Gönderen Konu: Ceyhun ERİM ATA VENZA TESTLER...  (Okunma sayısı 58850 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Ceyhun ERİM ATA VENZA TESTLER...
« Yanıtla #125 : 15 Haziran 2014, 09:35:38 »
Arkadaslar bu konunun bu noktasya gelmesine ben sebep oldum.hedefteki sacmalari saymaz olaydim.buyuk ihtimalle ata venza ile buna benzer testi cogu avci yapmistir fakat ayni sonuca ulasamadigi icin paylasamiyordur.cunku ayni sonucu yakalamasi imkansiZ :)
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Elver ENGİN

• *
  • Amaç spor
« Yanıtla #126 : 15 Haziran 2014, 10:34:08 »
Başka yerdede yazmıştım buradada yazayım çulluk avcısı yada fermada bıldırcına atış yapan adamın 35-40 de tüfeginin toplu atması iyimidir kötümüdür
Yıldız çiftemi satarken arkadaş toplumu atıyor demişti bende evet toplu atıyor sen bu tüfegi alma demiştim
Şimdi olayın benim açımdan at gözlüğü tarafı ben ne olursa olsun her şeyimi yerli alıyorum
VATANımın malını her şeyden önde tutuyorum varsın vurmasın öldürmesin benim için sorun degil
ama bende tüfegimi alınca çelik fişekle dan diye bir atış yapacagım sonra millete saçmaları saydıracagım
bilen bıyık altından gülecek bilmeyen bu tüfek süper toplu atıyor diyecek
  • YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #127 : 15 Haziran 2014, 10:46:00 »
yapılan testler için konu sahibi ceyhun beye teşekkür ettik. Bir kez daha teşekkür edelim fakat yapılan eleştirileri de göz ardı etmiyelim. Çünkü eleştiriler gayet mantıklı. Yanlış anlaşılmak istemem ama bu eleştirilere konu sahibi arkadaş yerine yönetim cevap verdikçe görüyoruz ki ceyhun bey konuya müdahil olmuyor ve yapılan eleştirilere karşın hiç bir açıklama yapmıyor. Aslında yapmak zorunda da değil fakat bunca kişide bu kadar çok soru işareti oluşturmuş bir konunun sahibi olarak en azından kendine yöneltilen soruları cevaplama nezaketinde bulunabilir diye düşünüyorum.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #128 : 15 Haziran 2014, 10:48:36 »
Elver Beye katılıyorum. Ben de aynı nedenden dolayı Yıldız pozemi satılık ettim.
Ata Venza Ceyhun Beyin testlerindeki grupmanı verse bile, pek çok avda şahsen ben tercih etmem.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #129 : 15 Haziran 2014, 12:00:00 »
 :)
« Son Düzenleme: 02 Haziran 2016, 20:31:26 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #130 : 15 Haziran 2014, 12:33:47 »
Tenekeye atilan fisegin tapasi cok degisik geldi bana 70 metre gitmis ustelik tenekeyi yarmis.teknolojinin buyuk ninetlerini bu testte goruyoruz.
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #131 : 15 Haziran 2014, 12:41:33 »
Evet Ceyhun Bey, bu noktada arkadaşlar haklı.
Son bir açıklama yapıp konuyu bir neticeye bağlamak size düşüyor.
Ata Venzası olan arkadaşlara da Önceki çağrımı da tekrarlıyorum...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #132 : 15 Haziran 2014, 13:21:59 »
Başka yerdede yazmıştım buradada yazayım çulluk avcısı yada fermada bıldırcına atış yapan adamın 35-40 de tüfeginin toplu atması iyimidir kötümüdür
Yıldız çiftemi satarken arkadaş toplumu atıyor demişti bende evet toplu atıyor sen bu tüfegi alma demiştim
Şimdi olayın benim açımdan at gözlüğü tarafı ben ne olursa olsun her şeyimi yerli alıyorum
VATANımın malını her şeyden önde tutuyorum varsın vurmasın öldürmesin benim için sorun degil
ama bende tüfegimi alınca çelik fişekle dan diye bir atış yapacagım sonra millete saçmaları saydıracagım
bilen bıyık altından gülecek bilmeyen bu tüfek süper toplu atıyor diyecek

acemiyken herkes öyle sanıyor galiba hedefte ne kadar çok saçma olursa av o kadar iyi ölür sanılıyor ama öyle olmuyor. çok toplu gittiği zaman avı ana grupmana sokmak zorlaşıyor ya etek saçmalar denkgeliyor tüy savrulup yaralı gidiyor ya hiç vurulmuyor yada yenmeyecek hale geliyor
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #133 : 18 Aralık 2014, 16:35:58 »
Arkadaşlar  konu yavaş yavaş tatlıya bağlandığına göre şu benim boing ede bi el atıverseniz,oraya penetrasyon bölümüne resim koydum,av yapamasakta avcı toplumuna biraz faydamız olsun diye habire resim koyuyorum:) Bu arazide deneme işide çok zahmetli gerçekten,nezaman denemeye çıksam rüzgar başlıyor kağıt yelkenli gibi şişiyor,git gel.bantla,gına geliyor. Ayrıca rc 33 gr 7 no kağıda 365 isabet olmuş,32 gr 7 no 350 adet diyen arkadaşlarınkini tutuyor.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #134 : 18 Aralık 2014, 18:09:46 »
Bu rüzgar,  namludan 400 km hızla çıkan saçmayı 35-40 metrelerde bu kadar etkiliyormu?Yani rüzgar faktörü?
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

The following users thanked this post: Gökmen TAŞAR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #135 : 18 Aralık 2014, 22:17:52 »
Rüzgarı hafife almayın. Saçma ne kadar ufaksa o kadar fazla savuruyor.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: Yusuf SAĞLAM

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #136 : 19 Aralık 2014, 11:03:18 »
Etkiliyormuş,bende yeni farkettim.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Eren LAFÇI

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #137 : 06 Haziran 2015, 01:54:09 »
Merhabalar aranıza yeni katıldım. Tavsiyeler üzerine akdaş ak212 alacakken ata venza aldım.  Bir çok arkadaşın aklında çok soru işareti oluşmuş bende bunları biraz olsun gidermek için amatörce aynı testleri tekrar etmek istiyorum. Bunun için aynı fişekleri alıp 1 ay içinde testleri tekrarlayacağım. Benimde en çok merak ettiğim teneke testi ilk bunu deneyeceğim.
1991 İSTANBUL

alperen Tigin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #138 : 19 Temmuz 2015, 12:38:05 »
Elver ve hüseyin beylere katılıyorum dar ve toplu gruptan vermesi çoğu av için olumsuz. Yakın mesafede sanki kurşun atiyomussun gibi olacak zaten ufak bi hatada vuramazsınız. Bence ata venza için şunu diyebilirim iyi bir kaz tufegi
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2015, 12:39:33 Gönderen: Alperen TİGİN »

alperen Tigin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #139 : 19 Temmuz 2015, 12:44:16 »
Ama bu durum çok iyi olmuş galiba ata venzalari uzak mesafeli avlar için üretmişler. Bu durumda ata neo lari dar iç çaplı yapmaktan vazgeçerek keklik çulluk ve bıldırcın avlarına daha uygun üretirler. Burada bende neo kullaniyorum

alperen Tigin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #140 : 19 Temmuz 2015, 12:56:56 »
Bence en güzel tufek yakın mesafede saçmayı silindir ve geniş dağıtıp uzak mesafelerde grupmani koruyarak gidenidir ama ne yazık ki bu tüfekler turkiyede nadir çıkıyor ata neo da böyle bir tüfeğe denk gelmiştir ama ne yazıkki şans birazda. iç çap birleştirme konisi şok vesaire bir takım etkenler bunu belirliyor

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #141 : 19 Temmuz 2015, 13:59:21 »
O0

yönetici olmak için daha çok ekmek yemem lazım..... öyle kolay degil.... konunun sıkıştıgı yerde çözümleyici olacaksın..... onun içinde bilgi lazım..... konuştuklarının bir dayanagı olacak

alıntı yaptıgınız yazımda mavi olan yazıları birdaha okuyun.....   yapılan test üzerinde degerlendirme yapmadan konuyu eleştirenlere imada bulunuyorsunuz.....

yargılama yapmıyorum.....  araştırmacı gözü ile 70m mesafede,,,,, 15*30 ebatındaki hedefe,, içerisinde 143 adet 2no 42gr agırlıgı olan fişegin  57 adet saçması isabet etmez diyorum ve halende diyorum böyle bir balistik daha dünyada yok....  böyle birşey var diyorsanda,,,,  sorgularımda inanmıyorumda derim ıspatta beklerim

mademki yöneticisin bilgin yetiyor ....   konuyu aydınlıga çıkartın nasıl oluyor bizde ikna olalım gidip bende o tüfekten alayım... bir testte ben yapayım.... bakın millet bu tüfek böyleyken neden başka birşey kullanalım diye reklamınıda yapayım.....

yusuf saglam bey de yazmış ya bu tüfekse bizdeki ney

bizdeki tüfekse bu ney...
O0

yönetici olmak için daha çok ekmek yemem lazım..... öyle kolay degil.... konunun sıkıştıgı yerde çözümleyici olacaksın..... onun içinde bilgi lazım..... konuştuklarının bir dayanagı olacak

alıntı yaptıgınız yazımda mavi olan yazıları birdaha okuyun.....   yapılan test üzerinde degerlendirme yapmadan konuyu eleştirenlere imada bulunuyorsunuz.....

yargılama yapmıyorum.....  araştırmacı gözü ile 70m mesafede,,,,, 15*30 ebatındaki hedefe,, içerisinde 143 adet 2no 42gr agırlıgı olan fişegin  57 adet saçması isabet etmez diyorum ve halende diyorum böyle bir balistik daha dünyada yok....  böyle birşey var diyorsanda,,,,  sorgularımda inanmıyorumda derim ıspatta beklerim

mademki yöneticisin bilgin yetiyor ....   konuyu aydınlıga çıkartın nasıl oluyor bizde ikna olalım gidip bende o tüfekten alayım... bir testte ben yapayım.... bakın millet bu tüfek böyleyken neden başka birşey kullanalım diye reklamınıda yapayım.....

yusuf saglam bey de yazmış ya bu tüfekse bizdeki ney

bizdeki tüfekse bu ney...
Aynı tenekeye 30mt mesafede 32 gr 4 numara fişek attım.28 saçmayla vuruldu.El insaf diyorum.Bu testin gerçekçiliğine inanmıyorum......
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #142 : 19 Temmuz 2015, 23:24:30 »
Merhabalar aranıza yeni katıldım. Tavsiyeler üzerine akdaş ak212 alacakken ata venza aldım.  Bir çok arkadaşın aklında çok soru işareti oluşmuş bende bunları biraz olsun gidermek için amatörce aynı testleri tekrar etmek istiyorum. Bunun için aynı fişekleri alıp 1 ay içinde testleri tekrarlayacağım. Benimde en çok merak ettiğim teneke testi ilk bunu deneyeceğim.
Eren kardeş öncelikle iyi bayramlar dilerim. İnşallah afiyettesinizdir.Yapmayı planladığınız testi ramazan ve bayram nedeniyle ertelediğinizi sanıyorum. İnşallah bayram sonrası yapma imkanınız olur. Esenlikler dilerim.
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Niyazi TÜRK

• *
« Yanıtla #143 : 02 Şubat 2016, 13:39:31 »
Niyazi TÜRK
1963 KASTAMONU

Çevrimdışı Niyazi TÜRK

• *
« Yanıtla #144 : 02 Şubat 2016, 13:47:06 »

