Gönderen Konu: KIF ile Alakalı İSTEK ve ŞİKAYETLER  (Okunma sayısı 24512 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mahir İNCİ

• *
Ynt: Ynt: FERMA KURZHAAR KENNEL DAN SATILIK YAVRULAR
« Yanıtla #50 : 30 Mayıs 2013, 01:30:14 »
sizin gibi cahil insanlarla tartışmayacağım birde mehmet ben köpek tüccarı değilim üretiyim kimsenin köpeğini alıp satıp canbazlık yapmam sizin ekmeğinizi şaınızı yemedim allahta nasip etmesin,benim oğlum yaşındasınıuz terbiye sınırlarını aşmayın,işi kişiselleştirmeyi size gi,ren çıkan yok,köpekte veririm geride alırım,herhalde siz simavın dayısı oluyorsunuz,her kuşun eti yenmez,küçüklüğünüzü bilin sayın site yöneticileri burada indsanlar karalanmaya çalışılıyor sizler sadece bakıyorsunuz herhalde birkurumun yaptığı yarışmaya girmeyen karşıdan ahkam kesen bu şahışlara dur demiyecekseniz bizi silin üyelikten,burada insanlar haksız yere suçlanıyor iftira atılıyor lütfengereğini yapın
Mahir İNCİ
1965 TAVŞANLI
KIF POİNTER IRK DERNEĞİ KÜTAHYA ŞUBE BAŞKANI
05308844198-05456215112

Çevrimdışı Burak KALLEM

• *
« Yanıtla #51 : 30 Mayıs 2013, 08:23:22 »
Mahir bey tartışıosunuz, hemen silin kurum murum lafları ,, siz büyük harflerle yazdınız uyaran yönetici bile olmadı şimdi yönetime  müdahale et yada bizi silin diosun biz derken  neyi kastediyorsunuz..? site yönetimi taraf tutuyorsa sizin tarafı tutuyor, ama hakaret olmadan bir tartışma yaşıyorsunuz bence yine saygı çerçevesinden çıkmadan bunlar normal şeyler lütfen celallenmeyin bu kadar.. cahil arkadaş tartışmıcam diosun bu da senin en doğal hakkın :) öpüyorum seni bu kadar çabuk sinirlenmeye hakkın yok, sen KIF yetkilisisin doğruyu yılmadan sıkılmadan anlatıp insanları doğru yola çekeceksin...
Vet.Hek.Burak KALLEM
Muğla/Merkez

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #52 : 30 Mayıs 2013, 14:32:55 »
http://avlakforum.com/forum/av-kopegi-satilik-ilanlari-%28yavru-2-6-ay%29/ferma-kurzhaar-kennel-dan-satilik-yavrular/new/#new
İlgili İlan amacı dışına çıktığı için yukarıdaki linki verilen konu bölünerek bu bölüme taşınmıştır.
Lütfen karşılıklı saygı çerçevesi tartışalım. Karşılıklı hakaret, tehdit vb. durum ortaya çıktığına ilgililer hakkında Forum Kuralları uygulanacaktır.
Not: Mehmet GÜNDÜZ ve Mahir İNCİ'ye Site Yönetimi tarafından 10 gün mesaj yazamama cezası verilmiş olup, Site Yönetimi olarak bütün arkadaşlardan kendilerine cevap hakkı doğuracak mesajların yazılmamasını rica ediyoruz.
Bilginize. Keyifli paylaşımlar. SİTE YÖNETİMİ...
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2013, 15:41:03 Gönderen: Alkan YOKSUL »
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: KIF ile Alakalı İSTEK ve ŞİKAYETLER
« Yanıtla #53 : 30 Mayıs 2013, 16:14:46 »
can sıkıntısından avrupa ülkelerindeki satılık köpek ve yavrulara bakıyorum... eger yavrular mera şampiyonlarının kanından ve kayıtlılarsa 600 le 1000 euro fiyatları var direk şampiyonların yavrularının ederi daha yüksek onlar  dogmadan rezerve edilmiş oluyorlar....,... eger kayıtsız yavrularsa 200-300 euroyu geçmiyor fiyatları...
yakın zamanda ülkemizdede olacagı budur... kayıtsız seceresiz köpeklerde yavrularda para etmeyecektir... şimdiden bariz fiyat farkları oluşmaya başladı....
gelecegi görmek için kahin olmak gerekmez... bu işte ben varım yarında olacagım diyenler temiz kanlarla kıf gözetiminde üretim yapmalıdırlar.. emmi ,dayı gardaş halooglu teyzeoglu muhabbetiyle bu işleri yapmaya çalışanlar kendi köşelerine çekilmiş durumdalar.....  önce köpekler kayıt altına alınmalı varsa kıfın hataları eksikleri ondan sonra tartışılmalıdır....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Mehmet KUYUCU

