Gönderen Konu: Yerli Markamı İthal mi  (Okunma sayısı 16967 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Elver ENGİN

• *
  • Amaç spor
Ynt: Yerli Markamı İthal mi
« Yanıtla #25 : 21 Kasım 2015, 10:51:53 »
İyiden iyiye ucuz tüfekleri kast etmiyorum ama yerli ile ithal farkı neredeyse bitti
Eskiden fark çok varmış ama artık yok
Şimdi kendini daha özel hissetmek isteyen yada tüfege mâna bulanların ithal tüfek aldığını düşünüyorum
Çevremde iki kişide ithal otomatik var geri kalanlar ithal tüfege bakmıyorlar bile
Benim şahsi görüşüm italyan ve fransız malı makyajlı çöptür
Yokluk zamanında elbetteki iş görmüşler ama artık çok şükür sanayimiz var ve harika tüfek yapıyorlar
Ben hatsan kullanıcısıyım ama çogu zaman çevremde 8-9 kişinin kullandığı WALTER marka 700 liralık tüfeği tavsiye ediyorum
Tüfeğiniz şimdiden hayırlısı olsun

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 21 Kasım 2015, 11:36:49 »
öz kazanıp bir ömur kazanmayı hedefleyip hep durust çalıştık asla hilesiz mal yapmadık.
sanırım yazım  hatası olmuş alper bey :)

teşekkur ederim uyardıgınız için.evet yazım hatası elbetteki.

ayrıca yukarda yerliden uzak durun yazmışım yerli kötüdür yazmamışımkı.
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 21 Kasım 2015, 11:38:32 »
Alper bey dönüp yazınızı birdaha dikkatlice okuyun isterseniz   :)

yerliden uzak durun yazmışım.siz burdan ne anlıyorsunuz.
her yerli kötüdürümü anlıyorsunuz.
siz benım yazdıklarımı anlamamazlıga geliyorsunuz sanırım :)
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Ergin ŞİMŞEK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 21 Kasım 2015, 13:11:40 »
avrupa tüfek hastalığınız yoksa yerli alın  winchester pompalısı istanbulda yapılıyor çoğu markaların namluları TÜRKİYEDE yanı benim ülkemde yapılıp 10 mıslıne bıze geri satıyorlar iyi bir seçim yapın tüfeğinizide deneyerek alın  yerlide alsanız avrupada alsanız   bundan sonrası şansa kalıyor
1984 SAMSUN/BAFRA  *****HAYALİN KADAR YAŞAR CESARETİN KADAR BÜYÜR ADAMLIĞIN KADAR ANILIRSIN*****

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #29 : 21 Kasım 2015, 13:57:08 »
yerliden uzak durun yazmışım.siz burdan ne anlıyorsunuz.
her yerli kötüdürümü anlıyorsunuz.
siz benım yazdıklarımı anlamamazlıga geliyorsunuz sanırım :)
Alper kardeşim ben orada Özgür beyin yazdığını kastettim,ortamı biraz neşelendirmek adına.Lakin siz neden hemen celalleniyorsunuz onu anlamakta zorlanıyorum,ayrıca benim bildiğim TÜRKÇE`ye göre ''yerliden uzak durun'' tarzında bir cümle,evet bütün yerliler kötüdür sakın bulaşmayın anlamına gelir.Enazından ben buşekilde algılarım.Selamlar.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Özgür UYAR

