Gönderen Konu: BENELLİ, STOEGER, CESA, ARTHEMİS DELİCİLİK TESTİ  (Okunma sayısı 27493 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sinan TANLIKOLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: BENELLİ, STOEGER, CESA, ARTHEMİS DELİCİLİK TESTİ
« Yanıtla #25 : 15 Şubat 2014, 00:22:19 »
vursan 92 a  71 cm ile yaptım ben aynı denemeyi 3 nolu şok ile mesafe 80 m idi 04 numara mirage ile yaptım tenekeyi delim geçti
1985 kütahya
0533 523 8526

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 15 Şubat 2014, 13:55:01 »
Fişek markası ne ve 80 mtreyi adımlamı ölçtün? metreylemi?
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

Çevrimdışı Sinan TANLIKOLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 17 Şubat 2014, 00:54:02 »
04 34 gram mirage fişek 80 metre aynı gün çok sayıda tek kurşun ve misketde attık
1985 kütahya
0533 523 8526

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 17 Şubat 2014, 08:31:52 »
Selçuk kardeşim ben 66 taraftarıyım yaptığın avlara ve yaptığın av merasına göre sen daha iyi karar verebilirsin. otomatikte 71 bana uzun geliyor malum otomatiğin 12-13 cm varan gövdesinin üstüne 71 cm namlu koydunmu uzun gibi geliyor bu bana göre yani salpı oluyor sanki tüfek 66 daha pratik geliyor

özgür bey yaptığınız çalışma için teşekkürler,bugünlerde stoeger almak üzereyim,sadece 71 mi olsun 66 mı diye takıldım,sizin deneyden sonra 66 alayım diyorum,sizce 71 ile 66 arasında bariz fark olur mu acaba,

aynen Özgür Beyin dediği gibi 71 namlu avda çok pratik değil..66 namluyla her av çok rahat yapılır..66 yada 61 namlu bir silah çok daha hızlı savruluyor ve nişana çabuk geliyor..61 namlu Franchi Black Magic aldım şoksuz yani silindir şokla atıyorum ve Ziya abinin dediği gibi çoğu 66,71 namlu silahların 3 şokla vurduğu mesafelerden avı cansız alıyorum yüze gelimide harika..bence 66 namlu alın ördekte sabah ve akşam beklerinde,dağda keklikte,çullukta,bıldırcında çok artısını göreceğinizden eminim.kısacası her av 71 namlu bir otomatikten çok daha zevkli ve performanslı yapılabilir..71 namlu elbette kötü değil..ama 66nın tadı bi başka...süper poze deseydiniz 71 namlu önerirdim..otomatik olunca 71 namlu çok uzun ve hantal düşüyor..hele keklikte hiç gezdirilmez dağda,çalıda ormanda.
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2014, 08:35:36 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 17 Şubat 2014, 08:49:51 »

aynen Özgür Beyin dediği gibi 71 namlu avda çok pratik değil..66 namluyla her av çok rahat yapılır..66 yada 61 namlu bir silah çok daha hızlı savruluyor ve nişana çabuk geliyor..61 namlu Franchi Black Magic aldım şoksuz yani silindir şokla atıyorum ve Ziya abinin dediği gibi çoğu 66,71 namlu silahların 3 şokla vurduğu mesafelerden avı cansız alıyorum yüze gelimide harika..bence 66 namlu alın ördekte sabah ve akşam beklerinde,dağda keklikte,çullukta,bıldırcında çok artısını göreceğinizden eminim.kısacası her av 71 namlu bir otomatikten çok daha zevkli ve performanslı yapılabilir..71 namlu elbette kötü değil..ama 66nın tadı bi başka...süper poze deseydiniz 71 namlu önerirdim..otomatik olunca 71 namlu çok uzun ve hantal düşüyor..hele keklikte hiç gezdirilmez dağda,çalıda ormanda.
şahin abi 3 hafta önce almıştım stoegerimi,71 namluydu,ağırlığı 3100 ü geçmez ve yüze çok güzel geliyor,dün 3 atışta 2 ördek vurdum,iyi ki almışım diyorum,belki ileride 61 cm yedek namlu yaptırabilirim
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : 17 Şubat 2014, 12:26:52 »
şahin abi 3 hafta önce almıştım stoegerimi,71 namluydu,ağırlığı 3100 ü geçmez ve yüze çok güzel geliyor,dün 3 atışta 2 ördek vurdum,iyi ki almışım diyorum,belki ileride 61 cm yedek namlu yaptırabilirim

66 yaptırın bence her ava gider..çok şahane olur..hayırlı olsun tekrar..güle güle kullanın yeni tüfeğinizi.

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 17 Şubat 2014, 18:50:26 »
Selçuk kardeş aldığın tüfek sentetikmi ?
  • Stoeger 2000
1973

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 17 Şubat 2014, 22:12:20 »
Selçuk kardeş aldığın tüfek sentetikmi ?
ersan bey evet sentetik
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 18 Şubat 2014, 12:44:04 »
sentetikler  hafif o zaman ağaç kundak kaç kg acaca

• Stoeger 2000
1973

Çevrimdışı Mehmet YAŞA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 18 Haziran 2014, 13:17:23 »
bizde gecen avcı partnerimle yenı aldıgım stoger mod 3000 66 namlu ve vursan 92 a 71 namlu av tufeklerımızı test etmeye gıttık....stoger m3000 66 namlu 4 no şok takılıydı, vursan 92a da 71 namlu 5 no şok takılıydı...testte kullandığımız fişekler genelde hep yerlıydı...4 no 32 gr yaf fişek attık tenekelere ve buyuk kartonlara gerek delicilik ve gerek grupman olarak m3000 ın barız ustunlugu oldugunu gorduk...m3000 delıcılıkte oldukca ustun bı performans sagladı 92 a ya gore ve ıkımızde sasırdık kaldık...ve arkadasta sılahını satıp mod3000 almaya karar verdı....saygılar...(not:arkadasın 5 no şok kaynastıgı ıcın baska soklarla karsılastırma sansımız olmadı)
Mehmet yaşa
1980-İPSALA / EDİRNE

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 18 Haziran 2014, 13:30:24 »
Silahın hayırlı uğurlu olsun Mehmet abi Allah kaza bela vermesin bulunduğun yere göre tam silahını almışsın ördek için biçilmiş kaftan bu silahlar. şokların farklı olması biraz daha fark yapar ama bariz üstünlük varsa bu tabiki kapanmaz bir ölçek dar şokla bunları duymak güzel umarım çok keyifli avlar yaparsın. Bu Stoegerlerde gerçekten bir ayrıcalıklık var kullanıcılarına hissettiriyor hangi model olursa olsun.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Mehmet YAŞA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 18 Haziran 2014, 14:40:15 »
Silahın hayırlı uğurlu olsun Mehmet abi Allah kaza bela vermesin bulunduğun yere göre tam silahını almışsın ördek için biçilmiş kaftan bu silahlar. şokların farklı olması biraz daha fark yapar ama bariz üstünlük varsa bu tabiki kapanmaz bir ölçek dar şokla bunları duymak güzel umarım çok keyifli avlar yaparsın. Bu Stoegerlerde gerçekten bir ayrıcalıklık var kullanıcılarına hissettiriyor hangi model olursa olsun.
tesekkur ederım iyi dileklerın ıcın stogerı yenı almama ragmen gayet memnunum vede denemeye devam edıyorum maksat sımdı ona dogru fısegı bulmakta oda ılk ava basladıgımız zamanlarda dahada belırgınlesecek ınsallah...saygılar...
Mehmet yaşa
1980-İPSALA / EDİRNE

Çevrimdışı Ercan KOÇ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 25 Ekim 2015, 13:10:24 »
Dar namluların deliciliği geniş namlulara göre daha fazladır.  92 A vursanlar çok eski model tüfekler ve kullanım süresi göz önüne alındığında namlu erozyonu mutlaka olmuştur bu da deliciliğini etkiler diye düşünüyorum.
1986 ORDU

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 25 Ekim 2015, 14:26:29 »
Benelli pattern  verimligi evet biraz daha iyi.
Ancak penetrasyon oyle degil
buda bence 6 misli fiyat farkina hayatta degmez ayri konu.
Benim dikkatimi daha cok m2000 in actigi delik caplarinin daha genis olmasi cekti.
Sizce bu ne anlama geliyor ?

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 25 Ekim 2015, 22:57:53 »
Benelli pattern  verimligi evet biraz daha iyi.
Ancak penetrasyon oyle degil
buda bence 6 misli fiyat farkina hayatta degmez ayri konu.
Benim dikkatimi daha cok m2000 in actigi delik caplarinin daha genis olmasi cekti.
Sizce bu ne anlama geliyor ?
Penetrinin verdiği hızdır abi bilmiyorum ki. Zaten silahların yerinde yeller esiyo :) biri kalmadı şimdi browning maxus var bende birde elimden çıkan beretta 391 de burda onlarıda bi karşılaştıracam bakalım 18.3 ve 18.8 namlular ne kadar fark görebileceğim bizimkiler aslında kara düzen test Sn. İbrahim AYSU abimizin gibi bilimsel net veriler değil ama olsun yinede farklar belli oluyor bakalım sezon sonu İbrahim abi yaparsa görücez dar namlu geniş namlu testini benim maxus gidicek teste emrinde İbrahim abinin, inşallah maxus fark yimez bozulmuyalım :) :)
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 26 Ekim 2015, 23:36:08 »
Penetrinin verdiği hızdır abi bilmiyorum ki. Zaten silahların yerinde yeller esiyo :) biri kalmadı şimdi browning maxus var bende birde elimden çıkan beretta 391 de burda onlarıda bi karşılaştıracam bakalım 18.3 ve 18.8 namlular ne kadar fark görebileceğim bizimkiler aslında kara düzen test Sn. İbrahim AYSU abimizin gibi bilimsel net veriler değil ama olsun yinede farklar belli oluyor bakalım sezon sonu İbrahim abi yaparsa görücez dar namlu geniş namlu testini benim maxus gidicek teste emrinde İbrahim abinin, inşallah maxus fark yimez bozulmuyalım :) :)
özgür abi bu sonucu dört gözle bekliyorum
1984 SAMSUN/BAFRA  *****HAYALİN KADAR YAŞAR CESARETİN KADAR BÜYÜR ADAMLIĞIN KADAR ANILIRSIN*****

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 27 Ekim 2015, 09:04:42 »
özgür abi bu sonucu dört gözle bekliyorum
Estagfurullah kardesim ne abisi ayni yaştayiz. :) zaman bulamiyorum iste iki haftadir o kadar yoğunumki ava bile gidemiyorum :( ama yapicam yani. Saygilar.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 06 Kasım 2015, 23:00:28 »
Silahlarimizin sınırlarını bilmek bize atış başarısı ve epistomolojik bir bakış açısı ve sonrasında av başarısı hurafelerle değil bilimsel bir bakış kazandırır. Sizi tebrik ederim. Salt delicilik iyi yada kötü demek için eşit koşullarda iç çapı vs ve her tüfek için en az on fişek atıp doğru yuzdelere varmak lazım o zaman bu iş daha zevkli ve verimli olacaktır.
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

The following users thanked this post: Özgür UYAR

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 26 Ocak 2016, 18:02:49 »
özgür bey deneme işi ne oldu 18,8 iç çap olayı
1984 SAMSUN/BAFRA  *****HAYALİN KADAR YAŞAR CESARETİN KADAR BÜYÜR ADAMLIĞIN KADAR ANILIRSIN*****

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 26 Ocak 2016, 18:41:59 »
özgür bey deneme işi ne oldu 18,8 iç çap olayı
Ergin kardeşim deneme olayı benden çıktı Maxus u sattım :( Bu silahlar bölümünün yöneticisi Emin VURAL abimizle telefonda sohbet ederken bende anlamadım gitti Maxus :) bir arkadaşına aldı artık İbrahim AYSU abimizi beklicez nisan ayını hem onunki tam verilere dayalı kesin sonuçlar olur bizimki kara düzen test olucaktı.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 26 Ocak 2016, 18:49:47 »

resİm yÜkleme
Maxustan birkaç hatıra kaldı sadece :) :) ben senede en az iki silah değiştiririm zaten ne hevesle aşkla almıştım maxusu ama satıyorum işte bu sezon 4 silah değiştirdim bunlar hakkındada bi konu paylaşıcam forumu kirletmemek için her silahı paylaşmıyorum. Benim kafa bozuk biraz :) silah hevesimi yenemiyorum rüyalarıma giriyor almadan 1 ay sonra satarım. Bu sene best armsla başladım maxus stoeger 3000 akkar altay aldım şimdi sezon sonu akkarda satılık kafamda gene var birşeyler :) bakalım hayırlısı
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Volkan KÖYDEMİR

Çevrimdışı Davut ATACA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 26 Ocak 2016, 20:31:20 »
Çok güzel çalışma teşekkürler
1993 Ankara

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #47 : 26 Ocak 2016, 20:46:09 »
Çok güzel çalışma teşekkürler
Ben teşekkür ederim kardeşim konu baya eskimişti ama tazelendi yorumlarla. :) Saygılar
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Davut ATACA

Çevrimdışı Davut ATACA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #48 : 26 Ocak 2016, 20:49:23 »
Böyle yararlı konuları tazelemek gerek  ;D
1993 Ankara

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #49 : 26 Ocak 2016, 22:54:26 »
           Özgür al benden de o kadar.Çok merak edip alırım, kısa süre sonra bir yerine kafayı takar ve satarım.Kısa süre sonra yeni bir tüfek alırım.Şu tüfeklere olan merakımı bir türlü frenleyemiyorum.Hep zarar hep zarar bıktım usandım artık diyorum, bir süre sonra yine şeytana uyuyorum.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