Gönderen Konu: DK KURZHAAR FERMA SIKINTISI  (Okunma sayısı 13467 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serdar AKKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: DK KURZHAAR FERMA SIKINTISI
« Yanıtla #25 : 19 Temmuz 2013, 21:34:03 »
Yaban Tvde Yayınlanan Burak Kabakçı Beyin Kurzhaar Eğitim Videolarını Defalarca İzledim.

Kendi Köpeğim de denedim işin açıkçası. Herşey Köpeğin Psikolojisine Bağlı Ne İsteğimizi Anlaması Gerekiyor.

5 aylık kurzhaar köpeğim var nasipse bu sene çulluğa yetişecek. Ferma Eğitimini kuş kanadı ile yaptım. Bekleme süresi en fazla 5saniye sonra kanada hücum.

1 yaşında kuzenimin köpeğiyle arazide kafes kekliği ile deneme yaptık koku ve iz takibi mükemmel sonuç fiyasko hiç ferma yok

1 hafta sonra kuş fırlatma makinesi ile güvercin denedik oda aynı fiyasko hiç ferma yok

işin açıkçası bu köpeklere ferma nasıl öğretiriz...

Köpeklerde temel itaat on numara otur,yat,bekle , kuzenimle biz acemiyiz yanlış yapıyoruz bir yerlerde ama anlayamadık.
SERDAR AKKAN
1982 DENİZLİ

Çevrimdışı Güven SARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #26 : 19 Temmuz 2013, 22:40:29 »
...
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2013, 23:58:17 Gönderen: Güven SARI »
Güven SARI
1967 Ordu Fatsa 0 532 455 28 03

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 19 Temmuz 2013, 23:10:54 »
ne yani bahçedeki besleme bıldırcına ferma verseydi iyi köpekmi olacaktı...... köpegi bıldırcına daldırmaya devam ederseniz, öncedrn ferma veriyorsada sayenizde köpek bozulacak gibi görünüyor....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Orhan AKSOY

• *
« Yanıtla #28 : 20 Temmuz 2013, 02:21:43 »
Av yapmış, fırlatma makinası ile çalıştırılmamış köpeklerde kümes bıldırcınına ferma vermemesi gayet normal, ben bu eğitimi hiç vermedim yabani bıldırcına çok sabırlı olan köpeğim çiftlik bıldırcınına kısa bir ferma gösterip yakalıyor.
Eğitim konusuna gelince; köpekte ferma sabrı bekleyen bizler kendimizi biz ne kadar sabırlıyız diye sorgulamalıyız. Sezonda fermasız kalkan yada kısa sürede daldığında kalkan kuşlara sabırla atmamalıyız. Ferma yakalayamayacağını anlaması ile alakalıdır. Bir, iki, üç derken ferma verecektir.
Bununla beraber ırk özelliklerini de dikkate almalıyız DK ve DD den Pointer veya Seter sabrı beklemekte yanlış olur makul, kabul edilebilir olanla yetinmekte önemli
  • Benelli Raffaello Special Lusso
  • Fabarm Elos C
  • Perazzi mx8
  • Pointer ve Setter
Orhan AKSOY
1969 Serik/ANTALYA  BRh +

ERSİN KARA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : 20 Temmuz 2013, 10:18:30 »
SELÇUK BEY MERHABA.BURSA DA ŞUAN MERALARDA BILDIRCIN VAR.EMİNİM Kİ SİZİN MERALARDA DA VARDIR.BENCE HAFTA SONLARI SABAH ERKENDEN MARAYA ÇIKIN GEZİNTİ AMAÇLI HEM KÖPEĞİN NELER YAPTIĞINI GÖRMÜŞ OLURSUNUZ HEMDE BİRBİRİNİZLE UYUMUNUZU GELİŞTİRİRSİNİZ.BENCE AŞILAMAYACAK BİR SIKINTI DEĞİL.FAKAT PATRONUN ARTIK SİZ OLDUĞUNU BİLMELİ VE BEKLE DEYİNCE BEKLEMELİ.KOLAY GELSİN.

Çevrimdışı Selçuk ORAL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 20 Temmuz 2013, 11:22:30 »
merhaba Ersin Bey;
uzun zamandan beridir zaten sezonu bekliyorum
bunu uygulamak için. en yakın zamanda tavsiyenizi uygulayacağım.
  • Ata Neo 12
  • (Kaju) İngiliz Setter
Selçuk ORAL
MEMLEKET BURDUR- İKAMET ANTALYA
0-534-421-15-15