Gönderen Konu: İLAN KALDIRILMIŞTIR  (Okunma sayısı 68901 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: YENİ FİŞEKLERİMİZ ÖZEL İMALAT
« Yanıtla #150 : 30 Mayıs 2013, 23:52:09 »
Güzel görünüyor. Tapa içindeki kısım sizin imalat mı? Bakır gibi görünen yerler nedir? İçi oyuk mu? Kaç gram? Atış neticelerini de öğrenebilir miyiz? Çekiç veya balyoz gibi bir şeye benziyor :)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #151 : 31 Mayıs 2013, 07:58:43 »
 :)
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 15:31:06 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #152 : 31 Mayıs 2013, 08:07:10 »
 :)
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 15:30:50 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
« Yanıtla #153 : 31 Mayıs 2013, 17:25:57 »
Güzel görünüyor. Tapa içindeki kısım sizin imalat mı? Bakır gibi görünen yerler nedir? İçi oyuk mu? Kaç gram? Atış neticelerini de öğrenebilir miyiz? Çekiç veya balyoz gibi bir şeye benziyor :)
Volkan bey; tapa içindeki çekirdeği ben imal ettim. bakır gibi görünen yerler bakırın ta kendisi. kendimce ceket giydirdim. şimdi bu tapaya uygun kurşun kalıbı yaptırıyorum. gramajı değişten olacak. Öğrendiğim bilgilere göre bu tip fişeklerde en ideal gramaj 28gr kurşun ağırlıymış. bende maça ile 26gr, 28 gr, 30gr, 33 gr. gibi ayarlayacağım.
 daha sonra mavi tapayı kendim yapabilirmisyim araştırmasına girdim. plastik enjeksiyon kalıbı için fiyat bekliyorum. ona göre yol haritasını çizeceğim.
kurşunları döktükten sonra uygun namlu ile grupman ve etki denemesini yapacağız. biraz daha vakit var. yeni sezona yetişecek insallah...
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #154 : 31 Mayıs 2013, 20:01:37 »
O0 selamünaleyküm

http://www.yabantv.com/haber/14208-domuz-nufusu-avrupada-da-patladi

RAMAZAN USTAM   kolay gelsin size epeyce iş çıktı ;) allah kazasız belasız hayırlı avlar nasip etsin...

HERKESE HAYIRLI CUMALAR CUMANIZ MUBAREK OLSUN

zaten çoktular, çoğalsınlar bakalım  :) allah  mahsülünü domuzdan korumaya çalışan çivtçimize sabır versin..önceden domuz vurup kuyruğunu ilçe tarıma götürene kurşun  veriliyordu..yaban tv sayesinde buda yok oldu .. :( 
Ramazan HAK  1971  ARH+  Muğla

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #155 : 31 Mayıs 2013, 20:14:53 »

:) :D   hayırlı olsun abdullah bey ..son görünüşleri bu şekildemi kalacak ,yoksa bir düzeltme olacakmı ,,bakır kısmı kaplamamı yoksa bütün  olarakmı bakır..baş kısmının vaziyeti ,atılınca rüzgara çok maruz kalacak hissine kapıldım..ama bakır sürtünmeyi azaltacağı için iyi bir çıkışı olacaktır..

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #156 : 31 Mayıs 2013, 22:29:36 »
Volkan bey; tapa içindeki çekirdeği ben imal ettim. bakır gibi görünen yerler bakırın ta kendisi. kendimce ceket giydirdim. şimdi bu tapaya uygun kurşun kalıbı yaptırıyorum. gramajı değişten olacak. Öğrendiğim bilgilere göre bu tip fişeklerde en ideal gramaj 28gr kurşun ağırlıymış. bende maça ile 26gr, 28 gr, 30gr, 33 gr. gibi ayarlayacağım.
 daha sonra mavi tapayı kendim yapabilirmisyim araştırmasına girdim. plastik enjeksiyon kalıbı için fiyat bekliyorum. ona göre yol haritasını çizeceğim.
kurşunları döktükten sonra uygun namlu ile grupman ve etki denemesini yapacağız. biraz daha vakit var. yeni sezona yetişecek insallah...
Ayarlı kalıp iyi fikir. İnşallah uğraştırmadan neticelenir. Gelişmeleri öğrenmek isteriz. Kolay gele.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Abdullah ORUÇ

