Gönderen Konu: İthal KİNETİK sistem yari-otomatik tavsiye..  (Okunma sayısı 26274 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
Ynt: İthal KİNETİK sistem yari-otomatik tavsiye..
« Yanıtla #25 : 27 Şubat 2016, 22:41:29 »
ben benelli diyorum.

namlu kasa ister kalite olsun ister orta kalite veya herhangi bir kalite, bir insan kinetik sistem neden alır?

o zaman kinetik sistemin gereğinin yerine gelmesi lazım.
resme dikkatli bakın namlu ucundan tahliye gerçekleşmiş artık itici güç yok olan biten saçmaya aktarıldı
mekanizma hala kapalı. hiçbir yerden hiçbir kaçak yok

bunu benellide bulabilirsin. e namlu kasa parça kaliteside fena değil. alınıp senelerce kullanılabilir. diğer tüfeklerde harika tüfekler ama sanki benelli bence 1 tık önde....

« Son Düzenleme: 27 Şubat 2016, 22:50:41 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

The following users thanked this post: Abdullah ŞAHİN 07, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #26 : 27 Şubat 2016, 22:45:00 »
İbrahim Bey, bu iddiaları ortaya atan tipler az çok belli.. Benim gibi av bayisinde yarım saat köşede oturup izleyin geleni gideni. alışveriş esnasında arada dönen tüfek-fişek muhabbetlerine kulak misafiri olun, öyle muhabbetler dönüyorki bazen, beyin devreleriniz bile hasar görebilir :D

Fişeği tüfeğe doldurma/boşaltma operasyon metodlarının (Break Action, Pump Action, Gas Operated Semi-Auto, Inertia Semi-Auto) farklılığından, balistik performans beklentisi ya da devşirmeye çalışmak nereden çıkmış? Bu dedikoduyu kim sürdürmüş ve yaygınlaşmış ? Bilmiyorum ama öğrenmek istiyorum. Bu metodların hiç biri, ne penetrasyon, ne pattern performanslarının sebebi ya da sorumlusudur. Bu metodların hiç biri ne pattern'i etkiler, ne penetrasyonu... Bu metodlar, tüfeği dolu fişek ile doldurmak/boşalan fişeği tahliye etme operasyonlarının adlarıdır. Fişek İkmal/Tahliye mekaniğinin yapısı değiştiği için de, tüfeklerin kullanım ömürleri ve bakım ihtiyacı periyotları değişebilir ama balistik performansla hiç bir alakası yok.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Ali AKIL, İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #27 : 27 Şubat 2016, 22:52:21 »
Olay bu işte..
ben benelli diyorum.

namlu kasa ister kalite olsun ister orta kalite veya herhangi bir kalite, bir insan kinetik sistem neden alır?

resme dikkatli bakın namlu ucundan tahliye gerçekleşmiş artık itici güç yok olan biten saçmaya aktarıldı

bunu benellide bulabilirsin. e namlu kasa parça kaliteside fena değil. alınıp senelerce kullanılabilir. diğer tüfeklerde harika tüfekler ama sanki benelli bence 1 tık önde....

• Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #28 : 27 Şubat 2016, 22:57:44 »
Kinetik sistemi söylediğiniz gibi gaz kaçağı olmaması ya da atış performansından dolayı tercih etmemeli kimse. Çünkü böyle bir performans farkı yok.

Kinetik sistem tercih edilirse ancak şunlardan dolayı edilmeli ya da edilebilir, ben de yarı oto alacak olsaydım bu özelliklerinden dolayı Inertia bir yarı oto alabilirdim, ama pattern ve penetrasyonda hiç bir etkisi ya da farkı yok bu sistemin. :

Daha basit ve daha az parçadan oluşan tasarımı
Daha stabil ya da istikrarlı çalışabilme özelliği
Daha hızlı fişek ikmal/tahliye
Daha temiz kullanımı ve daha az temizlik gerektirmesi
Tüfeğin dengesiyle ilgili olumlu katkısı da olabilir belki

Ancak bunların haricinde, ne kaçak, ne itme, ne çekme, ne pattern, ne penetrasyon, hiç bir balistik farkı yok.

ben benelli diyorum.

namlu kasa ister kalite olsun ister orta kalite veya herhangi bir insan kinetik sistem neden alır?

• Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #29 : 27 Şubat 2016, 23:01:41 »
bende hız ve delicilik konusunda bunun tam tersini düşünüyorum.

geri kalan bütün konularda size katılıyorum temizlikten saçma dağılımına vs...
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #30 : 27 Şubat 2016, 23:06:56 »
Anladım. Farklı düşünüyor olabilirsiniz, bu şekilde düşünen bir çok avcı arkadaş var, bu bir şekilde yaygınlaşmış. Ancak bununla ilgili farklı tüfeklerle binlerce atış yaptık ölçümlü ve kontrollü test yaptık , en son aynı namluda (namluyu ve tüfeği değiştirmeden de) kontrollü bir deney yaptık. Penetrasyonda da , patternde de hiç bir etkisi olmaz bu sistemlerin, olmuyor, defalarca gördük.

Zaten, her bir özelliğini yere göğe sığdıramayan ve marketing'de sineğin yağını çıkarıp onu bile kullanan İtalyanlar ve Benelli, bu sistemlerinin en ufak ama ufacık dahi olsa bir balistik farkı olsaydı, bunu bas bas bağırarak anlatırlardı... Buyurun Benelli'nin kendi dilinden Inertia sisteminin artıları:

http://www.benelliusa.com/inertia-driven-system

bende hız ve delicilik konusunda bunun tam tersini düşünüyorum.

geri kalan bütün konularda size katılıyorum temizlikten saçma dağılımına vs...
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tamer YİĞİT, Suat ÇALIŞKAN

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #31 : 27 Şubat 2016, 23:11:11 »
Adamların iddiaları (ki genelde eksiği olmaz , fazlası olur İtalyanların iddiialarında :D )

Reliable
Simple
Clean
Strong
Fast
Low Maintenance
Lightweight
Perfectly Balanced

Ne pattern, ne penetration, ne de başka bir balistik performans iddiaları var, olamaz da, öyle bir şey yok çünkü...
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tamer YİĞİT, Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Kamer ORHAN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #32 : 27 Şubat 2016, 23:13:04 »
Arkaslar biraz once avfoni ( ankara) da Benelli Bellmonte 1 modeli inceledim ispanyol yapimi olmasi gerekiyor fiyat 2880 TL sentetik olan modeli. Sirtlamasi kundak ergonomisi guzel ele iyi gelio omuza saglam oturuyor. Varmi kullanan arkadaslardan yorum yapabilecek olan

1986 - Ankara

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #33 : 27 Şubat 2016, 23:26:09 »
belmonte yerine aynı paraya franchi affinityler var hiç olmazsa italyan benelli üretiyor...

Adamların iddiaları (ki genelde eksiği olmaz , fazlası olur İtalyanların iddiialarında :D )

Reliable
Simple
Clean
Strong
Fast
Low Maintenance
Lightweight
Perfectly Balanced
Ne pattern, ne penetration, ne de başka bir balistik performans iddiaları var, olamaz da, öyle bir şey yok çünkü...

evet hepsini aynı anda bulabileceği adreslerden bir tanesi benelli işte... bu konuda hemfikiriz.
1978 Bursa

Çevrimdışı Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 28 Şubat 2016, 00:36:36 »
Bir konuyu atlamışsınız dostlar, oda atış konforu gazlı sistem bu konuda bariz şekilde önde kinetikten.
Benellide dahil kinetikler bu konuda dipçik pedi üzerine çalışıyor ama hala tam konfor yok comfortect sistemli benelliylede atış yaptım ama gazlıdaki konfor yok.
Hem darbeyi absorbe etmekte hemde mükerrer atışlarda namlunun atış aksının bozulmasnda kinetik sistem ekside gazlıya göre bence.
Uçar avının saniye hatta saliseler bile sonucu etkilediğini düşünürsek ben banko gazlı diyorum.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Mustafa KARAGÖZ

