisi var. Türk malı olması da sempatimi arttırıyor. 1400+-140 Bar basınç dayanıklılığını bilemem, zaten 70 mm ve 32 gramı geçmenin de anlamı tartışılır. Metali paslanacak, ahşabı şişecek gibi görünmüyor. Kurşun, şevrotin ve 7 ve10 numara atışlarında da mesafe, kalibre ve namlu uzunluğu gibi kriterlerle beraber değerlendirdiğimde bence problemsiz;en ucuzunu 4-5 katına alabileceğim anlı şanlı Avrupa'ların ne fazlası varmış?
Hüseyin ÖZER
uşak 1965

Çevrimdışı Mustafa KESGİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #172 : 13 Şubat 2013, 13:05:10 »

Bendede aynısı var 2012 ama ahşabı hafif ıslanınca şişti,bir alt konuda yazdım
1965
MUĞLA

Çevrimdışı Tolga SEKU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
1550 bar denilmiş
« Yanıtla #173 : 01 Mart 2014, 18:30:11 »
Sayın Halil Kara ve satış kanadında yer alan arkadaş şunu söylemiş. "Bizim tüfeklerimiz 1550 bar basınçda test edilir". Bu doğru değildir. Avcı kardeşlerim yanlış bilgilendilirmektedir. Kullanılan fişekler 1400 bar değeri için üretilmiştir ve bu değer %10 sapabilir. yani 1400 bar diye tüfeğe konulmuş olan fişek aslında 1260 bar ile 1540 bara arasında bir değerdedir. Eğer Yıldız firması buraya yazdığı 1550 bar değerinde gerçekten doğru söylüyorsa bunu namlularının üzerine de yazmalıdır. Ortada 1550 bar basınç veren bir fişek yoktur. Bu fişek basınç değerinin üst toleransıdır. Ancak her zaman olduğu gibi Ülkemizin avcıları yanlış yönlendirilmektedir. İşin doğrusu bu tüfeklerin içerisinde patlayan fişeğin basınç değeri bilinemeyeceği için, doğru test basıncı toleransın alt değeridir. Halil bey şöyle ifade etmeliydi. "Yıldız tüfekleri minimum 1260 bar basınçlı fişeklerle test edilmektedir." işte ancak o zaman doğru söylenmiş olurdu. Burada ifade edilen ve doğruymuş gibi aktarılan durum tüfek içinde patlayan fişeğin her zaman 1400 bar ve +%10 toleransda olduğudur. Belki fişek -%10 basınçla patladı yada 1400 barda patladı. Kullanılan her fişeğin 1550 bar basınç ürettiği ile ilgili bir dökümanınız varsa buraya yazın bizde inanalım. Yada fkullandığınız fişeğin markasını verin, üretici ile görüşüp avcı arkadaşlarımızı bilgilendirelim.
1976 MANİSA

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #174 : 02 Mart 2014, 13:57:40 »
bardagın yarısı boş yarısı dolu denmiş yalan yok ifade farkı mevcut....
« Son Düzenleme: 03 Mart 2014, 18:45:48 Gönderen: M.Birol DEMİRTAŞ »
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR