Gönderen Konu: Bir şahısa av tüfeği ile ateş etmenin bedeli nedir.  (Okunma sayısı 7315 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Bir şahısa av tüfeği ile ateş etmenin bedeli nedir.
« Yanıtla #25 : 02 Ocak 2016, 19:08:52 »
Amerikan filmlerini az seyredin )
Şaka bir yana , tek başınaysan malını da bırak kaçabiliyorsan kaç kurtul. Yanında eşin, çocuğun, sevdiğin biri varsa ve kaçamıyorsan, kesin tehdit varsa av tüfeğiymiş, ruhsatlıymış, tezkereymiş elde ne varsa vurursun. Alacağın cezaya da üzülmezsin. Bana geleceğine düşmana gelsin.
Nefsi müdafaada bile duruma göre ceza da alınır, hapis de yatılır, kan parası, kan davası bir sürü şeyle uğraşılır. Ama işte durum bunu gerektiriyorsa başa gelen çekilir.
Bir de bu tarz durumlar kişiden kişiye farklı tepki oluşturuyor. Madalyalı, tanınan kickboxçu bir arkadaşım bir sopa gördü mü dönüp kaçabilirken hayatında dövüşmemiş beyaz yakalı bir arkadaşım tehdit altında, mesela karşısındaki bıçak çekince piskopata dönüşebiliyor. Soğukkanlı olmak lazım da bu öğrenebileceğimiz birşey değil malesef....

Gürkan bey  ^-^
bir ata sözü aklıma geldi
El yumrugu yemeyen kendi yumrugunu balyoz sanarmış
Sizin beyaz yaka arkadaşınız kavga etmemiş ya ondan piskopat kesiliyor  ^-^
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Atagan YILDIZ

Çevrimdışı Mert PASTIRMACI

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 05 Ocak 2016, 19:14:48 »
Kurtuluş savaşında atalarımızda öyle deseydi keşke. Kaçın kurtulun ingilizler çok güçlü başedemeyiz...
1992-İstanbul Yenisahra E-5 Gedik Silah Av Ve Outdoor Mağazası

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 05 Ocak 2016, 21:37:14 »
Kurtuluş savaşında atalarımızda öyle deseydi keşke. Kaçın kurtulun ingilizler çok güçlü başedemeyiz...

Mert bey
yukardaki alıntı yazınızın konu ile alakası ne onu anlayamadım

Şuanki konu birey ferd olarak savunma
sizin  bahsettiginiz MİLLİ dava VATAN savunması

degil top tüfek tahra ile kazma kürekle  yine savaşılır
Neyin hayranlıgı içindesin neyin teslimiyeti bu
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Halil ARIK, Erol ÖZTÜRK, Atagan YILDIZ

Çevrimdışı Gürkan ÖZKAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 06 Ocak 2016, 16:41:51 »

Mertçiğim 90larda güneydoğuda o vurgu yaptığın savaşın kralını ben yaşadım. Vatan göreviyse en iyisini yapmaya çalıştım.
Şimdi gelelim malını bırak kaç sözüme. Arabana molotof atıyorlarsa tek başınaysan kaç git, bak bunu hala tekrar ediyorum.
 99da Bostancı'da bir anlık olayda, içi boş çantayı vermemek için gaspçıyı alnının ortasından tek kurşunla vuran bir akrabamın yaşadıklarını kimse yaşamasın. Ölen 50 sabıkası olan bir piskopat, akrabamı da satırla yaraladı ancak yine de ölmeyi haketmedi belki de. Yıllarca bununla uğraştık, gaspçının sülalesi haydut çetesi, iş kan davasına döndü, nefsi müdafaa aşıldığı için yıllarca hapis yattı, kan parası bilmemnesi derken 2 evi de sattı, il değiştirdi, eşini çocuklarını sakladı. En sonunda ülkeyi terk edip gitmek zorunda kaldılar.
Evde oturup klavyeden vatan kurtarmak kolay. Ateş altında silahı atıp kaçanı da gördüm. Kaldıki, söz konusu aileyse vatansa namussa satmışım yasasını, mahkemesini. Gerekeni yaparız.
1975 - istanbul - www.hobimaket.com

The following users thanked this post: Halil ARIK, Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 12 Ocak 2016, 02:16:12 »
savunma konusu uzmanlık ihtisas gerektiren birşey de, kick box gibi bir savunma sporunu çalışmakta büyük yarar var. özellikle bıçaklı bir saldırıya karşı.
illa silahlı savunma gerekiyorsa da birden fazla hedefle ani karşılaşma durumu göz önüne alınarak birden fazla hedefe peşpeşe atış çalışmak yani silaha ve isabetine hakim olmak fayda sağlayabilir.

gürkan beyin yakınının yaşadığı olay çok can sıkıcı. kardeşim de suç makinesi olmuş bir psikopat tarafından bıçakla gasp edildi. öyle eşkiya sülaleler karşısında hakkınızı hukukunuzu aramanız çok zor. hele ki karşı tarafta aşiretçilik falan varsa. suçla mücadele hiç kolay birşey değil. vatandaş olarak uyanık olmalıyız. devletler bile başa çıkamamış,  topyekün temizlik yapmışlar zaman zaman. australya keşfedildiği zaman ingiliz kralı ülkede ne kadar it kopuk, sapık, katil, fahişe varsa gemilere doldurup yeni kıtaya postalamış yani. çok örneği vardır .
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2016, 02:41:43 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

The following users thanked this post: Gürkan ÖZKAN

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 12 Ocak 2016, 02:24:23 »

kurtuluş savaşı kadar yanlış ve saptırılarak anlatılan başka bir olay düşünemiyorum.
 anadolu halkı 1911 trablus garbın işgalinden 1922 kurtuluş savaşına kadar ,,,,,,,,,,,,, 11 yıl aralıksız savaşmış, seferberlik hali var,   erkekler askere alınmış anadoluda üretim (tarımsal) durma noktasına gelmiş, açlık , sefalet, salgın hastalıklarla perişan olmuş insanlar..  saddamın ırağı gibi her evden bir topal, bir çolak, bir kayıp  bir şehit var ve    anadolu halkının en az yarısı kurtuluş savaşına karşı o dönem ...sürüyle de iç isyan olmuş.. onlara rağmen kazanılmış.......

11 yıl aralıksız savaşmış bir ordu ve komuta heyeti var, herkes askerlik ortamına, emir komutaya, elindeki silaha alışkın yani.  fiilen profesyonelleşmiş bir ordu ile kazanılmış.  o zamanın şartları ile bugünün şartlarını kıyaslamamak lazım.  610 bin asker, 700 küsur bin asker kaçağı var şu anda.
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2016, 15:16:34 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Atıf BAŞARAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 12 Ocak 2016, 08:28:55 »
Bence  yaralamadan direk oldur sora tas bagla at gole yada gom bir yere basin agrimaz  hic olmassa:)
Padisahda olsan Er kisi niyetine...