Gönderen Konu: 4 yaşındaki kopayım hastalıktan ayağa kalkamıyor.  (Okunma sayısı 2915 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muhammed ORUÇ

• *
merhabalar
4 yaşındaki erkek kopayımı  köyde yaşayan   akrabama emanet bıraktım.kopayım çok inat ve hırslı bir köpek olduğundan akşama kadar hiç durmadan avlanırdı.koyun sürüsüyle birlikte hergün meraya gidip avlandığı için çok zayıfladığını telefonda  bildirmişti.en son aradığında ise köpeğin sesinin kalın çıktığını,titrediğini ,ayağa kalktığı zaman yere düştüğünü bildirdi.kasabadaki veterinere götürmüş  antibiyotik ve c vitamini vermiş ama hiç faydası olmamış.köpeğim verilen yemeğini yiyormuş fakat birtürlü gücünü toparlayıp ayağa kalkamıyormuş.kusma yada ishal yok.arka ayakları ile karnını yattığı yerde kaşıyabiliyormuş fakat tek sorun ayağa kalkamaması.köpeğin av sonrası terleyip üşüttüğü yada ceryanda kaldığını tahmin ediyorum .
yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
   saygılarımla
Muhammed ORUÇ
1978 amasya/merkez
 İSTANBUL / kartal
 05495160008

Çevrimdışı Cemil ÖZTÜRK

• *
  • Barakla domuz avı ayrıcalıktır
Ynt: 4 yaşındaki kopayım hastalıktan ayağa kalkamıyor.
« Yanıtla #1 : 15 Mart 2011, 08:43:30 »
muhammed arkadasım köpeğini iyi bir veterinere götür derim bende öyle bir sorun yasadım sonra köpek öldü son pişmanlık fayda etmiyo nakadar erken müdahale o kadar erken çözüm demek geç kaldığında köpeğin kaybedersin saygılarımla
Cemil ÖZTÜRK
1979-Ordu

Çevrimdışı Misafir 48

• *
« Yanıtla #2 : 15 Mart 2011, 09:01:49 »
OMURİLİK VE SİNİRSEL AÇIDAN MUAYENEYİ UYGUN GÖRÜYORUM...
Misafir 48

Çevrimdışı Muhammed ORUÇ

• *
« Yanıtla #3 : 15 Mart 2011, 09:29:13 »
cemil sağol  kardeşim.cevabın acı oldu ama doğru söze söylenecek birşey yok.köpek çok uzakta olduğu için sadece telefonla bilgi alabiliyorum.köy yerinde de ne kadar ilgilenip ,iyi bir veterinere götürülür o da tartışılır.eğer köpeği iyileştirebilmek adına burak beyin  önerebileceği iyi bir ilaç var ise ben hemen alıp göndermeye razıyım.veteriner arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.saygılarımla
Muhammed ORUÇ
1978 amasya/merkez
 İSTANBUL / kartal
 05495160008

Çevrimdışı Serkan ERTENLİCE

• *
« Yanıtla #4 : 15 Mart 2011, 12:31:45 »
Barınakta çalışan bir arkadaşı ziyarete gittiğimde böyle rahatsızlığı olan cins bir köpeği sahibi bırakmak için barınağa getirmişti ne oldu bu hayvana diye sorduğumda hayvan betonda yatıyormuş birde yattığı yer ceyran yapıyormuş tabi mevsimde kış hayvan zamanla bu hale geldiğini söyledi barınağın veterineri ölür dedi iyi veterinerin kontörölü olmazsa gereken tedavi yapılmazsa dedi o hayvanın önce köpeklerden anlıyan bir veterinere götürülmesi lazım.sorunun tam olarak neyden kaynaklandığının anlanması için burdan yazılan ilaçlar kaş yaparken göz çıkarma ata sözünü yaşata bilir size.Muhammed bey 4 sene size hizmet etmiş av dostunuzun zaman geçirilmeden tedavisinin yapılması lazım.ve emin olun ona yaptığınız masraf size bir şekilde başka yerden dönüyor ben yaşadım nerdeyse 1 aylık kazancımı veterinere verdim ALAHIN büyüklüğü ben o parayı harcadığımın farkına bile varmadım.Umarım en yakın zamanda sorunun düzeldiğini bizimle paylaşırsınız
Serkan ERTENLİCE
1977 GAZİANTEP
KARDEŞ MECBURİ ARKADAŞTIR,ARKADAŞ SEÇİLMİŞ KARDEŞTİR

Çevrimdışı Onur ÇAVDAR

• *
« Yanıtla #5 : 15 Mart 2011, 20:12:37 »
tahminen eger köpek cig et yediyse parazit ten olma olasılıgı yüksektir drontal plus yada paratak 10 kıloya 1 tablet olarak uygula verilen vitamin parazitlerce emilmiştir faydası o yuzden olmuyordur ama yıne veteriner tavsıyesı almanda fayda var nacizane fikrim  gecmiş olsun
« Son Düzenleme: 15 Mart 2011, 20:13:58 Gönderen: Onur ÇAVDAR »
Onur ÇAVDAR
1976 istanbul-ümraniye