Çevrimdışı Hamza SEDA

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 21 Kasım 2015, 15:40:58 »
sayın arkadaşlarım ve büyüklerim benim şahsi düşüncem yerliden yana. Çünkü yerli firmalarımız yabancı firmalarını yakaladığını düşünüyorum. Eyer bizler yerli almazsak üreticimiz nasıl geliştirecek kendini nasıl özgüven sahibi olacak. Bazı arkadaşlarımız Yok italyan şöyleymiş alman şöyleymiş tamam gidin alın amenne lakin                                                                                                                                   
1-kaç tane avcımız elinde 5000-15000 tl arası bir tüfekle dağlarda rahatca av yapabilir sizlere soruyorum.
2-Yerli markalarımız Ata armsan akkar akdaş akus yıldız vb. çok mu gerideler
3-Forumda arkadaşlardan biri dedi ki Hiç 8000 lik italyan  ile yerli bir mi dedi. Tamam bir değildir. Bende iddia ediyorum gelin Bayburt'a sizi Gümüşühane köse ilçesine  götüreyim arkadaşımda yıldız y.oto var bu forumda öve öve bitirilemeyen tüfeklere nal toplattı hem avda hemde tenekeye 36,5 metre atışlarında şimdi buna ne demeli.
4-Bilen bilir Burdur Bayırda esk üretim Bayır çifteleri vardı (Toroslar, Özkanlar, Bayır,kobra) vb gidin bakalım avdan ve tüfekten anlayan birine elindeki o bayır çiftesini size 2000 ne 2500 e verecekmi fitillemenin alasını yapıyor bu tüfekler.
5-Ben de Ata cy var 1999 ilk başta ısınamadım lakin fişeğini bulduktun sonra ısınmaya başladım.Şimdi çok memnunum. Hatta küçük bir sıkıntı yaşadım Allah razı olsun bırakın tamir ücretini   kargo parası bile ödettirmediler bana.
6-Bu sözlerime katılmayacak arkadaşlarımız olacak illede (italyan,ispanyol vs.) diye; ben de onlara şunu söylüyorum o zaman illede fiyata göre değerlendiriyorsanız tüfekleri o zaman sizinkilerde tüfek değil bir İngiliz Holland&Holland,purdey&sons'un yanında. 
Herkesin avıda bahtıda açık olsun                                         
  • Özkanlar Fx12 (Standart) 66 cm namlu Yarı Kamuflaj
1984 AFYON

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN, Berkay TOPUZ, Mesut ÖZKAN

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 21 Kasım 2015, 16:16:54 »
Bence kişinin tamamen maddi imkanına ve keyfine kalmış bir durum,avrupa marka tüfekler daha avda,atışta daha iyi diye bir durum yok.Kullanan kişiyede sen neden bu kadar para verdin deme hakkımız yok elbette :) beraber avlandığım arkadaşlarımda da cifsan,üzümlü gibi  markaların fiyatı gayet makul tüfekleri var güzel avlar yapıyoruz cevremde böyle cok kişi biliyorum.Cok sık ava gidemiyoruz zaten gecmis sezonlar gibi bol avda pek göremez olduk,Şuan Ata,armsan,akkar,hatsan gibi firmalarda gayet güzel işinin hakkını veriyor en azından benim düşüncem :)
KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN

Çevrimdışı Elver ENGİN

• *
  • Amaç spor
« Yanıtla #32 : 21 Kasım 2015, 20:56:21 »
Bu gün bir muhabbet anlattılar
İZMİR Camiasından bir avcı akdaşa tüfek almaya gidiyorlar
Bennelisinide götürüyor ve tüfek sabitken kagıda atış yapıyorlar bütün saçmalar solda
Akdaş ile yapıyor bütün saçmalar ortada şimdi bu agabeyimiz benelliye saydırıp duruyor
Şimdi soruyorum bu benelliyi fabrikasına yollayıp degistirmek ne kadar zaman alır

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

Çevrimdışı Şerafettin TURAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 21 Kasım 2015, 23:21:24 »
6-Bu sözlerime katılmayacak arkadaşlarımız olacak illede (italyan,ispanyol vs.) diye; ben de onlara şunu söylüyorum o zaman illede fiyata göre değerlendiriyorsanız tüfekleri o zaman sizinkilerde tüfek değil bir İngiliz Holland&Holland,purdey&sons'un yanında. 
Herkesin avıda bahtıda açık olsun       + 1   :)    ;)    ;D   
  • Franchi affinity wood
  • Huğlu 104 a
1985 gümüşhane / Kelkit

Çevrimdışı Mesut ÖZKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 23 Kasım 2015, 13:00:51 »
bugun bır av bayısınde bu muhabbetın aynısını yaptık ıkı tane jandarma komutan vardı ıste yerlı sanayımız soyle gelıstı soyle ısler yapıyolar dıye yabancı markaya o kadar paranın verılmemesı gerektıgını soyledı...
ben gecen yıl basladım ava ılk tufegım benellı premeuım du onu satıp sımdı bı beretta 303 ve 687 poze aldım yerlıyle ısım olmadı hıc..
komutanada sebebını soyle acıkladım kalkıp vıtrındekı bır huglu pozeyı aldım ve namlu ıcıne bakmasını soyledım ben onceden gormustum tufegı ıcıne bakınca lan bu paslanmıs dedı ıste komutanım dedım benım 35 yıllık 303 um daha cam gıbı duruyor aradakı fark bu dedım ve sasırdı...

ınanmayana yarın gıdıp resmını cekerım sıfır vıtrındekı huglunun...
sunuda bı dıp not olarak soyleyım 92 model bır hugluda bende var kullanmadıgım daha cam gıbı her yerı yerlıler eskıden daha ıyılerdı bence ama daha ıyısını nasıl yaparızı bır kenara koyup daha ucuzunu nasıl uretırız yolunu secerlerse daha vıtrındekı tufeklerı bıle paslanır...
bu mesajı okuyan bır huglu yetkılısı cıkarsa gıdıp kendı gozlerıyle gorebılır tufeklerını............
o kadar parayı sizde huğluya verin onlarda sişze paslanmayanını yapsın :)
  • d-docxarms dcx 16 otomatik
  • akdaş ak 212 s otomatik
  • tek kirma
1981 MUŞ

Yokluktan değil,adaletsizlikten çıkar bu dünyada sorunlar.....

Çevrimdışı Erol VURUR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 11 Haziran 2016, 19:06:38 »
ithal diyorum. Browning B525.  71 namlu Yakması zarifliği on numara, daha canlı kuş elime almadım. Wıncester 32 gr 5 numara keklik,  tavşan ve ördekte süper
DOĞUM TARİHİNİZİ YAZINIZ
Aksaray

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 11 Haziran 2016, 22:16:49 »
96 model 401 b kullanıyorum ne tutukluk yapıyor ne pas ne de başka sorun var.bakım işide basit.ithal olsa parçadır arızadır çok sıkıntılı süreç yaşanıyor.
Yerliden uzak durmuyorum.
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

The following users thanked this post: M.Ziya DONMA

Çevrimdışı Gökay KARADUMAN

• *
« Yanıtla #37 : 11 Haziran 2016, 22:43:54 »
3 yerli tüfek aldm üçünde de arıza çıktı 2 avrupa kullandım tık demedi halen de fabarm kullanıyorum bu bir kıstas mı bilmiyorum ama bence güzel bir örnek
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #38 : 11 Haziran 2016, 23:09:55 »
Parası olan avrupa tüfek alır, bütçesi normal olan da yerli tüfek alır olay bukadar basit :)
Bence yerli tüfek alınacaksa bayideki sıra üretim tüfeklerden değil de sipariş vererek güvenilen ustalara özel yaptırmak daha mantıklı. Yerli tüfeğin arıza yapması durumunda parça ve servis ulaşım imkanı çok daha kolay.. Ergonomik açıdan kullanım rahatlığı da ayrı bir avantaj, yani kazara biryere çarpsa veya düşse çok da can yakmaz ;)
Kısaca herşey imkan meselesi..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN

Çevrimdışı Onur CİVCİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 12 Haziran 2016, 00:25:59 »
Sonuça hiç ulaşılamayacak konulardan biri. nacizane fikrim

1.olay bütçe  gidip 8000-10000 tl ye benelli beretta almakta varda bu ülkede o paraya arabada alınıyor :) herkesin maddiyatına göre
2-ben yaralı olayına inanmıyorum abiler ölçülerinize uygun olmayan tüfekle ava sıktığımızda yeri gelir etek saçmalar gelir insan vücudunda olduğu gibi o hayvanlarda'da öldürü duruma getirmeyen yerleri var
3-5000-10000 tl lik 3B si fabarmı rizzini si vb ile 2000 tl lik yerli tüfek bir olmaz kanaatımca ama hepimiz de görüyoruz ki üzümlüden huğludan adını dahi bilmediğimiz marka tüfeklerle millet çatır çatır av yapıyor
4-imkanı olan ithalde alır 10000 liralık benellinin vurduğu bıldırcını üveyiği  500 liralık yerli tüfekte vurur diye düşünüyorum
Antalya/Serik B+ 1995

