Gönderen Konu: pointer mantar dediler ama hala geçmedi  (Okunma sayısı 12552 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Ynt: pointer mantar dediler ama hala geçmedi
« Yanıtla #25 : 26 Mayıs 2013, 00:05:49 »
Çok üzülerek söylüyorum ki bizim bazı veterinerlerimiz köpeklerle fazla ilgilenmiyor ne yazık ki. Ablamın köpeği hastaydı birkaç kez veterinere götürmüşler. Mide krampı geçiriyor demiş buscopan ampul yapmış. Sabah hali kalmayan hayvanı tekrar götürmüşler ama kapısında veterineri beklerken can vermiş mazlum.  Sonradan şikayetleri ablamdan dinleyince köpeğin kanlı ishal hastalığı olduğu anladım bir veteriner arkadaşıma da danıştım, aynı durumda mutabık olduk :( Ne yazık ki veterinerimiz gerçekten isteyip ilgilenmiş olsaydı şimdi köpek yaşıyordu. Ne acı..

Hocam köpeğin yerini değiştir. eski kaldığı yeri de dezenfekte et. Vücudunda yara varsa dış parazit için kullanılan ilaçları kullanma. Bir eczaneye git konazol, ketoral şampuan hangisi varsa onu al. haftada 2 3 kez güzelce uygula. enfeksiyon oluşmaması için muhakkak antibakteriyel bir ilaç kullan(VETERİNER'e soyman kaydı ile).  Omega 3-6 deriyi besler ve  derinin kendini daha hızlı onarmasına yardımcı olur biliyorum.

• Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı İbrahim BIÇAK

• *
« Yanıtla #26 : 26 Mayıs 2013, 02:13:18 »
mete kardeşim ben sana daha öncede yzdım.bu köpeğe kan teestti yaptır.diye mantar saddece deride olmuyor karaciğerde olabiliyor.aynı şeyleri bede yaşadım.antibiyotik tedavisi gerekebilir.farklı tedavi uyguluyolar. bi iğneyle olcak iş deyil. iki hafta 2 gün arayla antibiyotik tedavisi uygulandı benim köpeğime.mama ya gelince o kulandığın mamayı bende kulanıyorum.ama köpek iyileştikten sonra kulanmamı söyledi.senin kulanman gereken mama karaciğer enzimlerini düzenleyici mama olması gerekiyor
İbrahim BIÇAK
1978 kocaeli

screen grab

Çevrimdışı Mete ÖZGÜR

• *
« Yanıtla #27 : 26 Mayıs 2013, 10:53:35 »
dün veterinere getirmek için aradım veterineri veteriner ameliyatta dediler ne kadar doğru bilemem köpeği getirecektim dedim şu saatde gelin bile demediler adamlar köpekden anlamıyo işleri güçleri inek dana başka bir veteriner ile görüştüm oda anca deneme yanılma yolu ile yapabiliriz dedi kimse kesin köpeğine şuda deyemezz bunu da yaparız deyemedi eğer kesin tanı istiyosan ankara istanbul fakültelere gitmen lazım dedi bana benimde imkanım olmadığı için oralara gitme  şanzım yok köpeğin kulubesi eskiyi attım yeniden yapıldı dezenfekte edildi ve benden başka köpeğe bakan olmaz onun için köpeğe sadece ben bakarım karaciğer için haftada 1-2 defa enginar veriyorum karaciğeri yeniliyo enginar bide bunu deniyecem bakalım bi arkadaşım gördü abi mantar sadece deride olmaz dedi hayvanın icindede olabilir dedi bana STREPTOMİSİN SÜLFAT diye bir iğne verdi hafta 2 kere 0,5 cc yap dedi deri altı ben şimdi onu yapıyorum köpeğim eski tüyleri fazlasıyla döküldü ve yeniler çıkmaya başladı 25.05.2013 itibari ile 2 doz yaptım her şeyin hayırlısı
 saygılar
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2013, 11:25:52 Gönderen: Mete ÖZGÜR »
ÖZGÜR METE
1983 zonguldak-ereğli

gif image hosting

Çevrimdışı Muhammet DÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • "Eğitimin gerçek amacı uyandırmaktır."
« Yanıtla #28 : 26 Mayıs 2013, 12:24:34 »
mete hocam istersen ben fakülteyi arayıvereyim senin için yada istanbulda tanıdıgım çok iyi bir veteriner var onunla göruseyim.ama ilk olarak testlerin yapılması lazım.
  • Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

