Gönderen Konu: AKDAŞ 312 SE MODEL POZE HAKKINDA  (Okunma sayısı 53969 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
Ynt: AKDAŞ 312 SE MODEL POZE HAKKINDA
« Yanıtla #125 : 14 Eylül 2015, 13:01:06 »
Bizde hakliyi ariyoruz zaten ararken de kraldan cok kralcilar denilmesi yanlis oldugu kadar da sacma.tufek sahibi ciksin aciklamasini yapsin.tufegin dusmus olmasi paslanmayi aciklamaz tufek sahibi ben gerekli bakimi yaptim ama boyle oldu derse haklidir ama yok attim kenara bakimini yapmadim boyle oldu diyorsa cikip herkesten ozur dilesin.benim her zaman ilk egilimim avci arkadasimdan yana olmaktir ticari bir isletmeden yana olmak degildir.biz burada mahkeme de degiliz ki hakliyi haksizi belirleyelim.burda birbiriyle deneyimlerini paylasan avci topluluguyuz.eger arkadas bize yalan yanlis seyler anlattiysa bunu da elbette hos gormeyecegiz.

Kraldan çok kralcılar lafı bana ait değil zaten :)
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Murat ÇELİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #126 : 14 Eylül 2015, 13:15:23 »
Ömer Bey açıkmalarınızı tatmin edici buldum taşekkürler. Akıllarda ki bütün soru işaretlerini kaldırmışsınız.Samet Bey size gelince hala Akdaş yapımı Sibergun Tüfeklerle Akdaş yapımı Webley Scootların aynı tüfek olduklarını anlamamışsınız galiba
Benden selam olsun bolu beyine köroğlu torunu
1981 Istanbul

The following users thanked this post: Zafer ÖZHAN

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #127 : 14 Eylül 2015, 14:09:53 »
Ömer Bey açıkmalarınızı tatmin edici buldum taşekkürler. Akıllarda ki bütün soru işaretlerini kaldırmışsınız.Samet Bey size gelince hala Akdaş yapımı Sibergun Tüfeklerle Akdaş yapımı Webley Scootların aynı tüfek olduklarını anlamamışsınız galiba

Akdaş silah Sibergun Tüfeklere direk olarak muhattap almadığını anladığınız takdirde bende anlicam murat bey
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #128 : 14 Eylül 2015, 14:39:23 »
ARKADAŞIMIZ SANIRIM ÜYELİKTENDE VAZGEÇTİ ARTIK
  • ARMSAN PHENOMA aura 20 ga
  • SARSILMAZ SÜPER VURUCU 0/U
  • GARANTİE CESKA TEK KIRMA
1986 KAYSERİ   / ADANA

Çevrimdışı Murat ÇELİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #129 : 14 Eylül 2015, 16:41:38 »
Akdaş silah Sibergun Tüfeklere direk olarak muhattap almadığını anladığınız takdirde bende anlicam murat bey
Samet bey ben de aksini söylemiyorum zaten. Ömer bey de açıkladı zaten. Webley scoot tüfeklerinin de direk muhattabı akdaş silah değil; onu da açıkladı ömer bey, dikkat ederseniz.
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2015, 17:00:07 Gönderen: Murat ÇELİK »
1981 Istanbul

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #130 : 14 Eylül 2015, 21:18:04 »
Forumdan bir dostumuz insanımızın hadiselere çok duygusal yaklaştığını defalarca yazmıştı. Ben de bu konuda uyardım. Aklımda kaldığı kadarıyla izlenmesi gereken daha doğru yolu, yöntemi de hatırlattım (belirttim). Arada kalalım derken iki tokat, aparkat da bana denk geldi. Dolmaya çok müsaitiz.

Neyse herkesin hakkına uygun çözümlenmesini dilerim.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Cemal MADEN

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #131 : 14 Eylül 2015, 21:53:33 »
Ne yazık ki son 1-2 yılda Avlak Forum'da düşünce ve deneyimleri paylaşmak (hemen her konuda)" tarafgirlik" ithamlarıyla muhatap olunmasına sebep olduğu için konular hakkında bilgi ve fikir sahibi üyelerimizin katılımında, hatta foruma girişlerinde genel olarak düşüş izliyorum. Aslında aynı nedenle ben de fazla yorum yapmamayı (genel olarak) tercih ediyorum. Fakat söz konusu Sibergun tüfekle "aynı" olduğu belirtilen  Webley Scott 912 K modeli  tüfeği 4 yıldır kullanmam nedeniyle bu konuda yazma gereği hissettim.
 Ben tüfeğimi Adana Hilal Av kanalıyla almıştım.

resim yükle

yükle resim

yükle resim

gif upload
 Bu 4 yıl içinde yıllık ortalama 20-25 defa, toplamda 80-100 civarı ava çıkmışlığım var. Tüfeğime her avcı gibi av dönüşü basit bir temizlik, sezon sonunda da genel temizlik ve bakım uygularım. 4 yılın ve 80-100 civarı av günü sonunda şimdi şu durumda:

çoklu resim yükle

resim gönder

gif upload

hızlı resim yükle
 Görüldüğü gibi fazla bir korazyon yok. Ancak boyada erken açılma var. Bunu da Ömer Bey,  "kostik boyanın özelliği çabuk aşınabiliyor" diye açıklıyor, ancak ben buna tam olarak katılmıyorum. Çünkü metal de olduğu gibi kimyasal ürünlerde de her zaman daha kalitelisi ve daha dayanıklısı vardır. Tabii bu da fiyat-performans ilişkisine gelip takılır. Son olarak kubuz içerisine, sipariş veren bayi veya firmanın isminin yazılması "garantinin muhatabı"nın karıştırılmaması için Sadık Usta'nın ince bir fikri olduğunu düşünüyorum. Acaba tartışmaya konu olan tüfeğin kubuz içerisinde de "yazıcılar av" yazıyor olabilir mi?

jpg upload

çoklu resim yükle

« Son Düzenleme: 14 Eylül 2015, 21:58:16 Gönderen: Zülküf ÖZDUMAN »
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Murat ÇELİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #132 : 15 Eylül 2015, 00:32:43 »
Arkadaşlar sibergun demiyorum dikkat ederseniz. Akdaş yapımı sibergundan bahsediyorum ben mi anlatamıyorum siz mi anlamıyorsunuz gayet net ve açık yazıyorum.
1981 Istanbul

Çevrimdışı Murat ÇELİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #133 : 15 Eylül 2015, 01:11:20 »

Arkadaşlar resimlerini attım siz karar verin. Aynı tüfek mi değil mi ? Benim tüfek sibergun(akdaş 712 el modeli) tamamen aynı tüfek. Ben de tüfeği 4 yıldır kullanıyorum. Her sezon da her hafta sonu ava giderim. Tüfek hala pırıl pırıl duruyor.
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2015, 01:17:26 Gönderen: Murat ÇELİK »
1981 Istanbul

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #134 : 15 Eylül 2015, 10:40:10 »
Murat bey bu tüfek krom kaplama yanlız pırıl pırıl olması çok normal
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Murat ÇELİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #135 : 15 Eylül 2015, 12:01:04 »
Tüfek aynı mı değil mi onu söyleyin. Ayrıca ben ne krom kaplama tüfekler gördüm pas içinde. Benim tüfeğin içi de pırıl pırıl sadece dışı değil. Kısacası Akdaş yapımı Webley scootlar ile Akdaş yapımı Sibergunlar aynı tüfekler. Ben bunu diyorum. Başka bir şey de iddaa etmiyorum.
1981 Istanbul

