Gönderen Konu: Bana yardımcı olun lütfen  (Okunma sayısı 12524 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Bana yardımcı olun lütfen
« Yanıtla #25 : 25 Mayıs 2012, 01:15:08 »
Kuluçka ve yavru döneminde tüm bu vicdansızlığı yapanların şerefini.....e daha ne diyim??
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 25 Mayıs 2012, 17:54:31 »
Ali inandınmı döveceğimize?Orman bakanlığı(ve milli parklar) peşine düşsün eşek tepmişe döner..bize gerek kalmaz..köylü olsun şehirli olsun niye bohçacılık yapar?et mi lazım?hayır.derisi mi lazım?hayır..ee geriye ne kaldı..cahillik ve kıskançlık..yeri geldi bizde bu hatalara düştük,2 tokat atmalıymış büyüklerimiz bize..bu hayvanı niye vurdun?neden bu kadar vurdun?diye.Bize 18 inde aferin dedikçe coşmuştuk..Eğitim Ali eğitim..köylüyede eğitim kasabalıyada eğitim..
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Özcan SAVRAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 25 Mayıs 2012, 18:34:32 »
Haftanın 2-3 günü avcılık yapmaya çalışırım. İnanın bu fotoğrafları görünce içim garip oldu. Biz limiti aşmamak için çantamızdaki bıldırcını sayalım, yaptığına bak.

5 yıldır aktif olarak avlanıyorum, kekliği aramak için Ankara ve Kayseri'ye kadar gidip fişek atmadan geldiğim oldu, 300km yapıp hiç çulluk vurmadığımda. Bu resimlere üzüldüğümün 1000'de 1'i kadar üzülmedim.

Abilerimiz, arkadaşlarımız şikayet etmişler, isterseniz mail adreslerini paylaşın bizlerde mail atalım.

Yazıktır, günahtır, Allah'ından bulsun....

Özcan SAVRAN
1983 AYDIN
<İSTANBUL>

Çevrimdışı Serkan ÇİMEN

• Müdavim Üyemiz
  • Bazıları sürat sever....
    • izmirchoketube
« Yanıtla #28 : 26 Mayıs 2012, 12:02:43 »
   Cezayı bi yesin de yerini yurdunu ben biliyorum o dediğini yaparız :)
haber bekliyoruz ozaman :)
Sarsılmaz SAR-9 9x19
Sarsılmaz K2-45 45 Acp
Ata Turqua 308 win
Browning A500
Breton Çakır

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
    • Sulusaray Kasabası Resmi Web Sitesi
« Yanıtla #29 : 26 Mayıs 2012, 12:28:28 »
Bu tür olaylarda ben yorum yapmak istemiyorum,çünkü dayanamıyorum ağır konuşuyorum,küfürleri savuruyorum sonra yöneticiler uyarıyor ama içimden geçenleri noktalayarak yazmak istiyorum ....... ....... ......  ......  ............
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #30 : 26 Mayıs 2012, 22:03:09 »
Bunlar da  AV  TERÖRİST İ   işte. Hainlik hainliktir. Bunun şekli şemali  yok.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #31 : 27 Mayıs 2012, 22:22:10 »
Arkadaşlar EYYAF bu olaya el atmış umarım kısa zamanda sonuca varırlar.Neticeyi öğrenen arkadaş olursa paylaşırsa sevinirim
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Mustafa AYDIN 54

• Müdavim Üyemiz
  • avcılık özgürlüktür.
« Yanıtla #32 : 28 Mayıs 2012, 12:58:23 »
Özhan abi gösterdiğiniz hassasiyetten dolayı size teşekkür ediyorum. Saygı ve selamlar sunuyorum.
  • Franchi Affinity y.oto. 71
  • carizma y.oto. 61-71
  • D. D. Panda
Mustafa AYDIN  1973 SAKARYA

Çevrimdışı Alim ÖZGÖRÜ

• *
« Yanıtla #33 : 29 Mayıs 2012, 10:20:26 »
ilk resimde nisan 2012 görünüyor. ama harun'un sonu iyi görünmüyor. anlamıyorum bu kafes avını nasıl vicdanına yedirebiliyor vede pişkin pişkin paylaşım yapabiliyor. bizim bağlıkta ağla av yapan buralı olmayan adamlar yakalandı. av korumaya şikayetle yakalatıldı. adama bune diyormuş adamda açık açık ağ diyormuş:)) av korumada gereken cezayı vermiş tabi.
Alim ÖZGÖRÜ

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 29 Mayıs 2012, 10:40:47 »
Amcamı uyaran çok olmuşturda dinlememiş demekki,ama sonunda köteği yiyecek galiba..Ormandan canım yanlış anlaşılmasın..
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Zafer YOLDAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 29 Mayıs 2012, 10:59:49 »
daha önceki çulluk avı cezasında sitede üye olan Orçun AYDIN ön ayak olmuş ve cezayı aldırmıştı.. geçen hafta facebookta bu kişiyle ilgili şikayettede bulundu ve şikayet etmeleri için arkadaşları yönlendirdi...  Biz konuşurken bu şahıs sayfasını kapattı fakat resimler daha önce kopyalandığı için kesin ceza alacak.. daha öncede yazdım milli parklar dağlarda dolaşmıyor bari facebookta dolaşsın da bohçacılar yakalansın...  herkese SAYGILAR...
A Rh+ Zafer YOLDAŞ 
SARIGÖL/MANİSA

Çevrimdışı Bülent PEKPAK

• *
« Yanıtla #36 : 29 Mayıs 2012, 11:21:00 »
Ben sezon da av açıkken bile kekliğin yüzünü nadir görüp, o nun o muhteşem kalkış sesine ve süzülüşüne hayranlıkla bakaerken çoğu zaman tetik düşüremesken şu kendinini bilmezin yaptığına bak vicdanın bu kadar mı yok ? insalıktan bu kadar mı ? çıktın bu kadar mı gözün döndü yazıklar olsun sana ve senin gibi katlim yapanlara diyecek çok şey var sana ama sen onlara bile değmezsin.
Bülent PEKPAK
1978 KÜTAHYA

Çevrimdışı Engin GEDİK

• *
  • AVCI DEVLETİN KİRALIK KATİLİ DEĞİLDİR...
« Yanıtla #37 : 29 Mayıs 2012, 12:33:36 »
HANGİ HARUN KIZILKAYA VARMI YA TAPU GİBİ RESMİ VAR.BU FOTOĞRAFLARI O AVCILARI SAVUNUYORUM DİYEN YABAN TV'YE,MİLLİ PARKLARA,AV VE YABAN HAYATINI KORUMA VAKFINA.MAK KARARLARI İÇİN OTURAN ONLARA BİR FAX VEYA MAİL ATALAIM BAKALIMÇNE DİYECEKLER.
BEN BOZDOĞANLI BİR AVCIYIM BELGEMİ 2004 SENESİNDE ALDIM.SENE 2012 VE BİR ALLAHIN KULU GELİPTE ARKADAŞ SENİN BELGEN PULUN VARMI DİYE ZORMADI.PARA VERMEYE GELİNCE MALİYE OCAKTA ALAMADIĞI (O SENENİN SEZONU DAHA BİTMEDEN) AV VERGİSİ İÇİN TEBLİGAT GÖNDERİYOR.
HATA BU ARKADAŞDA DEĞİL HATA BİZİM GİBİ NAMUZLU VATANDAŞTA.NAMUZSUZ OLACAKSIN ARKADAŞ AMA BU FARKLI BİRŞEY BUNA SÖYLENECEK TEK SÖZ BULAMIYORUM.NE DEMEK YA DİŞİ AVI BAŞLADI.YAZIK YAZIKKKK ÇOK YAZIK...
Engin GEDİK
1980-Aydın/Bozdoğan
Gsm:0543 503 85 50

