Gönderen Konu: rc mi bp mi kullanıcı yorumları nelerdir ??  (Okunma sayısı 68730 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• *
Ynt: rc mi bp mi kullanıcı yorumları nelerdir ??
« Yanıtla #100 : 29 Kasım 2015, 22:15:52 »
B&p nın kendı sitesin de celik sacma 36 grm  2-3-4 numara üretim de var galiba yanliş hatırlamiyor isem .simdi türkiye de siteler de 5numarası da var.ilginc degilmi?
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2015, 22:17:09 Gönderen: Zafer YILDIRIM »
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimdışı Ayhan TAŞDEMİR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #101 : 29 Kasım 2015, 22:32:38 »
arkadaşlar,duyduğum ve ne kadar doğru olduğunu bilemediğim b&p fişeklerde sorun olduğu ve antep dolaylarında sahtesi yapıldığı ve ithalatçının bu olayın üstüne gittiği.
zafer ,iyi yakalamışsın 5 no olayını ve en önemlisi geçen yılki steel valle ile bu senekiler  arasında malzemeyi bilmiyorum lakin ağız kıvırmalarını ve gramajlarında tutarsızlık olduğunu gördüm.bu yıl bu fişeklerden uzak durdum.
  • remington 1187 premier lc
  • remington 870
  • labrador
Ayhan TAŞDEMİR
1966-Samsun

The following users thanked this post: Mahmut ÖZTÜZÜN

• *
« Yanıtla #102 : 29 Kasım 2015, 22:43:28 »
Ayhan abim selamlar.senin dedigin gibi kıvrımlar da tutmuyor ,kapsüller de butün fişekler de neredeyse sarı kapsül olmuş.oysa kı fişegine göre kapsuller degişik ti.yumuşak patlayan-normal patlayan-sert patlayan.ve genellikle gümüş renk ti geneli.b&p giganteler o kadar severek kullanırdım kı,şimdikiler tamamen berbat...

Çevrimdışı Orhan KÖSEOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #103 : 30 Kasım 2015, 11:16:36 »
Merhaba

Daha önce bp F2 classic 5 no incelemem olmuştu. 1.63 barut ve RC2 den daha sert saçması vardı. Saçma çapları 5.5 no gibiydi. RC2 DE 4 no inceledim;  1.71 F2 barutu ve yumuşak saçması vardı. Tapa her iki markadada 18.6 çapta idi. Sert saçmalar fazla hızda delip geçme problemi yapıyor 32 gram ile denendi. Yumuşak saçmalar teneke delmez ken avdaki performansı çok iyi oluyor. Yazın üveyik te denendi. ( tüm bileşenler aynı olup saçma değiştirildi.Saçma : aslan avcı )
Paylaşayım dedim, saygılar selamlar. ..

Mustafa bey açıklamalar için teşekkürler. f2 nin mi saçması değişti. onu anlamadım. eğer f2 nin saçması değişti ise Türkiyede dolum yapılıyor demektir. sayılır av ve br&p de açıklama yapmadıklarına göre f2 nin Türkiyede doldurulduğu iyice gün yüzüne çıkıyor. zaten artık f2 almayacağım. meca 34 ondan daha iyidir. yetersiz olursa rc2 34 gr daha mantıklı.
  • vursan 92a
  • phenoma
  • fx017
1974 samsun çarşamba
insan söylediği sözün kefili, söylemediği sözün esiridir.

Çevrimdışı Ersan ARGIÇ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #104 : 30 Kasım 2015, 13:55:37 »
BP f2 klasikin Yeni kahverengi beyaz kutularmı türkiyede dolum yapılıyor? tam sonuç ne şimdi?
  • Stoeger 2000
1973
memleket fethiye-iş burdur

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #105 : 01 Aralık 2015, 22:05:14 »
BP f2 klasikin Yeni kahverengi beyaz kutularmı türkiyede dolum yapılıyor? tam sonuç ne şimdi?

arkadaşlar şu sorunun cevabı nedir? bilen veya bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olsunlar lütfen. konu ortada kaldı. herkes düşünce ve duyumlarını söyledi. ancak sonuç hala yok. nedir konunun akıbeti. f2 ler türkiyede mi doluyor? yoksa italya dolumu ancak barut miktarı mı yükseltildi?
  • vursan 92a
  • phenoma
  • fx017
1974 samsun çarşamba

• *
« Yanıtla #106 : 01 Aralık 2015, 22:23:41 »
Şahsi fikrim b&p nin türkiye dibiritörü bilgisi dahilin de türkiye de dolum yapılıyor olabilir,bu kadar farklılık olamaz yoksa.fişekler berbat olmuş ,kullanan arkasalarım hep şikayetci.yoksa kolay degil bütün türkiye ye dagitim yapmak??? Kaldıkı b&p de net cevap vermiyor,türkiye disbiritörü de hic cevap vermiyor.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #107 : 01 Aralık 2015, 22:24:33 »
Bana cevap gelmedi. Yine de hala korsan olacağına ihtimal vermiyorum. Bunu yapacak imkan, malzeme Sayılır Av dışında kimsede yok. Sadece Sayılır kendi isterse ve İtalya'dan izin ile dolum malzemeleri gelirse üretilebilir diye düşünüyorum. Evvelce de yazdığım gibi doldurma işi merdivenaltı iş değil. En azından ülkemizde bunu yapmak çok zor. Açıkcası Sayılır'ın korsana karşı eli kolu bağlı çare aradığını zannetmiyorum.

Buna rağmen Sayılır'dan açıkca tüm ürünlerin tamamen orjinal olduğunun mesajla dönmesini beklerdim. Bana kalırsa Sayılır Av B&P İtalya kadar sıkı sarılmıyor bu işe ama onun ötesinde suçlayamam, bilgim yok.

Şimdi bir de bu fişeklerin korsan olduğunu iddia edenlere bir soru yöneltmek gerekir? Soruyorum: "Kardeşim bu fişekler korsan mı diyorsun? Sen de ispat et."
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Gürkan ONAT

• *
« Yanıtla #108 : 01 Aralık 2015, 23:17:03 »
Volkan abim ben korsan demiyorum.korsan ise sayılır avin bilgisi dahilinde olabilir diyorum.yoksa bunun dagitimi,yapılması kolay degil öyle.yaptırmaz sayılır av. Ama neden yeni ürünleri bu kadar degişken,severek kullanılan ürünler birden neden sevimsiz oldular...

The following users thanked this post: Volkan KÖYDEMİR

• *
« Yanıtla #109 : 01 Aralık 2015, 23:18:40 »
Volkan abim ben korsan demiyorum.korsan ise sayılır avin bilgisi dahilinde olabilir diyorum.yoksa bunun dagitimi,yapılması kolay degil öyle.yaptırmaz sayılır av. Ama neden yeni ürünleri bu kadar degişken,severek kullanılan ürünler birden neden sevimsiz oldular...

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #110 : 02 Aralık 2015, 00:12:49 »
Biliyorum sevgili Zafer Bey. Sizi kastetmedim. Siz de ben de işin aslını anlamaya çalışıyoruz. Bir yandan da kendi kendime sana ne pellagirnin ne yaptığından, yapmadığından diyorum. Adamlara söylenti var, bir açıklama yapın diye rica etmişiz (siz, ben, belki başkaları da...) lütfedip cevaplamıyorlar.

Bir iki gün içinde bu durumu Pellagri İtalya'ya yazıp bir sefer daha cevap bekleyeceğim. Sonra daha da ilgilenmeyeceğim. Laf aramızda bu markayı kullanmıyorum çünkü evvelce de yazdım RC'ciyim. Ona bile çok bağlı değilim. İşime geldiği sürece var bu markalar, yoksa "amasyanın barda', biri olmazsa biri daha."
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: Mahmut ÖZTÜZÜN

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
1980-Antalya

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #112 : 02 Aralık 2015, 23:20:49 »
Biliyorum sevgili Zafer Bey. Sizi kastetmedim. Siz de ben de işin aslını anlamaya çalışıyoruz. Bir yandan da kendi kendime sana ne pellagirnin ne yaptığından, yapmadığından diyorum. Adamlara söylenti var, bir açıklama yapın diye rica etmişiz (siz, ben, belki başkaları da...) lütfedip cevaplamıyorlar.