• Müdavim Üyemiz
  • "Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"
« Yanıtla #157 : 31 Mayıs 2013, 22:55:52 »
bu fişeklerin içindeki kurşun deneme amaçlı eldeki imkanlarla hazırlandı. başının hava ile teması falan hesaplanmadı. "bu şekilde yapılsa ne olur?" mantığıyla yapıldı. Bu konuda tecrübesi olan birkaç abimizin fikri ile güzel şeyler ortaya çıkacak inşallah...
  • Armsan Phenemo 28" - 21" Barrel
  • Best Arms 24" Slug Barrel
Abdullah ORUC
 1982 BURSA

"Yaradılanı Sev, YARADAN'dan Ötürü"

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #158 : 07 Haziran 2013, 19:52:35 »
bu fişeklerin içindeki kurşun deneme amaçlı eldeki imkanlarla hazırlandı. başının hava ile teması falan hesaplanmadı. "bu şekilde yapılsa ne olur?" mantığıyla yapıldı. Bu konuda tecrübesi olan birkaç abimizin fikri ile güzel şeyler ortaya çıkacak inşallah...

akın ustaya sormak lazım ,,,ama oda ortalarda görünmüyor uzun zamandır..işallah kötü bir durum yoktur,,

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #159 : 09 Haziran 2013, 14:59:31 »
Evet Hüseyin bey sormuştunuz Zırh delici ; İşte size bir örnek

bu özkaranın yaptığı çif tesirli diye adlandırılan 32 gr. bir kurşun.Şimdi bunu nasıl zırh delici haline getirebiliriz ? resimleri takip edin kısa bir oynama yapacağım kurşunda

ilk önce kurşunu tapadan çıkayıyoruz kurşunun ön temasında bir misket var,kurşunun içinde onu destekleyen sert bir mil var ona yapışkanlığı en üsr düzeye çıkarıçı bir sprey sıkıyoruz

kurşunun tapasınada milin geçtiği yuvaya ve tapanın kurşun iç yanaklarına yapıştırıcı sürüyoruz

kurşunla tapayı yapıştırıyoruz sonra kurşunun tapasının lazım olmayan kısmını kesiyoruz

şimdi güçlü 76mm bir kovana barut üzeri itici güçlü bir plastik iticiye birde sert bir keçe tapaya ihtiyacımız var

şimdi bunları temin ettik ve dolum yapacağız en önemli kısıma geldik bunun zırh delicilik neresinde ? kurşunun kafasındaki misket sizce bakır değilmi ! hayır :) çelik , üzeri bakır kaplı zımparadan sonra çelik misket ortaya çıkıyor :)

2.4 gram Tecna Barut dolduruyoruz yani ben öyle yapıyorum ama siz kendi tüfeğinizi göz önüne alarak barut ölçeğini ve cinsini belirleyebilirsiniz size kalmış

Sonuç : Domuza 100 metre verde bizar uzaklaşsın zevkini çıkara çıkara atacağın bölgeyi seç.Ama ıskalarsan orman sahibine arka arkaya denk gelirse 2 adet 15 cm² lik kızılağaç'ın parasını vermek zorunda kalırsın :) saygılar.
selamınaleyküm ben bu zırh delici örneği 70 mm rio t3 kovana yaptım tek eksik en alttaki barut üstü plastik itici yok yani barut üstüne sert keçe tapa üstünede fazlalıgını kestiğimiz çift tesirli özkara kursunu koydum ama atmadan bi sormak istedim.kullandıgım barutta d20 1.90(hassas terazi)...bide barut üstü plastik itici üstüne keçe tapa ve 34 35 gram gelen misket kursunu sardım bu iki fişeği denemek istiyorum..aslında barut üstü plastik iticim yokta 4mm 6 mm plastik tapaları kullanabilirdim ama magnum boş kovanım yok ek ilave tapayla değişik şekilde denemek istiyorum yerlerini değiştirerek magnum deilde 70mm bazında.keçe tapa üstü plastik keçe altı plastik misket kursunlarla...gerçi bendeki siyah misket kursun tapaları keçe tapadan hepsinden daha verimli özel misket tapası.saygılar şimdiden tesekkürler.
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2013, 15:09:18 Gönderen: Yücel SARIÇAM »
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Akın ARIMAN

• Müdavim Üyemiz
  • Hunter
« Yanıtla #160 : 11 Haziran 2013, 14:10:42 »
Herkese selamlar arkadaşlar. Biraz uzak kaldık bu aralar akciğerimde bi hastalık var tedavi süreci biraz sıkıntılı geçtiği için sizlerle beraber olamadım kusuruma bakmayın en kısa zamanda görüşmek dileğiyle.
Akın ARIMAN - 1981-RİZE

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #161 : 11 Haziran 2013, 21:43:49 »
Herkese selamlar arkadaşlar. Biraz uzak kaldık bu aralar akciğerimde bi hastalık var tedavi süreci biraz sıkıntılı geçtiği için sizlerle beraber olamadım kusuruma bakmayın en kısa zamanda görüşmek dileğiyle.
Acil şifalar dilerim Akın Bey. Tez zamanda sağlığınız düzelir inşallah. Selamlar
1968

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #162 : 11 Haziran 2013, 21:53:48 »
allah şifalar versin abi herşeyden önemlisi sağlık allah sağlıklı sıhatli yaşamak nasip etsin
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #163 : 11 Haziran 2013, 22:01:48 »
selamınaleyküm ben bu zırh delici örneği 70 mm rio t3 kovana yaptım tek eksik en alttaki barut üstü plastik itici yok yani barut üstüne sert keçe tapa üstünede fazlalıgını kestiğimiz çift tesirli özkara kursunu koydum ama atmadan bi sormak istedim.kullandıgım barutta d20 1.90(hassas terazi)...bide barut üstü plastik itici üstüne keçe tapa ve 34 35 gram gelen misket kursunu sardım bu iki fişeği denemek istiyorum..aslında barut üstü plastik iticim yokta 4mm 6 mm plastik tapaları kullanabilirdim ama magnum boş kovanım yok ek ilave tapayla değişik şekilde denemek istiyorum yerlerini değiştirerek magnum deilde 70mm bazında.keçe tapa üstü plastik keçe altı plastik misket kursunlarla...gerçi bendeki siyah misket kursun tapaları keçe tapadan hepsinden daha verimli özel misket tapası.saygılar şimdiden tesekkürler.
Yücel Bey ben domuz avıyla ilgili değilim biliyorsun ama yine de barut üstü ilave plastik tapayı her zaman sadece barutun üzerine koymanızı öneririm. Yani barut üzerine keçe, keçenin üzerine plastik itici koymanın hiçbir faydası olmaz.

İtici plastik dediğiniz tapa barut gazını kaçırmamak içindir ve (hemen hemen)her zaman keçe tapadan daha iyi sızdırmazlık sağlar. Keçe ise sızdırmazlıktan ziyade ağız kıvırma yüksekliğine uyduracak dolgu içindir. Biraz amortisör görevi yapabilir.

Şayet plastik itici yoksa barut üzerine kalın ve biraz çaplı karton ilave tapa kullanın. Onun üzerine de keçeyi yeterli yükseklite yığın. Plastik iticiyi piston tapadan keserek temin edebilirsiniz ama bir zamanlar ilave plastik tapalar da vardı. Hala var mı bilmiyorum. Ben bir ara epey aramıştım.

Barut miktarı konusunda bir şey diyemeyeceğim. Çünkü D20 35 gram kurşun için uygun bir barut değil. Güvenli dolum yapılır elbet ama bu defa sürati yeterli olmaz. Bence D20 veya A1 ile 28 g kurşun doldurun. 35 gramı ise Tecna/N ile.. Mamafih Hüseyin Bey D20 ile epey tecrübe etmişti. Ona sorsanız fena olmaz.
1968

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #164 : 11 Haziran 2013, 22:20:06 »
Yücel Bey ben domuz avıyla ilgili değilim biliyorsun ama yine de barut üstü ilave plastik tapayı her zaman sadece barutun üzerine koymanızı öneririm. Yani barut üzerine keçe, keçenin üzerine plastik itici koymanın hiçbir faydası olmaz.

İtici plastik dediğiniz tapa barut gazını kaçırmamak içindir ve (hemen hemen)her zaman keçe tapadan daha iyi sızdırmazlık sağlar. Keçe ise sızdırmazlıktan ziyade ağız kıvırma yüksekliğine uyduracak dolgu içindir. Biraz amortisör görevi yapabilir.

Şayet plastik itici yoksa barut üzerine kalın ve biraz çaplı karton ilave tapa kullanın. Onun üzerine de keçeyi yeterli yükseklite yığın. Plastik iticiyi piston tapadan keserek temin edebilirsiniz ama bir zamanlar ilave plastik tapalar da vardı. Hala var mı bilmiyorum. Ben bir ara epey aramıştım.

Barut miktarı konusunda bir şey diyemeyeceğim. Çünkü D20 35 gram kurşun için uygun bir barut değil. Güvenli dolum yapılır elbet ama bu defa sürati yeterli olmaz. Bence D20 veya A1 ile 28 g kurşun doldurun. 35 gramı ise Tecna/N ile.. Mamafih Hüseyin Bey D20 ile epey tecrübe etmişti. Ona sorsanız fena olmaz.
allah razı olsun volkan abi tecrübelerini aktarmanız yeterli inanın bişeyler öğrenirken cok mutlu oluyorum ya burada danısmadan kafamıza göre bişeyler yapsak allah muhafaza kötü sonuclar olur.çok özür diliyorum ama keçe tapanın sızdırmazlıgı bence daha iyi plastikten coğu zaman barutun yukarı cıktıgı görülüyo hem rahat giriyo kovana ama keçe öyle deil gibi geldi bana volkan abi.dediğiniz karton ilave tapadanda var,plastik iticidende var beyaz sert.yok zaten bu zırh delici örneğini çift tesirli kursunla denedim(32gr.)misket kursun tapam var bi 500 tane.misket kursunla yaptıgımı bozdum.valla misket kursunlarıda d20 ile doldurdum.elimde a0 var ama tam emin olmadıgım icin elimi sürmedim.saolsun hüseyin abi numunelik 15tane filek gönderdi.zaten bu zırh delici örneğini yapmak icin elimde ne tecna barut nede magnum boş kovan var onun icin bi kısasını yaptım oda en altta sadece keçe üstüne çift tesir onuda siz makbul görmediniz herhalde onuda bozarım denemeden.yorumunuz için cok tesekkürler allah razı olsun.
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #165 : 11 Haziran 2013, 22:27:06 »
bide şu var bugun remingtonun 28 gram kursununu kestiğimde sizin dediğiniz gibi plastik itici üstünde yarım kece üstünde tekrar ilave plastik tapa vardı sizin dediiğiniz cok doğru vokan abi.yine gecenlerde kestiğim rc sipe 35 gr 4 no fişekte keçenin altında plastik itici vardı keçenin üstü boştu aynı benim yaptıgım gibi.magnum bos kovan aldıgımda mutlaka deneyeceğim ama bide elimdeki barutun a0 olduguna emin oldumu tecnayada gerek yok.
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #166 : 11 Haziran 2013, 23:28:14 »
Elinizde A0 varsa Tecna olmasa da olur tabi. Muadildir. Aldığınız kişi bilen biriyse A0 dır ama şüpheniz varsa vaziyet kötü. İnşallah öğrenirsiniz. İsterseniz net bir fotosunu yükleyin bir görelim. Belki teşhis ederiz. Hatta Polat Bey'de ondan vardı. Görürse anlar.

Keçe plastikten daha sıkı sarar, ona itirazım yok. Fakat gaz kaçırmaz diye farzetmek de doğru olmaz. Plastiğin etek kısımları genişlediğinde güzel sızdırmazlık sağlar. İthal keçeli fişeklerin içinde her zaman, keçe altına çok sert, kalınca ve biraz çaplı barut üstü karton bulunur. Buna rağmen barut hakkı plastik tapalıdan fazladır. Çünkü plastik kadar sızdırmazlık sağlayamaz. Elbette plastik tapalar arasında da sızdırmazlık yönünden fark olur. Misal eski tip yerli tapaların etek kısımları şimdikilerden kısaydı... Neyse gerçi bunlar farazi tabi. Gerçeği fişek imalatçılarının kullandığı manometrik namlular söyler.

Kalın karton ilave tapa bulduysanız kullanın; ilave plastik ara tapa varsa, üstüne keçe koysanız bile plastik tapa kullanmış kabul edebilirsiniz. Fakat hatırınızda olsun, barut üstüne keçe, onun üzerine plasik ara tapa faydasız olur. Zaten de aklınıza yatmış kısım. Kolay gelsin.
1968

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #167 : 12 Haziran 2013, 00:06:28 »
Elinizde A0 varsa Tecna olmasa da olur tabi. Muadildir. Aldığınız kişi bilen biriyse A0 dır ama şüpheniz varsa vaziyet kötü. İnşallah öğrenirsiniz. İsterseniz net bir fotosunu yükleyin bir görelim. Belki teşhis ederiz. Hatta Polat Bey'de ondan vardı. Görürse anlar.

Keçe plastikten daha sıkı sarar, ona itirazım yok. Fakat gaz kaçırmaz diye farzetmek de doğru olmaz. Plastiğin etek kısımları genişlediğinde güzel sızdırmazlık sağlar. İthal keçeli fişeklerin içinde her zaman, keçe altına çok sert, kalınca ve biraz çaplı barut üstü karton bulunur. Buna rağmen barut hakkı plastik tapalıdan fazladır. Çünkü plastik kadar sızdırmazlık sağlayamaz. Elbette plastik tapalar arasında da sızdırmazlık yönünden fark olur. Misal eski tip yerli tapaların etek kısımları şimdikilerden kısaydı... Neyse gerçi bunlar farazi tabi. Gerçeği fişek imalatçılarının kullandığı manometrik namlular söyler.

Kalın karton ilave tapa bulduysanız kullanın; ilave plastik ara tapa varsa, üstüne keçe koysanız bile plastik tapa kullanmış kabul edebilirsiniz. Fakat hatırınızda olsun, barut üstüne keçe, onun üzerine plasik ara tapa faydasız olur. Zaten de aklınıza yatmış kısım. Kolay gelsin.
volkan abi geçende aynı çelişkiye düştüm barut AS çıktı.adamlara izah ettim göndermeden önce ama satmak için her dümeni yapıyolar neyse.resimler aksam cekildiğinde lamba bide flaş parlıyo belli olmuyo.ilave plastik tapayla barutun resmini yarın cekip burda paylaşacağım yardımcı olursanız memnun olurum volkan abi.ben katologlarda baktıım A0'a hiç benzetemedim herhalde en son mke barutu çıkacak:) iki renk ikiside kahverengi tonunda.aldıgım kişide bilmiyo zaten zonguldakta mke barutu bile bulamadım şans eseri bi av bayide d-20 buldum adamda bilmiyodu barutun cinsini benden öğrendi:)evet keçeyle plastik tapa arasında barut farkı var volkan abi.kalın karton ilave tapam 10 12 tane ama plastik epeyce var mutlaka değerlendireceğim.hayırlı geceler tesekkürler.
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Ramazan HAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #168 : 12 Haziran 2013, 17:35:59 »
hoşgeldiniz tekrardan :) ,,Acil şifalar dilerim Akın Bey. Tez zamanda sağlığınız düzelir inşallah. Selamlar
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2013, 17:37:14 Gönderen: Ramazan HAK »

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #169 : 12 Haziran 2013, 20:12:39 »
Selamınaleyküm.elimdeki barutun A0 oldugunu zannettim ama kataloglarda baktım hiç benzetemedim volkan abi bi görelim dedi :) ilave plastik tapanında plastik itici olarak kullanabilirmiyim diyede sormak için onunda resmini attım.

free uploader

screenshot program

image upload no compression

upload

how to take a screen shot

free image hosting

screen shot capture

screenshot software for windows
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2013, 20:16:55 Gönderen: Yücel SARIÇAM »
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #170 : 12 Haziran 2013, 20:18:41 »
.
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2013, 02:11:39 Gönderen: Yücel SARIÇAM »
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

çaglar sert

• Ziyaretçi
« Yanıtla #171 : 12 Haziran 2013, 21:42:37 »
yücel bey misket kurşununuz çok berbat gözüküyor

hazır 28gr global ve gualandi fişekler isabet için çok uygun fişeklerdir... 80-100m içerisinde durdurucu güce sahip fişeklerdir.

kendi kanaatim 35gr gereksiz bir güç kullanımı olur 100m içerisinde 28gr kurşunda aynı işi görür...

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #172 : 12 Haziran 2013, 22:45:45 »
Doğrusu bunu A0'a benzetemedim. Fotoğraflar da net değil. Ben seçemiyorum ama elinizdeki kamerayla daha iyisini de çekemezsiniz.. Yani; şimdilik önerim, bölüm başındaki barut tipleri konusundaki resimlerden sizdekini karşılaştırın bence.

Bu barut tanelerinin şekli nasıl? AS gibi köşeli mi? Eğri yuvarlak gibi mi? Şunlara bir bakın,

http://www.nobelsport.it/public/pages/ENG/schedapol.asp?ProdottoID=559&FamigliaID=0
http://www.nobelsport.it/public/pages/ENG/schedapol.asp?ProdottoID=548&FamigliaID=0
http://www.nobelsport.it/public/pages/ENG/schedapol.asp?ProdottoID=543&FamigliaID=0

Barut üstü plastik yukarıda Remington 28g için olan yeşil dar tapa var ya, onun gibi olması lazım. Sizin beyaz renkli itici dediğiniz tapanın çukur yüzü var mı görünmüyor. Eğer yeşil Rem tapası gibiyse aynı işi görür.
1968

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #173 : 12 Haziran 2013, 23:25:22 »
türkiyede a 0 barutu hiç satılmadı   d20 as ve a1 vectan satıldı..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #174 : 12 Haziran 2013, 23:27:56 »
Herhalde buldum.

Bunlara benziyor ama köşelisi galiba. Eğer öyleyse PSB2 olabilir. İdeal Av Maxam satıyordu galiba. Budur muhtemelen.
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2013, 23:31:22 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968