Gönderen Konu: Ördek Düdüğü Nasıl Çalınır - 1 (Görüntülü Anlatım)  (Okunma sayısı 8723 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nazım KOPUZ

• *
  • GUNTACK.COM
Guntack.com Ekibinden Hakan Artkın'ın, ördek düdüğü
çalarken kullanılan temel teknikler hakkındaki
eğitim videolarından ilki yayında!

1980-istanbul
HNN Dış Ticaret | Guntack.com

Çevrimdışı Selçuk ORAL 78

• *
...
« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2013, 11:06:08 »
...
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2022, 16:54:47 Gönderen: Selçuk ORAL 78 »

Çevrimdışı Nazım KOPUZ

• *
  • GUNTACK.COM
Ynt: Ördek Düdüğü Nasıl Çalınır - 1 (Görüntülü Anlatım)
« Yanıtla #2 : 24 Aralık 2013, 11:14:32 »
Teşekkürler :) Devamı yolda...
1980-istanbul

Çevrimdışı Selçuk ORAL 78

• *
...
« Yanıtla #3 : 24 Aralık 2013, 11:23:37 »
...
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2022, 16:54:38 Gönderen: Selçuk ORAL 78 »

Çevrimdışı Nazım KOPUZ

• *
  • GUNTACK.COM
« Yanıtla #4 : 24 Aralık 2013, 11:37:14 »
fakat önce bu videonun kamera arkası görüntüleri var sırada :)

hem öğrenip, hem güleceğiz :D
1980-istanbul

Çevrimdışı Nazım KOPUZ

• *
  • GUNTACK.COM
« Yanıtla #5 : 24 Aralık 2013, 13:20:04 »
umarım bu temel teknikler işinizi kolaylaştır.
1980-istanbul

Çevrimdışı Emrah DUMAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 24 Aralık 2013, 14:20:00 »
evde denedim de annam benim için evlendi kocaman adam oldu hala düdükle oynuyo dedi bende buna çok güldüm  ;D ellerinize sağlık baya güzerll ;)
1986 DÜZCE/HOLLANDA

Çevrimdışı Hayri IŞITAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 24 Aralık 2013, 16:15:29 »
nazim bey verdiginiz ogretici bilgiler icin tsekkur ederiz devamini bekliyoruz
1962 SAMSUN 55-- United states

Çevrimdışı Nazım KOPUZ

• *
  • GUNTACK.COM
« Yanıtla #8 : 24 Aralık 2013, 17:27:01 »
evde denedim de annam benim için evlendi kocaman adam oldu hala düdükle oynuyo dedi bende buna çok güldüm  ;D ellerinize sağlık baya güzerll ;)

evde denemeyin :D ben denedim, kovuldum :D
1980-istanbul

Çevrimdışı Nazım KOPUZ

• *
  • GUNTACK.COM
« Yanıtla #9 : 24 Aralık 2013, 17:29:02 »
nazim bey verdiginiz ogretici bilgiler icin tsekkur ederiz devamini bekliyoruz

kesinlikle gelecek :) ama daha önce bu videonun kamera arkası görüntülerini yükleyeceğiz.

biraz da gülelim :D
1980-istanbul

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 24 Aralık 2013, 17:41:14 »
 nazım bey video öğretici amaçlı çekilmiş . düşünceniz bile yeterli yanlız daha kaliteli daha gerçekci ördek düdüğü ile çekim yapmanızı tavsiye derim. uzamanlık alanım ördek avıdır.  düdüklere ayrı bir ilgim vardır . gerçek ses kalitesi veren düdükler daha öğretici kulağa daha aşına gelir.
 aynı teknikleri kaliteli düdük ile yaparsanız süper olacaktır.
                                                                  saygılar sevgiler 

1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #11 : 24 Aralık 2013, 21:51:11 »
Güzel olmuş, elinize sağlık. Bir de digi digi digi dugu dugu dugu diye yemlenme seslenmesi varmış. Bunlar başka cins ördek için mi?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• *
« Yanıtla #12 : 25 Aralık 2013, 00:33:51 »

nazım bey video öğretici amaçlı çekilmiş . düşünceniz bile yeterli yanlız daha kaliteli daha gerçekci ördek düdüğü ile çekim yapmanızı tavsiye derim. uzamanlık alanım ördek avıdır.  düdüklere ayrı bir ilgim vardır . gerçek ses kalitesi veren düdükler daha öğretici kulağa daha aşına gelir.
 aynı teknikleri kaliteli düdük ile yaparsanız süper olacaktır.
                                                                  saygılar sevgiler 

Adem beye katılıyorum..