Bir iki gün içinde bu durumu Pellagri İtalya'ya yazıp bir sefer daha cevap bekleyeceğim. Sonra daha da ilgilenmeyeceğim. Laf aramızda bu markayı kullanmıyorum çünkü evvelce de yazdım RC'ciyim. Ona bile çok bağlı değilim. İşime geldiği sürece var bu markalar, yoksa "amasyanın barda', biri olmazsa biri daha."

+1 Kesinlikle katılıyorum. Varsa RC yoksa biz zaten öldürgen sıkı yaparız...
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #113 : 02 Aralık 2015, 23:44:56 »

volkan bey ben iki defa mail attım b&p ye. ancak ikisinde de cevap yerine sayılır avın cevap vermesini istemişler. anlaşılan b&p bu fişekleri özellikle f2 yi türkiyede sayılır ava doldurtuyor. başka bir izahı yok. evet veya hayır demiyorlar. sayılır av cevap versin diyorlar. sayılır av zaten cevap verme tenezzülünde bulunmuyor.
     b&p artık türk avcısı için ne anlam ifade eder bilmiyorum. ancak dün bir bayide 22 tl'ye f2 satılırken gördüm. bir kutu da ben almak istedim. kutular yeni dolum yani beyaz kahverengi. içini açarken biraz satıcı bozuldu falan ama gördüm fişekleri. yazı karekterleri farklı.yani fotolarını paylaştığımız ürünler. üzerimde nakit yok dedim. kredi kartıyla ödeyeceğim dedim. satıcıda post makinası yokmuş. zaten almak istemiyordum sadece görmek istedim.
    bunu yazıp yazmamakta çok kararsız kaldım. ancak burdaki avcı arkadaşların da bilmesini istiyorum. 22 tl ye f2 oluyorsa kesinlikle türkiyede dolumu yapılıyor.
  • vursan 92a
  • phenoma
  • fx017
1974 samsun çarşamba

The following users thanked this post: Uğur KOÇ 72

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• *
  • KEKLİK AVCISI
« Yanıtla #114 : 03 Aralık 2015, 01:08:21 »
     volkan bey ben iki defa mail attım b&p ye. ancak ikisinde de cevap yerine sayılır avın cevap vermesini istemişler. anlaşılan b&p bu fişekleri özellikle f2 yi türkiyede sayılır ava doldurtuyor. başka bir izahı yok. evet veya hayır demiyorlar. sayılır av cevap versin diyorlar. sayılır av zaten cevap verme tenezzülünde bulunmuyor.
     b&p artık türk avcısı için ne anlam ifade eder bilmiyorum. ancak dün bir bayide 22 tl'ye f2 satılırken gördüm. bir kutu da ben almak istedim. kutular yeni dolum yani beyaz kahverengi. içini açarken biraz satıcı bozuldu falan ama gördüm fişekleri. yazı karekterleri farklı.yani fotolarını paylaştığımız ürünler. üzerimde nakit yok dedim. kredi kartıyla ödeyeceğim dedim. satıcıda post makinası yokmuş. zaten almak istemiyordum sadece görmek istedim.
    bunu yazıp yazmamakta çok kararsız kaldım. ancak burdaki avcı arkadaşların da bilmesini istiyorum. 22 tl ye f2 oluyorsa kesinlikle türkiyede dolumu yapılıyor.

