Gönderen Konu: KOPAY ALIP SATANLAR  (Okunma sayısı 17659 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
KOPAY ALIP SATANLAR
« : 07 Ekim 2011, 22:33:12 »
kopaycı doslar burada bir konuya deyinmek istiyorum malum sezon açılıyor artık  kopay  köpek  satılır veya satılmaz hediye edilir bunların dışında hiç kimseye söz bırakmadan kopay alırken merada avlakta denenip öyle alınmalıdır birde adam üç kuruşluk köpek için bir sürü yalanlar bir sürü dalavereler çeviriyor kimse kimseyi kandıramaz herkes kendini kandırır sonra bir sürü sözler kırıcı laflar  çok kişilerin köpek yüzünden araları açılmıştır bunlara çok şahit olmuşumdur birde kopay ların bazıları herkesle av yapmaz bu benim başımdan da geçmiş  bir olay kopayı  yıllar önce aldım denedim köpek süper av yapıyordu  öbür sezonda kopay bir tavşan kovup meşenin dibine yatıyordu kovucu köpeklerde bu sıkıntılar çok yaşanıyor bunlara meal vermemek için sözün avlak veya merada bitmesi lazım birde veresiye köpek satılmasına karşıyım  köpek avda  herşey olabilir kurt kapabilir domuz kesebilir kaybolur  kurdun saldırısına uğrayan bir kopay kurtulursa bir daha av yapmaz  bunuda adam kopayı geri iade  ederse sahibine veresiye vermenin daha  çeşitli sebepler çok vs  bu konulara meal vermemek için kimsenin arkasından söz ettirmemek için merada denenip alınmalıdır bazı kopaycı doslar kopayını  birbirleriyle deyişir  istisnalar hariç  adama tavşan kopayı lazımdır domuzu kopayla  deyişebilir birine domuz kopayı lazımdır  ama onun dışında adam iyi olsa  niye deyişsin  ondan sonra seninki kovmadı benim ki iyi çıkmadı adam birde uzak bir mesafeden geldi ise yaptığı masraflar cabası  dilimin döndüğü kadar bir şeyler paylaşmaya çalıştım daha çok genç avcı doslarımıza faydalı olacağına inanıyorum tüm avcı doslara saygı ve sevgilerimle

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı İrfan GÜNAL

• Müdavim Üyemiz
Ynt: KOPAY ALIP SATANLAR
« Yanıtla #1 : 07 Ekim 2011, 22:39:53 »
doğru söze ne denirki,ustam çok doğru söylemişsin ama maalesef art niyetli insanların yaptıkları hep bu yöndedir,
İrfan GÜNAL
1977-Çanakkale

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 07 Ekim 2011, 22:45:16 »
 İRFAN BEY BİZ BU ADAMLARDAN ALIŞVERİŞ YAPMASAK UZAK DURSAK  BUKADAR SAYIDA OLMAZLAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM BİRDE HER ADAMDAN ALIŞ VERİŞ YAPILMAZ

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı Hüseyin YUVANÇ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 08 Ekim 2011, 09:44:12 »
hasan  ustaya  katılıyorum  bu  konuda  cambaz  dolu  piyasa  köpek  alacaksan  merada  deniyeceksin  birde  avcıdan  alacaksın  köpeği   yani  güven  meselesi   her  zaman  yakınındaki  bildiğin  köpeği  almakta  fayda  var   rastgele
Hüseyin YUVANÇ (ZAZA hüseyin)
1954 Buca İZMİR            0537 2567299

Çevrimdışı Osman YAMALI

• *
« Yanıtla #4 : 08 Ekim 2011, 14:58:45 »
bu sitede de köpek satan çok. herkes te bılıyor kımın ne oldugunu. bılmeyn de zaman la ögrenıyor.  bir kaç gün köpegını methedıyor. sonra bi bakıyosun köpek satılık. avcı adam avlandıgı köpegı satar mı. bunlar sanal da avcı o da köpek ticareti yapmak için.
Osman YAMALI
1982-Kastamonu

Çevrimdışı İsmail KAYA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 09 Ekim 2011, 21:09:50 »
Hasan abim dilinin döndüğünce anlatmaya çalışmış saygılar abi öncelikle ben şunu diyorum yetişkin av köpeği merada test edilmeden alınmamalı bu benim şahsi fikrim nedenine gelince ben sanaldan bu işin çok acemiliği yıllarımda kurzhaar, kopay, vede ingiliz pointeri muazzam denildi söze karşılıklı görüşmelere inanarak satın aldım af buyurun aldığım köpekler hep fıs çıktı özellikle ingiliz pointeri vede kurzhaar aldığım arkadaşlar dan bahsetmek gerekirse o yıllarda sıkı takipçisi ziyaretçisi olduğum avlak com un üyeleri idi 2006 2007 li yıllarda ama bu zatlar işin dalaveresindelermiş ne edersin yalanı bile doğrusuna uygun konuşuyorlardı bağlama sağlamdı adamlarda fakat bir ben değilmişim tongaya düşen neleri, neleri tufalamışlar zaman en güzel ilaçmış gün geldi sağ olsun üye vede duyarlı arkadaşlar sayesinde çıktı foyaları meydana tabiki langırt köy sandığı lafı uzatmayayım en güzeli yerinde bakarak görerek merada test edip beklediğimiz istediğimiz kriterlere en uygun ırkı kendimize en yakın adresten alıcı satıcı karşılıklı samimiyetle mutabık olup yetişkin av dostu sahiplenmek kanımca doğru olsa gerek.
« Son Düzenleme: 09 Ekim 2011, 21:11:59 Gönderen: İsmail KAYA »
1971-MERSİN    Dürüstlük pahalı bir mülktür . Ucuz insanlarda bulunmaz .

Çevrimdışı Ümit BERBEROĞLU

• *
  • hemşinli
« Yanıtla #6 : 09 Ekim 2011, 23:11:51 »
hasan ustam iyi bi mevzuya değinmiş,türkiye cumhuriyeti sınırları içinde bu konuda en çok ütülen bi kardeşiniz olarak,birkaç öneride ben sunayım.köpeği alırken mayer alın hem satanın merasında hemde alanın merasında deneyin,kimseye ama kimseye güvenmeyin kesinlikle,altını çizi yorum kesinlikle kimseye güvenmeyin.adamın merasında çakal yok.karaca yok köpeği domuzcu diye alıyosun veya tavşancı diye köpek çatır çatır çakal kovuyo.değerli dostlarım bu konuları yabana atmayım.köpeği kendi meranızda deneyin o şartla alın.iç ana dolu ve ege de meralar bizim buralar gibi çok sık değil.bizim karadeniz de görüş mesafesi maksimum 30 metre,ama diğer meralar açık çamlık.köpek orda av yapıyo burda yeşili görüyo,korkudan adamın yanından ayrılmıyo.başka birkonu  satan adamda 1 den fazla köpek var.denemeye gittiğinizde salıyo köpeklerin hepsini usta olan buluyo hepberaber kovuyolar av vuruluyo tamam al git yok.köpeği tek deneyin.memlekette doğru adam az var dikkatli olun
Ümit yaşar BERBEROĞLU
1974 karasu

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 10 Ekim 2011, 11:52:07 »
ARKADAŞLAR BEN BUNLARI YAZARKEN KENDİMİ AYIRMIYORUM  BU TÜR ALIŞVERİŞLERDE DENEYİP ALMAK EN GARANTİLİ YOLDUR  PARA BİTER GERÇEK ARKADAŞ VE   DOSLUK BİTMEZ BU TÜR OLAYLAR BAŞINDAN GEÇEN DOSLARIMIZ YAZAR PAYLAŞIRSA  ÇEMBERİN DARALACAĞINA İNANIYORUM KALIN SAĞLICAKLA
« Son Düzenleme: 10 Ekim 2011, 11:54:45 Gönderen: Hasan CAN »