• Avlak Yönetici
  • VATAN SEVDALISI,DOĞA DOSTU,UÇAR AVCISI
« Yanıtla #35 : 28 Şubat 2016, 00:42:09 »
İnteria Driven sistem bu kinetik tüfekler içerisinde açık ara Önde dir. Sorunsuzluk, düşük gramajlı fişeklerle çalışma (su kuşları avında kullanılmak için yapılan SBE hariç ) konularında başınızı ağrıtmaz. Marketing ve kendi hayran kitlesi ile yeri her zaman ayrıdır. 2. elde Kıymetlidir. Yeniden bir yarı oto alacak olsam kesinlikle Benelli olurdu.
  • Merkel Custom Made Boxlock Ejector S×S 20 ga
  • Robust 222 S×S 16 ga
  • MKE Kırıkkale 1963 S×S 12 ga
  • Derya-Lion mc391 Yarıoto
YA SEV YA TERK ET, YA TABİ OL YA DEFOL
1982/ELAZIĞ - İkamet: Malatya

The following users thanked this post: Abdullah ŞAHİN 07

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #36 : 28 Şubat 2016, 00:48:04 »
Evet Fatih Bey, söylediğinizde haklısınız ama bu konu, o meşhur "kinetik mi gazlı mı?" minvalinde tartışılan konulardan bir tanesi değildi :) Konuyu açan arkadaş, sadece "kinetik tüfeklerin içinden bir tercih yapacağını" en baştan belirtmiş ve gaz operasyonlulara ve dolayısıyla artılarına hiç girilmemiş bu yüzden. Konu tamamen kinetik üzerine yani :)

Yoksa dediğiniz gibi, atış konforu, düşük gramajlarda çalışabilme, tüfeğin ağırlığı arttıkça ya da tüfeğe dürbün, red dot vs ek ağırlıklar eklendiğinde çalışma prensibinin Inertia bir tüfekteki gibi olumsuz etkilenmemesi vs sayılabilir tabi...

Bir konuyu atlamışsınız dostlar, oda atış konforu gazlı sistem bu konuda bariz şekilde önde kinetikten.
Benellide dahil kinetikler bu konuda dipçik pedi üzerine çalışıyor ama hala tam konfor yok comfortect sistemli benelliylede atış yaptım ama gazlıdaki konfor yok.
Hem darbeyi absorbe etmekte hemde mükerrer atışlarda namlunun atış aksının bozulmasnda kinetik sistem ekside gazlıya göre bence.
Uçar avının saniye hatta saliseler bile sonucu etkilediğini düşünürsek ben banko gazlı diyorum.
1978 - Istanbul

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 28 Şubat 2016, 00:59:05 »
Konu biraz kinetik sistemin yanlış bilinen doğrularına doğru kayınca bende eksisini söyleyeyim dedim ibrahim bey :)
Bu topikte benim bir kinetik sistem tüfek önerisi yapmam mümkün değil,çünkü kinetik sistem önermem,ben gazlıya meylettim yıllarca :)
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Mahmut HOCAOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 28 Şubat 2016, 00:59:18 »
Benim anlamadığım, gazlılarda gaz kaybının Pattern ve Penetrasyonu olumsuz etkilemeyecek düzeyde az ise, Kınetik ve gazlı arasında bu tepme farkı neden bu kadar fazla...
  • Ata Neo
  • Huğlu Ventus
1996/Mersin

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #39 : 28 Şubat 2016, 01:10:02 »
Benim anlamadığım, gazlılarda gaz kaybının Pattern ve Penetrasyonu olumsuz etkilemeyecek düzeyde az ise, Kınetik ve gazlı arasında bu tepme farkı neden bu kadar fazla...
Bence birazda tüfeğin ağırlığından kaynaklı.. gazlı daha konforlu diyorlarda şuan kullandığım kinetik tüfek 3400 gr.. birçok gazlıdan daha az tepiyor ve konforlu. Gazlılarla da atış yaptım ordan az çok kestirebiliyorum. 2950 gramlık franchi fast pro yada yerli herhangi bir kinetik tüfek 32 gram ve üzerinde katır gibi tepiyor...
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #40 : 28 Şubat 2016, 01:12:49 »
Tepmeyi etkileyen bir çok sebep var Mahmut Bey,

Ancak tüfeğin tepmesiyle, namlu çıkış hızı ve hedefe etkisi/penetrasyonu arasında direkt bir bağlantı yok.

Tüfeğin tepmesini, forcing cone açısından tutun da, tüfeğin ağırlığına ve hatta kundağın kubuza ya da kasaya birleşme açısına kadar bir çok parametre etkiler. Kinetik sistem de, eylemsizlik prensibi üzerine kurulu bir sistem olduğundan, (tasarımı tamamen tüfeğin geri tepme hareketinden beslenecek şekilde yapılmış) tüfeğin tepme miktarında hissedilen bir fark var tabii ki. Mekanik çalışma sisteminden dolayı. Ayrıca, Inertia sistemde tüfeğin ağırlığını belli bir eşik değerinin üzerine çıkaramazsınız, tüfek "nispeten" hafif olmak zorundadır, aksi takdirde tüfek ağırlaştırıldığında yeterince tepmeyeceği için, sistem çalışmayabilir. Ağırlık da hissedilen tepmeyi etkileyen unsurlardan bir tanesi. 

Ancak dediğim gibi, tüfeğin tepmesiyle, namlu çıkış hızı ve hedefteki penetrasyon arasında bir bağ kurulmamalı. Direkt bir bağıntı yok.

Çok güçlü yivli kalibrelerde, çap ve mühimmat kütlesi arttıkça tüfeğin tepmesi artar ancak tepmenin artması her zaman hedefte etkinin arttığı anlamına gelmez. Kalibreyi artırdıkça (diğer her şey eşit olma koşuluyla) geri tepme artar ama farklı sebeplerden artmış geri tepme, tüfeğin balistik etkisini artırmaz.

« Son Düzenleme: 28 Şubat 2016, 01:28:41 Gönderen: İbrahim AYSU »
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Mahmut HOCAOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #41 : 28 Şubat 2016, 01:19:33 »
Uçar avında  2. 3. atışlara adaptasyonun gecikmesini belki biz direk hissedemeyebiliriz ama ağır çekim kamerada bu net belli oluyor, helede benim gibi genellikle makilik arazilerde keklik avlayanlar için salise bile önemli...
Bir video vardı ağır çekim birçok kinetik ve gazlıyı bu konuda test ediyorlardı bulabilirsem ekleyim buraya.
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #42 : 28 Şubat 2016, 01:28:19 »
Mahmut Bey, özür diliyorum, hitaben Mehmet Bey, yazmışım, kusura bakmayın lütfen :( Düzeltiyorum şimdi..
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Mahmut HOCAOĞLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 28 Şubat 2016, 01:28:41 »
Tepmeyi etkileyen bir çok sebep var Mehmet Bey,

Ancak tüfeğin tepmesiyle, namlu çıkış hızı ve hedefe etkisi/penetrasyonu arasında direkt bir bağlantı yok.

Tüfeğin tepmesini, forcing cone açısından tutun da, tüfeğin ağırlığına ve hatta kundağın kubuza ya da kasaya birleşme açısına kadar bir çok parametre etkiler. Kinetik sistem de, eylemsizlik prensibi üzerine kurulu bir sistem olduğundan, (tasarımı tamamen tüfeğin geri tepme hareketinden beslenecek şekilde yapılmış) tüfeğin tepme miktarında hissedilen bir fark var tabii ki. Mekanik çalışma sisteminden dolayı. Ayrıca, Inertia sistemde tüfeğin ağırlığını belli bir eşik değerinin üzerine çıkaramazsınız, tüfek "nispeten" hafif olmak zorundadır, aksi takdirde tüfek ağırlaştırıldığında yeterince tepmeyeceği için, sistem çalışmayabilir. Ağırlık da hissedilen tepmeyi etkileyen unsurlardan bir tanesi. 

Ancak dediğim gibi, tüfeğin tepmesiyle, namlu çıkış hızı ve hedefteki penetrasyon arasında bir bağ kurulmamalı. Direkt bir bağıntı yok.

