Gönderen Konu: Sarsılmaz mı Stoeger mı ?  (Okunma sayısı 24198 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Okan KESKİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Sarsılmaz mı Stoeger mı ?
« : 18 Ekim 2013, 11:01:28 »
Abilerim Yıkıcılık olarak Sarsılmaz Concord Lx mi Stoeger M3500 mü ? Pazartesi günü Tüfek Alacağım ve Sizden Yardımlarınızı Bekliyorum..
Okan KESKİN
1994 KONYA

Çevrimdışı Salih KATLANIR

• *
  • GENÇ AVCI
Ynt: Sarsılmaz mı Stoeger mı ?
« Yanıtla #1 : 18 Ekim 2013, 11:41:25 »
Herkes stoegerden çok memnun şikayetçi olan az, bizim komşuda browningten tutun winchestera kadar her türlü otomatik var stoegerle gidiyor ava vardır bi bildiği demekki :)

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 18 Ekim 2013, 12:10:55 »
M3500 ile 32 gr. Alti fiseklerden randuman alamazsiniz bu kesin. Cunku tufek heavy load muhimmat icin tasarlanmis. Inertia driven sistem
Concod lx ise gazli sistem.
 M3500 daha yikici olacaktir
Benim tavsiyem m2000 28 gr dan 56 gr ma sorunsuz
Ama m3000 i cok merak ediyorum daha elime alamadim satisi basladimi onuda bilmiyorum

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA
STOEGER MODEL 2000 DELUXE 71

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 18 Ekim 2013, 14:14:55 »
M3500 modelleri kaz ördek avcıları için tasarlanmış bir tüfektir kaz ördek avcısı değilsen  M2000 almanı tavsiye ederim M3500 modelleri 32 Gr. fişekten aşağı randıman vermiyor  M2000 24 Gr.dan 50 Gr. arası sorunsuz çalışıyor yakıcılıkta harika sarsılmaz tüfeklerinin yedek parçalarıda ateş pahası çok pahallıdır
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 18 Ekim 2013, 19:35:18 »
Kaz ördek avcisi olsa da m2000 alsin halil hocam

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 18 Ekim 2013, 20:01:18 »

tabi ki stoeger  MD2000 :D ondaki namluyu , penetrasyonu en kral avrupa tüfekte bulamazsın..HA UFAK TEFEK MEKANİZMA ŞU BU SORUNLARI ÇIKIYOR ÇIKMIYOR DEĞİL..baya bi pişman olmuştum ilk zamanlar ben aldığıma..ama şu anda bi tanede yedek neden almadım diye pişmanım.BENİM Kİ FABRİKADA HALA İNŞALLAH ÖRDEK SEZONUNA KADAR GELİR..gelsede gelmesede bi tanede yedek alıcam aynısından.biri arıza yaptımı hemen diğeriyle devam yada parçalarını değiştirir arıza yapanı fabrikaya yollarım..8,9 kadar tüfek geldi geçti elimden.hala kullandıklarımda var ama bu güne kadar en yıkıcı tüfeğin hangisiydi derseniz stoeger derim.onla vurduğum avlar cansız düşüyordu kanat bile çekemeden..sanırsın dünden ölmüş biri havadan yere son sürat fırlatıyor kuşu..öyle düşerdi kuşlar.çakılırdı..bayada efektli bir ses çıkıyor kuş düşünce abartmıyorum...vurduğum kuşların üveyik ve bıldırcın genellikle daha içinden saçma çıkmadı yerken ağzıma geçmedi delmiş geçmiş hep..havada patlıyor kuş resmen..stoeger harici hiç bir tüfek kuşun tüylerini havada savurtmuyor.bir arkadaşımız demiş stoegerle avlanırken kendimi amerikadaki kaz avcıları gibi hissediyorum..aynen öyle..stoegerin namlusundan çıkan saçmanın bi tanesini bile yiyen ördeğin halini tahmin bile edemiyorum.Allah yardımcısı olsun  :D

tavsiyem stoeger md2000 camo max4...en yıkıcısı bu..yüzede iyi gelir.....siwingide çok şahane....71 namlu alın ama..hemen yüze gelmez falan derler hikaye..ben çok bıldırcın parçaladım..65 namlu tüfek ördeği anca gıdıklar..saçma değerse tabii.
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2013, 20:06:10 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Okan KESKİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 18 Ekim 2013, 20:51:33 »
Yardımcı Olduğunuz İçin Çok Teşekkür Ederim Abilerim . Stoeger M 2000 i pazartesi günü alacağım allahın izniyle..Allaha Emanet Olun.
Okan KESKİN
1994 KONYA