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #38 : 31 Mayıs 2012, 23:15:55 »
ARKADAŞLAR SELENDİ ORMAN İŞLETMESİNDEN GÖREVLİLER BUGÜN İŞLEM YAPTILAR...2.500 LİRA CEZA KESİLDİ HARUN KIZILKAYA'YA...ÇOK DA OLMASA BU DA CAYDIRIR BU VAKİTTEN SONRA BU ADAMI...
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #39 : 31 Mayıs 2012, 23:25:56 »
Hüseyin bey bilgilendirme için teşekkürler adalet yerini bulmuş.
Umarım bu ceza aklını başına getirir.
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Engin GEDİK

• *
« Yanıtla #40 : 01 Haziran 2012, 12:13:28 »
o zaman biz bu arkadaşa niçin bu kadar kızdık anlamadım.Demek ki bu şahsa 2.500 tl ceza uygulandıysa 1.500 lirası idari kalan 1.000 lirasıda keklikler için olmuş oluyor.(3*350=1050)Bu durumda bu şahıs 2 erkek 1 dişi TOPLAM 3 KEKLİK  öldürdüğü tespit edilmiş demektir.Bak şimdi bu şahız ne yapacak her sene 20 keklik tutupta öldürüyorsa şimdi 50 kekli tutup semt pazarlarında tanesi 50 tl satacak.50*50=2.500 tl.Ne yalan söyleyeyim şimdi bu çok korkmuştur artık bir daha hiç böyle şeyler yapmaz.Yetkililerde artık cezaları böyle versinler bir kısmı internetin başında facebokta bir kısmıda masa başında takip etsinler...yurdumun köylerinde kim ne yapar ne eder su başlarında kimler su içmeye gider önemli değil.Yurdumda nasıl elektrik kaçak bedelini namuzlular ödüyorsa avcılığın kaçağınıda enayiler ödeyiversin...olsun bitsin...
Engin GEDİK
1980-Aydın/Bozdoğan

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 06 Haziran 2012, 00:44:32 »
Av koruma ne cezası vermiş anlamıyorum . Ağın cezası oluyor da bunca yıldır doğuda bir kişiye kesilmemiş . Ağ ile keklik yakalamak batı da mı yasak ? Bu devlete akıl sır erdiremiyorum daha öncede yazılmıştı buna benzer şeyler. Doğuda ağ ile keklik yakalayana belgesel çekiyor aynı devlet batıda ağ ile keklik yakalayana ceza kesiyor . Bu nasıl adalet anlamıyorum . Burda olayın doğruluğu yanlışlığından çok beni bu adaletsizlik şaşırtıyor .
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Engin GEDİK

• *
« Yanıtla #42 : 06 Haziran 2012, 00:56:04 »
Av koruma ne cezası vermiş anlamıyorum . Ağın cezası oluyor da bunca yıldır doğuda bir kişiye kesilmemiş . Ağ ile keklik yakalamak batı da mı yasak ? Bu devlete akıl sır erdiremiyorum daha öncede yazılmıştı buna benzer şeyler. Doğuda ağ ile keklik yakalayana belgesel çekiyor aynı devlet batıda ağ ile keklik yakalayana ceza kesiyor . Bu nasıl adalet anlamıyorum . Burda olayın doğruluğu yanlışlığından çok beni bu adaletsizlik şaşırtıyor .

Buyrun burdan yakın...
Engin GEDİK
1980-Aydın/Bozdoğan

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #43 : 06 Haziran 2012, 12:52:10 »
Doğru. Bu noktada Konfederayon veya bir federasyon Hem TRT'ye hem basına vesaire uyarıda bulunabilir ve hemen yapılırsa iyi olur. Ya da bir daha olursa.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.