Gönderen Konu: Tüfek Devir hakkında Yardımlarınızı rica ediyorum  (Okunma sayısı 10775 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozturkali

• Ziyaretçi
Tüfek Devir hakkında Yardımlarınızı rica ediyorum
« : 24 Ağustos 2010, 17:03:17 »
Saygıdeğer avcı dostlarım benim bi ricam olucaktı ;

Kayınpederimde üzümlü süperpoze av tüfeği var bunu bana hibe yolu ile devir yapmak istiyor ama  ruhsatın tarihi geçmiş herhangi bir sorun ile karsılasırmıyım acaba ve ne sekilde benim ruhsata işletmem gerekiyor yardım ederseniz çokmemnun olurum bende artık otomatık tufeğimi kanera bırakıp poze ile av yapmak istiyorum.

Tüm Dostlara Saygılar Sunar 2010-2011 av sezonunun güzel geçmesini temenni ederim.

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
Ynt: Tüfek Devir hakkında Yardımlarınızı rica ediyorum
« Yanıtla #1 : 24 Ağustos 2010, 17:09:51 »
B) RUHSATLI SİLAHLARIN DEVRİ, HİBESİ VE YENİLENMESİ

1- Ruhsatlı silahı olup da bu silahını bir başkasına devretmek isteyenler mevcut ruhsatlarını ekleyecekleri bir dilekçe ile; devralmak isteyenler de dilekçeleri ve müracaatta istenen belgelerle birlikte valiliğe müracaat ederler.
2- Silah devralacak kişiler hakkında valilikçe silah ruhsatı verilmesini engelleyen haller dikkate alınarak yapılan tetkik ve tahkikat neticesinde durumu yönetmeliğe uygun olduğu kesinlik kazanması halinde 5 yıllık silah ruhsatı tanzim edilir.
3-Taşıma veya bulundurma ruhsatı olanlardan durumlarının sonradan silah ruhsatı verilmesini engelleyen haller kapsamına girmeleri halinde mevcut ruhsatları iptal edilir. Ruhsatı iptal edilen silahlar, durumu yönetmelik hükümlerine göre ruhsat almasına engel hali olmayan şahıslara 6 ay içinde devri sağlanır.
4-Ruhsatlı silahı olanlar istekleri halinde bu silahlarını Türk Silahlı Kuvvetlerine veya Emniyet Genel Müdürlüğüne hibe edebilirler.
5-Silah ruhsatları ilk verildiği tarihten itibaren beş yıl geçerlidir. Süresi sona eren ruhsatlar ilk verilişteki usule göre tekrar yenilenir.
VERASET İŞLEMLERİ; Ruhsatlı silahı olanların vefat etmeleri halinde; veraset ilamı çıkarıldıktan sonra bu kişilere ait silahların, mirasçıların tümünün muvafakati ile aralarından birine, kanuni bir engel yok ise devri sağlanır.
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 24 Ağustos 2010, 17:16:43 »
Ali kayınpederinin ruhsatının tarihinin geçmiş olması devir almana mani deil, yeterki kayıtlı bulunduğu emniyette işlemleri yaptırın. Bol avlar Rastgele
1981 / Samsun / Malatya

ozturkali

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 24 Ağustos 2010, 17:21:40 »
Ali kayınpederinin ruhsatının tarihinin geçmiş olması devir almana mani deil, yeterki kayıtlı bulunduğu emniyette işlemleri yaptırın. Bol avlar Rastgele

cevaplarınız için teşekkür ederim bişey sorucam benim kayıtlı olduğum yerdemi yaptıracağım işlemleri

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 24 Ağustos 2010, 17:42:48 »
İkinizde aynı emniyete bağlıysanız işiniz kolay aynı emniyette devir teslimi gerçekleştrirsiniz, yok farklı emniyete bağlıysanız, bir adet devir teslim tutanağı düzenlenir formatı emniyette ve klübünüzde vardır, sen alırsın tutanağı kendi emniyetine gidersin işlemi başlatırsın, emniyetin kayınpederinin emniyetinden silahın dosyasını ister, dosyanın gelmesi biraz zaman alacaktır sık sık arar sorarsın, dosya geldiğinde tüfekle birlikte gidersin ruhsatına işlerler artık tüfek senindir dosyası senin emniyetine geçer.
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2010, 17:45:26 Gönderen: Hasan AKSU »
1981 / Samsun / Malatya

ozturkali

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 24 Ağustos 2010, 17:48:59 »
İkinizde aynı emniyete bağlıysanız işiniz kolay aynı emniyette devir teslimi gerçekleştrirsiniz, yok farklı emniyete bağlıysanız, bir adet devir teslim tutanağı düzenlenir formatı emniyette ve klübünüzde vardır, sen alırsın tutanağı kendi emniyetine gidersin işlemi başlatırsın, emniyetin kayınpederinin emniyetinden silahın dosyasını ister, dosyanın gelmesi biraz zaman alacaktır sık sık arar sorarsın, dosya geldiğinde tüfekle birlikte gidersin ruhsatına işlerler artık tüfek senindir dosyası senin emniyetine geçer.
Sağolasın ozaman ümraniyeden ben devir orneğini alırım babama imzalatırım direkmen emniyetre veririm işlemi başlatırlar peki işlem bitmeden ben av yapamam değilmi o tüfekle

Çevrimdışı Özhan KELEŞ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #6 : 24 Ağustos 2010, 17:57:27 »
Tabiki yapamazsınız
Özhan KELEŞ
28/05/1962-İstanbul

Çevrimdışı Aşkın ÖZBAY

• *
« Yanıtla #7 : 24 Ağustos 2010, 18:01:57 »
Canım Kardeşim....
Yakın zamanda babamın tüfeğini devraldım.Ne yapman gerektiğini söylüyorum.Öncelikle oturmakta olduğun yerin ilçe kaymakamlığına gidip dilekçe veriyorsun.kayınpederimin adına kayıtlı şu no'lu tüfeği kendi adıma devaralmak istiyorum diye.Senden birde 10.-TL.'lik pul parası alırlar.Kaydını evrak kayda işledikten sonra Kaymakam adına yetkili biri imzalıyor ve sen o dilekçeyi bağlı olduğun İlçe Emniyet amirliğine götürüyorsun.Yanında tüfeğide götürüyorsun tüfek sahibiyle beraber.İlçe Emniyet amirliğinde senin ruhsatına işlerlerken karşı taraftan siliyorlar.Sana külfet olacak şeyler kimlik ve ruhsat fotokopileri başkada bişey yok.Tüfeğin hayırlı uğurlu olsun.
Aşkın ÖZBAY
1963-Ankara

ozturkali

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 24 Ağustos 2010, 21:30:39 »
yardımlarınız için teşekkür ederim