Gönderen Konu: ACİL YARDIM SETERİM TAVUKLARA DÜŞMAN  (Okunma sayısı 3969 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Halil ÖZKAN

• *
  • Avcı köpeğiyle nam yapar
ACİL YARDIM SETERİM TAVUKLARA DÜŞMAN
« : 11 Temmuz 2011, 22:26:30 »
YENİ ALDIĞIM SETERİM TAVUKLARA DÜŞMAN.TAVUKLARA FERMA VERİYOR.TAVUK ÖNÜNDEN PARLADIĞINDA YAKALAYIP APORT EDİYOR. TABİ TAVUK YARALANDIĞI İÇİN İŞİ BİTİYOR.TAVUKLAR DA KOMŞUNUN OLDUĞU İÇİN DURMADAN TAVUK ÖDÜYORUM.BU GİDİŞLE SEZONA KADAR BATARIM.BUNDAN NASIL VAZGEÇİREBİLİRİM.ÇARESİ VARMI ?HER TÜRLÜ GÖRÜŞE AÇIĞIM.SAYGILAR.
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2011, 22:55:09 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »
Halil ÖZKAN
1976-Çanakkale-İKAMET İSTANBUL

Çevrimdışı İsmail YALÇIN

• *
Ynt: ACİL YARDIM SETERİM TAVUKLARA DÜŞMAN
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2011, 15:33:41 »
avcı köpeğiyle nam yapar halil senin namını düşünemiyom.....  hahaha
İsmail YALÇIN
1968 babaeski

Çevrimdışı Taşkın MUTLU

• *
« Yanıtla #2 : 22 Temmuz 2011, 16:07:13 »
abisi tavuktan nasıl vazgeçirirsin orası üstadlar daha iyi bilirde....tavuklar nasıl ölüyor orasına bi açıklık getirsen daha iyi yardımcı olurlardı.... diş felan atıyorsa zaten o köpekle ava gidlimez..
  • fıas-cesa 66
  • kral queen yarı oto 12 66-76
  • Armi Marocchi 71
  • pointer (bella)
  • kopay (leydi)
  • malinois (karamel)
Taşkın MUTLU
1985-Adana

Çevrimdışı Alp BALABAN

• *
« Yanıtla #3 : 22 Temmuz 2011, 20:06:03 »
Benim köpeğimde tavuk kapıyor belki 20 tane kapmıştır. 20 tanede kedi yakalamıştır belki 50 tanede fare yakalamıştır.Enson kediyi ağaçta yakaladı inanması zor gelebilir.Bi çözüm bulamadım sürekli bağlı tutuyorum  mahalledekinlerle papaz oldum tüfek getirmiş biri bidaha gelirse vurucam diyormuş bikaç kere kalas falan fırlatmışlar ama çok çakal kaçıyo hayatta benden başkasına gitmez.Yaramaz işte ben köpek dövmem ama bunu çok dövdüm sinirlerimi zorluyor bazen. 5m metre çukur kazdığını bilirim fare yakalamak için. Bide av yapmaz dediler götürdüm 1 kuş vurdum önünde aportunuda yaptı fermayıda verdi bide bi hırslandı usta köpekler 1 kuş kaldırmadı benimki 5 kuş kaldırdı ama çok hareketli bazenn konturol edemiyorum dedim ya sinirlerimi zorluyor ama alışıyosun sonunda mahallelide alışıyor öle geçiyor. En son yeni aldığımız arabanın üstüne çıkmış sıfır arabanın heryerini çizmiş kaputunda önünde bi parça koparmış babam sabah görmüş tüfek bakmış bulamamış vurcakmış kovalamış yakalayamamışta sinirlenmiş şimdi müebbet yedi 7/24 kafeste.öle işte alışıyor ama herkez zamanla sinirlerini zorluyor adamın ama köpek yani napcan yaramaz kerata
Alp BALABAN
1984-Manisa

Çevrimdışı Deniz CEYLAN

• *
  • DÜNYANIN ORTASI AKŞEHİR
« Yanıtla #4 : 22 Temmuz 2011, 21:52:23 »
sen çareyi bulmuşsun  zaten satış ilanı vererek :)
Deniz CEYLAN 1978 KONYA AKŞEHİR  DD MAÇA KIZI

Çevrimdışı Halil ÖZKAN

• *
  • Avcı köpeğiyle nam yapar
« Yanıtla #5 : 22 Temmuz 2011, 21:59:29 »
KÖPEK DAHA ÖNCE HİÇ TAVUK GÖRMEMİŞ KÖY ŞARTLARINA UYAMADI.BENİM YAŞADIĞIM YER DE HERKEZİN TAVUĞU VAR.TEK ÇAREM SATIP SIKINTIDAN VE KOMŞULARIN ŞİKAYETİNDEN KURTULMAK.
Halil ÖZKAN
1976-Çanakkale-İKAMET İSTANBUL

Çevrimdışı Emre KESİM

• *
« Yanıtla #6 : 22 Temmuz 2011, 22:08:13 »
Öncelikle Selamlar. Benimde böle bir sorunum vardı drathaar köpeğim 6 aylıkken fln bu gibi hareketler yapıyodu.(tavuk kovalama,tavuga ferma vb.) Şikayetler artınca bende bir tane tavuk alıp köpeğin karşısına diktim tavuga uzanamayacağı şekilde ipini kısalttım ve sabaha kadar tavugu kapmaya çalıştı ve sonuç alamadı.Ertesi gün tavuk yanından geçiyor bişi yapmıyordu ama köpeğin ava karşı şevkinin kaçmaması için yakın zamanda ava çıkartmalısınki ava karşıda aynı davranış olmasın.Saygılarımla abim.
1993 - SİNOP

İdam sandalyesindeki mahkum hapşırınca çok yaşa demeleri gibiydi dostumun bana "av yok" demesi :D :)

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #7 : 22 Temmuz 2011, 22:54:42 »
buradada yazılmış benzer bir kaç konu daha vardı ama bulamadım

http://www.avlakforum.com/forum/index.php/topic,122631.0.html

şok tasması da eğitiminde çözüm olabilir
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Emre KESİM

• *
« Yanıtla #8 : 23 Temmuz 2011, 02:17:02 »
Tuncay abi şok tasmasını fazla tavsiye etmiyolar genelde köpek avdan düşermiş ve sahibine eskisi kadar sadık olmazmış diye duydum ve şahitde oldum .
1993 - SİNOP

İdam sandalyesindeki mahkum hapşırınca çok yaşa demeleri gibiydi dostumun bana "av yok" demesi :D :)

Çevrimdışı Halil ARIK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 23 Temmuz 2011, 14:07:16 »
Seninki gene iyi abi gecen bağırmasam benimkiler oğlak aport edeceklerdi... :)
halil arık
1984 afyonkarahisar
5464458072
Türk`ü,Türklüğü,Vatanı sevmek faşistlikse, Hitler yanımızda komünist kalır..

Çevrimdışı Selçuk KOCA

• *
« Yanıtla #10 : 19 Ağustos 2011, 16:10:53 »
 köpeği beslediğinizi beslediğiniz yere tavuk alın ve onları heran görebilicegi bi yerde besleyin bi zaman sonra onları sahiplenicektir ve sizinde dısardan verdıgınız tepkilerle vargecebilir hic olmazsa sizin yanınızda yapmaz

kolay gelsin
Selçuk KOCA
 1983 KOCAELİ
 0543 774 21 14