Gönderen Konu: BİRKAÇ DEĞİŞİK FİŞEĞİN DAĞILIM TESTİ VE KURŞUN ATIŞI..  (Okunma sayısı 17843 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 10:06:50 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Emrah bey elinize sağlık güzel paylaşım için teşekkürler
Trap fişeğini 36m den atsaymışınız çok güzel dağılımı olacakmış

B&P 34g 7no dağılımı çok mükemmel olmuş tüfek sevmiş  ^-^
Saçma kalınlığına göre zuber de güzel atışta hafif alt yapma olmuş yine de iyi sonuçlar
Teşekkürler Hüseyin Bey. Trap fişeğini belki avda kullanırım diye bakıyorum elime farklı trap fişekleri geçtikçe deniycem. 36 metrede av üzerinde etkili olabilir mi ? 30 Metreden öteye atmam diye düşünmüştüm.. 5 şokla homojen ve güzel dağılımı var 30 metrede..
Bp zaten vazgeçilmezim.. her şartta dağılımı iyi bir fişek.
Zuber ve özkursan eco serisi beni şaşırttı. Dağılımları ve hedefe vuruşları beklediğimden iyi çıktı.
Ucuz fişeklerden nekadar yüksek verim alabilirsem okadar iyi.. Avrupa fişeğe göre 3 kutuda 1 kutu kar ederim en azından :)
Teneke üzerinde deliciliği de iyi çıkarsa özkursanın yeni çıkardığı fişekleri bendeki kötü imajını silecek gibi..
« Son Düzenleme: 06 Nisan 2016, 22:41:52 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Hüseyin ÜSTÜN

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
.
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2017, 10:07:00 Gönderen: Hüseyin ÜSTÜN »
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
            Emrah kardeşim, öncelikle verdiğin emek için teşekkürler.Paylaşımlarını sürekli takip ediyorum.Huğlu tüfeğin bence son derece iyi bir tüfek . Çünkü iyi tüfeklerde aynı gr. ve no saçma attığın zaman farklı marka fişeklerde birbirine yakın sonuçlar çıkar.Senin tüfeğin de de sonuçlar  benzer çıkıyor.Bu bakımdan tüfeğin gayet güzel.Ayrıca avladığın tahtalılar da bunun başka bir kanıtı zaten.İyi tüfek ördek, tavşan ve tahtalı avında belli olur.
         Yerli fişeklere gelirsek , her tüfek farklı fişek sever, tüfeği tanıyıp uygun fişeğini bulursak bizi memnun eder.Ben genellikle yerli fişek kullanıyorum.Tüfeğinin hava şartlarına, şokuna, saçma numarası ve gramına göre uyumlu fişeği yakalamak bence  önemli olan.Uyumlu fişeği bulunca da biraz fazlaca alırsan sorun çözülür gider.Bence bizim tüfeğimize uyum sağlamayan ve kötü dediğimiz fişekler başka tüfeklerde çok iyi sonuç verebiliyor.Bu yüzden bence KÖTÜ FİŞEK YOKTUR.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

The following users thanked this post: Hüseyin ÜSTÜN, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Emrah bey
Fişek işinde en sağlamı kendi doluların dır  ;)
35-37g 7no el dolusu ile 43m den 71cm namlu 3 şok ile
Sepet gibi yesiller cansız düşüyor 50-55m ye kadar iş yapıyor

35-37g  3 ve 5no su havalar buz olduğunda
Kuşlar çelik yelek mi giydi psikolojisi vurmaya başladığında
Avcının can simidi oluyor  ;)
39g 2-3_4 no ile 70m lerden tahtalı alıyoruz
Eskiden kalma düz kıvırma dolum aletleri var evde.. Malzemesine baktığım fişekleri geri toplarken kullanıyorum, bazende kiloluk saçma alıp ses fişeklerinden çıkardığım barutlarla dolum yapıyorum. Ama ciddi olarak uğraşmadım, yeteri kadar çeşit malzemem ve ölçüler hakkında detaylı bilgim yok.  Hassas terazi lazım. Eski tip ölçek insanı aldatıyor. Mesela mirage jk6 nın barutu ölçekte 1,50 gelirken aslında 1,80 grammış :) Dolum işi zahmetli masraflı, hobi olarak güzel olur aslında ama piyasada bukadar çeşit varken pek gerek duymadım.. O yazdığınız dolularla eminim güzel sonuçlar alırsınız. Ben uzak atışlardan vazgeçip mesafeye uygun atış yapmaya başlarsam daha iyi sonuçlar alacağımı tahmin ediyorum :D
            Emrah kardeşim, öncelikle verdiğin emek için teşekkürler.Paylaşımlarını sürekli takip ediyorum.Huğlu tüfeğin bence son derece iyi bir tüfek . Çünkü iyi tüfeklerde aynı gr. ve no saçma attığın zaman farklı marka fişeklerde birbirine yakın sonuçlar çıkar.Senin tüfeğin de de sonuçlar  benzer çıkıyor.Bu bakımdan tüfeğin gayet güzel.Ayrıca avladığın tahtalılar da bunun başka bir kanıtı zaten.İyi tüfek ördek, tavşan ve tahtalı avında belli olur.
         Yerli fişeklere gelirsek , her tüfek farklı fişek sever, tüfeği tanıyıp uygun fişeğini bulursak bizi memnun eder.Ben genellikle yerli fişek kullanıyorum.Tüfeğinin hava şartlarına, şokuna, saçma numarası ve gramına göre uyumlu fişeği yakalamak bence  önemli olan.Uyumlu fişeği bulunca da biraz fazlaca alırsan sorun çözülür gider.Bence bizim tüfeğimize uyum sağlamayan ve kötü dediğimiz fişekler başka tüfeklerde çok iyi sonuç verebiliyor.Bu yüzden bence KÖTÜ FİŞEK YOKTUR.
Mehmet Bey çok teşekkür ederim. Deneme yaparak tüfeğin ve fişeklerin uyumunu az da olsa yakalamaya çalışıyorum. Önceki tüfeğimin huyunu tam öğrenmişken değiştirmiş olduk :) Bu tüfeğinde aslında hangi fişeklerle üst seviye performans verdiğini çözdüm ama uygun fiyatlı fişeklerle de yaklaşık performans yakalayabilmek için uğraşıyorum. Dediğiniz gibi uyumu yakalamak çok önemli. Meca ve yavaşçaların bazı serileri çok güzel uyum sağladı av üzerinde de etkiler çok iyi. Önceden kötü izlenim bırakan yerli markalar bile şaşırtıyor artık. Demekki kötü fişek yok, tüfeğe uyan ya da uymayan fişek var, deneme yaptıkça bunu daha iyi gözlemliyorum..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Hüseyin ÜSTÜN