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 12 Haziran 2016, 00:30:17 »
Arjantin üveyik av postalarını sağ salim tamamlayabileyecek yerli otomatik var mıdır?
1982 Konya

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 12 Haziran 2016, 00:43:08 »
Yurtdışında yapılmış avların videosunu izliyoruz.Adamlar her ne avliyorsa maşallah bolca var.Bizim tüfek den fisekden daha büyük avcılığın geleceğiyle ilgili problemlerimiz var bence..
Tufek Fisek olayı tamamen bütçe ve zevkle ilgili diye düşünüyorum. Aynı gume  de 3 Avcı yüksek geçen suruye tüfeği dogrulttugumuzda hayvanlar hareketi farkedip ayrılmaya başlıyor. FABarm xlr5 atiyor vuruyor yıldız poze vuruyor flasH marka yerli otomatik de vuruyor.Başka bir Avda başka tufekleri de avı vuruyor.yerli yabancı cok farketmiyor.
Ülkemizde avlanacak hayvanlar belli öyle bol bol da değiller.
Eskiden 16 ga tufekleri çoktu bizim Ankara bölgesinde tek kirmalar fisekler doldurulur Hİrfanli da güzel Yeşiller vurulur.
O Eski avlar olsun keklikler bildircinlar ordekler tufek Fisek işi en kolayı  :)
1982-İstanbul

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 12 Haziran 2016, 00:45:49 »
Arjantin üveyik av postalarını sağ salim tamamlayabileyecek yerli otomatik var mıdır?
Mekanizma olarak tamamlar da namlu olarak bilmiyorum.Bizim namlulur çok ısınıyor.
1982-İstanbul

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #43 : 12 Haziran 2016, 00:54:37 »
Otomatik av tüfeği mekanizması gereği poze ve çifteye nazaran daha çok arıza yapma durumu olan bir tüfek sizce 1500 liraya yerli bir tüfek mi almak daha mantıklı 3000 lira verip bir franchimi 2000 liralık yerli ile 3000 liralık ithal arasında 1000 lira fazladan vermeyi hak edecek kalite farkı varmıdır?Yoksa sadece ithal diye mi bu kadar fark var sonuçta beretta demiyoruz franchi

ucuz mal alacak kadar zenginseniz yerli alın ama imkanınız varsa kesinlike avrupa
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 12 Haziran 2016, 01:04:48 »
         Bu pilav daha çok su kaldırır bence.Samet kardeşim bu açıklamanı, yeni aldığın Akdaş AG212 tüfeğin seni memnun etmediğine yoruyorum.İnşallah gücenmezsin.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #45 : 12 Haziran 2016, 01:08:25 »
         Bu pilav daha çok su kaldırır bence.Samet kardeşim bu açıklamanı, yeni aldığın Akdaş AG212 tüfeğin seni memnun etmediğine yoruyorum.İnşallah gücenmezsin.

mehmet bey benim maddi durumum el vermediği için alamadım Param olsa yerliye elimi sürmem.. Gönül isterki bir Browning maxus alayım.. =) imkanı olupta yerli alanlar için konuştum aslında
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2016, 01:12:10 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 12 Haziran 2016, 01:10:54 »
Hasan bey ne güzel söylemiş işte Arjantin demiş oraya lazım.Amerika da neden satiyorlar bizim tufekleri acaba cabelas da falan?
1982-İstanbul

Çevrimdışı Cömert ÖZEN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 12 Haziran 2016, 01:13:54 »
70 ve 80'Li yıllarda ucuz japon otomobilleri Amerikaya girince, Amerikalılar Japon kültürü ile yakından ilgilenmeye başladılar. Hele hele hollywood olaya balıklama daldı.