Niyazi TÜRK
1963 KASTAMONU

Çevrimdışı Recep BİNNAZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #145 : 21 Şubat 2016, 13:18:56 »
Teneke atışını görünce resmen kendi tüfeğimden soğudum bende venza kullanıyorum bugün aynı marka yağ tenekesine 60 adımdan RC S4 5 no  3 şok ile atış yaptım teneke delinmedi ve ayrıca suya paralel şekilde atış yaptım 80 metre civarı saçmalar suya yağmur gibi düşüyor.
1980-konya

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #146 : 21 Şubat 2016, 14:07:54 »
Rüzgarı hafife almayın. Saçma ne kadar ufaksa o kadar fazla savuruyor.

35 km saat rüzgarda yaklaşık 30-35 metre uzaklıkta suya düşen yaralı ördeğe nişan alıp attığımda saçmalar 60-70 cm rüzgarın ittiği tarafa doğru gidiyor sudaki yaralı hayvanı vuramıyordum.60-70 cm  hedefin sağına nişan alıp ancak vurabildim.Ördek suda olduğu için saçmaların vurduğu yeri net görüyordum.
1982-İstanbul

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #147 : 27 Şubat 2016, 17:35:43 »
TENEKEYE ATIŞLAR BERETTA 42 GR 2 NUMARA METREYLE ÖLÇÜLEN 70 Metre....

Abi 42 gram 2 no fişekte ortalama 150 adet saçma olur. 70 metre demişsiniz 5 litrelik daracık tenekeye 50 isabet var yani fişekteki saçmanın 3 te biri, 32 adet saçma tenekeyi delmiş, 13 tanesi de 2 taraflı delmiş.. yahu Allah aşkına benim mantığımla oynamayın. Venzanın güzel bir tüfek olduğunu biliyorum ama bu nedir arkadaş.. 70 metre nedir ya, fişek beretta olsa ne olacak sanki.. kusura bakmayın ama bukadar abartılmaz.. ben buna inanamıyorum yani aklım almıyor. ben de az çok tenekeye şuna buna atış yapıyorum madem  dar çapla oluyosa bu işler 76 namlu 18.2 çap tüfekle de attım böyle bir sonuca hiç rastlamadım... biri de çıkıp itiraz etmemiş valla aynısını ben burada önünüze sunsam en az 10 kişi hadi canım der. göz var izan var yapmayın ya..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #148 : 27 Şubat 2016, 17:44:32 »
Abi 42 gram 2 no fişekte ortalama 150 adet saçma olur. 70 metre demişsiniz 5 litrelik daracık tenekeye 50 isabet var yani fişekteki saçmanın 3 te biri, 32 adet saçma tenekeyi delmiş, 13 tanesi de 2 taraflı delmiş.. yahu Allah aşkına benim mantığımla oynamayın. Venzanın güzel bir tüfek olduğunu biliyorum ama bu nedir arkadaş.. 70 metre nedir ya, fişek beretta olsa ne olacak sanki.. kusura bakmayın ama bukadar abartılmaz.. ben buna inanamıyorum yani aklım almıyor. ben de az çok tenekeye şuna buna atış yapıyorum madem  dar çapla oluyosa bu işler 76 namlu 18.2 çap tüfekle de attım böyle bir sonuca hiç rastlamadım... biri de çıkıp itiraz etmemiş valla aynısını ben burada önünüze sunsam en az 10 kişi hadi canım der. göz var izan var yapmayın ya..
Konunun tamamını okursan kazanın nasıl kaynadığını görürsün   :)
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #149 : 27 Şubat 2016, 17:46:30 »
Konunun tamamını okursan kazanın nasıl kaynadığını görürsün   :)
Erol bey pattern bölümüne bakarken tesadüfen gördüm genel bir göz gezdirdim yorumlara ama hepsine bakmadım. Yani kimse kusura bakmasın ama bu olacak iş değil..  :-\
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986