Gönderen Konu: ARTIK HERKEZİN BİLMEYE HAKKI VAR.  (Okunma sayısı 3450 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Lütfi TÜRE

• Müdavim Üyemiz
ARTIK HERKEZİN BİLMEYE HAKKI VAR.
« : 03 Ekim 2011, 18:26:54 »
Evet tarih 2 Ekim 2011 bu yazıyı tam bundan 1 ay önce açtım.Yasal avcılığa teşvik amaçlı kulüp yönetiyorum diye her naneyi yiyen bir kulüp başkanını kastetmiştim.

İşte o kulüp başkanı 1 Ekimi 2 Ekime bağlayan gecenin sonunda ÇAVDIR  İLÇESİNİN YAZIR YAYLASINDA kurduğu teybin başında ormancılar tarafından kontrol edilmiş Tabiki teybi kimse sahiplenmemiş ,ama tüfeğinin içerisinden 4 (DÖRT) ADET FİŞEK ÇIKMIŞ.

Aynı yerden ormancılar tam üç teyp toplamışlar.Bu şahıs ormancılara Burdurun kulüp başkanı olduğunu tüfeği uzun süredir kullanmadığı için içinde takoz olmadığını bilmediğini ,kulüp başkanı olarak böyle şeylere karşı olduğunu söylemiş ,ve yanındaki birkaç nüfuslu insanı kullanarak ormancılara tutanak tutturmamış.

Olay bize hemen akibetinde yanında olup olaya şahit olan kişiler tarafından iletildi.

Hemen Çavdır avcılar kulübünden yönetim kurulu üyesi arkadaşları arayarak olaya müdahale edilmesini istedik.İçlerinden birkaçı kendisini tutamamış ve malum şahısı aramış .Aynen olayı doğrulamış,ve şöyle demiş,

TEYP MEYP YOK SAKIN TEYBİ KARIŞTIRMAYIN, YAKALANDIYSAK TAKOZSUZ YAKALANDIK ONUDA ZATEN TÜFEĞİ VERMEDİK

Arkadaşlar şimdi size niye bu şahsa karşı bukadar hassas olduğumu anlatayım .

Birincisi bu şahsın teypten ve butür bir olaydan ilk yakalanışı değil daha öncede yakalandı ama ozaman ceza yazıldı
olay kapandı, kapattılar.Olay 2010 yılında BUCAK KESTEL de oldu .Ormanda tutanakları mevcuttur.

Aynı işi birçokkez yaptı ,ben yaptığını biliyordum.Bana üç kez tesadüf etti salı günü akşam saat 7,40 da ve cumartesi akşamı saat 7,40 da tam üç kez .Arkadaşlarını evlerinden alıyordu.Tabi kimsenin önünü kesipte sen bu saatte nereye gidiyorsun arkadaş diyemessin.Ama ne amaçla ve niyetle giddiğini avcılıktan anlayan herkez bilir.

Eşim yanımdaydı ,BOŞVER DEDİ BÖYLELERİNE BİRŞEY OLMAZ .DAHA SENİ SUÇLARLAR ,SEN SUÇLU OLURSUN.Kimsenin yanına kalmaz dedim nasılsa birgün ayağına dolaşır.

Adama sormazlarmı o saatte orda teyplerin bıldırcınları toplamak için öttüğü yerde ,hemde tüfeğinde 4(dört) fişekle ne arıyordun kardeşim diye.Gittiğin yer Burdura bir saatlik yol ne gerek var orda gecelemeğe.

Şimdi bu olaya kayıtsız kalan .Yada iyi niyet gösterdiğini zannedip takozsuz bir tüfeğe tutanak tutup müsadere etmeyen o ormancı ekibi şiddetle kınıyorum.onlara bir şey olmasın diye bu olayı yapanların yanına yaptığı kar kalacak.