Boş zamanlarını , japon şehirlerini eciş büçüş canavarlardan  koruyarak değerlendiren , kırk yıllık  Go-Jira , Amerikan şehirlerini tehdit eden ve yüce Amerikan ordusunca yok edilmesi gereken Godzilla oluverdi.

Bir anda Amerikalı samuraylar , ninjalar , hatta zenci ninjalar türedi.80 yılların modası olan vatkalı ninja kıyafetleriyle , ilk bakışta ninja olup olmadığı anlaşılamadığı için olsa gerek ,kafa bandında Ninja yazan , ninjalar bile filmlerde boy göstermeye başladı.Bunun sonucunda meksilalı , porto rico ,  kısaca ipini koparan , kazığını söken, ninja olmaya başladı.

Amerikan halkı ve bu filmlerin pazarlandığı ülke insanları , bir samurayın veya ninjanın ne olduğunu bilmedikleri için , bu filmlerde yedirilmeye çalışılan samuray dövüşleri ve felsefelerini , gerçek zannetmeye başladılar. Samuray veya Ninja beyaz kıyafet giyiyorsa vede Amerikalıysa iyi kalpli , doğruluk peşinde koşan ninja olmalıydı. Ve elbette tüm kötü ninjalarıda tek tek yenmeliydi. Çünkü O amerikalıydı ve ninjanın hasıydı.

Bir av tüfeği nasıl olmalıdır ? Ne kadar süre mekanik tamir veya destek görmeden stabil çalışmalıdır ? Kişiye göre ayarlar nasıl yapılmalıdır ? Bunu net olarak bilmeden , sahip olacanacak tüfek , sahibine göre piyasadan alınabilecek , en iyi tüfektir.Bunun hangi markanın hangi modeli olacağınıda sahibinin tecrübesi ,beklentileri ,ve bütçesi belirler.

Av tüfekleri hakkında fazlaca bilgisi ve  beklentisi olmayan için 4140 çelik ve delme namlu olması ,  üzerinde  ördek , köpek gravürü olması yeterli oluyorsa , iç piyasadanda fazlasını üretmesini açıkça beklemem.( Elbette sadece Ülkemize has olan , hayvan yalağı yanında veya dere boyun seri atış testleri yapmalarıda , "bakın takılmadan atıyor" şeklinde beyanatta bulunmalarıda önemlidir ) 

Ancak yerli üretim gelişsin diyede , paramı kronik arızalar gösteren , 5-6 kez fabrikasına gittiği halde bir türlü düzelmeyen ve lütüf veriliyormuşcasına yalvar yakar alınan teknik hizmetten yanada kullanmam. Yerli üretimin gelişmesi isteniyorsa , özellikle bu tür modeller satın alınmamalı ki , üretici mecburen , malzeme ve hizmet kalitesini arttırmak zorunda kalsın.

Yerli üreticilerin bana göre yerlerde sürünen teknik desteği de , düşünüldüğünde , beklentileri karşılayan rüştünü ispatlamış ithal bir model , eğer buna bütçe yetmiyorsa buna en yakın , teknik servisi , diğerlerine göre nispeten az süründüren yerli modeli tercih etmek , yapılacak en mantıklı tercihtir.

Bence olay tamamen kullanıcının beklentileri , arz ve talep meselesidir.
  • Armsan Phenoma
  • Tristar Cobra Force
1970 Istanbul

The following users thanked this post: Hüseyin ÜSTÜN, Hakan HEKİM

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #48 : 12 Haziran 2016, 01:28:57 »
70 ve 80'Li yıllarda ucuz japon otomobilleri Amerikaya girince, Amerikalılar Japon kültürü ile yakından ilgilenmeye başladılar. Hele hele hollywood olaya balıklama daldı.

Boş zamanlarını , japon şehirlerini eciş büçüş canavarlardan  koruyarak değerlendiren , kırk yıllık  Go-Jira , Amerikan şehirlerini tehdit eden ve yüce Amerikan ordusunca yok edilmesi gereken Godzilla oluverdi.