• *
  • denizkızı pet shop
« Yanıtla #54 : 30 Mayıs 2013, 18:08:18 »
can sıkıntısından avrupa ülkelerindeki satılık köpek ve yavrulara bakıyorum... eger yavrular mera şampiyonlarının kanından ve kayıtlılarsa 600 le 1000 euro fiyatları var direk şampiyonların yavrularının ederi daha yüksek onlar  dogmadan rezerve edilmiş oluyorlar....,... eger kayıtsız yavrularsa 200-300 euroyu geçmiyor fiyatları...
yakın zamanda ülkemizdede olacagı budur... kayıtsız seceresiz köpeklerde yavrularda para etmeyecektir... şimdiden bariz fiyat farkları oluşmaya başladı....
gelecegi görmek için kahin olmak gerekmez... bu işte ben varım yarında olacagım diyenler temiz kanlarla kıf gözetiminde üretim yapmalıdırlar.. emmi ,dayı gardaş halooglu teyzeoglu muhabbetiyle bu işleri yapmaya çalışanlar kendi köşelerine çekilmiş durumdalar.....  önce köpekler kayıt altına alınmalı varsa kıfın hataları eksikleri ondan sonra tartışılmalıdır....

tebrik ederim Birol abi,cok iyi özetlemişsin.
bu işte iyi cıtaları görmek için herkez kendi üzerine düşeni köpeğini kaydettirerek baslamalı. daha sonra kurum ve kuruluşların hatalarını sorgulamalıyız..
Mehmet KUYUCU-denizkızı pet shop 1980  UŞAK

Çevrimdışı Berkay PORSUK

• *
« Yanıtla #55 : 30 Mayıs 2013, 22:22:03 »
eskiden  kıf hakkında  bişeyler yazdınmı siteden yöneticiler tarafından uzaklaştırma alıp siteden atılıyordun nasıl  oldu bu iş hayret :)
Berkay PORSUK
1977-Gemlik

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #56 : 30 Mayıs 2013, 22:56:46 »
Berkay kardeşim KIF hakkında yazılanlar hala sitede duruyor, sadece uslub konusunda sıkıntı yaşadığımız zamanlarda önlem alıyoruz, ki bu sadece KIF değil her konuda uyguladığımız bir şey. Eleştirmek hepimizin hakkı ancak kendimize söylenmesini istemediğimiz şeyleri başkalarınada söylemezsek , eleştiri ile hakaret arasındaki farkı bilirsek sıkıntı olmaz :)

eskiden  kıf hakkında  bişeyler yazdınmı siteden yöneticiler tarafından uzaklaştırma alıp siteden atılıyordun nasıl  oldu bu iş hayret :)
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #57 : 31 Mayıs 2013, 10:21:50 »

Bence de haksızlık yapıyorsunuz Berkay Bey.
Pek çok platformda söz hakkı tanınmayan avcıların -saygı çerçevesi aşılmadığı sürece- sitemizde pek çok konuda özgürce fikir paylaşımında bulunduğu hakikattir.
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #58 : 31 Mayıs 2013, 10:39:55 »
Arkadaşlar sitemiz gayet şeffaf burası bir paylaşım platformu sevgi vede saygı çerçevesinde olduğu sürece herşeyi konuşup tartışabiliriz bence Selamlar.
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Berkay PORSUK

• *
« Yanıtla #59 : 31 Mayıs 2013, 22:22:13 »
daha önce  ben ve arkadaşlarım  bir çok konuda tartıştık bu sitede bir çok yazımız  silindi  hakaret etmedik kıfı savunanların yazıları dururken   bizimkiler siliniyordu   şimdi görüyorumki  bir çok bu sitede medaratötlük yapıp  kıfı savunan arkadaşlar  şimdi onların basın duyuru sözcülüğünü yapıyor  işe yaramış ödülünü almış bana göre .
Berkay PORSUK
1977-Gemlik