BÜTÜN BU OLAYLARA SEBEB OLAN SÖZDE AVCI ,AVCILAR KULÜBÜ BAŞKANI,VE KENDİ KURDUĞU FEDERASYONUN BAŞKANI OLAN ŞAHIS, BURDUR AVCILAR ATICILAR AMATÖR BALIKÇILAR GENÇLİK SPOR KULÜBÜNÜN BAŞKANI HASAN UFUK GENCER DİR.

Belki inkar edecek belkide beni savcılığa şikayet etmekle itam edecektir .AMA YAPACAĞI HİÇ BİRŞEY GERÇEKLERİ DEĞİŞTİRMEYECEKTİR.

HASAN UFUK GENCER İ TÜRK AVCISININ YÜKSEK İRADESİNE HAVALE EDİYORUM.............

Lütfi Türe
1971 Burdur

boldor

• Ziyaretçi
Ynt: ARTIK HERKEZİN BİLMEYE HAKKI VAR.
« Yanıtla #1 : 03 Ekim 2011, 18:50:15 »
enteresan

Çevrimdışı Halil ARIK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 03 Ekim 2011, 18:53:05 »
o ormancıları tebrik ederim canı gönülden.
halil arık
1984 afyonkarahisar
5464458072
Türk`ü,Türklüğü,Vatanı sevmek faşistlikse, Hitler yanımızda komünist kalır..

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2011, 18:57:46 »
ve bir o kadar da ilginç.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #4 : 03 Ekim 2011, 19:05:51 »
ilginç...
ortalık karışacak gibi.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Faruk ÖSTLÜER

• Müdavim Üyemiz
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....
« Yanıtla #5 : 03 Ekim 2011, 19:40:02 »
Yav ben mi yanlış hatırlıyorum geçen haftalarda bu arkadaş Burdur daki bir başka arkadaşın teyp kurdugunu iddaa edip videolarını buraya atıp teşhir etmemişmiydi ?? Benmi yanlış hatırlıyorum???
Faruk ÖSTLÜER MANİSA 1980 0535 563 09 87

image hosting

Çevrimdışı Mustafa ERTAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCI AVINI ALIR...
« Yanıtla #6 : 03 Ekim 2011, 20:12:25 »
Bir deyim vardır hani imam os.....sa cemaat sı....ar anlaşıldı sanırsam ne diyelim bu tarafın öbür tarafıda var bu sözlerim teypçilere ...
MUSTAFA ERTAN

Çevrimdışı Lütfi TÜRE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 03 Ekim 2011, 23:28:52 »

Ynt: TEYPÇİLER HESAP BURDA KALMAYACAK HADİ BAKALIM.
« Yanıtla #20 : 03 Ekim 2011, 21:01:52 »  

--------------------------------------------------------------------------------
Hasan Gencer Cevabıdır :

VAY BEEE   ,

Nedenmi ? , hiç değilse dürüst ol YALANCI olma karakterli ol.sırf burada beni kötülemek için yalancılık, sahdekarlık yapıyorsun.

BAK YARIN ÖLÜP GİDECEKSİN ,GİDECEĞİN YER 2 METRE ÇUKUR ORADA BUNUN HESABINI VERMEZSİN.KİMSENİN GÜNAHINI ALMA,BÖYLE YAPARSAN ÇABUKDA ÖLEMEZSİN ÇOK YORGAN YIRTARSIN.

