Gönderen Konu: rc Prestige Sipe 12Cal. 32Gr. Keçe Tapa Av Fişeği hk  (Okunma sayısı 19096 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2014, 12:59:21 Gönderen: Emrah CANDAN »

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
Ynt: rc Prestige Sipe 12Cal. 32Gr. Keçe Tapa Av Fişeği hk
« Yanıtla #26 : 30 Nisan 2014, 12:59:35 »
32 gr 7 no me ca
çoklu resim upload bu fişeğin kırmızı kovanlısını kullanan arkadaşlar çok memnun kaldıklarını fakat yeşil kovanlısından hiçmemnun kalmadıklarını söylemişlerdi

ben boşuna demiyorum tahtalı da şov yapıyor bu fişek diye :) busefer de üst gitmiş abi ;)

Çevrimdışı Hakan UYAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 30 Nisan 2014, 13:04:17 »
  b&p Gigante çok güzel bir fişektir.Keçe tapa olmasına rağmen çabuk açmaz ve istikrarlı bir pattern verir.
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 30 Nisan 2014, 13:12:38 »
  b&p Gigante çok güzel bir fişektir.Keçe tapa olmasına rağmen çabuk açmaz ve istikrarlı bir pattern verir.
hakan abi bu sene çulluk fişeğim gigante  aynı zamanda kekliktede ilk fişek olrakta uygun olur düşüncesindeyim
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, batsas 121h poze, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

Çevrimdışı Hakan UYAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 30 Nisan 2014, 13:44:58 »
  Özgür Bey çullukta ilk atışınızı yakın yapma ihtimaline karşı ben ikinci fişeğiniz olarak Gigante yi tavsiye ederim.Keklikte ise Gigante iyi olur.Bulunduğunuz bölgenin makilik, iklimin de çok soğuk olmadığını düşünürek söylüyorum.Ancak Nem oranın yüksek olduğu günlerde b&p nike çok memnun kalacağınız bir fişek olur tahminindeyim.
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 30 Nisan 2014, 15:24:59 »
  Özgür Bey çullukta ilk atışınızı yakın yapma ihtimaline karşı ben ikinci fişeğiniz olarak Gigante yi tavsiye ederim.Keklikte ise Gigante iyi olur.Bulunduğunuz bölgenin makilik, iklimin de çok soğuk olmadığını düşünürek söylüyorum.Ancak Nem oranın yüksek olduğu günlerde b&p nike çok memnun kalacağınız bir fişek olur tahminindeyim.
hakan abi bu atışlar 3 şokla yapıldı 5 şoklada çullukta çok iyi olur kanaatindeyim
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, batsas 121h poze, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

Çevrimdışı Hakan UYAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 30 Nisan 2014, 16:12:47 »
  Özgür Bey cylinder şok ile memnun kalırsınız.
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

Çevrimdışı İsmail SUBAKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 13 Şubat 2015, 00:19:09 »
arkadaşlar  ördek avında birde RC S4-4 numarayı deneyin bakalım. sonuçları paylaşırsanız sevinirim
Vursan 92A
Stoeger M3000 Max5
Fabarm xlr 5 Bulrush
D-Doxcarms 10ncı yıl
Setter Diapolis Den Diego

Çevrimdışı Onur ORAL

• *
« Yanıtla #33 : 13 Şubat 2015, 01:25:05 »
rc s4 no 5 denemistim eski m2000 stoegerle sonuclar guzeldi,,yeni m3000 tufegimle denemedim hic bide 4 numarasini tavsanda ordekte cok iyi diyorlar  yorumlari bekliyoruz...bu arada m3000 tufekle hangi avda hangi fisek sokla guzel sonuclar alindi paylasilirsa sevinirim
1992 LONDRA&İZMİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 15 Şubat 2015, 23:11:24 »
rc s4 no 5 denemistim eski m2000 stoegerle sonuclar guzeldi,,yeni m3000 tufegimle denemedim hic bide 4 numarasini tavsanda ordekte cok iyi diyorlar  yorumlari bekliyoruz...bu arada m3000 tufekle hangi avda hangi fisek sokla guzel sonuclar alindi paylasilirsa sevinirim

bende M3000 sahibiyim biliyorsunuz bu hafta çivrildeydim yine, çok güzel bir av geçirdim. aynı gümede iki arkadaş ikimizinde tüfekleri stoeger daha önce de aynı arkadaşla yine göldeydik ve o stoegerlarla ilk avımızdı, oradan çıkan sonuca göre yeni avımıza sadece RC S-4 numara ve RC SİPE-4 numara götürdük başkada hiçbir marka ve gramaj almadık. tahmin ettiğimiz gibi sonuçlar mükemmel. stoeger sahibi olan arkadaşlar gölde ördek , meke avına gideceklerse fişeğimiz RC S4, ve SİPE net sonuç, ince saçmaları denemedik.
bu arada benim şok, kahraman modified, arkadaşın orjinal 1 ve 3 nolu şokları değiştirerek kullandı hiçbir fark yok, ikisindede başarı çok güzel
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2015, 23:12:47 Gönderen: İsmail SUBAKAN »
Vursan 92A
Stoeger M3000 Max5
Fabarm xlr 5 Bulrush
D-Doxcarms 10ncı yıl

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 15 Şubat 2015, 23:41:04 »
Merhaba İsmail Bey,

M3000  ilgilendiğim bir model tavsiye edermisiniz?Stoeger silahı çok övüyorlar ama fabrikası ilgisiz vs yorumlar yapanlar var.Çalışma olarak ve namlu  kalitesi hakkında iyi  yorumlar var. Av performansından sanırım memnunsunuz.

biz iki arkadaş aldık , avlarımıza beraber gidiyoruz, çok memnunum. inanın o kadar tüfek değiştirdim en sonunda bu nasip oldu, avcılığın tadını aldım, ben servis konusunda aynı görüşte değilim, birkaç kere tüfek tercihi için aradım stoeger fabrikasını gayet de iyi ilgilendiler, hatta dipçik ayar pulu istedim fazlasıyla ücretsiz kargo ile hemen gönderdiler. tüfeğe gelince inanılmaz bir performans var, ben bu tüfeği almadan önce avrupa tüfek alma hayalim de vardı ama şuan bu fikrim değişti,  yani kısacası avrupa tüfek daha bundan fazla nasıl öldürür avını ben cevap bulamıyorum.
Vursan 92A
Stoeger M3000 Max5
Fabarm xlr 5 Bulrush
D-Doxcarms 10ncı yıl

Çevrimdışı Onur ORAL

• *
« Yanıtla #36 : 16 Şubat 2015, 00:03:46 »
biz iki arkadaş aldık , avlarımıza beraber gidiyoruz, çok memnunum. inanın o kadar tüfek değiştirdim en sonunda bu nasip oldu, avcılığın tadını aldım, ben servis konusunda aynı görüşte değilim, birkaç kere tüfek tercihi için aradım stoeger fabrikasını gayet de iyi ilgilendiler, hatta dipçik ayar pulu istedim fazlasıyla ücretsiz kargo ile hemen gönderdiler. tüfeğe gelince inanılmaz bir performans var, ben bu tüfeği almadan önce avrupa tüfek alma hayalim de vardı ama şuan bu fikrim değişti,  yani kısacası avrupa tüfek daha bundan fazla nasıl öldürür avını ben cevap bulamıyorum.
stoeger m3000 le rcs4 uyumu gertekten iyi ben 5 numarasini denedim.. rcs4 un 4 numarasi daha mi randumanli olur m3000 de ismail abi.
1992 LONDRA&İZMİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 16 Şubat 2015, 00:40:53 »
stoeger m3000 le rcs4 uyumu gertekten iyi ben 5 numarasini denedim.. rcs4 un 4 numarasi daha mi randumanli olur m3000 de ismail abi.

aslında 4-5 numara çokda farklı deil. hava biraz soğuksa 5 numara daha iyi ısınıyor, bariz bir fark görmedim 4 numara devamlı avı yıktı, memnun kaldığımdan değiştirmedim. bazen bayiilerde 4 numara bulunmuyor mecburen 5 alıyorum,
genel görüşüm M3000 lerde  RC S4 ün çok başarılı olduğu, havada rüzgar tamamen durup veya güneş ortalığı çamaşır havası tabiriyle ısıttımı SİPE 32 gr ma dönüyorum o da mükemmel indiriyor 4ve 5 numarası, şunu da söylemeden geçemiycem. ben hiç yerli fişek kullanmadım ama dün çivrilde bizi götüren kayıkçıyada fişek alıyoruz hani olurda ördek yaralı düşerse kayıkçı hemen hareket edip yaralı ördeği vuruyor kaçmasını engelliyor işte bunun için ona bir kutu sterling aldım 32 gr 5 numara. içinden sırf demek için 5 adet aldım, bu fişekleri mekelere attım 5 fişekten 4 ü cansız düşürdü. yerli fişeklere karşı bakış açım aslında biraz değişti hatta şuan an itibariyle yerli fişeklerin barut özelliklerini inceliyorum.
bizim tüfeklerimizin fişeği  33 gr S4  bu en azından benim için sabitlendi. ama bazen saçma fazla geliyor rüzgar durunca . 32 gram en iyi fişeği araştırıyorum şuan. SİPE biliyorsun 32 gr çok da iyi , bunun alternatiifi yerlileri araştırıyorum
Vursan 92A
Stoeger M3000 Max5
Fabarm xlr 5 Bulrush
D-Doxcarms 10ncı yıl

Çevrimdışı Onur ORAL

• *
« Yanıtla #38 : 16 Şubat 2015, 01:46:14 »
aslında 4-5 numara çokda farklı deil. hava biraz soğuksa 5 numara daha iyi ısınıyor, bariz bir fark görmedim 4 numara devamlı avı yıktı, memnun kaldığımdan değiştirmedim. bazen bayiilerde 4 numara bulunmuyor mecburen 5 alıyorum,
genel görüşüm M3000 lerde  RC S4 ün çok başarılı olduğu, havada rüzgar tamamen durup veya güneş ortalığı çamaşır havası tabiriyle ısıttımı SİPE 32 gr ma dönüyorum o da mükemmel indiriyor 4ve 5 numarası, şunu da söylemeden geçemiycem. ben hiç yerli fişek kullanmadım ama dün çivrilde bizi götüren kayıkçıyada fişek alıyoruz hani olurda ördek yaralı düşerse kayıkçı hemen hareket edip yaralı ördeği vuruyor kaçmasını engelliyor işte bunun için ona bir kutu sterling aldım 32 gr 5 numara. içinden sırf demek için 5 adet aldım, bu fişekleri mekelere attım 5 fişekten 4 ü cansız düşürdü. yerli fişeklere karşı bakış açım aslında biraz değişti hatta şuan an itibariyle yerli fişeklerin barut özelliklerini inceliyorum.
bizim tüfeklerimizin fişeği  33 gr S4  bu en azından benim için sabitlendi. ama bazen saçma fazla geliyor rüzgar durunca . 32 gram en iyi fişeği araştırıyorum şuan. SİPE biliyorsun 32 gr çok da iyi , bunun alternatiifi yerlileri araştırıyorum
evet abi haklisin rc gercekten uyumlu m3000 le ama en bir kutu 34gr rc caccia aldim mavi paket hosuma gitmedi belkide havanin cok daha soguk olmasi lazim..yani abi fisek iyide ama burda unuttugun bisey var burda m3000 ninde hakkini vermek lazim ..ordek bekliyoruz tak tuk atiyolar bos...ben arkadan stoegerle i salliyorum tak suda ordek..ismail abi kisin 32 gram meca aldim cok guzeldi ordekte havalar yumusakken stoegerle cok uyumlu
1992 LONDRA&İZMİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 16 Şubat 2015, 23:59:41 »
evet abi haklisin rc gercekten uyumlu m3000 le ama en bir kutu 34gr rc caccia aldim mavi paket hosuma gitmedi belkide havanin cok daha soguk olmasi lazim..yani abi fisek iyide ama burda unuttugun bisey var burda m3000 ninde hakkini vermek lazim ..ordek bekliyoruz tak tuk atiyolar bos...ben arkadan stoegerle i salliyorum tak suda ordek..ismail abi kisin 32 gram meca aldim cok guzeldi ordekte havalar yumusakken stoegerle cok uyumlu

Meca yı bende çoğu formlarda okuyorum uyumluluğunu, kesinlikle deniycem, mavi kutu 34 gr RC yi ben iki avımdada götürdüm aynen bende hiçmi hiç sevmedim. ışıklı gölünün av yaptıran kayıkçıları tam bir Lambro blue ve brown hastası bunlarla çok iyi randıman alındığını söylüyorlar, yine Lambro tordo var 32 gr. bundanda övgüyle bahsediyorlar, bunları inceledim bunlarında barutları S4  barutu, yani RC S4 le aynı teknoloji. bizim tüfeklerin RC S4 leri zaten 33 gr bunlar gerçekten olmazsa olmazı gibi gördüm iki denemem dede, sadece benim araştırdığım 32 gramın en iyi fişeğini bulmak. SİPE biliyorsun 32 gr, iyi randuman var hani belki daha iyisi vardır diye araştırıyorum. söylediğin gibi M3000 nin hakkını yememek lazım ben çok memnunum. 32 gr da yeni bir buluşun incelemen olursa muhakkak bana bildir.
Vursan 92A
Stoeger M3000 Max5
Fabarm xlr 5 Bulrush
D-Doxcarms 10ncı yıl

Çevrimdışı Onur ORAL

• *
« Yanıtla #40 : 17 Şubat 2015, 00:17:29 »
nedemek ismail abi herzaman haberimiz olsun birbirimizden forumda bunun icin burdayiz...Polat Olur abimiz var lambro fisekleriyle cok ilgili ve teknik bilgisine cok hakim ona sordugumda bana yumusak havalar icin ordekte lambro classic onerdi 32 gram oda,, hava biraz soguyunca aralik sonu ocak gibi falan lambro brown nu onerdi seninde dedigin gibi s4 barutu rcs4 le ayni..-5 derecenin altindada lambro blue yu onerdi...ben kendim hic denemedim ama piyasa az bulunan armusa fiseklerinin randumaninin cok iyi oldugunu duydum herkes cok memnun bende 32 gramini yumusak havada ordek keklik tavsan icin denicem 28 gramda yazin uveyikte..denemekte fayda var ve cok umutluyum acikcasi yazilan yorumlarda hicbir kotu yorumla karsilasmadim fiyatida uygun ayrica 18-19-20 tl arasi degisiyo  Gurupman olarak rcs4 den daha iyi oldugunu soyluyenler var
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2015, 00:26:17 Gönderen: Onur ORAL »
1992 LONDRA&İZMİR