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #7 : 18 Ekim 2013, 21:04:45 »
stoeger doğru karar olmuş. şu an maddi durumum  el verse alacağım ilk tüfek m2000 olurdu. geçenlerde av bayide omuzladım. tam bana göre, sanki özel üretilmiş gibi. dipçiği türk standartlarına uzun geliyor diye bir kaç şikayet duymuştum ama omzuma tam oturdu(boy 1,82).
yeni tüfeğiniz şimdiden hayırlı olsun.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 18 Ekim 2013, 23:36:01 »
stoeger doğru karar olmuş. şu an maddi durumum  el verse alacağım ilk tüfek m2000 olurdu. geçenlerde av bayide omuzladım. tam bana göre, sanki özel üretilmiş gibi. dipçiği türk standartlarına uzun geliyor diye bir kaç şikayet duymuştum ama omzuma tam oturdu(boy 1,82).
yeni tüfeğiniz şimdiden hayırlı olsun.

dipçik uzun geliyor diye bende çok şikayet duyuyorum ama banada çok uygun geliyor dipçik..sanki stoegerin dipçik ayarı bana göre yapılmış..uzun dipçikli bir tüfekle hiç av kaçırmıyorum..benim boy 1.69 olduğu halde yüzüme çok iyi geliyor stoeger.

Yardımcı Olduğunuz İçin Çok Teşekkür Ederim Abilerim . Stoeger M 2000 i pazartesi günü alacağım allahın izniyle..Allaha Emanet Olun.

M2000 Eski serisi stoegerin sanırım..MD2000 alın 71 namlu camo max4..şahanedir.şimdiden hayırlı olsun..bende pazartesi arıcam bi fabrikayı..inşallah ördek sezonundan önce gelir tüfek..özledim stoegerimi. :(.başka tüfekle yapamıyorum olmadı olmuyor..altı üstü bir tırnak yayı değişecek , keşke göndermeseydim kaşıktaki problemi halletmiştim tırnak yayınıda bi şekilde değiştirirdik burada...
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2013, 23:41:05 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Uğur ŞENLİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 19 Ekim 2013, 00:23:38 »
MD2000 dipçiği banada uzun geliyordu fabrikasına göndermiştim el kundağı oynadığı için yenisiyle değiştirdiler gönderirken not düşmüştüm dipçik uzun geliyor diye eski vursanın dipçik pedini takmışlar sağolsunlar
şu anda problem yok.
bu arada Şahin bey beretta A300 mü stoeger mi ne dersiniz  :D
  • Akkar 512 çifte
  • Akkar Altay
  • Armsan 620
Uğur ŞENLİK
1969 zonguldak

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 19 Ekim 2013, 00:35:44 »
MD2000 dipçiği banada uzun geliyordu fabrikasına göndermiştim el kundağı oynadığı için yenisiyle değiştirdiler gönderirken not düşmüştüm dipçik uzun geliyor diye eski vursanın dipçik pedini takmışlar sağolsunlar
şu anda problem yok.

berettayı keklik sezonu açılmadığı için deneyemedim henüz..bıldırcında vurduğum kuşlardan canlı düşen olmadı..ama ördek avı derseniz tercihim yine stoeger çünkü beretta 66 namlu..bıldırcın çulluk ve keklik için aldım onu sırf..stoegeride açık arazi avları üveyik,tahtalı ve ördek avı için 71 namlu almıştım.stoeger üveyikte çok başarılıydı.80,90 adımdan çok cansız düşürdü..aynı mesafeden berettayla atsanız düşermi yoksa el sallar gidermi bilemem şahsen 66 namlu bir tüfekle o mesafeye atmam o avada götürmem zaten..1cisi tüfek 66 namlu..2cisi gaz operasyonlu bir tüfek..uzak mesafeli avlarda randıman alamazsınız.burada keklik kalktımı 2.fişeği bile atamazsınız bir çalıdan diğerine geçer..beretta burda lazım.keklik ,bıldırcın,çulluk avlarında çok iyi randıman alınır.bıldırcında gayet başarılıydı..deneyip görücez diğer avlarınıda..ördekte stoeger kesinlikle..her tüfeğin yeri ayrı..her ava tek tüfek olmuyor maalesef..

süper poze de de tavsiyem Browning B25 olmuyorsa imkanlar elvermiyorsa,kesinlikle HUĞLU..ama enjektörsüz modelleri..enjektörlüleri balyoz niyetine kullanılabilir.

saygılarımla...
« Son Düzenleme: 19 Ekim 2013, 00:50:07 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Gürkan ONAT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 19 Ekim 2013, 01:16:37 »
M2000 ve md2000 ayrimini ilk kez burada duyuyorum.
Bildigim kadari ile yenisi yada eskisi seri numarasindaki ilk iki rakamda belirtiliyomus.

resİm yÜkleme
Gürkan ONAT
1982  SAMSUN / ANKARA

Çevrimdışı Uğur ŞENLİK

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 19 Ekim 2013, 03:10:32 »
berettayı keklik sezonu açılmadığı için deneyemedim henüz..bıldırcında vurduğum kuşlardan canlı düşen olmadı..ama ördek avı derseniz tercihim yine stoeger çünkü beretta 66 namlu..bıldırcın çulluk ve keklik için aldım onu sırf..stoegeride açık arazi avları üveyik,tahtalı ve ördek avı için 71 namlu almıştım.stoeger üveyikte çok başarılıydı.80,90 adımdan çok cansız düşürdü..aynı mesafeden berettayla atsanız düşermi yoksa el sallar gidermi bilemem şahsen 66 namlu bir tüfekle o mesafeye atmam o avada götürmem zaten..1cisi tüfek 66 namlu..2cisi gaz operasyonlu bir tüfek..uzak mesafeli avlarda randıman alamazsınız.burada keklik kalktımı 2.fişeği bile atamazsınız bir çalıdan diğerine geçer..beretta burda lazım.keklik ,bıldırcın,çulluk avlarında çok iyi randıman alınır.bıldırcında gayet başarılıydı..deneyip görücez diğer avlarınıda..ördekte stoeger kesinlikle..her tüfeğin yeri ayrı..her ava tek tüfek olmuyor maalesef..

süper poze de de tavsiyem Browning B25 olmuyorsa imkanlar elvermiyorsa,kesinlikle HUĞLU..ama enjektörsüz modelleri..enjektörlüleri balyoz niyetine kullanılabilir.

saygılarımla...
Şahin bey bilgilendirme için teşekkür ederim
Berettanın performansını merak ediyorum keklikte
Selamlar saygılar
  • Akkar 512 çifte
  • Akkar Altay
  • Armsan 620
Uğur ŞENLİK
1969 zonguldak

Çevrimdışı Halil KARADENİZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 19 Ekim 2013, 08:55:36 »
Kaz ördek avcısı derken M3500 maksadıda kaz ve içindir tabi M2000 de kaz ördek avlarında kullanılır hatta bu zamana kadar 61 namlu kullandım ördek avlarında çokta memnundum bu yaz biraz can sıkıntısı ve değişiklik yapmak istedim tüfeği Max 4 camo kaplama yaptırdım bari  olmuşken birde 76 namlu alalım dedim aslında hiç gerek yoktu ama bakalım yeni namlumu bekliyorum bayramdan sonra demişlerdi
TÜFEĞİMİN YENİ HALİ

imag
Halil KARADENİZ 1982-ORDU

resim

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 19 Ekim 2013, 22:05:37 »
     Dostlar bırakın 3500 modelini, bende m2000 var 66 namlu.Çok soğuklarda ördek ve kaz avına onunla giderim.Her avda çok memnunum ama, özellikle ördek ve kaz gibi zor avlarda başkasını tanımam.Av düşmediyse hatayı kendinde ara.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #15 : 19 Ekim 2013, 23:37:26 »
Şahin Bey ördek açıldığında Beretta'yı bir deneyin de görün :) İnanın, 5 cm uzun veya kısa olması hızında dikkate değer fark yapamaz. Ancak ördeğe 5 cm daha yakın olursunuz.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 20 Ekim 2013, 00:07:26 »
Şahin Bey ördek açıldığında Beretta'yı bir deneyin de görün :) İnanın, 5 cm uzun veya kısa olması hızında dikkate değer fark yapamaz. Ancak ördeğe 5 cm daha yakın olursunuz.