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı Muharrem ÇEVİK

• *
« Yanıtla #8 : 10 Ekim 2011, 16:08:32 »
Bence fazla maceraya girmeden kendi çevremizden tanıdığımız bildiğimiz köpeklerden, hatta avını bir kez değil birkaç kez gördüğümüz köpeklerden almak lazım.
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2011, 09:35:40 Gönderen: Muharrem ÇEVİK »
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı İsmail KAYA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 10 Ekim 2011, 17:40:11 »
hasan ustam iyi bi mevzuya değinmiş,türkiye cumhuriyeti sınırları içinde bu konuda en çok ütülen bi kardeşiniz olarak,birkaç öneride ben sunayım.köpeği alırken mayer alın hem satanın merasında hemde alanın merasında deneyin,kimseye ama kimseye güvenmeyin kesinlikle,altını çizi yorum kesinlikle kimseye güvenmeyin.adamın merasında çakal yok.karaca yok köpeği domuzcu diye alıyosun veya tavşancı diye köpek çatır çatır çakal kovuyo.değerli dostlarım bu konuları yabana atmayım.köpeği kendi meranızda deneyin o şartla alın.iç ana dolu ve ege de meralar bizim buralar gibi çok sık değil.bizim karadeniz de görüş mesafesi maksimum 30 metre,ama diğer meralar açık çamlık.köpek orda av yapıyo burda yeşili görüyo,korkudan adamın yanından ayrılmıyo.başka birkonu  satan adamda 1 den fazla köpek var.denemeye gittiğinizde salıyo köpeklerin hepsini usta olan buluyo hepberaber kovuyolar av vuruluyo tamam al git yok.köpeği tek deneyin.memlekette doğru adam az var dikkatli olun
ümit kardeşim konuyu çok güzel bi şekilde daha detaylı açmış anlatmış eline emeğine sağlık fikirlerine sonuna kadar katılıyorum sütten dilimiz yanık yoğurdu üfleyerek yiyoruz bu yolda bende iyi niyeti çok su istimale uğrayanlardanım biz yandık başka arkadaşlar yanmasın tek diyeceğim mutlaka vede mutlaka kopay sahiplenecek arkadaşların özellikle hasan abim vede ümit kardeşimin yazdıklarını mutlaka dikkate almalarıdır, tüm camiaya kazasız belasız sezonlar dilerim.
1971-MERSİN    Dürüstlük pahalı bir mülktür . Ucuz insanlarda bulunmaz .

Çevrimdışı Bilal KAHVECİ

• *
« Yanıtla #10 : 11 Ekim 2011, 10:30:04 »
Ümit Bey konuyu yeteri ve en doğru şekilde açıklamış bana göre.
Kendisine tecrübelerini paylaştıgı için teşekkür ederim.
Herkese rastgele.
Bilal KAHVECİ
1984 KARABÜK
Sarsılmaz SP 303
Sarsılmaz Franchi
Franchi Affinity