Çok güçlü yivli kalibrelerde, çap ve mühimmat kütlesi arttıkça tüfeğin tepmesi artar ancak tepmenin artması her zaman hedefte etkinin arttığı anlamına gelmez. Kalibreyi artırdıkça (diğer her şey eşit olma koşuluyla) geri tepme artar ama farklı sebeplerden artmış geri tepme, tüfeğin balistik etkisini artırmaz.
Bilgiler için teşekkürler İbrahim abi.Peki anlattıklarına göre kınetik tüfeklerin gazlılara göre tasarımsal açıdan tepmeye daha müsait yapıldığını yada olduğunu söyleyebilirmiyiz? Bu arada Mehmet Mahmut önemli değil.olur öyle hatalar :)
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2016, 01:29:44 Gönderen: Mahmut HOCAOĞLU »
  • Ata Neo
  • Huğlu Ventus
1996/Mersin

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #44 : 28 Şubat 2016, 01:32:36 »
Aynen öyle, söyleyebiliriz, tasarımları gereği, geri tepmek zorundalar. Aksi takdirde çalışamazlar.

"Hissedilen" geri tepmeyi düşürebilmek için, dipçik tarafında, ped tarafında çalışma ve geliştirme yapılıyor sürekli, ancak mekanik olarak tüfeğin geri tepmesine ihtiyaç var ki, bolt eylemsizliğini sürdürme yönünde, tüfeğin geri doğru hareketine karşı sabit durmaya çalışarak (Benelli sistemde) Inertia Spring'e baskı yapabilsin ve bu yayı enerjiyle doldurabilsin.

Bilgiler için teşekkürler İbrahim abi.Peki anlattıklarına göre kınetik tüfeklerin gazlılara göre tasarımsal açıdan tepmeye daha müsait yapıldığını yada olduğunu söyleyebilirmiyiz?
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Mahmut HOCAOĞLU

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #45 : 28 Şubat 2016, 01:37:19 »
Tüfeğin geri tepmesi;
Tüfeğin ağırlığı
Fişeğin saçma ağırlığı ve hızı
Tüfeğin çalışma sistemi
Birleştirme konisi yapısı
Namlu Çapı
Şok
Ve tüfeğin ergonomisi ile ilgisi vardır..
Eğer tüfek size uymuyorsa Hissedilen Geri Tepme miktarı dahada artacaktır. .

Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK, Abdullah ŞAHİN 07

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #46 : 28 Şubat 2016, 01:44:54 »
95-2009 yılları arasında kullandığım Benelli Süper 90  Extra Light (Çağdaş Montefeltro Extra Light ' ın babası ) 2990 gram ağırlığı, Kısa Birleştirme Konisi ,18.3 mm namlu çapı ve fix full -belki daha dar- şokuyla öyle teperdiki her yoğun atıştan sonra omzum morarırdı. .
Ve fakat onu elden çıkarmak hatalarımın enbüyüğü oldu..😊
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 28 Şubat 2016, 01:56:01 »
Tüfeğin geri tepmesi;
Tüfeğin ağırlığı
Fişeğin saçma ağırlığı ve hızı
Tüfeğin çalışma sistemi
Birleştirme konisi yapısı
Namlu Çapı
Şok
Ve tüfeğin ergonomisi ile ilgisi vardır..
Eğer tüfek size uymuyorsa Hissedilen Geri Tepme miktarı dahada artacaktır. .
Bilgiler için teşekkürler Tuncay abi.
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2016, 02:34:50 Gönderen: Mahmut HOCAOĞLU »
  • Ata Neo
  • Huğlu Ventus
1996/Mersin

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #48 : 28 Şubat 2016, 02:03:45 »
Ben neler yazıyorum, nerelerdeyim, hangi konulardayım ya :D

"Tövbe estağfurullah, toparlan, kendine gel İbrahim" demek istiyorum kendime :D
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #49 : 28 Şubat 2016, 02:07:56 »
İbrahim bey taramalıdasınız,Amerikanlara meylettikten sonra sorun yok bence :)
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin