Gönderen Konu: ATA VENZA YI BUGÜN AİLEYE KATTIM  (Okunma sayısı 16608 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet YAŞA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: ATA VENZA YI BUGÜN AİLEYE KATTIM
« Yanıtla #25 : 03 Mayıs 2014, 00:54:43 »
Mehmet venza yı ben en iyi GALA gölünde kış şartlarında görücem ne yapacak ...Bende aslen UZUNKÖPRÜ LÜYÜM ... O0
inşallah abi en iyi orda belli olur zaten :) bende venzanın nasıl bır sılah oldugunu çok merak edenlerden bırıyım...ınsallah ıyı avlar yaparsın kazasız belasız avlar gecırırsın....tecrubelerını bızımle paylasırsın saygılar...
Mehmet yaşa
1980-İPSALA / EDİRNE

Çevrimdışı Ceyhun ERİM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 03 Mayıs 2014, 00:56:34 »
Mutlaka kardeşim paylaşırım inşallah ATA bizi yanıltmaz ... O0
05.04.1976 CEYHUN ERİM EDİRNE UZUNKÖPRÜ
XLR 5 / AFFİNİTY/ VENZA / S 12 E/ PHONEMO/ 200 AC/ CHURHCIL/ VERNEY CARRON/ NİTRO/ BARETTA

Çevrimdışı Ersin BAHAR

• *
« Yanıtla #27 : 03 Mayıs 2014, 00:57:20 »
Şoklarkısa klasik şok ise aşağıdaki linkden ported olanlarından
http://www.trulockchokes.com/get-chokes.php?manufacturers_id=23&guage=12&seechokes=See+Chokes
Bu ikili olabilir
PHBER12710P Skeet 2 (lite mod) 0.015 Ported bu 18 mm yaklaşık
PHBER12700P Improved Modified 0.025 Ported bu 17,75mm
Bu ikilide bir seçenek
 PHBER12705P Modified 0.020 Ported 17,9mm
PHBER12715P Improved Cylinder 0.010 Ported  18.15mm
seç beğen avına göre :)
Hasan Bey, bu siteden direk şok getirttinizmi hiç?
Ersin BAHAR
1983 mersin

Çevrimdışı Mehmet YAŞA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 03 Mayıs 2014, 01:00:41 »
Mutlaka kardeşim paylaşırım inşallah ATA bizi yanıltmaz ... O0
inşallah abı ata ıyı bır fırma umarım beklentılerını karsılar venza verdıgın parayı hakeder..
Mehmet yaşa
1980-İPSALA / EDİRNE

Çevrimdışı Ceyhun ERİM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 03 Mayıs 2014, 01:05:46 »
SALI ÇARŞAMBA zaten gurupman denemelerini ve çalışmalarını deneyip paylaşacağım... O0
XLR 5 / AFFİNİTY/ VENZA / S 12 E/ PHONEMO/ 200 AC/ CHURHCIL/ VERNEY CARRON/ NİTRO/ BARETTA

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 03 Mayıs 2014, 01:21:35 »
                Ceyhun Bey, tüfeğiniz hayırlı olsun.İnşallah memnun bir şekilde kullanırsınız..Bakalım bu farklı gaz pistonu bu tüfeklere artı bir değer katacak mı bizde merak ediyoruz.Deneyip kullandıkça yorumlarınızı da bekliyoruz ,saygılar.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #31 : 03 Mayıs 2014, 09:22:05 »
Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.En kısa sürede farklı gramajlarda atış videolarını ve  grupman testlerını beklıyoruz
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 03 Mayıs 2014, 13:32:38 »
Hayirli olsun kazasiz belasiz gunlerde kullanin insallah.gruman testini ben de merakla bekliyorum namlu capina bakilirsa 7-8 nolu sacmalarda guzel grupman aalirsiniz gibi.
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #33 : 03 Mayıs 2014, 22:26:00 »
İyi günlerde kullanın, gülegüle eskitin Ceyhun Bey :) Namlu hareket ediyor diye öğrendik, ne kadar hareket ediyor? Kasayla bant arasında ne kadar mesafe var?
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ceyhun ERİM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 03 Mayıs 2014, 22:52:44 »
Volkan abi namlu hareketi benim anladığım nitro daki mantık değil ... Namlu sadece ileri gitme hareketini alacak bir yay var resimlerdede paylaştım ... Namluyu misal geri doğru elimle basınca herhangi bir hareket yok .Ama bende nitro da var nitro öyle değil.. O0

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 03 Mayıs 2014, 22:56:29 »
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanma dileği ile
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

Çevrimdışı Ceyhun ERİM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 03 Mayıs 2014, 22:57:04 »
Bahsettiğim yay 3. resimde görünüyor abi. O0

Çevrimdışı Ceyhun ERİM

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 03 Mayıs 2014, 22:58:32 »
Bu arada iyi dilekleri için tüm avcı dostlara teşekkür ederim daha iyileri hepimizin olsun ;) O0

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #38 : 03 Mayıs 2014, 23:26:01 »
Sağol Ceyhun Bey. Ama o pistona ait yay, namluyla ilgili değil görünüyor. Pistonun ön tarafında şarjör kapağındaki veya ahşaptakilere benzer delikler vardır(muhtemelen). Oradaki yay bahsettiğim deliklerin üstünü kapatan pul gibi bir şeye baskı yapıyor olmalı. Fazla basınç gelince oradan birazını tahliye ediyor olmalı. Faydalı bir şey. Televizyonda namlu hareketiyle ilgili bir şeyler söylemişlerdi sanki. Belki revize etmişlerdir veya daha çözemedik :)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : 03 Mayıs 2014, 23:38:27 »
Sağol Ceyhun Bey. Ama o pistona ait yay, namluyla ilgili değil görünüyor. Pistonun ön tarafında şarjör kapağındaki veya ahşaptakilere benzer delikler vardır(muhtemelen). Oradaki yay bahsettiğim deliklerin üstünü kapatan pul gibi bir şeye baskı yapıyor olmalı. Fazla basınç gelince oradan birazını tahliye ediyor olmalı. Faydalı bir şey. Televizyonda namlu hareketiyle ilgili bir şeyler söylemişlerdi sanki. Belki revize etmişlerdir veya daha çözemedik :)
Aynen Volkan bey ben de öyle düşündüm görünce. otomobillerde su devir dayimini düzenleyen termostat parçası vardır.yaylı. su belli sıcaklığa gelince yay açılır ve suyun devirdayimini sağlar. burda da belki gramaj basınç ağırlaştıkça fazla gaz baskı yaparak yayın açılmasına ve fazlalığı dışarı atmaya yarayabilir. biraz karıştı ama anlatabildim heralde :D

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 03 Mayıs 2014, 23:45:36 »
tüfeğiniz hayırlı olsun özellikle piston ara kol parçası benim kral escordla birebir aynı zannerdesem yarı gazlı sistem bir tüfek icra yayı dipçiğin içinde galiba güle güle kullanın
1985
BURSA

Çevrimdışı Murat ÇAKAN

• Müdavim Üyemiz
  • CMAS**MONITEUR INSTR. FLIGHT ENGİNEER INSTR.
« Yanıtla #41 : 04 Mayıs 2014, 00:12:25 »
Hayırlı olsun, kazasız keyifli avlar yapmanız dileklerimle......
Murat ÇAKAN 1980 BALIKESİR/HAVRAN-KOCADAĞ KÖYÜ 0543 405 1771

"KOCADAĞLI ÇAKAN TEAM_10''
                                                    ''SETTER''

Çevrimdışı Kadir TANYILDIZI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 04 Mayıs 2014, 13:35:07 »
tüfeğiniz hayırlı olsun efendim.
1993 ERZİNCAN

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 04 Mayıs 2014, 19:38:19 »
CEYHUN ABİ HAYIRLI UĞURLU OLSUN ALLAH KAZA BELA VERMESİN BENDE ALICAKTIM AMA 66 NAMLUSU YOKMUŞ HAZİRANDA ÇIKICAK DEDİLER BEKLİCEZ :( BENDE ÖNCE DAVRANDIN :) :) :) ÇOK HOŞUMA GİTTİ DENEMEM LAZIM BU SİLAHI. VOLKAN ABİ NAMLU HAREKET EDİYO BANT KASA ARALIĞI Bİ SİGARA KALINLIĞI KADAR NAMLUYU YERE DAYAYIP DİPÇİKTEN İYİCE BASTIRINCA 3MM OYNAMA PAYI VAR ÖLÇMEDİM AMA ATA ÇALIŞANLARI ÖĞLE DEDİ OYNAMA PAYINI. DENGESİ ÇOK GÜZEL İNŞALLAH AVIDA ÇOK GÜZEL OLUR. NAMLUDA STANDART NAMLUMUŞ PROMAX NAMLUSU DEĞİL O NAMLUYU SADECE PROMAXTA KULLANICAKLARMIŞ DENİLEN O
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #44 : 04 Mayıs 2014, 22:35:43 »
Hmm, hakikaten varmış demek. Sağol Özgür Bey kardeşim. 2-3 mm oynamasına neden gerek gördüler anlamadım. Tahminim var ama bu tüfekte niye lazım anlamadım. Neyse, fark varsa kullananlar hisseder belki de öğreniriz. Doğrusu güzel görünüyor, şimdilik beğendim. İnşallah o pro-max namluları buna takılacak şekilde de yaparlar. Aksi halde ya bu model ya da diğeri ligden düşer bence :) Hayırlı olsun.
1968

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• *
« Yanıtla #45 : 06 Mayıs 2014, 01:44:05 »
o Kadar reklam yaptilar venza pro-max namlu diye,simdi neden sitandart 18,3 - 18,4 e dönduler acaba. iki sene önce bu tufegi bana anlattiklarinda pro-max namlu lu,uzun birlesim konisi , namlu ici önce daraliyor sonra genisliyor sonra yine daraliyor ve 7 cm sok tupleri oldugunu soylemislerdi. pro-max var ama venza da yok yani anladigim? kafam karisti,biri beni aydinlatirsa iyi olcak :)
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #46 : 06 Mayıs 2014, 18:42:53 »
o Kadar reklam yaptilar venza pro-max namlu diye,simdi neden sitandart 18,3 - 18,4 e dönduler acaba. iki sene önce bu tufegi bana anlattiklarinda pro-max namlu lu,uzun birlesim konisi , namlu ici önce daraliyor sonra genisliyor sonra yine daraliyor ve 7 cm sok tupleri oldugunu soylemislerdi. pro-max var ama venza da yok yani anladigim? kafam karisti,biri beni aydinlatirsa iyi olcak :)
Valla bende anlamadım Zafer bey Bursa fuarında Ata standında yetkili biriyle konuştum hani nerde Venza dedim getirmedik dediler daha patent almadık ve incelemeye açamadık İstanbul fuarında cam içinde kapalı yerde sergiliycez mağlum hemen taklitler oluyor dediler. Bende burdada cam içine koysaydınız dedim dışardan insanlar gözleriyle içinimi görücekler hatta açık bile olsa eline kumpas alıp namlunuzumu ölçücekler dedim. Zaten duyduk namlunuz dar geliyo genişliyo yenden daralıp falan bişeyler oluyomuş dedim güldüler kendilerine bakışıp ohooo herkes öğrenmiş zaten filan deyip şakalaştık. Orada bana kimse yok standart namlu demediler. Geçen haftada Ata çalışanları bizim burda trap kurşun yarışmasındaydı stant açtılar sponsor oldular epey muhabbet ettik aynı konu açıldı yok standart namlu dediler şaşırdım yani. Birileri olan bitenden haberi yok ama kim bilmiyorum :)
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Emrah CANDAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : 06 Mayıs 2014, 18:58:03 »
Valla bende anlamadım Zafer bey Bursa fuarında Ata standında yetkili biriyle konuştum hani nerde Venza dedim getirmedik dediler daha patent almadık ve incelemeye açamadık İstanbul fuarında cam içinde kapalı yerde sergiliycez mağlum hemen taklitler oluyor dediler. Bende burdada cam içine koysaydınız dedim dışardan insanlar gözleriyle içinimi görücekler hatta açık bile olsa eline kumpas alıp namlunuzumu ölçücekler dedim. Zaten duyduk namlunuz dar geliyo genişliyo yenden daralıp falan bişeyler oluyomuş dedim güldüler kendilerine bakışıp ohooo herkes öğrenmiş zaten filan deyip şakalaştık. Orada bana kimse yok standart namlu demediler. Geçen haftada Ata çalışanları bizim burda trap kurşun yarışmasındaydı stant açtılar sponsor oldular epey muhabbet ettik aynı konu açıldı yok standart namlu dediler şaşırdım yani. Birileri olan bitenden haberi yok ama kim bilmiyorum :)
Hangi fuardı hatırlamıyorum ama tanıtımını izlerken pro-max namlusu olan tüfeği ayrı venzayı da ayrı tanıtmışlardı.

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #48 : 06 Mayıs 2014, 19:49:50 »
               Bu gün Keşan'da bir av bayiinde  venzayı inceleme fırsatı buldum.Tüfek beni fazla cezbetmedi.Biraz köşeli hatlara sahip bir tüfek.Bir de gaz delikleri sabitleme somununda açılmış.Kurma kolu biraz farklı tasarlanmış, fişek indirme butonu kare şeklinde yapılmış.Tüfeğin nişana gelmesi iyi, tetik korkuluğu da farklı.Baktığımız tüfek 71 namlu idi.Tüfek bana biraz ağır gelince , tüfeği bayideki hassas terazide tartmaya karar verdik.Sonuç: 3,350 kg.
               Tüfeğin namlu polisajı ve boyası oldukça iyi, kaliteli bir fiber optik arpacık kullanılmış.Benim gözlemlerim bu şekilde, artık kullananlar zamanla yorumlarını yapacaklardır.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 07 Mayıs 2014, 17:53:29 »
Hasan Bey, bu siteden direk şok getirttinizmi hiç?
Burdan direk getirmedim ama getiren duydum.Bu gün bende tüfeği inceledim çantasından başlayarak detaylara özenilmiş iyi işçilik bence güzel iş çıkarmış ata.kasa biraz köşeli onu sevmedim ağırlık merkezi biraz öne kayık.onun haricinde olumsuz bişiy yok.Bu arada yukarıda seçtiğim şoklar olmaz venza ya çünkü şoklar uzun venza nın.
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2