Yeni başlayanlara fikir vermesi açısından güzel düşünülmüş bir çalışma tebrikler..
fakat videodaki arkadaşımızın çıkardığı ses tam manası ile yapılması gerken ses değil eğer yanlış sesleri öğrenirseniz yanlış alışırsınız bu anlamda tüm seslerin gerçekte nasıl çıktığını aşağıdaki medya dosyalarını dinleyerek ve arkadaşımızın verdiği tekniklerle harmanlayarak örgrenmenizde fayda var.

basic quack--temel ördek sesi  http://www.ducks.org/media/hunting/duck%20calling/_audio/basic_quack.wav

Greeting call      iyi olduğunu bildirme     http://www.ducks.org/media/hunting/duck%20calling/_audio/greeting_call.wav

feeding call         beslenirken                    http://www.ducks.org/media/hunting/duck%20calling/_audio/feeding_call.wav

hail call               seslenme                        http://www.ducks.org/media/hunting/duck%20calling/_audio/hail_call.wav

Comeback call    geri gelmesi için seslenme  http://www.ducks.org/media/hunting/duck%20calling/_audio/comeback_call.wav

Lonesome hen    yanlız dişi ördek           http://www.ducks.org/media/hunting/duck%20calling/_audio/lonesome_hen.wav

pleading call        yalvarma                       http://www.ducks.org/media/hunting/duck%20calling/_audio/pleading_call.wav

« Son Düzenleme: 25 Aralık 2013, 00:44:47 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 25 Aralık 2013, 07:59:48 »
nazım bey kesinlikle yanlış anlamsın. ama yazmayacaktım ama ayzayım . tonlamaları yanlış yapıyor. geçişler çok hızlı vurgula rçok hızlı ve gerçekci değil.  düdüktende kaynaklı sesi güzel değil zatende birde abimiz dediğim gibi bir tane kalite düdük ile tonlama vede vurguları ii verecek çeki,m yapsın. herkez bu işi öğrensin. millete ne düdükler alıyorum  ördek avına merak salnlaar herkez sanki trafik düdüğü çalıyor.
  bu hafta ördek avında başıma geşlen olay:  3 kişiyiz avda arkadaşlar yakın avlanmak zorunda kaldık buzdan dolayı kıramadık. ben ördekleri üstüme tam konduruyorum arkadaş bi düdük çalıyor hepsi kaçıyor.. bağırıyorum çalma yanlış çalıyorsun diye . ordan diğeri. vak vakda vak vakk. değil işte.
 ördek hayvanı çok akıllı hayvandır. düdüğe bile en fazla 2 sorti 2 kere tepki verir. 3 . asla yapmaz. anlar çünkü aldatmaca olduğüunu.
 uzaktan giden hayvanı çevirme, sana yaklaşır iken nasıl ton verceksin, arayışa geçince oynaşma sesini nasıl yapacaksın,arada ben burdayım dişi ben, buradayım  erkek sesi vereceksin. sonra yemlenme sesi aynı anda . bunlar hepsi sırayla çalınır. sıralama karışır veya unutulur ise üzerine gelen ördek bile döner geri. atış sansı vermez size
 bol şans

1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Nazım KOPUZ

• *
  • GUNTACK.COM
« Yanıtla #14 : 25 Aralık 2013, 15:12:45 »
Değerli arkadaşlar,

Öncelikle tavsiye ve link paylaşımlarınız için çok teşekkür etmek isteriz. Adın da anlaşılacağı gibi yüklediğimiz video başlangıç aşamasındaki ördek avcıları içindir ve 2., 3., 4,. gibi devam bölümleriyle bir bütün teşkil edecektir. Ördek düdüğü çalarken kullanılacak en temel tekniklere yer verilen 1. bölümde, düdüğü tutuş, dudaklara dayama, beslenme, tekli çağrı, yüksek geçiş ve diyafram kullanımı gibi konularda temel bilgiler verilmiştir. Burada ki amacımız ördek düdüğü çalmada ki maharetlerimizi ve ürünlerimizi sergilemek değildir. Muhakkak suretle bu ve devam bölümleriyle eğitimini sürdüren avcı dostlarımız kendilerini zaman içinde geliştirecektirler.

