Gönderen Konu: Av köpeği hem göze, hem de ava hitap etmeli. İşte Bella' nın ilk fermaları.  (Okunma sayısı 10846 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Batuhan BALTA

• *
  • Dalından Kopan Yaprağın Akıbetini , Rüzgar Tayin E
Batuhan; Ankara KIF değerlendirmesi öncesi kuyruk dibini ve boynu biraz traşladık daha estetik ve atletik görünmesi için. Onun dışındaki yerler, özellikle sırtın kesilmesi doğru değil. Av sezonunda pıtıraktan korunmak için -bebe yağı- kullanabilirsiniz, faydasını göreceksiniz. Ayrıca kene için kullandığım -Chrysamed- de hem keneden koruyor, hem de ilginçtir ama pıtırak çok yapışmıyor.
 Abi ; açıklaman için teşekkür ederim ! Kökten bir pointerciydim , fakat bu yıl aldığım karar gereği yıllar sonra ilk kez hayatımda seter bakacağım  ve seterle avlanacağım artık ; siteleri inceledim : İtalyanlar sadece boyundan yukarıyı traş ediyolar , yunanlılar sırtı karın yanına kadar ve boyundan yukarıyı traş ediyolar ! gerçekten merak ettiğim bir konuydu tekrardan teşekkür ederim !     
Batuhan BALTA 0505 8043553
1975 ZONGULDAK

Çevrimdışı Aykut SOYTUTAN

• *
Ben de kanı hızlı akan ve estetiğe, hıza, av yönüne ağırlık veren birisi olarak daima puanterciyimdir ama şehirde kısıtlı imkanlar beni setere yönelmeye mecbur etti. Seter puantere göre daha uysal, daha kolay eğitilebilir bir hayvan yalnız Bella puanteri aratmayacak kesinlikle.
Aykut SOYTUTAN
AV DOĞA DERGİSİ YAZARI
1969 ANKARA
İngiliz Av Köpekleri ve Yivsiz Av Tüfekleri

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
Hakan bırak şu doğa sever ayakları memlekette anası ağlatılmayan yer kalmadı,iki çil uçurtuncamı akla geliyor tabiat severlik bunu bir draktar yapsaydı yere göğe sığdıramazdınız.bir insan emek vermiş para vermiş almış getirmiş yetiştirmiş önce bir tebrik et.bu kadar fanatizme gerek yok.
Aykut bey maşallah emeğinize sağlık tüyü kadar hayrını görün.

Salih abi senin bu içinin dışının bir oluşuna hastayım.. :)

Setter' e gelince açıkçası ben hiç beğenmedim... Setterde stil olmalı bana göre... Pointer gibi Ferma vermiş... Çok çok iyilerini gördüm..  Allah bol fermalı avlar nasip etsin..
Erhan ACAR
BODRUM MUĞLA/İstikamet Diyarbakır

[url=ht

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
Salih abi senin bu içinin dışının bir oluşuna hastayım.. :)

Setter' e gelince açıkçası ben hiç beğenmedim... Setterde stil olmalı bana göre... Pointer gibi Ferma vermiş... Çok çok iyilerini gördüm..  Allah bol fermalı avlar nasip etsin..
sevgili SALİH doğa sever ayaklarına falan takıldığım yok ,, şahsen ben hiç bir meranın anasını ağlatmıyorum ,, yeni yetiştirdiğim 9 aylık bir drahthaarım var ama antrenman adı altında av meralarına çıkartmıyorum ,,gezdireceksem hıdırlığın arkasında ,,karaağaç boğazında askeriyenin terk ettiği alanda yarım saat bir saat gezdirmekle yetiniyorum.. köylerden haberler geliyor ekinlerin içi bıldırcın sesinden yıkılıyor diye ama ben gitmem ,,köpek avı avda öğrenecek yavru zamanı yumurta üstünde yatan kuşta değil ,, yoksa çil olduğunu bildiğim en az 10-15 mera var her imkanım var ben şimdiden gidip köpeğimi eğitemezmiyim ,, HEM VİCDANEN BENİM İÇİN ETİK DEĞİL,, HEMDE BİR VATANDAŞ OLARAK KANUNİ DEĞİL bunun savunulacak neresi varda savunuyorsun ... bu tür durumları ben yapmadığım için yapılmış bir olayıda nazikçe eleştirmek en doğal hakkım unutulmamalıki <<İMAM YELLENİRSE ,,CEMAAT NE YAPAR >> orasınıda kamuoyunun takdirine bırakıyorum...SETTER ,, DRAHTHAAR,,POİNTER,,KUURZHAAR ırklarla ne alakası var bu durumun SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAYALIM......

sn.ACAR yukarıdaki yorumu SALİH BEY,e istinaden yapmıştım ,, sizin içinde uygun olduğunu düşünerek ,, sizin içinde yapıyorum ,,sizler gibi içi dışı bir arkadaşlarımıza benim yaptığım gibi bu şekilde EYYAMDAN UZAK,,CESURCA,,MERTÇE yapılmış yorumlar yakışır.....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Erhan ACAR

• Müdavim Üyemiz
sevgili SALİH doğa sever ayaklarına falan takıldığım yok ,, şahsen ben hiç bir meranın anasını ağlatmıyorum ,, yeni yetiştirdiğim 9 aylık bir drahthaarım var ama antrenman adı altında av meralarına çıkartmıyorum ,,gezdireceksem hıdırlığın arkasında ,,karaağaç boğazında askeriyenin terk ettiği alanda yarım saat bir saat gezdirmekle yetiniyorum.. köylerden haberler geliyor ekinlerin içi bıldırcın sesinden yıkılıyor diye ama ben gitmem ,,köpek avı avda öğrenecek yavru zamanı yumurta üstünde yatan kuşta değil ,, yoksa çil olduğunu bildiğim en az 10-15 mera var her imkanım var ben şimdiden gidip köpeğimi eğitemezmiyim ,, HEM VİCDANEN BENİM İÇİN ETİK DEĞİL,, HEMDE BİR VATANDAŞ OLARAK KANUNİ DEĞİL bunun savunulacak neresi varda savunuyorsun ... bu tür durumları ben yapmadığım için yapılmış bir olayıda nazikçe eleştirmek en doğal hakkım unutulmamalıki <<İMAM YELLENİRSE ,,CEMAAT NE YAPAR >> orasınıda kamuoyunun takdirine bırakıyorum...SETTER ,, DRAHTHAAR,,POİNTER,,KUURZHAAR ırklarla ne alakası var bu durumun SAPLA SAMANI KARIŞTIRMAYALIM......

sn.ACAR yukarıdaki yorumu SALİH BEY,e istinaden yapmıştım ,, sizin içinde uygun olduğunu düşünerek ,, sizin içinde yapıyorum ,,sizler gibi içi dışı bir arkadaşlarımıza benim yaptığım gibi bu şekilde EYYAMDAN UZAK,,CESURCA,,MERTÇE yapılmış yorumlar yakışır.....

Sn AKMAN; Zaten bizde mertçe cesurca neyse o olan yorumlar yapıyoruz... Salih abinin size yazdığı konu hakkında ise içinden geçenleri yazmış ona göre doğru olan neyse cesurca paylaşmış hoşuma gitti bu davranışı..... Çok gördük buralarda OOO çok iyii şöle iyi,, yok bölee iyii  Maşallahların havada uçtuğu yorumları ama arkasından ne kadar kötülediklerini de gördük... en yakın arkadaşların 1 köpek için ne dostluklar kurduklarını, sonra neler neler konuştuklarını.... En güzeli içi ve niyeti neyse dürüstçe bunu söyleyebilen dostlukların olması.... Selamlarımla.
Erhan ACAR
BODRUM MUĞLA/İstikamet Diyarbakır

[url=ht

Çevrimdışı Hakan ÖZEK

• *

maşallah çok güzel
Hakan ÖZEK
1972 - İstanbul SEFAKÖY Duhul- LÜLEBURGAZ Sakızköy