Haaa  birde bakın nediyo ( kurduğu teybin başında ormancılar tarafından kontrol edilmiş) be gerizekalı söylediğinide bari güzelce yaz ,ormancıya hiç gerek yok öten teybin yanındaki kim olur zaten o teybin yanındaki avcınındır sormana gerek yok sen .bu suçlamaların hepside alında ben sana HASAN GENCER’e çamur atmanın bedelini ödeticem,
Hiç utanmıyorsun birde çıkıp size ve sana kulübcülü’ğü ve kulüb yönetmeyi öğreten bana ,yada şöyle diyeyim,benim yaptıklarımı 3 yıldır örnek alıp beni taklid eden siz değimlisiniz.şahsen ben beni örnek aldığınız için gurur duyuyorum.bunu bütün burdur avcısı bilir benim bişey söylememe gerek yok.yanlız hiç değilse delikanlı ol,düşmanına kahbe gibi hareket etme adam ol.işte sende bu olmadığı için seninle muhatap bile olmak istemiyorum. ama kendin zorladın.bak bak birde ne güzel başlamış yazısına teşfik amaçlı kulüb yönetiyorum diyen her nane yiyen başkan diye.siz değimlisiniz benim yediğim naneleri yiyen.ben size daha ne naneler yedireceğim hiç kafanı yorma.benim peşime takılıp reyting yapma çabası içine girmiş medya maymunu.

ŞİMDİ LÜTFİ TÜRE  GELELİM SUÇLAMALARINA.

1-Benim şimdi yada önceden hani demişsinya ceza yedi teyipden diye  ,işte bunu  ispatlamazsan ş.....sin .

2- gece yarısı kılıfımdaki tüfeğe kimse el koyamaz, sen cahil olduğun için bilemezsin,
3- ben 3 yıldır 20 kalipre yıldız süperpze kullanırım ,bıldırcın avında,tabi sende öyle 20 kalipre tüfek kullanacak kapasite nerde.
4- ne güzelde kafandan roman yazmışsın.maceracısın ,beni siz daha çok takip edeceksiniz.ben size daha neler yaptıracağım .  bu kadar benim yaptıklarımın senin zoruna gideceğini bilseydim seni yanıma alırdım.beni sadece sen kıskansan neyse, yazacağım bir şey daha var ama gerek yok.sen zaten onu anladın.
Muhatap olmayayım benim kapasitemde adam değil dedim ama sen zorladın.

5-doğru hiç kampa gidenler akşamdan gitmez sabah gider çadırını kurar akşama kadar ateşini yakar yemeğini pişirir çayını içer rakısını içer. Niyetiniz kötü sizin,akşamdan gidince teyp kuruyor anlıyorsun öylemi,şu beyne bak gerçi beyinde yok ama,yazıyorum diye yazmışsın işte.
6-birde ben bakın böyle demişim. TEYP MEYP YOK SAKIN TEYBİ KARIŞTIRMAYIN, YAKALANDIYSAK TAKOZSUZ YAKALANDIK ONUDA ZATEN TÜFEĞİ VERMEDİK. Ulan okadarda adisinki ne güzel eklemeler yapmışsın.bunu söylediğim adam erkekce çıksın söylesin.bu kadarda ş..... olmayın yaaa.yukarıdaki yazıda sadece fazlalık var oda şu SAKIN TEYBİ KARIŞTIRMAYIN böyle bişey söylemişsem Allah benim canımı alsın.lan Lütfi  yarın ölüp gidicen gideceğin yer 2 metre çukur orada bunun hesabını veremezsin .kimsenin günahını alma dürüst ol,yoksa sen çok yorgan yırtarsın.
  LÜTFİ TÜRE sen falan benimle aşık atamazsın.ben demedim hiç ama seninde dediğin gibi ben sen gibi medya maymunu değilim.siz benim yaptıklarımın onda birini yapın ben sizi kendime örnek alıcam.ulan birde utanmadan sıkılmadan yazmışsın.

BU İNSAN OĞLUNA İYİLİK YAPMIYCAKSIN.AMA BUNLARDA İNSANLIKTA YOK.benim dediğimi sen anladın.