Ayrıca kayıt stüdyo ortamında ya da mikrofonla yapılmadığı için ekrana yansıyan ses gerçek sesle farklılık göstermektedir. Gerçek sesi anlamak için düdüğü doğada çalınırken dinlemekte fayda vardır. İlginiz ve alakanız için peşinen teşekkür eder, eğitimin devamını içeren bölümler için desteklerinizi bekleriz.

Saygılarımızla

Guntack.com
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2013, 15:14:16 Gönderen: Nazım KOPUZ »
1980-istanbul

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 25 Aralık 2013, 16:42:02 »
PAYLAŞIM İÇİN teşekkürler.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #16 : 25 Aralık 2013, 17:01:51 »
Çok faydalı bir çalışma olmuş.
Paylaşım için teşekkürler Nazım Bey.
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimdışı Nazım KOPUZ

• *
  • GUNTACK.COM
« Yanıtla #17 : 26 Aralık 2013, 18:35:07 »
Teşekkür ederiz. Devam bölümlerini dört gözle beklemeniz ümidiyle...

1980-istanbul

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• *
« Yanıtla #18 : 26 Aralık 2013, 19:04:06 »
Değerli arkadaşlar,

Öncelikle tavsiye ve link paylaşımlarınız için çok teşekkür etmek isteriz. Adın da anlaşılacağı gibi yüklediğimiz video başlangıç aşamasındaki ördek avcıları içindir ve 2., 3., 4,. gibi devam bölümleriyle bir bütün teşkil edecektir. Ördek düdüğü çalarken kullanılacak en temel tekniklere yer verilen 1. bölümde, düdüğü tutuş, dudaklara dayama, beslenme, tekli çağrı, yüksek geçiş ve diyafram kullanımı gibi konularda temel bilgiler verilmiştir. Burada ki amacımız ördek düdüğü çalmada ki maharetlerimizi ve ürünlerimizi sergilemek değildir. Muhakkak suretle bu ve devam bölümleriyle eğitimini sürdüren avcı dostlarımız kendilerini zaman içinde geliştirecektirler.

Ayrıca kayıt stüdyo ortamında ya da mikrofonla yapılmadığı için ekrana yansıyan ses gerçek sesle farklılık göstermektedir. Gerçek sesi anlamak için düdüğü doğada çalınırken dinlemekte fayda vardır. İlginiz ve alakanız için peşinen teşekkür eder, eğitimin devamını içeren bölümler için desteklerinizi bekleriz.

Saygılarımızla

Guntack.com

Nazım bey çalışmanıza destek olması için elimde ördek düdüğü eğitim programı var mail olarak birşekilde yollayayım yardımı dokunursa ....
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Nazım KOPUZ

• *
  • GUNTACK.COM
« Yanıtla #19 : 27 Aralık 2013, 20:57:54 »
  Nazım bey çalışmanıza destek olması için elimde ördek düdüğü eğitim programı var mail olarak birşekilde yollayayım yardımı dokunursa ....

Her türlü desteğiniz bizleri sevindirir. Hatta Eğitimin devamında foruma ortak bir çalışma bile yapabiliriz.
1980-istanbul

Çevrimdışı Nazım KOPUZ

• *
  • GUNTACK.COM
« Yanıtla #20 : 04 Şubat 2014, 12:30:20 »
Eğitim videomuzu çekerken yaşanan eğlence dolu anların sergilendiği Kamera Arkası videomuzu izlediniz mi?

http://www.youtube.com/TheGunTack
1980-istanbul