Bir anda Amerikalı samuraylar , ninjalar , hatta zenci ninjalar türedi.80 yılların modası olan vatkalı ninja kıyafetleriyle , ilk bakışta ninja olup olmadığı anlaşılamadığı için olsa gerek ,kafa bandında Ninja yazan , ninjalar bile filmlerde boy göstermeye başladı.Bunun sonucunda meksilalı , porto rico ,  kısaca ipini koparan , kazığını söken, ninja olmaya başladı.

Amerikan halkı ve bu filmlerin pazarlandığı ülke insanları , bir samurayın veya ninjanın ne olduğunu bilmedikleri için , bu filmlerde yedirilmeye çalışılan samuray dövüşleri ve felsefelerini , gerçek zannetmeye başladılar. Samuray veya Ninja beyaz kıyafet giyiyorsa vede Amerikalıysa iyi kalpli , doğruluk peşinde koşan ninja olmalıydı. Ve elbette tüm kötü ninjalarıda tek tek yenmeliydi. Çünkü O amerikalıydı ve ninjanın hasıydı.

Bir av tüfeği nasıl olmalıdır ? Ne kadar süre mekanik tamir veya destek görmeden stabil çalışmalıdır ? Kişiye göre ayarlar nasıl yapılmalıdır ? Bunu net olarak bilmeden , sahip olacanacak tüfek , sahibine göre piyasadan alınabilecek , en iyi tüfektir.Bunun hangi markanın hangi modeli olacağınıda sahibinin tecrübesi ,beklentileri ,ve bütçesi belirler.

Av tüfekleri hakkında fazlaca bilgisi ve  beklentisi olmayan için 4140 çelik ve delme namlu olması ,  üzerinde  ördek , köpek gravürü olması yeterli oluyorsa , iç piyasadanda fazlasını üretmesini açıkça beklemem.( Elbette sadece Ülkemize has olan , hayvan yalağı yanında veya dere boyun seri atış testleri yapmalarıda , "bakın takılmadan atıyor" şeklinde beyanatta bulunmalarıda önemlidir ) 

Ancak yerli üretim gelişsin diyede , paramı kronik arızalar gösteren , 5-6 kez fabrikasına gittiği halde bir türlü düzelmeyen ve lütüf veriliyormuşcasına yalvar yakar alınan teknik hizmetten yanada kullanmam. Yerli üretimin gelişmesi isteniyorsa , özellikle bu tür modeller satın alınmamalı ki , üretici mecburen , malzeme ve hizmet kalitesini arttırmak zorunda kalsın.

Yerli üreticilerin bana göre yerlerde sürünen teknik desteği de , düşünüldüğünde , beklentileri karşılayan rüştünü ispatlamış ithal bir model , eğer buna bütçe yetmiyorsa buna en yakın , teknik servisi , diğerlerine göre nispeten az süründüren yerli modeli tercih etmek , yapılacak en mantıklı tercihtir.

Bence olay tamamen kullanıcının beklentileri , arz ve talep meselesidir.

@Cömert ÖZEN

;D
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #49 : 12 Haziran 2016, 03:03:36 »
ithal diyorum. Browning B525.  71 namlu Yakması zarifliği on numara, daha canlı kuş elime almadım. Wıncester 32 gr 5 numara keklik,  tavşan ve ördekte süper

Yakması Yıkması iyiyse sıkıntı yok EROL bey Yerlilerde yakar yıkar =) @Mehmet GÖNEL bey bide gidipte 350 liralık bir yerli tüfeği 1500 liralık bir yerli tüfeklede karşılaştırmak yerli üreticiye hakaret olur yerli alacak olursak teknik desteği çok iyi olacak bir firmaya yönelmek herzaman iyidir Allah herkese gönlündeki tüfeği nasip etsin Ben şahsım adına bu zamana kadar hiç avrupa tüfek alamadım imkan meseleleri bunlar ama gidipte 350 liralık bir tüfekte hiçbir zaman kullanmadım
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2016, 03:06:03 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul