Gönderen Konu: HUĞLUMU YOKSA YILDIZ ÇİFTE KIRMA MI ?  (Okunma sayısı 21326 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmail BİLİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: HUĞLUMU YOKSA YILDIZ ÇİFTE KIRMA MI ?
« Yanıtla #25 : 20 Aralık 2016, 22:55:54 »
Dün konuştuğum av bayi 1600 tl gibi bir fiyat çıkardı. Fakat silah kaç yılının üretimi bilmiyorum. Eğer okeylersem adam huğluyla irtibata geçip kaz göğsü dipçik ve gravüründe biraz oynama isteyecek kaç güne gelir bilgi yok en geç 2 ay gibi konuştu. Sizce 1600 iyimi ? Gravür fiyata dahil değil
emre bey kesinlikle iyi hatta şaka bir yana gravürde dahil ise 3. çifteyi bnde alabilirim gerçekten irtibat numarası yazarsanız sevinirim fiyat 202b için gravürsüz bile olsa çok iyi kaçırma derim hatta eski üretimleri ben daha çok tutuyorum yandan çivili pimli sistem bana daha çok güven veriyor açıkçası şahsi görüşüm bu yönde o fiyata eski  üretim yeni üretim kaçırma derim iyi akşamlar ... :)
  • Huğlu 202 B
  • Huğlu 201 A
1987 balıkesir

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #26 : 20 Aralık 2016, 23:01:59 »
kesinlikle emin bey eskiden sarsılmaz champion süper poze kullanıyordum 34 gr, 36 gr falan sonra gördüm ki istersen 50 gr at düşürdüğün mesafeden 32 gr ölüsünü düşürüyor o zaman anladım yüksek gramajın bnm tüfek için çok espirsi olmadığını  bnm şahsi görüşüm kırma tüfeklerde  genelde 32 gr geçme çok ekstra sert hava koşullarında 33, 34 gr fazlasını asla fişek dolabına koyma yüksek gramaj takıntın var ise zaten 34 gr sonra al bir otomatik normal şartlarda 40 gr at kaldırır ama kırma tüfekler hiç gerek yok bu bnm şahsii düşüncem teşekkür ediyorum iyi akşamlar rastgele :)

İsmail bey değil çifte ve poze otomatikte bile bir kutu 34 gram fişeği 5 yıldır bitiremedim ben fazla gramaj sevmem ve seven tüfekleride elime almam dar iç çaplı tüfeklerle avlandım hep vursan 92 A 18.3 robust poze 18.3 üzümlü çiftede sanırım dar iç çaplı olması lazım düşük gramaj ince saçma atarım en kalın saçmam 6 no dur en ağır dolum otomatik olmak şartıyla rc s4 tür gerisi hep 28 30 güzün 32 devam eder. aynı fişekleri kullanıyoruz bp rc mirage size rc titanoyu öneririm bior falan ama çok etkili .  teşekkür ediyorum iyi akşamlar.
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

The following users thanked this post: İsmail BİLİR

Çevrimdışı İsmail BİLİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 20 Aralık 2016, 23:09:45 »
İsmail bey değil çifte ve poze otomatikte bile bir kutu 34 gram fişeği 5 yıldır bitiremedim ben fazla gramaj sevmem ve seven tüfekleride elime almam dar iç çaplı tüfeklerle avlandım hep vursan 92 A 18.3 robust poze 18.3 üzümlü çiftede sanırım dar iç çaplı olması lazım düşük gramaj ince saçma atarım en kalın saçmam 6 no dur en ağır dolum otomatik olmak şartıyla rc s4 tür gerisi hep 28 30 güzün 32 devam eder. aynı fişekleri kullanıyoruz bp rc mirage size rc titanoyu öneririm bior falan ama çok etkili .  teşekkür ediyorum iyi akşamlar.

kesinlikle emin bey dar iç çaplı tüfekler düşük gramaj ve ince saçma zaten robust kullandım diyorsunuz :) bana nasip olmadı ama samimi olarak bişi diyorum kendim şahidim buna nazımın geçtiği bir abimde 222 robust var 28 gr 7 numara saçma ile tavşan avı yapıyor kopoyla tüfek 12 cal. bugün işim gereği edremite gitmitim ayvalıktan çıkıp dönüşte aldım 30 gr rc 7 numara ördek için bir dahaki gidişte de sizin tavsiye ettiğiniz titanoyu alıcam bu konuda açıkcası bnden daha tecrübeli olduğunuz belli kullandığınız dar iç caplı çiftelerden  iyi akşamlar rastgele :)
  • Huğlu 202 B
  • Huğlu 201 A
1987 balıkesir

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #28 : 20 Aralık 2016, 23:19:06 »
kesinlikle emin bey dar iç çaplı tüfekler düşük gramaj ve ince saçma zaten robust kullandım diyorsunuz :) bana nasip olmadı ama samimi olarak bişi diyorum kendim şahidim buna nazımın geçtiği bir abimde 222 robust var 28 gr 7 numara saçma ile tavşan avı yapıyor kopoyla tüfek 12 cal. bugün işim gereği edremite gitmitim ayvalıktan çıkıp dönüşte aldım 30 gr rc 7 numara ördek için bir dahaki gidişte de sizin tavsiye ettiğiniz titanoyu alıcam bu konuda açıkcası bnden daha tecrübeli olduğunuz belli kullandığınız dar iç caplı çiftelerden  iyi akşamlar rastgele :)

konu sahibi kusurumuza bakmasın biraz av muhabbetine döndü iş ismail bey 7 n0 28 gram robust pozemle avladığım avları ve mesafeleri söylesem atıyor derler. bir tüfeğin dipçik pedinde MF harfleri ve namlusunda manufrance saint etienne yazıyorsa o tüfekten her şey beklenir arkadaşınız bir örnek. tecrübe demişsiniz burada olmamın bir nedeni genç arkadaşlarla nacizane tavsiyelerimizi paylaşmak yardımcı olmak. sizede iyi akşamlar Balıkesir güzel memleket değerini bilin rastgele...
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)

Çevrimdışı İsmail BİLİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 20 Aralık 2016, 23:34:26 »
konu sahibi kusurumuza bakmasın biraz av muhabbetine döndü iş ismail bey 7 n0 28 gram robust pozemle avladığım avları ve mesafeleri söylesem atıyor derler. bir tüfeğin dipçik pedinde MF harfleri ve namlusunda manufrance saint etienne yazıyorsa o tüfekten her şey beklenir arkadaşınız bir örnek. tecrübe demişsiniz burada olmamın bir nedeni genç arkadaşlarla nacizane tavsiyelerimizi paylaşmak yardımcı olmak. sizede iyi akşamlar Balıkesir güzel memleket değerini bilin rastgele...

kesinlikle emin bey ben daha bir tane saint etienne üretimi vasat bir çifte yada pozeye rastlamadım hepsinin resmen ölüm kustuğunu biliyorum balıkesir güzel memleket yolunuz düşerse gerçeketen her zaman beklerim yazın güzel oluyor bizim buraları  :) emre beyede resim atıyorum az çok kafasında netleşsin bişiler faydamız olursa ne mutlu  iyi akşamlar  :)
  • Huğlu 202 B
  • Huğlu 201 A
1987 balıkesir

Çevrimdışı Emre SALDIROĞLU

• *
  • AVCI
« Yanıtla #30 : 20 Aralık 2016, 23:35:20 »
Estağfirullah... yarın av bayii ile konuşacağım. Fiyat, dipçik ve gravür netleştiğinde sipariş verirsem burda belirtirim.
Saygılarımla herkese teşekkürler
  • huğlu süperpoze 76cm çift tetik
  • yıldız elegant a3-m 71cm çift tetik
  • yıldız spz me steel 76cm tek tetik
Denizli
Sağlıcakla kalın....

• *
  • AVCI
« Yanıtla #31 : 20 Aralık 2016, 23:39:06 »
kesinlikle emin bey ben daha bir tane saint etienne üretimi vasat bir çifte yada pozeye rastlamadım hepsinin resmen ölüm kustuğunu biliyorum balıkesir güzel memleket yolunuz düşerse gerçeketen her zaman beklerim yazın güzel oluyor bizim buraları  :) emre beyede resim atıyorum az çok kafasında netleşsin bişiler faydamız olursa ne mutlu  iyi akşamlar  :)

Teşekkürler ismail bey yormayalım sizide :)
Denizli
Sağlıcakla kalın....

Çevrimdışı İsmail BİLİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 20 Aralık 2016, 23:47:21 »
.

« Son Düzenleme: 21 Aralık 2016, 22:30:21 Gönderen: İsmail BİLİR »
  • Huğlu 202 B
  • Huğlu 201 A
1987 balıkesir

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #33 : 20 Aralık 2016, 23:47:40 »
Estağfirullah... yarın av bayii ile konuşacağım. Fiyat, dipçik ve gravür netleştiğinde sipariş verirsem burda belirtirim.
Saygılarımla herkese teşekkürler

Emre kardeşim tüfek fiyatları dolardan mıdır nedir bilmem ama bu aralar bayağı yüksek gibi kaldıki çifteler pozelerden pahalıdır. alacağınız tüfek neresinden baksanız 1600 ün üzerinde gibi yerinizde olsam 1980 1997 arası üretilen temiz bir huğlu çukur bant 1 3 veya 4 2 fix şoklu tüfek alırdım çukurbant daha hafif olur. huğlunun eski çifteleri hele bütün namlu olanları çok kaliteli ve etkilidir. el işçiliği çelik kalitesi farklıdır. fiyatıda makuldur. gösterişe menevişe gravüre takılmayın icraatına bakın teferruata vereceğiniz onca para satmak istediğinizde karşılığını bulamayacaktır. alın az kullanılmış bir yastık altı denilen tüfek tepe tepe kullanın.
karar sizindir.
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)

The following users thanked this post: Emrah TUNCA

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #34 : 20 Aralık 2016, 23:54:20 »

İsmail bey görev icabı soma ya geliriz bazen oralarda çandarlıda ziya çobanoğulları dostumuza uğrarım vede somada av bayii Ayhan yıldız. inşallah oralara yolumuz düşerse bir çayınızı içeriz 
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)

Çevrimdışı İsmail BİLİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 21 Aralık 2016, 00:12:51 »
İsmail bey görev icabı soma ya geliriz bazen oralarda çandarlıda ziya çobanoğulları dostumuza uğrarım vede somada av bayii Ayhan yıldız. inşallah oralara yolumuz düşerse bir çayınızı içeriz
emin bey ne demek bnbm bulunduğum yere 80 km falan her zaman beklerim ...
  • Huğlu 202 B
  • Huğlu 201 A
1987 balıkesir

• *
  • AVCI
« Yanıtla #36 : 22 Aralık 2016, 14:09:52 »
İsmail bey bayideki 202b modeli söylediğiniz gibi yandan çivili çukur bant 71 cm namlu
Denizli
Sağlıcakla kalın....

• *
  • AVCI
« Yanıtla #37 : 30 Aralık 2016, 20:27:25 »
son anda vermiş olduğum kararla denizliden burdura gidip kendime uygun kaz göğsü yıldız elegant serisi bir çifte kırma aldım. hayırlı olur inşallah... yakında grupman durumlarından haberdar eden bir postta paylaşırım... konuyu kilitliyorum sağlıcakla...
Denizli
Sağlıcakla kalın....

The following users thanked this post: Abdullah GÜLTEPE