Gönderen Konu: TÜFEĞİM 12 CAL YILDIZ SPZ M  (Okunma sayısı 24940 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: TÜFEĞİM 12 CAL YILDIZ SPZ M
« Yanıtla #50 : 08 Kasım 2012, 23:24:12 »
fatih bey tüfeğiniz hayırlı uğurlu olsun. avınız bol derdiniz hiç olmasın. iyi günlerde kullanın. bizim yerli imalat tüfeklerimizde uzman kalite kontrolcü olayı yok her halde. her tüfeğe ayrı ayrı bakıp defolarını yok edip(defo olmaması daha iyi ama ) öyle müşteriye yollasalar daha güzel olur diye düşünüyorum. rastgele
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #51 : 08 Kasım 2012, 23:33:19 »
Valla bu tip şeyler yabancı markalarda da çok oluyor.Tüfeğin önemli kısımları okeyse bir şekilde halloluyor,nitekim olmuş bu örnekte de.Yıldız firması benim görüşüme göre yabancı bir firma gibi.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #52 : 09 Kasım 2012, 00:03:19 »
Fatih bey öncelikle tüfeğiniz hayırlı olsun kazasız ve belasız kulanma dileği ile bende birkaç ay önce 20 kalibresini aldım çok estetik ve hafif bıldırcında çok güzel sonuçlar aldım ördekte pek verim alamadım ama ördeğin yüksek geçmesi hava şartları vesaire gibi etkenlerden kısmetse bu hafta keklikte deniyecem tüm forum üyelerine kazasız ve belasız avlar temenisi ile RASTGELE
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #53 : 09 Kasım 2012, 22:26:25 »
iyide bizim günahımız ney :)) :))
Birol bey ne desem bilemedim şimdi  ;D
1979 Balıkesir / Memleket NAZİLLİ

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #54 : 09 Kasım 2012, 22:29:31 »
İyi dileklerini ileten tüm arkadaşlara teşekkürler, hiç birimizi kaza bela uğramasın avımız daim olsun. Bazı arkadaşlarımızın dediği gibi ufak tefek sıkıntılar yerli yabancı fark etmiyor. Kalitenin artması için geri bildirim şart yoksa firmalar kendine nasıl çeki düzen verebilir ki, iyiye iyi, kötüye kötü  deyip yardımcı olunmalı tabi gelişmeyi düşünen firmalara. Şahsi fikrim tüfeğimin markası bu konuda iyi. Özellikle tüfeklerini uzun zamandır kullanan ustaların geri bildirimi iyi.
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2012, 22:36:39 Gönderen: Fatih KAAN »

Çevrimdışı Engin MAKAS

• *
« Yanıtla #55 : 21 Aralık 2012, 01:06:04 »
  Tüm alüminyum kabuz tüfek kullanıcılarına tavsiyem. Uzun zaman tüfeği kullanmayacaksanız, tüfeği parçalı saklayın. Alüminyum gövde, çelik namluya temas ettiğinde, namluyu veya gövdeyi galvanik korozyona maruz bırakacaktır. Galvenik durum kısa zamanda tüfeği etkilemeyebilir, sonuçta kullandıkça namlu silinir, temizlenir, yağlanır vs.  Fakat korozif olarak daha aktif olan alüminyum gövde ile daha pasif olan metal namlu birbirine uzun zaman temas ettiğinde, korozif baskı oluşturur. En azından sezon kapandığında, tüfeği parçalı saklamanızı öneririm. Önemli bir husuta kaliteli temizlik malzemeleri kullanın. Kalitesiz yağların iletkenliği çok yüksek oluyor, tüfeği korumak için yağlarken daha hızlı oksitlenmelere neden olabilirsiniz.
  Saygılar.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2012, 10:27:03 Gönderen: Engin MAKAS »
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR
Bazı tüfekler fişek seçmez. Bazı avcılar tüfek seçmez.

Çevrimdışı Fatih KÜSİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #56 : 21 Aralık 2012, 21:41:50 »
Engin bey bilgiler ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler, saklama esnasında yazdıklarınızı uygulayacağım