• *
« Yanıtla #11 : 03 Kasım 2011, 08:59:38 »
Burada emektar avcılardan bir ağabeyim başından geçen bir olayı anlattı; vakti zamanında avda çok beğendiği bir köpeği tam bir maaşını vererek alır fakat köpek ona geldikten sonra neredeyse bir ay hiç av yapmaz hatta bir ara geri vermeyi bile düşünür ancak köpeği aldığı köyden başka bir avcı arkadaşına meseleyi açınca arkadaşı ona köpeği çok iyi tanıdığını söyler ve kesinlikle geri vermemesini tavsiye eder. Bunun üzerine ağabeyimiz vazgeçer ve sabreder sonra yavaş yavaş köpek estirmeye başlar ve abimiz onunla yıllarca ağız tadıyla av yapar.. Tabi her köpek böyle olacak diye birşey yok ama güvenilir arkadaşların referansları da önemli bence..
Selam ve Dua İle..
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 03 Kasım 2011, 09:43:38 »
evet muharrem bey aynı şey benim başımada geldi deneyip aldım  öbür sezon bir tavşan kovup yattı meşenin dibine  ümit beye gelince düşünce ve fikirlerine  katılıyorum ama ben şunu diyorum köpek bir kere alınır birde köpeği aldın muayer olarak parasını verdin  köpek av yapmadı bunu yazarken herkesi kastetmiyorum  bu geneli bizim kopaycılarda daha çok oluyor adamı arıyon adam telefonunu açmıyor  zaten köpeği satan adam  parayı yedi dön geri al kopayını ver paramı  adam benim canımımı alacan yok diyor çık işin içinden tabiki öyle adamlar da varki beyenmezsen geri geteir alparanı diyor bu işin adabıda budur zaten allah iyler ve dürüst kişilerle karşılaştırsın saygılarımla RASGELE

Hasan CAN
1962 ANKARA

• *
« Yanıtla #13 : 03 Kasım 2011, 13:55:34 »
Amin Hasan Abi, en iyisi soyunu iyi bildiğin bir yerden yavru alıp yetiştirmek en azından her şeyiyle kendi elinde  yetişir, huyunu suyunu bilir ona göre hareket edersiniz. tabi o da gerçekten çok uzun ve zahmetli bir iş ama olsun. Kopoyculuk zaten sevda..
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Ahmet VAROL

• *
« Yanıtla #14 : 13 Kasım 2011, 23:23:29 »
' PARA BİTER GERÇEK ARKADAŞ VE   DOSLUK BİTMEZ'(Hasan Can) İşte söz bu,öz bu.Gerçek dostlar sizden sonra sizi yaşatırlar.Gerçek dostlarda dürüstlükle kazanılır ve devam ettirilir.Her avcı köpeği ile bir ekip olabilmelidir.'En iyisi soyunu iyi bildiğin bir yerden yavru alıp yetiştirmek.Muharrem Çevik'Diyor hemşehrim.Uzun soluklu bir iştir ama iyi bir ekip oluşturmanın da en kısa yoludur.Herkese saygı ve selamlarımı sunarım.
Ahmet VAROL
1943 ANKARA / Nallıhan

• *
« Yanıtla #15 : 14 Kasım 2011, 00:40:37 »
' PARA BİTER GERÇEK ARKADAŞ VE   DOSLUK BİTMEZ'(Hasan Can) İşte söz bu,öz bu.Gerçek dostlar sizden sonra sizi yaşatırlar.Gerçek dostlarda dürüstlükle kazanılır ve devam ettirilir.Her avcı köpeği ile bir ekip olabilmelidir.'En iyisi soyunu iyi bildiğin bir yerden yavru alıp yetiştirmek.Muharrem Çevik'Diyor hemşehrim.Uzun soluklu bir iştir ama iyi bir ekip oluşturmanın da en kısa yoludur.Herkese saygı ve selamlarımı sunarım.
Aramıza hoşgeldin Ahmet abi, en kısa zamanda tanışmak ve sık sık sizi aramızda görmek, tecrübelerinizden faydalanmak dileğiyle..
Selam ve dua ile..
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Hakkı AKSOY

• *
« Yanıtla #16 : 14 Kasım 2011, 10:24:33 »
hasan abi köpeklerim zehirlendiginden beri 15 den fazla köpek aldım hepside sorunlu çıktı. kaldırıyor kovmuyor.kovuyor puskunda bırakıyor yalanın biri bin para  allah bunların şerrinden korusun 100 lerce kilometre yapıp gidip alıyorsun sonuç sıfır adamların marzereti hazır köpek
yabancılık çekiyo / ben şunu anladım vaktin varsa kendin yetiştircen ADAM GİBİ ADAM AVCILARA RASGELE
Hakkı AKSOY
1979 Aydın/ SÖKE
[/ımg]http://img406.imageshack.us/i/alexxxx.jpg/[ımg]

• *
« Yanıtla #17 : 14 Kasım 2011, 10:58:57 »
hasan abi köpeklerim zehirlendiginden beri 15 den fazla köpek aldım hepside sorunlu çıktı. kaldırıyor kovmuyor.kovuyor puskunda bırakıyor yalanın biri bin para  allah bunların şerrinden korusun 100 lerce kilometre yapıp gidip alıyorsun sonuç sıfır adamların marzereti hazır köpek
yabancılık çekiyo / ben şunu anladım vaktin varsa kendin yetiştircen ADAM GİBİ ADAM AVCILARA RASGELE
Avcı adam zaten iyi köpeği hayatta satmaz avda köpek herşeyiniz sizin(özellikle tavşan ve domuzda) satılık olanlar zaten daha kötü olanlar oluyor her zaman. Bir ihtimal Avcı olmayanlardan şansa iyi köpek alınabiliyor. bizim buralarda avcı olan da olmayanda herkes özellikle köylerde bir avcıdan enik alıp kopoy büyütüyor, köpek kendi kendine ava alışıyor ustalaşıyor köpekten anlayanlar gidip adama değerini verip alıyorlar.
Bir de köpek tanıdık bir yerden alınmamışsa çalıntı çıkma olasılığı da var, köpek hırsızları gitgide globalleşiyor burdan çalınan bir köpek ertesi gün Düzce'de yada Sakarya'da aynı şekilde oralardan çalınanlar da ertesi gün buralarda olabiliyor.
Enik olayına gelince süreci hızlandırma açısından daha büyümüş (5-6 aylık gibi) enikler tercih edilebilir(Uzun süre beklemeyi göze alamayanlar için).
Selam ve dua ile..
  • Sarsılmaz Concorde S
Muharrem ÇEVİK
1978-Nallıhan/ANKARA
İkamet BOLU

Çevrimdışı Arif KAŞLIOĞLU

• *
  • (0532 452 78 44) 0Rh+ ORTAKENT/BODRUM
« Yanıtla #18 : 14 Kasım 2011, 11:23:55 »
doğru söze ne denirki çok güzel bir konu bence bu tüm köpek konularına gecerli

BİR LAFA BAKARIM LAF MI DİYE,BİRDE SÖYLEYENE BAKARIM "ADAM MI DİYE"

Çevrimdışı Fehmi HANYALI

• *
« Yanıtla #19 : 14 Kasım 2011, 14:41:57 »
merhaba ,avcı abilerim hebinize bu sezonda rastgele ve bol avlar diliyorum.hasan abim beni cok derinden yaralayan bir konuya değinmiş .ben geçen sezon yeni aldıgım kopayım gebe kaldı, günü geçmesine rağmen doguramadı ,sezeryenle yavruları çıkardık 11taneside ölü doğdu .2saat sonrada annesi öldü resmen yıkıldım.
köpeksiz kaldım daha sonra internetten 1köpek buldum sizlerde tanırsınız adı turangümüş videoları ,köpeğin resmi ha la mevcut tam 3250tl ye mal oldu 1400km yol yaptım 1ay bana av yapma dı derken bana alıştı ve ava götürdüğüm ilk avda çıkardığı av tilki oldu   tamamen hüsran telefonlada arayınca bildik laflar söylemeye değmez.busezon da daha bir ay once yeni bir kopay aldım .çök güzel bir kopay onuda izmir seferihisar avcıları o bölgeye gelip avlanmayalım diye zehir atmışlar köpeğimi zehirlediler .onları buradan şiddetle kınıyorum çünkü bu şerefsizler avcı olamaz .insan kendi memleketinde avlanamıcakmı?neyse kaldım 2yavruyla sezon başında ortada onları eğitemedim usta köpek olmayınca ,birde eğitecek vakit bulamayınca yetiştirmek imkansız sizin anlayacağınız bi şanssızlıktır gidiyor bunları paylaşmak istedim sevgi ve saygılarımı sunuyorum .
Fehmi HANYALI
1981 İZMİR

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 14 Kasım 2011, 15:16:33 »
hasan abi köpeklerim zehirlendiginden beri 15 den fazla köpek aldım hepside sorunlu çıktı. kaldırıyor kovmuyor.kovuyor puskunda bırakıyor yalanın biri bin para  allah bunların şerrinden korusun 100 lerce kilometre yapıp gidip alıyorsun sonuç sıfır adamların marzereti hazır köpek
EVET HAKKI BEY ÇOK DOĞRU SÖYLÜRSUNUZ EN GÜZELİ YAVRUDAN YETİŞTİRMEK

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 14 Kasım 2011, 15:23:24 »
merhaba ,avcı abilerim hebinize bu sezonda rastgele ve bol avlar diliyorum.hasan abim beni cok derinden yaralayan bir konuya değinmiş .ben geçen sezon yeni aldıgım kopayım gebe kaldı, günü geçmesine rağmen doguramadı ,sezeryenle yavruları çıkardık 11taneside ölü doğdu .2saat sonrada annesi öldü resmen yıkıldım.
köpeksiz kaldım daha sonra internetten 1köpek buldum sizlerde tanırsınız adı turangümüş videoları ,köpeğin resmi ha la mevcut tam 3250tl ye mal oldu 1400km yol yaptım 1ay bana av yapma dı derken bana alıştı ve ava g..ürdüğüm ilk avda çıkardığı av tilki oldu   tamamen hüsran telefonlada arayınca bildik laflar söylemeye değmez.busezon da daha bir ay once yeni bir kopay aldım .çök güzel bir kopay onuda izmir seferihisar avcıları o bölgeye gelip avlanmayalım diye zehir atmışlar köpeğimi zehirlediler .onları buradan şiddetle kınıyorum çünkü bu ş.....ler avcı olamaz .insan kendi memleketinde avlanamıcakmı?neyse kaldım 2yavruyla sezon başında ortada onları eğitemedim usta köpek olmayınca ,birde eğitecek vakit bulamayınca yetiştirmek imkansız sizin anlayacağınız bi şanssızlıktır gidiyor bunları paylaşmak istedim sevgi ve saygılarımı sunuyorum .
FEHMİ BEY ÇOK GEÇMİŞ OLSUN  BENİM DE EN İYİ KOPAYIM GEÇEN SEZONUN ORTASINDA ÖLDÜ ODA ZEHİRLENDİ NE YAPALIM BU KOPAYCILIK ZOR İŞ  TAM ÖĞRETİYON KURT KORKUSU VAR HIRSIZ VAR KAYBOLMA VAR  HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN İZMİRE SAYGILAR SELAMLAR RASGELE

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı Osman YAMALI

• *
« Yanıtla #22 : 16 Kasım 2011, 06:29:56 »
hasan abi sende mi satılıkköpek var. yabanda ilan var. ankara mamak hasan can diye. resim yokta emin olamadım.
Osman YAMALI
1982-Kastamonu

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 16 Kasım 2011, 08:47:15 »
evet doğrudur osman bey bizim yeli ırklardan

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı Muhammet KIRAN

• *
  • ((( Kavak'lı )))
« Yanıtla #24 : 11 Şubat 2014, 13:31:06 »
Abi doğru söze ne denir. Doğru denir.

Yazdığın söylediklerin çok doğru ve örnekte vereyim benim köpeğimin birisi domuza meyilli bir arkadaş ile değiştireceğim uzaktan geliyor tavşancı getirecek domuzcuyu olacak ama içimde ya birde av yapmazsa kuşkusu var deneme şansımda yok artık kadere bahtımıza ne çıkarsa deyiip değiştireceğiz..
1979 SamsuN
''En İyi Köpek Sahibi Olduğun Köpektir''