Abi mutlaka denicem ördekte..burada paylaşırım sonuçları..hatta 2 tüfeğide götürücem ..açılışı berettayla yapıcam bakalım nasıl olucak ..sabah geçit bekinde kuş yakın geçiyor 71 namlu pozeyle hep ıskalıyordum yada yaralı gidiyordu ördekler..bu sene stoeger fabrikadan gelirse eğer onuda berettayıda denicez artık..bir yıldır hayali gözümün önünden gitmiyor ördeklerin.. :D

Çevrimdışı Onur YAYLA

• *
« Yanıtla #17 : 06 Aralık 2013, 09:38:06 »
Sarsılmaz Concorde L modeli nasıl sarsılmaz silahı bozdu mu acaba fikirlerinizi alabilir miyim?
Onur YAYLA
1990 gümüşhane

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• *
  • 05347677315 TOROS KARTALI
« Yanıtla #18 : 25 Aralık 2013, 11:37:10 »
Stoeger denemedim bilmiyorum,fakat Sarsılmazın Leopar ve Jaws(71 yedek namlulu,çünkü orjinalı slug'dır.) modellerini bi deneyin derim,sağlamlık ve yıkıcılıkta süper silahlar.
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

Çevrimdışı Yıldıray ÖZBİLGİN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 19 Ocak 2014, 22:11:21 »
Stoeger kullamadım için bilemiyorum ben,de sarsılmaz var kullanıyorum ve çok memnunum parçaları,da çok salam ve fişek seçmiyor ha şunu söyleyim magnuma çevirmeden 39gr LAMBRO SİLVER SLUG MAGNUM BRENNEKE tek kurşun attım hiç sorun çıkmadı ama boş fişeği 200 santim fırlattı
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2014, 22:30:14 Gönderen: Yıldıray ÖZBİLGİN »
1989 BARTIN Amasra

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 20 Ocak 2014, 02:51:59 »
Kesinlikle Stoeger m 2000 bende aynısını söğlim kesinlikle al ama imkanın varsa faturayı kestirmeden 28 30 grla bi dene son zamanlarda bazıları çalıştırmadı sıfır silahı alıpta bide fabrika yolu bekleme çalışanı al çalışıyorsa korkma bidaha
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 26 Ocak 2014, 11:34:56 »
şu anda problem yok.

stoeger derimm  :D A300ün keklik avındaki performansını sormuştunuz fos çıktı berbat..yeğenle kekliğe gittik keklik fırladı önümden attım bir el..bacağı saldı gitti keklik heralde alt vurdum saçma isabet etmedi vücüduna dedim..yüz metre kadar gitti bir kayanın yanına çalılığa kondu..yeğen ölüsünü bulmuş gezerken.. yukarıdan bağırıyor ''tüfek atmadan keklik vurdum'' diye..  bunun haricinde üstünde tüy kalmayıp giden kekliğimde çok oldu..sattım geçtiği paraya..
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2014, 13:30:25 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Emrah DUMAN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 26 Ocak 2014, 13:12:40 »
bak dostum ben düzceliyim sarsılmaz fabrikası 11 km re uzaklıkta bende sen gibi çooook araştırdım sonra gittim phonema aldım sarsılmaz neden mi almadım sarsılmaz eskiden di yerinde saydı, parçaları ateş pahası, git sarsılmaz tüfeği omuzla bide başka malı farkı anlarsın kaba agır ve sade diyer tüfeği bilmem ama ben senin yerinde olsa sarsılmazzı es geçerdim
1986 DÜZCE/HOLLANDA

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 26 Ocak 2014, 13:29:39 »
bak dostum ben düzceliyim sarsılmaz fabrikası 11 km re uzaklıkta bende sen gibi çooook araştırdım sonra gittim phonema aldım sarsılmaz neden mi almadım sarsılmaz eskiden di yerinde saydı, parçaları ateş pahası, git sarsılmaz tüfeği omuzla bide başka malı farkı anlarsın kaba agır ve sade diyer tüfeği bilmem ama ben senin yerinde olsa sarsılmazzı es geçerdim

hem kaba hem ağır..hele pozeleri belli kullanımdan sonra üst namluyu ateşleyince tüfek kendi kendine açılıyor..kilitleri çabuk aşınıyor..kilitte yokda zaten adam gibi..3,4 tane pozeye şahit oldum yakın çevremde böyle olan. otomatiğini bilemem yanlış yorum yapmıyayım memnun olanda var olmayanda..
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2014, 13:31:58 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Süleyman DALAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 26 Ocak 2014, 14:57:53 »
sarsilmaz concord l almayinda ne alirsaniz alin cevremde arkadaslarimda var bendede var concord l hep tutukluk yapiyo

Süleyman DALAR
1973 FRANSA afyon