Orhan bey bizim buralardada bp fisegi 28 ila 30 liranin altinda satilmiyor.
Ustelik antep buraya daha yakin  :) saka bi yana bende genelde mirage kullanirim.
Ama bp ninde 2 paket fisegi her zaman evde elimin altindadir.
Yeni kutulu 34gr 6 no f2 elimde var ve eski kutulu olan bir arkadasimda ayni 34 gr f2. 6 no mevcut rica ettim bi kac tanesini önumuzdeki haftalarda bana ulastiricak.
Fisegi alir almaz ayni tufekle ayni sokla ayni kagida grupman testi yapmayi dusunuyorum.
Bakalim kagit uzerinde iki fisegin farki ve dagilimi nasil
Iki fisegi ancak boyle ayirt edebiliriz
Rastgele…
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

Çevrimdışı Celal KALABALIK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #115 : 06 Aralık 2015, 21:44:42 »
Dikkat ettiyseniz b&p fişek kutularının altında fişek hakında bilgi veren beyaz bir barkot vardır.benim aldığım paketlerden birinde barkotta ilk numaradan sonra birleşik olarak 2010  başka bir kutuda 2009 yazar.benim tahminim bu üretim yılı olabilir.alan arkadaşlar bir baksın.eğer öyleyse biz 5-6 yıl önce üretilen fişeği kullanıyoruz.buda performans kaybına neden olur.aldığım fişek paketlerinin birini bingöl'de diğerini elazığ'da aldım.bilgisi olan veya araştırmak isteyen bakabilir.araştıran olursa sonucu bizimle paylaşsa iyi olur.b&p fişekler içindir.sayılırav geleceğini düşünüyorsa bir açıklama yapsın.
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2015, 16:57:38 Gönderen: Celal KALABALIK »
  • Akkar Altay silver 12ga 71cm
  • Stoeger m2000 deluxe 66 cm
  • Robust çiftkırma 16 ga 71 cm
1979 BİNGÖL

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #116 : 06 Aralık 2015, 22:03:10 »
Ben facebooktan cuma günü yazdım, halen cevap gelmedi. Bu arada 30 gramda da 2 farklı kutu var piyasada.
1980-Antalya

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #117 : 06 Aralık 2015, 22:03:59 »
Arkadaşlar,dikkat ettiyseniz bp fişek kutularının altında fişek hakında bilgi veren beyaz bir barkot vardır.benim aldığım paketlerden birinde barkotta ilk numaradan sonra birleşik olarak 2010  başka bir kutuda 2009 yazar.benim tahminim bu üretim yılı olabilir.alan arkadaşlar bir baksın.eğer öyleyse biz 5-6 yıl önce üretilen fişeği kullanıyoruz.buda performans kaybına neden olur.aldığım fişek paketlerinin birini bingöl'de diğerini elazığ'da aldım.bilgisi olan veya araştırmak isteyen bakabilir.araştıran olursa sonucu bizimle paylaşsa iyi olur.

BP Easy Shoot kutularının altında nedense bu barkod yok.
1980-Antalya

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #118 : 07 Aralık 2015, 07:56:50 »
Var bir oyun araştırmak lazım.
1979 BİNGÖL

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #119 : 07 Aralık 2015, 21:13:18 »
Bu da 30 gram kutuları, her ikisi de 30 gr 7 numara, birinin yan tarafı yazı dolu, diğeri boş.

1980-Antalya

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #120 : 07 Aralık 2015, 23:10:30 »
Dikkat ettiyseniz b&p fişek kutularının altında fişek hakında bilgi veren beyaz bir barkot vardır.benim aldığım paketlerden birinde barkotta ilk numaradan sonra birleşik olarak 2010  başka bir kutuda 2009 yazar.benim tahminim bu üretim yılı olabilir.alan arkadaşlar bir baksın.eğer öyleyse biz 5-6 yıl önce üretilen fişeği kullanıyoruz.buda performans kaybına neden olur.aldığım fişek paketlerinin birini bingöl'de diğerini elazığ'da aldım.bilgisi olan veya araştırmak isteyen bakabilir.araştıran olursa sonucu bizimle paylaşsa iyi olur.b&p fişekler içindir.sayılırav geleceğini düşünüyorsa bir açıklama yapsın.