ŞİMDİ GELELİM AVA,

Yine tabii biz akşamdan çıktık yola saat 10 da ambarcık yaylasındaydık.oturduk bi su başına yaktık ateşi.koyduk tarhana çorbamızı.yanında getirdiğimz etleride pişirdik,rakımızıda açtık dört kişiydik ama rakı içen 3 kişiydik biz bir yüzlüğü bitirmişiz.saat olmuş gecenin üçü ,ormancılar yanımıza geldi evraklarımızı istedi gösterdik.tüfeklere bakacağız dedi onlarıda itiraz etmedik gösterdik bende o gün için yanıma iki tane tüfeğimi aldım.biri 20 lik pozem ve otomatiğim,yani beş tüfek vardı.otomatiği arıcılık yaptığım için arnın başında kullanıyorum.ormancı otomatiği baktı takoz yok dedi  ve yukarı şefin bulunduğu yere gideceğiz dedi. Tamam gidelim dedim.şef tüfeği tutanak tutmak isteyince ben karşı çıktım.gecenin 2 si tüfeğim kılıfında  av saati değil dedim.yaptığının doğru olmadığını tutanağı imzalamıyacağımı söyledim.herhalde kendiside doğru olanın bu olduğunu fark ederek tüfeğimi iade etti.yalvarma üstüne örtme,olayı kapattırma gibi bir şey yok. biz ormancılarla birlikte şefin yanına gittiğimizde fetiyeli 4 avcı  arkadaşda şef le birlikte idi.böyle bişey olmuş olsa  şef okadar insanın içinde o tüfeği sizce verirmiydi. Anladığım kadarıyla gerek yarışmalardan olsun gerekse beni burdur da yaptığım işleri ve başarımı hazım edemeyen şu şahıs olsun düşmanım çok, ben düşmandan korkmam,DELİKANLI OLDUĞU SÜRECE ,bunun gibi kahbece ,yalan atan bir dülşmanın olursa vay haline.ben orda oturduğum müddetce ne bir teyp sesi duydum nede işittim.bana sadece iki tane teyp bulan şef bulduğu teyipleri gösterdi ve hatta çalıştırarak ötüşünüde gösterdi.bu arazidenmi buldun dedim evet dedi.biz tekrar çadırlarımızın yanına gittik ve uyuduk.sabahda 3 yada 4 saat avlandıktan sonra oradan ayrıldık.sadece ben  bir tane bıldırcın vurdum.işte ondan sonra benim bu kahbe düşmanlarım varya onlar başlamış .

SEVGİLİ TUNCAY BEY BU SAYFAYI GÖRMEMİŞ TABİKİ BURAYIDA KİTLEYECEK ,AMA ÖNCE BEN CEVAP VEREYİM.

HASAN SANA HAKARET ETMEMİ BEKLİYORSAN YANILIYORSUN,ÇÜNKÜ SANA ACIYORUM İNAN DÜŞTÜĞÜN BU DURUMA DÜŞMEYİ İSTEMEM.

ANLATTIĞIN HERŞEY SANKİ ARAMIZDA BİR HUSUMET VARMIŞ GİBİ OLMUŞ ,BEN SADECE BANA ŞİKAYETTE BULUNAN VE İÇERİSİNDE SENİN OLDUĞUN BİR KONUYU GÜNDEME GETİRDİM ,AYNISINI SENDE GEÇEN HAFTA YAPTIN NİYE KIZIYORSUN.

ARSIZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRIRMIŞ.....AMA BEN BÜTÜN BU YAZILANLARI SUÇLULUK PİSİKOLOJİSİYLE YAZDIĞINI BİLİYORUM.

İYİ ŞEYLER YAPMAN VE TAKLİT EDİLMEN GÜZEL,AMA İYİ ŞEYLER YAPIYOR OLMAN YASAL OLMAYAN ŞEYLERİ YAPABİLMENİ SAĞLAMAZ .

TEKRAR EDİYORUM SÖYLEYECEĞİN VE YAPACAĞIN HİÇ BİRŞEY GERÇEKLERİ DEĞİŞTİRMEYECEKTİR.

« Son Düzenleme: 03 Ekim 2011, 23:55:26 Gönderen: Lütfi TÜRE »
Lütfi Türe
1971 Burdur