Gönderen Konu: Süperpoze'ye geçiş yapacak kardeşinize tüfek önerisi?  (Okunma sayısı 42194 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aşkın ASLAN

• *
Ynt: Süperpoze'ye geçiş yapacak kardeşinize tüfek önerisi?
« Yanıtla #25 : 29 Nisan 2012, 22:57:09 »
yerli olarak en iyi marka Aküs yani size önerilen Webley&Scoot gerçekten bunu samimiyetimle söyleyebilirim çok çok güzel tüfekler yapıyorlar. ama fiyatları nerelerdedir onu bilmem biraz pahalı gelebilir. bunların yanı sıra Huğlu, Yıldız ve Akdaş da güzel tüfektir. bunların hangisini alırsan al yanılmazsın ama sana uygun kundağı mutlaka yaptır. ölçülerinizi bilen biri alsın fabrikalar ile görüşün size yardımcı olacaklacaklardır.
Aşkın ASLAN
1978 Elazığ / Sakarya

Çevrimiçi Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #26 : 30 Nisan 2012, 00:10:53 »
Rize de arazi şartları ve yapacağın av gereği 61 namlu yada 66 namlu
genç olduğuna göre çelik kasa bir tüfek
keklikte ve ördekte kullanayım dersen mobil şoklu
bütçene uygun yukarıdaki tüfeklerden herhangi birisini alabilirsin bence
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 30 Nisan 2012, 13:54:37 »

AKKAR CHURCHILL SILVER SUPERPOZE AV TÜFEĞİ   incelemenizi tavsiye ederim.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı İrfan ÇİMEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 30 Nisan 2012, 18:30:46 »
Bence yerli super pozeleden herhangi biri olabilir ayırdığın bütçeye bakar.Avcı arkadaşlarımın 500 tl den alda 3000 tl ye kadar para verdikleri pozelerden hepsi gayet memnun neticede en son kararı siz vereceksiniz kolay gelsin :D :D
İrfan ÇİMEN
1968 GİRESUN

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #29 : 30 Nisan 2012, 22:58:13 »
Tavsiye edilenler en güzellerden. Size düşen bunları elinizde görmek ve bilen biriyle seçmek bence.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 01 Mayıs 2012, 18:11:59 »

AKKAR CHURCHILL SILVER SUPERPOZE AV TÜFEĞİ   incelemenizi tavsiye ederim.
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Sezer İNAN

• *
« Yanıtla #31 : 01 Mayıs 2012, 21:02:26 »
Churchill diye isim neden koymuşlar acaba ,bu tüfeğe..İngiliz devlet adamının adını koyacaklarına,hiçmi Türk  adı kalmamışta... Ben bu silahı adından dolayı almam yani...
Sezer İNAN
1975-Kayseri

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 01 Mayıs 2012, 21:12:43 »
Churchill diye isim neden koymuşlar acaba ,bu tüfeğe..İngiliz devlet adamının adını koyacaklarına,hiçmi Türk  adı kalmamışta... Ben bu silahı adından dolayı almam yani...

bu tüfekler ingiltere için üretilen tüfeklerden.site üyesi ahmet öztürk abimin elinde vardı inceleme fırsatımız oldu.10 tane mobil şok u vardı. darbeli kurma sistemi otomatik emniyet 5 tane profesyonel  şok vs vs.hiçte yabana atılacak bir tüfek değil.naçizane tavsiye.fabrika ve teknik personelde ilgi alaka on numara.merak edenler googleye bir sorsun bakalım.kaç kişi şikayetçiymiş akkar dan.hem y oto hem çiftesi bence on numara.sen adından dolayı alırmısın almazmısın bilmem ama sonuçta AKKAR .......

BİGA/1979

Çevrimdışı Sezer İNAN

• *
« Yanıtla #33 : 01 Mayıs 2012, 21:57:20 »
Ben kalitesine birşey demiyorum ,sadece isimden dolayı almam diyorum...
Sezer İNAN
1975-Kayseri

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #34 : 01 Mayıs 2012, 22:10:13 »
Adını dert etmeyin bence. İsimdeki devlet adamı olan Winston Churchill değil, Robert Churchill. Robert Churchill bir silah üstadıdır. Toprağı bol olsun. Churchill marka çifteleri de vardı ve emin değilim, hala vardır. Bu adamın... neyse uzatmaya gerek yok, Robert işte.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Sezer İNAN

• *
« Yanıtla #35 : 01 Mayıs 2012, 22:22:35 »
Alana,kullanana hayırlı olsun...
Sezer İNAN
1975-Kayseri

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #36 : 01 Mayıs 2012, 22:25:28 »
Ben kalitesine birşey demiyorum ,sadece isimden dolayı almam diyorum...

ona bişey diyemem sezer.benim için aldığım her üründen önce fiyat kalite  mukayesesi yaparım.en ucuza alabileceğim en  kaliteli ürünleri takip ederim.fiyat kalite ve diğer firmalarla yaptığım mukayesede akkar ın tüfeğide çok makul fiyatlarda.sadece ismi çok telafuz edilmemiş bir marka.ona keza büyük huğlu da gayet başarılı  bulduğum diğer bir firma.