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #136 : 15 Eylül 2015, 12:25:23 »
Tüfek aynı mı değil mi onu söyleyin. Ayrıca ben ne krom kaplama tüfekler gördüm pas içinde. Benim tüfeğin içi de pırıl pırıl sadece dışı değil. Kısacası Akdaş yapımı Webley scootlar ile Akdaş yapımı Sibergunlar aynı tüfekler. Ben bunu diyorum. Başka bir şey de iddaa etmiyorum.
Tamam tüfek aynı olabilir belki krom tüfeği paslandırmak özel bir yetenek ister.. Mesela bendeki akdaş ile o akdaş muhtemelen aynı :) ama tüfeği bu hale getirmeyi nasıl başardılar çok merak ediyorum açıkçası

Sony Xperia Z3 Cihazımdan Tapatalk ile Gönderildi

• Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #137 : 15 Eylül 2015, 12:49:30 »
Çifsan 1991 model bir poze var elimde hala ne yağmur ne çamur ne kar gördü bu tüfek varya Allah için bir gr pas yapmadı nasıl hor kullanıldı bide dipçikten anlayabilirsin Tetik kaplaması bile pırıl pırıl pirinç ne soldu ne bişey maşallahı var hala tıkır tıkır

25 yıllık garanti belgesi :))

« Son Düzenleme: 15 Eylül 2015, 12:58:34 Gönderen: Samet BİRİCİK »
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Murat ÇELİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #138 : 15 Eylül 2015, 12:56:57 »
Aynen tüfek hala pırıl pırıl dipçikten de baya kullanıldığı belli diğer tüfeğe hala akıl sır erdiremiyorum valla nasıl öyle hale gelmiş.
1981 Istanbul

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #139 : 15 Eylül 2015, 13:04:14 »
Aynen tüfek hala pırıl pırıl dipçikten de baya kullanıldığı belli diğer tüfeğe hala akıl sır erdiremiyorum valla nasıl öyle hale gelmiş.
Benim akdaşın Tetik rengi beyaz oldu sarıydı bide üst selektör ve emniyet kısımda boyada çizik oluştu inşallah akdaş bu konuda yeni tüfeklere arge çalışması yapar

• Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #140 : 15 Eylül 2015, 13:07:10 »
Bide şu garanti şartlarını okurmusun :) çifsandaki

• Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

The following users thanked this post: Ahmet ÖZTÜRK

MUSTAFA POLAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #141 : 15 Eylül 2015, 13:54:59 »
evet ömer bey sonunda açıklama yapamış ve yorum da kısacası şöyle demiş; ne etliye karışırım ne sütlüye .şimdi düşünebiliyormusunuz renault firması diyoki megane benim arabam tamam da cilio değil . senin muhatabın aldığın bayi .komikligin acizliğin bukadarı baha ne diyim.peki tüfek elinize ulaştı neden demediniz tüfeği yazıcılar ava gönderin onlar ilgilenecek diye.fakat ömer bey ben sizi anlıyorum kendinizi bir şekilde haklı çıkaracaksınız.ne yazık ki sizede inanacak arkadaşlar çıkacak .ben davamı akdaş silaha açtım sonucunu hep birlikte görürüz.ben bu fotoları yazıcılar av komando avada gönderdim hilal av başta olmak üzere birçok sanal av magzasına da gönderdim bugünde yaban tv ye bir video gönderecegim saygılar.

MUSTAFA POLAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #142 : 15 Eylül 2015, 14:02:30 »
samet kardeş tüfegi size göndereyim bi balistik inceleme falan gönderin akdaşın haklara arayın ne dersiniz.malum onlardan fazla parçalanıyosunuz.
ahırda falan saklama gibi sağlıklı düşünemediginiz şeyleride buraya yazarak bilginizimi diyim cehaletinizimi ortaya koymayın

MUSTAFA POLAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #143 : 15 Eylül 2015, 14:22:43 »
arkadaşlar benim kimseyi provoke falan ettiğim yok sıradan bir avcıyım ben bu tüfeği ikinci kez fabrikasına yolladım ve ilk seferdede kimse ile düşüncelerimi paylaşmadım ve hemen hemen hepinizden önce bir akdaş kullanıcısıydım.bazı arkadaşlar diyo ki çamur ata izi kalsın ekmek parası falan filan acıtasyon yapıyorlar . kardeş biz parayı yoldan toplamıyoruz.senin başına böyle bir durum gelirse ne yaparsan yap bizide ilgilendirmez .provokasyon falan diyen arkadaşlarla istedikleri her türlü bilgiyi paylaşırım ve ömer bey açıklamasında inkar etmedi böyle bir tüfek gelmedi diye topu başka yerlere atmaya çalıştı dikkatinizi çekerim.   