Çevrimdışı Savaş KAYGISIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #60 : 01 Haziran 2013, 02:31:36 »
  BURADAN TÜM AVCI DOSTLARA SELAM VE SAYGILARIMI SUNUYORUM. YAZILANLARI OKUYUNCA HERKESİN FİKRİNE SAYGI DUYDUĞUMU BELİRTMEK İSTİYORUM.
  ÜLKEMİZDE KÖPEK YETİŞTİRİCİLİĞİ DÜNYA STANDARTLARINA GÖRE ÇOK GERİDE, GENEL KURALLAR İÇERİSİNDE BU HUSUSUN OLUŞMASI İÇİN YAPILANLARSA ÇOK YENİ. BU ÇALIŞMALARA DESTEK VERMEKSE BİZ AVCILARIN MENFAATİNE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.
   BAZI AVLAK ÜYESİ DEĞERLİ AVCILARIMIZ BU İŞE GÖNÜL VERMİŞ VE DAR MADDİ İMKANLARI ÇERÇEVESİNDE EN SAFKAN KÖPEKLERİN YETİŞTİRİCİLERİNİ BULUP, YAVRU SAHİPLENİYOR VE SINAVA HAZIRLAMAK İÇİNDE BİRÇOK TAKTİRE ŞAYAN ÇABALAR HARCAYIP, MASRAFA GİRİP, UZAK YOLLARDAN GELİP YARIŞMALARDA TER DÖKÜYORLAR. BUNLARIN HEPSİ TAKDİRE ŞAYAN. ZAMAN ZAMAN DA BU ARKADAŞLARIMIZ BİRÇOK GÖRSELİ BİZLERLE PAYLAŞIYORLAR.
   ÖRMEK OLARAK SİTEMİZDE YAYINLANAN SN. BORA PİR ARKADAŞIMIZIN BUDAPEŞTEDE ELDE ETTİĞİ DÜNYA 2. LİĞİ HEM ÜLKEMİZ ADINA, HEMDE TÜRK AVCILARI ADINA BÜYÜK BİR GURUR. BU İŞİN KOLAYCA BAŞARILABİLECEK BİR HUSUS OLMADIĞIDA HERKES TARAFINDANDA ÇOK İYİ BİLİNMEKTE.
  ŞAYET YİNE AVLAK FORUMUN İLGİLİ KONUSUNA BAKTIĞIMIZDA BORA PİR ARKADAŞIMIZIN KATILDIĞI SINAV ORTAMINI, DİĞER ÜLKELERDEN GELEN KATILIMCILAR, ONLARIN KÖPEKLERİNİN GÖRÜNTÜLERİNİ İZLEYİNCE ZATEN DİYECEK BİŞEY KALMIYOR.
   BORA BEYİN KATILDIĞI ORTAMI GÖRÜNCE, SİTEDE BAZI DOSTLAR ÜLKEMİZDEKİ KIF UYGULAMALARI İLE İLGİLİ, BANA GÖRE HAKSIZ İTHAMLARDA BULUNMUŞ GİBİ GELİYOR. ONLARIN DEĞİMİYLE, SN. BORA PİR AKŞAM YEMEĞİMİ YEDİRDİ DÜNYA KIF YETKİLİLERİNE DE DÜNYA 2.LİĞİNİ ELDE ETTİ? BİRAZ ELİMİZİ VİJDANIMIZA KOYMAKTA FAYDA VAR.
    KIF NE KADAR KATI KURALLARLA DÜNYA SITANDARTLARINDA GÖREVİNİ YERİNE GETİRİRSE, ÜLKEMİZ AVCILARI O KADAR SAFKAN AV KÖPEĞİNE SAHİP OLUR VE AV ESNASINDA VURDUĞU AVINI YEDİĞİ İÇİN, TÜFEK SESİNDEN KORKUP AVI BIRAKIP MERADAN KAÇTIĞI İÇİN, SÖZÜNÜ DİNLEMEYİP AÇILIP UZAĞA GİTTİĞİ VE BİRÇOK BENZERİ OLUMSUZ SEBEPTEN DOLAYI KÖPEĞİNİ VURMAK ZORUNDA KALMAYACAKTIR.
   BU ARADA ASİL KANA VE ÇOK İYİ AVCI OLMASINA RAĞMEN BENDE "B" KATEGORİSİNDE KIF'A KAYITLI ALMAN DRAHTHAAR SAHİBİYİM VE KIF YETKİLİLERİNİ GIYABEN GÖRSELDEN TANIYORUM, AMA KENDİLERİNE BAŞARILAR DİLİYORUM. YOLLARI AÇIK OLSUN. HERKESE SELAM VE SAYGILARIMLA.

1958-Ankara

Çevrimdışı Muhammet DÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • "Eğitimin gerçek amacı uyandırmaktır."
« Yanıtla #61 : 01 Haziran 2013, 04:01:36 »
ben bu avcılık konusunda daha acemiyim.aslında fermalı av köpeği ve yivsiz silahla yapılan avcılık kısmına yabancıyım ama her yazılanı okuyarak yada videolar izleyerek öğrenmeye çalışıyorum o yuzdem yazdıklarımda hatalı bi yer varsa düzeltilirse sevinirim.

daha önce türkiyede ırk dernegi olmayan ve herkez tarafından yalnış tanıtılan ,bilinen ,kullanılan bi ırkı besledim.her hangi bir ırk dernegi olmadıgından dolayı bu ırk çoluk cocugun eline geçti 100 lira gibi bi fiyata yavruları satılır hale geldi.Köpek yetiştirmekden bi haber olan çocukların eline geçen bu ırk daha da yalnış bi şekilde herkez tarafıından tanınmaya başlandı önune geçemeyenlerde sokaklara salmaya başladılar bunun sonucunda devlet tarafından toplatılmaya ve öldürülmeye gitti.Neyseki gönül vermiş bazı arkadaşlarım bu ırkı türkiyede'de kayıt altına alma çalışmalarına başladı ve öncülük etmeye çalışıyolar.

hangi dernek olursa olsunn ha kıf olmuş ha fcı olmuş bence kayıt altına alma işlemi yapılmalı ve bunun aksi savunulmamalı.sahsi düşüncem gen aktarımında kaç kuşak öncesindeki bi atanın baskın genleri yıllar sonrada ortaya çıkabileceği asla unutulmamalı ve bu yavrunun sizede gelebileceği ihtimalini düşünmeniz gerekiyor.ayrıca az önce okudum pointer ırkı üretim izni çıkartmak isteyen birisinden istenilen evraklarda gerekli şartları taşıyan bi yerden kalça röntgeni isteniyor.kalça çıkıgı durumunun olup olmadıgı tespiti için ki unutmayın kalça çıkıgı genetiktir.
allah kimsenin başına vermesin ama çok isteyerek sahip oldugunuz ve baktıgınız köpeğinizde bu durumun ortaya çıkma ihtimali göz ardı edilmemeli.

kendim ava yei başladıgım için ve yavru eğitme fırsatım ve sezona yetişme olasılıgı zorlaşacagı için bu site aracılıgı ile yetişkin seceresiz dişi bi pointer aldım.zaman geçtikcede bu köpeği aldıgım için çok iyi bi karar verdiğimi anladım.temel itaatlari olsun av durumu ve stili olsun çok memnun kaldım.yada beni tatmin edici nitelikdeydi ve köpeğimin yavrularından yetiştirmek isteği artmaya başladı.ilerde herhangi bi olumsuzlukla karşılaşmamak için chip tartıkmak istedim ve araştırmama göre fiyatı 60-70 arasında ama kıf hem köpeğimi ırk standarları açısından degerlendirecek hemde chip takacak ve gerekli şartları taşıyorsada yavruları köpeğimin ve köpeğimin ismi devam etmesinde yardımcı olacak ve bunun ücreti araştırmama göre 125 tl bence gayet uygun ve iyi bişey.

kıf kurzhar kulubunun 2011 den beri üretim izni için damızlık olrak seçilecek köpeklerin belli sınavlardan geçmesi gerekli oldugunu okudum.
bunun nedeni en iyi yavruları elde etmek olrak düşünülüyor ama secere soy kütügü anlamı taşımakla birlikde secereli olan güzel bi köpeğin yeterli eğitimlerin verilmemesi yuzunden gerekli sınavları geçemeyerek üretimin durması tartışılmalı.yada kişinin kendi isteği ile sınavlara sokmak istememesi ile.sonucda secere bu köpeğin hangi soylardan geldiğini belirtmek için kullanılıyor.
şahsi fikrim seceresi olan bi köpeğe damızlık test sınavı uygulamasa dahi yavrularına secere verilmesi ama uygulamak isteyenlerin secerelerinede damızlık sınavlarını geçtiğini belirten ibarelerin secerede gözukmesi şeklinde olacak.
böylelikle tüm ırkı kayıt altında tutabileceğiniz gibi sınavlar yada yarışmalar ile ilgilenmeyip direk avcılıga yönelen kişilerde bulunan köpeklerin durumları tespiti daha kolay olacak.

son olarak bu sitede daha önce ve daha sonrada yazılacak olan bir kaç ibare var on paralık köpek 5 paralık tüfek diye.ve bizimde kaliteli yavru bakma hakkımız ve köpek fiyatları bu kadar yüksek olmamalı diye.

zaten bi köpeğin yıllık masrafı ortalama bin lira civarı.daha ava gideceksin benzin parası fişek parası diger masrafların felan yıllık güzel bi rakama işaret ediyor.tüm bunları yapabilecek gucu olan biri bi yavruda yada yetişmiş bi guzel köpekde 500 u 700 u çok görmemeli.bi milyarlık tüfek kullanacagına 500 liralık bi tüfek alarak işe başlasın.

• Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

Çevrimdışı Sinan UÇAK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #62 : 01 Haziran 2013, 11:19:50 »
Sevgili Muhammet kardeşim yazından anladığım kadarı ile pitbull beslemişsin sanırım.Bende uzun süre bu ırkı besledim şecereli pitbull ile tanışmam ve beslemem 8 yıl öncesine dayanır ve bu şecere olayına merakım o dönemde başladı ve gece gündüz araştırmalar yaptım abd sırbistan bulgaristan daki bir çok üretici ile mail yolu ile irtibat kurup bilgi edindim sonrasında bir kaçı ile yüz yüze görüşüp detaylı sohbet fırsatım oldu tabi bu daha çok gen aktarımı gibi konularda idi.Alakan ne derecedir bilemiyorum ama Türkiye nin en iyi damızlığı kabul edilen LOTA POR benim köpeğimdir.Türkiye de POR ünvanını alan tek köpektir.Tabi bu tesadüfen olan bir durum değildir.Bunları şecerenin önemini vurgulamak için yazıyorum soyunu bilmediğiniz bir köpeği üretirken neye bakacağınızı bilemezsiniz her sülale aynı insan gibi belli özellikler barındırır artı ve eksileri mevcut olmaktadır.KIF ın varlığını tartışmak gereksizdir mutlaka olması gereken bir kuruluştur ve görevini en iyi şekilde yaptığı taktirde avrupa da köpek üretiminde iyi bir konuma gelineceğine inanıyorum.Yapılan eleştiriler için bilgi sahibi olmadığım için yorum yapmıyorum.Ülkemizde bir kaç üreticinin canla başla bu iş için uğraştığını da görüyorum ve beni mutlu ediyor inanıyorum ki yakın zamanda bu üreticilerimiz yurt dışına bile yavru göndermeye başlarlar.
1983-Ereğli/Konya

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #63 : 01 Haziran 2013, 15:37:03 »
hocam bende jeep jacko kanından bi köpeğe sahip oldum ama çok uğraştık vaktinde.benim demek istemem bi kurumun varlıgından gerekli olup olmamasının sorgulanması yerine gördüğünüz eksiklikleri yada her hangi bi uygulamadaki aksaklıkların nasıl daha verimli hale getirilebileceği tartışılmalı.

• Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #64 : 01 Haziran 2013, 21:12:56 »
şimdi ben avda sert gezen yeri geldiginde açık arayan,aport sorunu olmayan delidolu bir pointer yavrusu yetiştirmek istiyorum... referansım kim olacak.. nerden arayıp bu özelliklerde yavru bulacagım... onunbunun agzınamı bakacagım... bir köpegi avda kaç kişi görürki bana referans olsunlar...

işte kayıt ve secere bu işlerede yarar,avrupalı bir yetiştiriciye sorsanız bize mevcut kanlarını olumlu ve olumsuz yanlarını anında takırtakır sayar...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #65 : 01 Haziran 2013, 22:28:55 »
geçen yaban tv de bi program izliyordum iki hızlı köpeğin eşleştirlmesi sakıncalı felan diyodu.ben tam hakim olmadıgımdan olumlu olumsuz bişey diyemem ama sizin bahsettiğiniz bu olayında bi şekilde takibi yapılmalı yani köpeklerin ilk eşleşmesi yapılırken stilleri hakkında bi bilgi alınsa güzel olur.düşensene direk kıf ı arıyosun istediğin özellikleri söyluyosun stili tarzı adam ya köpeğine eş olabilecek birini öneriyor ya da yavru istersen şu köpekleri  takip etmenizi öneririz diyor güzel bişey.
  • Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