celal bey eğer lot numaralarına bakarsak yandık demektir. bendekilerin 1885 yazanlarında 2007, bu yılki beyaz kutularda ise 2008 yazıyor. pek anlam veremedim. f2nin çok önceki kutuları tamamen kahverengi. yeşil kısım falan da yok. o kutudan da bir fişek kestim aynı tapa kapsül ve barut var.
   25 tl ye satılan f2 aldım beyaz kutu yani yeni dediklerimiz. aynı barut ve tapa kapsül. nerede yanlış var anlamadım.
   sayılır ava telefon ettim. konuyu aktardım. sanki hiç haberleri yokmuş gibi davrandılar. korsanı yapılmasın diye 10 yıldır boş kovan ithal etmediklerini söylediler. forumdaki tartışmayı ve yeni kutularla gelen f2 lerdeki memnuniyetsizliği anlattım. f2 satışlarının çok çok iyi olduğunu, korsan olsaydı bu kadar talep görmeyeceğini anlattı.
  anlayacağınız bu konunun eğrisi doğrusu nedir ne bilen var, ne de açıklayan. bize de tartışmak kalıyor.
  • vursan 92a
  • phenoma
  • fx017
1974 samsun çarşamba

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Ömer İNCİR

• *
  • Herkese Rastgele :)
« Yanıtla #121 : 08 Aralık 2015, 10:09:21 »
bir kutu B&P 33 gr kullandım keklik avında hiç randıman alamadım daha da kullanmam ... Rio 34 gr lardan çok memnun kaldım bu yıl
ömer İNCİR
Armsan Phenoma Argentum & Sarsılmaz Megastar 
Kurzhaar
1987 antalya

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #122 : 10 Aralık 2015, 16:58:23 »
Arkadaşlar 3_4 yıl önceki bp ler iyiydi.şimdikiler vasat.firma buna bir el atmalı.yaşar bey iyi bir örnek verdi ki kutularının biri diğerine benzemiyor.rc,remington,fiocche,rio,gb bildim bileli kutuları hep aynı.bp de aynı seri birbirini tutmuyor.hangisine orjinal diyelim.örnekler çok.
1979 BİNGÖL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #123 : 10 Aralık 2015, 17:02:09 »
celal bey eğer lot numaralarına bakarsak yandık demektir. bendekilerin 1885 yazanlarında 2007, bu yılki beyaz kutularda ise 2008 yazıyor. pek anlam veremedim. f2nin çok önceki kutuları tamamen kahverengi. yeşil kısım falan da yok. o kutudan da bir fişek kestim aynı tapa kapsül ve barut var.
   25 tl ye satılan f2 aldım beyaz kutu yani yeni dediklerimiz. aynı barut ve tapa kapsül. nerede yanlış var anlamadım.
   sayılır ava telefon ettim. konuyu aktardım. sanki hiç haberleri yokmuş gibi davrandılar. korsanı yapılmasın diye 10 yıldır boş kovan ithal etmediklerini söylediler. forumdaki tartışmayı ve yeni kutularla gelen f2 lerdeki memnuniyetsizliği anlattım. f2 satışlarının çok çok iyi olduğunu, korsan olsaydı bu kadar talep görmeyeceğini anlattı.
  anlayacağınız bu konunun eğrisi doğrusu nedir ne bilen var, ne de açıklayan. bize de tartışmak kalıyor.
1979 BİNGÖL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #124 : 10 Aralık 2015, 17:09:12 »
Orhan bey özellikle f2 modelindeki lot numarasında farklı kutularda 2009,2010,2008 vs.yazar.bu üretim yıllarına mı tekabul ediyor anlamadım.neden aynı modelden farklı kutular var.bildiğim kadarıyla f2 barutu farklı mb serilerinin farklıdır. F2 ve MB aynı zamanda barut isimleridir.ikisinde aynı barut olmamalı.
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2015, 17:15:07 Gönderen: Celal KALABALIK »
1979 BİNGÖL