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #144 : 15 Eylül 2015, 14:23:10 »
samet kardeş tüfegi size göndereyim bi balistik inceleme falan gönderin akdaşın haklara arayın ne dersiniz.malum onlardan fazla parçalanıyosunuz.
ahırda falan saklama gibi sağlıklı düşünemediginiz şeyleride buraya yazarak bilginizimi diyim cehaletinizimi ortaya koymayın

Ben yazılanları yazdım ahır vs samanlık kimse kendini parçalamıyor burda tartışma ve konuşma yeri!  Mesaj almak istemiyorum derseniz konuyu kitleyin kimse yazmasın madem yazılanları görmek istemiyorsunuz şimdi ya akdaş firması yalan söylüyor ya siz?  Açıklamaları herkes okudu..
  • Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #145 : 15 Eylül 2015, 14:27:34 »
Yazı burda okuyun boş boş yorum yapmayın

• Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #146 : 15 Eylül 2015, 14:29:20 »
Al paslı tüfeği yolla akdaşa yapsınlar beleş?  Şimdi bu şekilde düşündürdü beni bu yazıdan ben başka bişey anlamadım açıkçası böylemi olay gerçekten

• Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #147 : 15 Eylül 2015, 14:30:29 »
Kendi fikrime göre resimlere bakılırsa oluşan kusurların tüfeğin üretim hatasından  değil de bulunduğu ortam ve temizlik yapılmamasından kaynaklandığı belli oluyor.

Mandal altı, el kundağı metali,yanaklar vb bariz belli.

Bu işe senelerini vermiş bir üreticinin tüfek eğer kendi üretimi ise önüne geldiği zaman yaptığı expertiz incelemesin de kusurun kendisinde mi yoksa kullanıcıda mı ? olduğunu bilir.

Eğer bunu aksi halde kullanıyorsa firma ahlakına uymaz zaten.

Beretta Silver Pigeon IV tüfeğinin kubuzunu devamlı terli elleri ile tutup taşıyan ve renk atmasına sebep olan kullanıcı kusuru üreticiye atamaz misali.

Tüfek bakımını sevmiyoruz o kültür biz de yok. Browning b 25 i devamlı yağlayan ben, diğer yerli tüfeğimi ayda bir zor temizliyorum.

Değer farkına göre kültürümüz var demek ki

Yerli tüfeklere muhalif olduğumu bilirler, firma savunucusu değilim kendi gözlemim.

Yerli tüfeklere muhalif olan biri olara
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #148 : 15 Eylül 2015, 14:32:35 »
Benim başıma böyle bişey gelmez çünkü tüfeğime bakımını yaparım bakım yaptığım halde eğer başıma böyle bişey gelirse hakkımı sonuna kadar ararım emin olabilirsiniz akdaş veya x firma fark etmez kimse babasının hayrına yapmıyor bu işi parayıda yoldan toplamıyor akdaş firması benim babamın değil merak etmeyin ama bir laf vardır bakarsan bağ bakmazsan dağ olur derler...

• Kırklareli
  • İstanbul
1986-istanbul

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #149 : 15 Eylül 2015, 14:40:06 »
Bide şu garanti şartlarını okurmusun :) çifsandaki

Kendi adıma geçenlerde bu markayla ilgili olumsuz yorumlar yapmıştım.Bu garanti süresi ve şartları gördükten sonra haklarını yediğimi düşünüyorum.

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979