Çevrimdışı Berkay PORSUK

• *
« Yanıtla #66 : 01 Haziran 2013, 23:49:11 »
birol bey secereye bakıp köpeğin krakterini anlıyabiliyorsanız helal olsun , kaldıki  secere avrupada kağıt parcası avrupada kimse secereye bakmaz çünkü bunun  dolandırılıcık yolu çok  kolaydır  o yüzden  insanlar gördüklerine inanır ilk önce kendimizi eğitmek lazım  gercekten  iyi bir köpeğin nasıl olması gerektiğini öğrenmemiz lazım . ben size kıfın yanlış düzenlediği  bir çok secere  gösterebilirim ,  ayrıca  bilinmiyorlarla  dolu bir secere  görseniz bu saydığınız  sorunları olan köpeği nasıl anlıyacağız .  ilk  önce kendimizi geliştirmemiz lazım  kayıt işi  olması  gerekli  bir konu  ama güvenilir değil .
avrupada  bir çok şampiyon köpeğin secereleri gercek değil .
Berkay PORSUK
1977-Gemlik

Çevrimdışı Berkay PORSUK

• *
« Yanıtla #67 : 02 Haziran 2013, 00:57:31 »
muhammet  kardeşim  hayal  dünyasında  yaşama  kıfcılar bunu sana söylüyemez   5000  kayıtlı köpek var  mera yarışmalarında  hakemler  köpeklerin isimlerini unutuyor kaldıkı  sana krakteri hakkında bilgi versin .  iki hızlı köpeğin  eşleşmesinden  hızlı  yavrularmı çıkıyormuş   ne kadr kolay bu işler  çiftleştir olsun bitsin  bu işler öğle kolay değil  herkes istediğini bu kadr kolay elde etseydi  şuan  herkeste istediği köpeklere sahip olurdu  , benim avrupada tanıdığım  dünya çapında bir üretici bu yıl   50 yavru arasından 1 tane istedği gibi yavruyu çıkaramadığını söyledi öğle kolay olsaydı bu işler herkes istedği köpeğe sahip olurdu .
Berkay PORSUK
1977-Gemlik

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #68 : 02 Haziran 2013, 03:09:20 »
muhammet  kardeşim  hayal  dünyasında  yaşama  kıfcılar bunu sana söylüyemez   5000  kayıtlı köpek var  mera yarışmalarında  hakemler  köpeklerin isimlerini unutuyor kaldıkı  sana krakteri hakkında bilgi versin .  iki hızlı köpeğin  eşleşmesinden  hızlı  yavrularmı çıkıyormuş   ne kadr kolay bu işler  çiftleştir olsun bitsin  bu işler öğle kolay değil  herkes istediğini bu kadr kolay elde etseydi  şuan  herkeste istediği köpeklere sahip olurdu  , benim avrupada tanıdığım  dünya çapında bir üretici bu yıl   50 yavru arasından 1 tane istedği gibi yavruyu çıkaramadığını söyledi öğle kolay olsaydı bu işler herkes istedği köpeğe sahip olurdu .

kolay oldugunu kimse söylemediki eger kolay bişey olsaydı alman ırkları sadece alman ırkları olarak geçmezdi adam türkiyedki insanları fişliyor sen 5 bin köpeği fişleyemiyorsan eksiklik var.

• Ataneo 12
  • Stoeger m2000
  • Pointer & Drahtaar
Muhammed DÖNMEZ
1986 KÜTAHYA-İZMİR
laboratuvar teknikeri

Çevrimdışı Yakup İŞBİLİR

• *
« Yanıtla #69 : 02 Haziran 2013, 11:35:40 »
Selamlar olsun avcı abilerim. dostlarım sadece içimden gecenleri gördüklerimi yazmak istedim kimse yanlış düşün mesin kızmasın ben bursanın iznik ilcesinde yaşıyorum burda küçük bi esnafım yaşımın genc olmasına ragmen  elbeyli avcılar derneği başkanlıgı  görevini yapmaktayım  7 tane köpeğim var  bunların 4 ü kıfa kayıtlı yani seceresi olan köpekler benim amacım köpeklerimin ilk başta en üst seviyede avcılık yapmaları köpeklerim olmadan hemen hemen köpeksiz bi ava gitmem gittigmde olmuştur tabikide muhappet dostluk olsun diye gitmişimdir köpeğim cok süper av yapıo yarışma da cıkarıyo dediğinde görmeden kesinlikle inanmam şuan  mesela bi yavru av köpeği alacak olsam  yavrunun anne babasının soyunun seceresine bakarım kayıtsız köpek kesinlikle almam  cünki iyi av yapan iyi av yarışmaları  cıkaran köpeklerin yavrusundan almaga calışırım bunun için kulaktan kulaga gelme söylemlerle bu köpekler cok iyi onun yavrusu bunun torunu olmaz kayıt mutlaka gerekli isbat secere önemli sözle yani bu iş olmaz gittikce daha kötü yerlere gideriz bunun için iyi köpeklerimizin kıf kaydı mutlaka önemli bi ısbat olmalı bu soyu devam ettirdigimize dair bunların bizim köpeklerimiz olduguna dair . ülkem  av köpeği konusunda bence cok geri kalmıştır. av konusunda demiyorum yanlış anlamayın türkiyede cok av yapan köpek var mükkemmel avlanan sahiplerine doyumsuz avlar yaşatan  ama biyerlerde eksik var bu köpeklerimizin devamını getiremiyoruz genel olan her konuda geri kaldıgımız gibi bu konuda da geri kalmış durumdayız  Ben 3 senedir hemen hemen gerek kıfın düzenlediği gerek seter istanbulun  gerek adapazarı  tüm av köpeği mera müsabakalarına gitmege calışmışımdır hemen hemen hepsine gitmişimdir  KIF ın düzenledği  daha bi agır basmıştır bende cünki sadece bölge ülke degil ülkemiz adına dünyaya hitap etmektedir benim düşündüğüm kıf bi bayrak gibi dir avcı dostlarım  abilerim bu kurumu karalamaya degilde daha cok ayakta tutmaga calışalım nasıl ülkem avcı sı adına daha faydalı olurum diye düşünelim  bence sorunlar kavga ederek küserek kötüleyerek cözülcek şeyler degil bunlar konuşulup anlaşıla bilcek ortak karara varılacak sorunlar sonucta amac aynı her türk avcısı ülkemizin daha iyi yerlerde  olmasını ister  gelelim düzenlenen yarışmalara dostlarım bakın ben köpeğimi yarıştırmadım sadece orda izleyiciyim ne ondan tarafım ne bundan hersene okdar iyiyye gidiyoruz ki benim gördüklerim i anlatıyorum artık düzenlenen müsabakalarda amaç orada artık kupa sevdası olmaktan cıkmış  nasıl köpeklerimizi daha iyi yapabiliriz  nasıl daha iyileri elde ederiz bunun arayaşı içersine girmişler  hani bu taraf tutma konusundan okadar yakınılıyo ya yok hakemler böle yok böle taraf tutuyo inanın  tüm samiyetimle söylüyorum sizlere yalan degil bakın bende daha önceden böyle düşün düğüm olmuştu.  bu olaydan sonra yanlış düşün düğümün farkına vardım . yarışmacılar meraya cıktı köpeklerini saldılar yarışmacılardan biri nin köpegi hata yaptı bizlere göre cok ufak bi hata  köpeğin sahibi hocam beni eleyin köpeğim hata yaptı demesi şaırttı beni nekadr güzel bişidi takdire yansıyan artık avcılarımızda herşeyin farkına varmaga başladı iyi yi bulmak ilk baş köpeklerimize kendimiz hakem olmaktan geciyor artık baya fci kuralları uygulanmaya başlandı bu konudan kimi şikayetci kimi memnun dostlarım hatalara ne kadar göz yumarsak durdugmuz yerde adım sayarız ileri gitcegimize yerimizde daha gerilerde kalmaga devam ederiz Benim düşüncelerim bunlar dostlarım abilerim okuduysanın sağolun teşekkür ederim  bana göre doğrular bunlar.. Son olarakta  söylemek istediklerim hatalar tabikide olur yanlışlar yapılır cok dogru olan şeyler olur bunlar karalayarak degil karşılıklı konuşarak anlaşarak ortak karara varılarak cözülür artık bölünmenin zamanı degil tek bi yumruk olmanın zamanı  bunun için TÜRKİYE  KÖPEK IRKLARI FEDERASYONU avcımız için köpeklerimizin daha mükemmel olmaları için gerekli gelin bu anlaşmazlıkları hep beraber ortadan kaldıralım tek bi yumruk olarak dünyaya biz kafa tutalım tüm dostlarıma herşey gönlünüzce olsun umarım sizlerin bir an düşünmenizi saglaya bilmişimdir ras gele ............. yakup işbilir

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #70 : 02 Haziran 2013, 13:16:10 »
birol bey secereye bakıp köpeğin krakterini anlıyabiliyorsanız helal olsun , kaldıki  secere avrupada kağıt parcası avrupada kimse secereye bakmaz çünkü bunun  dolandırılıcık yolu çok  kolaydır  o yüzden  insanlar gördüklerine inanır ilk önce kendimizi eğitmek lazım  gercekten  iyi bir köpeğin nasıl olması gerektiğini öğrenmemiz lazım . ben size kıfın yanlış düzenlediği  bir çok secere  gösterebilirim ,  ayrıca  bilinmiyorlarla  dolu bir secere  görseniz bu saydığınız  sorunları olan köpeği nasıl anlıyacağız .  ilk  önce kendimizi geliştirmemiz lazım  kayıt işi  olması  gerekli  bir konu  ama güvenilir değil .
avrupada  bir çok şampiyon köpeğin secereleri gercek değil .

Berkay Bey, seceresi gerçek olmayan Avrupada şampiyon olan bir çok köpekten "İKİSİNİ" bizimle paylaşır mısınız?
 Teşekkür ederim.

Çevrimdışı Berkay PORSUK

• *
« Yanıtla #71 : 02 Haziran 2013, 21:26:07 »
ramazan  bey  avrupada  bir çiftlik var  dünyanın en iyi setter çiftliklerinden biri isim vermek istemiyorum .  bu adam gider  sırbıstandan  iyi köpekleri  toplar sonra  sırttındakı cipi değiştirir  kendi köpeklerinin  cipini taktırır olur onun köpeği  özelden  sana bu köpeklerin  isimleri  atıcam burda karalamak istemiyorum.
Berkay PORSUK
1977-Gemlik

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #72 : 03 Haziran 2013, 10:28:56 »
Dediğiniz doğruysa durum gerçekten VAHİM Berkay Bey.

Çevrimdışı Berkay PORSUK

• *
« Yanıtla #73 : 03 Haziran 2013, 18:34:22 »
bunu  herkes  bilir italyada ,o yüzden pedigrelere  önem  vermezler, çünkü  herşekilde  üç kağıtçılığı olur  sonuçta kağıt parcası  dünyada  iyi  köpek , kötü köpek vardır, ilk önce  iyi bir  setterin nasıl olması gerektiğini bilmek  gerek ( ben setterlerle ilgili olduğum için bahsediyorum  herhangi bir ırk olabilr )   bunu  öğrendikmi nasıl bir settere  sahip olmak istediğimizi zaten  bliyoruzdur..   
Berkay PORSUK
1977-Gemlik

Çevrimdışı Berkay PORSUK

• *
« Yanıtla #74 : 03 Haziran 2013, 18:51:26 »
yakup  kardeşim  iyi niyetli olarak güzel şeyler  yazmışsın, bende  demokratikliğin moda olduğu  şu zamanda  bir kaç birşey  yazmak istiyorum ..  kıf  olması gereken bir kurum bunu  herkes kabul ediyor zaten ama  bilgi eksikleri olduğundan bahsediyorum ben  ve  öğrenmemede ısrarcılar  çünkü  yabantvnın  yaptığı gibi bir zihniyet var  biz herşeyin iyisini biliriz  başkası bilmez  gibi bir tavır içerisine  giriyorlar  3,4 sene önce  setterlerin boyuna  takmışlardı burda çok tartışıldı  bu konular  podyum köpeklerini  ülke avcılarına gercek setter bu  diğerleri  genetği bozulmuş ırk dediler yanlış olduğu anlatmaya calıştık kötü olduk şuan herkes  bizim  ısrarla anlatmak istedğinmiz  seterlere döndü herkeste var  ve haklı çıktık .. şimdide diyorumki şuan  fcı  kurallarına  göre eğittiğiniz  köpeklerle avrupada  köpek yarıştıramazsınız   çünkü büyük yarışmaların  hepsini italyanlar  hazırlar, fcı kuralları  onları ilgilendirmez.  kendi yarışmaları  vardır ,fcı  çoğunlukla knoloji ile ilgilenir . 
Berkay PORSUK
1977-Gemlik