Çevrimdışı Mete ÖZGÜR

• *
« Yanıtla #29 : 26 Mayıs 2013, 12:28:45 »
en yakın zamanda veterinerle görüşüp kanlarını aldırıp testleri yaptıracam  muhammet bey teşekkür ederim sağolun
ÖZGÜR METE
1983 zonguldak-ereğli

gif image hosting

Çevrimdışı Muhammet DÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • "Eğitimin gerçek amacı uyandırmaktır."
« Yanıtla #30 : 26 Mayıs 2013, 15:44:15 »
ne demek hocam yeterki köpeğiniz sağlığına kavuşsun.elimizden ne gelirse yaparız.
  • Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

Çevrimdışı Vet.Hekim Kaya GİRAY

• *
« Yanıtla #31 : 29 Mayıs 2013, 11:23:45 »
 özgür bey resimlerdeki görüntü uyuzu çağrıştırıyor ancak ilaç kullandığınızı ve sonuç alamadığınızı söylüyorsunuz muayene etmeden birşey söylemek mümkün değil maalesef yakınlarda bir veteriner hekime veya fakülteye müracat ederek kandan karaciğer enzimlerine ve deri kazıntısına baktırmanızı tavsiye edebilirim ancak
                                                                                                                                                                                                         geçmiş olsun
Kaya GİRAY(Veteriner Hekim)
1982 (İnegöl/BURSA)
05365548350

Çevrimdışı Mete ÖZGÜR

• *
« Yanıtla #32 : 29 Mayıs 2013, 22:28:45 »
deri kazıntısına bakıldı mikroskopla mantar denildi fakat tedavi olmasına rağmen iyileşme olmadı
ÖZGÜR METE
1983 zonguldak-ereğli

gif image hosting

Çevrimdışı Yasin OKŞAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 16 Ağustos 2013, 15:59:19 »
peki su AN kopegınızın durumu nedır?
13 Agust 1981
Adana

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 07 Haziran 2014, 15:57:58 »
sayın Mete bey konunun üzerinden oldukça uzun zaman geçmiş ne yaptınız ne ettiniz sizin pointeriniz nasıl oldu  . benim pointerimde de uyuz başlangıcı olduğunu bir veteriner arkadaş tespit etti gerekli iğne yapıldı.
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Çevrimdışı Ali CENGİZ 07

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 06 Temmuz 2014, 02:39:00 »
kopegım son durumu nedır  arkadaşım sonuç aldınmı ?

Çevrimdışı Ersan GÜLLER

• *
  • ALAÇAMLI
« Yanıtla #36 : 08 Mart 2015, 19:35:21 »
Arkadaşlar ben meteyi faceden buldum ve Köpeğin durumunu sordum. Köpeği ölmüş. Sorun da karaciğerden miş
Ersan GÜLLER
1985 SAMSUN/ALAÇAM

Çevrimdışı Metin GÖRGÜLÜ

• Müdavim Üyemiz
  • yelkili
« Yanıtla #37 : 09 Mart 2015, 20:40:34 »
 Geçmiş olsun.

« Son Düzenleme: 09 Mart 2015, 20:41:52 Gönderen: Metin GÖRGÜLÜ »
METİN GÖRGÜLÜ-1969- YELKİ KÖYÜ-İZMİR
TECRÜBE ÖĞRETMEN'LERİN EN İYİSİDİR.
YALNIZ OKUL MASRAFI AĞIRDIR.