BİGA/1979

Çevrimdışı Sezer İNAN

• *
« Yanıtla #37 : 01 Mayıs 2012, 22:34:22 »
sadece ismi çok telafuz edilmemiş bir marka olduğuna katılıyorum suat.Ayrıca benim bölgemde akkarın tüfeğine hiç raslamadımki şöyle bir inceleme şansım olmadı.
Sezer İNAN
1975-Kayseri

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 02 Mayıs 2012, 00:34:31 »
Sezer bey merhaba..AKKAR ın imalatını yapmış olduğu bu s.pozeler churchill patentlidir ve ATA ile ARMSAN dan sonra özellikle Balkan ülkelerinde satış rakamları durdurulmaya çalışılan bir markadır..Yivsiz bir av tüfeğinin yurt dışına gidebilmesi için C.I.P testlerini geçmesi gerekmektedir..Facebook taki AKKAR sitesinde denemesi yapılan bir kaç Akkar ürününün videolarını göreceksiniz..Süperpozelerinde inertia (darbe kurma)sistemi uygulayan bir kaç firmadan biridir..size av tüfeği seçimimle ilgili küçük bir olaydan bahsedeyim..Büyük huğlu yeni yeni piyasa edinmeye başlamıştı,bende trap tüfeği düşünüyordum,büyük huğlu ismini duyunca;böyle isimmi olur?huğlununda çakması çıkmış dedim o zaman..Büyük huğlunun şu an bir trap tüfeği 3000 lira ve milli takım sporcularının da elinde dolaşmaya başladı..Marka son birkaç yıl içinde istediği yere geldi..sebebi;fiyat istikrarını korudu,koşulsuz müşteri memnuniyetini ön plana çıkardı..ne marka alırsanız alın kundağı size uygun tüfek alın,her tüfek atar ama kundak vurdurur..selamlar
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 02 Mayıs 2012, 07:35:12 »
Çifte veya spozelerde kafa kilidi önemli bir ayrıntı değilmidir uzun süreli ve sağlıklı kullanım için.Polis emeklisi meraklı avcı bir abimiz Ata pozeyi sattığımda iyiki sattın dedi bana nedenini sorduğumda kilit sistemi dedi.huğluda 2.5 ters kilit sarsılmazda 4.5 düz kilit var dedi.İkisinden birini al dedi bana bbaşka tüfek eline alıp inceledimi bilmem.İmalatcıların kilit sistemleri birbirinden farklı tüfeğin ağır veya hafif olmasını etkileyen faktörlerden biri diye düşünüyorum.İmalatcılar her konuda olduğu gibi bu konuda da avantaj dezavantaj açıklamaları yapmadığı için Bu konuda bilgili üstadlardan karşılaştırmalı yorumlar alırsak bizlere ışık tutacaktır.
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

Çevrimdışı Sezer İNAN

• *
« Yanıtla #40 : 02 Mayıs 2012, 18:30:59 »
Sezer bey merhaba..AKKAR ın imalatını yapmış olduğu bu s.pozeler churchill patentlidir ve ATA ile ARMSAN dan sonra özellikle Balkan ülkelerinde satış rakamları durdurulmaya çalışılan bir markadır..Yivsiz bir av tüfeğinin yurt dışına gidebilmesi için C.I.P testlerini geçmesi gerekmektedir..Facebook taki AKKAR sitesinde denemesi yapılan bir kaç Akkar ürününün videolarını göreceksiniz..Süperpozelerinde inertia (darbe kurma)sistemi uygulayan bir kaç firmadan biridir..size av tüfeği seçimimle ilgili küçük bir olaydan bahsedeyim..Büyük huğlu yeni yeni piyasa edinmeye başlamıştı,bende trap tüfeği düşünüyordum,büyük huğlu ismini duyunca;böyle isimmi olur?huğlununda çakması çıkmış dedim o zaman..Büyük huğlunun şu an bir trap tüfeği 3000 lira ve milli takım sporcularının da elinde dolaşmaya başladı..Marka son birkaç yıl içinde istediği yere geldi..sebebi;fiyat istikrarını korudu,koşulsuz müşteri memnuniyetini ön plana çıkardı..ne marka alırsanız alın kundağı size uygun tüfek alın,her tüfek atar ama kundak vurdurur..selamlar

açıklamalar viçin teşekkür ederim ...
Sezer İNAN
1975-Kayseri

Çevrimdışı Adem ALKAN

• *
« Yanıtla #41 : 02 Mayıs 2012, 20:49:38 »
en güzeli huğlu kardeş yıldızda iyi elbette üzümlü de var. Ancak ben huğlu kullanıyorum diğerlerinden biraz ağır ama alışırsan çok güzel tüfekleri var ben 103 fe kullanıyorum gayette hoş ve güzel
Adem ALKAN
ANKARA

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #42 : 02 Mayıs 2012, 21:13:20 »

ahmet bey merhaba ..büyük huğlu nun trap tüfeğini hangi milli atıcı kullanıyor acaba merak ettim?
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 02 Mayıs 2012, 23:08:00 »
ahmet bey merhaba ..büyük huğlu nun trap tüfeğini hangi milli atıcı kullanıyor acaba merak ettim?
Güzel bir soru,bir araştırayım..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı İsmail CANDOĞAN

• *
« Yanıtla #44 : 02 Mayıs 2012, 23:35:42 »
Arkadaşım akkarla forumlar,daki yorumlarla tanıştım  allah razı olsun yazanlardan zaten bu konuda iyi olursa allahtan kötü olursa kuldan bilinir bende 66 namlu akkar churchıll var ben bu tüfeği kullanıyorum diye demiyorum bundan öncede 71 namlusu vardı bana göre türkiye standartlarında sıralamaya ilk 3 ve 4 rahat girebilecek kalitede ve sağlamlıkta aynı zamanda servis memnuniyetide hat safhada adamlar malının arkasında arpacığı gördüğün yerde at yok yaralı düştü yok 66 namlu mesafe kısa hepsi traş on numara tüfek bana göre gelelim eksikliğine evet biraz ağır ama baikalden huğlu dan hafif tüfek ama bu da kişiye göre değişir bu sezon nasip olursada 66 namlu 2*4 sabit şoklusunu alacam ama yine akkar alacam bu firmanın reklamını kolay kolay göremezsin ülke içi fuarlarda standlarını göremezsin ben geçen yıl bursa fuara katılacakmısınız diye sorduğumda bizim yurtiçinde rekllamımıza gerek yok yurt dışından gelen siparişlere zor yetişiyoruz dediler lakin şunu söyleyim huğlu da üzümlüde ata da yani yerli üretimin hepsi  iyisiyle kötüsüyle bizim bu arada ismine takılmayın arkadaşlar kaç kişi yerli fişek kullanıyor aldığımız bir tüfek attığımız yabancı marka fişeğin hatti hesabı yok...
« Son Düzenleme: 02 Mayıs 2012, 23:41:16 Gönderen: İsmail CANDOĞAN »

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 02 Mayıs 2012, 23:45:28 »
Bir aksilik çıkmazsa Akkar Bursa fuarına katılacakmış..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Gürkan GÜRSÜL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK TEDAVİSİ OLMAYAN BİR HASTALIKTIR...
« Yanıtla #46 : 03 Mayıs 2012, 00:15:17 »
HUĞLU 103 de s.poze
Armsan Argentum otomatik
Huğlu 205 AC Çifte...
Gürkan GÜRSÜL
1986 Kastamonu/Merkez
5447803700

....BENEK....                        O GERÇEK BİR FENOMEN

Çevrimdışı Coşkun AKBULUT

• *
  • kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar
« Yanıtla #47 : 06 Mayıs 2012, 12:03:17 »
bence al bir beratta bidahada tüfek arama sorunsuz kullan kardeşim 686-s55 s56 s57 687 serisi birdefa para verirsin değerde buiş zevk işi yarın kafanda soru işareti kalmaz
Coşkun AKBULUT
1970 izmit/derince     kargalar sürüyle...kartallar tek uçar

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #48 : 06 Mayıs 2012, 12:10:59 »
büyük huğlunun sitesinde dünya ikincisi olan bayan atıcı kardeşimiz var.ayrıca milli atıcılarımıza tüfek yapabilecek firmalarımız olduğunu düşünüyorum.selamlar.

BİGA/1979

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 06 Mayıs 2012, 16:44:28 »
büyük huğlunun sitesinde dünya ikincisi olan bayan atıcı kardeşimiz var.ayrıca milli atıcılarımıza tüfek yapabilecek firmalarımız olduğunu düşünüyorum.selamlar.

Tüfeğin kalitesini tartışmıyoruz.Bne sadece duymadığımdan görmediğimden sordum.baktım bende siteye daha önce..Atıcılar kullanıyor ..Mürsel usta tüfeği bunlar yerli perazzi der tüfeklerine..ANcak kullanan bir kaç kişiyi geçmiyor(milli ve o seviyeye yakın)kullanan..illa perazzi dt-10 dt -11 kullanıyorlar.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama