Gönderen Konu: Özkursan fişek ne dersiniz?  (Okunma sayısı 29976 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa SUNAR

• *
Özkursan fişek ne dersiniz?
« : 21 Ekim 2011, 23:00:42 »
Merhaba arkadaşlar ismini çok duyarak aldığım ama nasip olupta kullanamadığım özkursan fişeklerden alıp kullanan arkadaşların degerli yorumlarını ve görüşlerini almak istiyorum sizce sınıfı geçtimi yoksa almakla hatamı yaptım
Mustafa SUNAR-1981
0543 716 7018 Gölhisar/BURDUR

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
Ynt: Özkursan fişek ne dersiniz?
« Yanıtla #1 : 21 Ekim 2011, 23:13:52 »
Bende denemedim..
Deneyen arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa memnun oluruz..
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 22 Ekim 2011, 22:34:44 »
:) Sınıfı geçirecek kişi alıp kullanandır, değil midir? İçindeki barut, tapanın yapısı, saçma kalitesi atıştan sonra, silaha, şoka, sıcaklığa, neme, basınca göre belli olur. Yani aldıysanız bir atın.

Eğer bilgi paylaşımı olsun derseniz, fişeğin birini kesin muhteviyatına bakın. Mümkünse hassas teraziyle tartın barutu ve saçmayı. Bizim üreticiler kimi zaman barutu abartıyor. Saçma üzerinde yazandan farklı oluyor. İsterseniz fişekten çıkan muhtevayı fotoğraflayın buraya koyun ama tartsanız iyi olur. Şayet fişeği keserken nasıl yapacağnızı bilmiyorsanız, tereddüt ediyorsanız boşverin.

Özkursan daha yeni fişek üretiyor. Birol Demirtaş dostumuzun dediği gibi en azından şimdilik özenli yapıyorlardır :) Ama denemek gerek.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Tevfik DEKER

• Free Üye
  • *
    • Temin Doğa Sporları
« Yanıtla #3 : 23 Ekim 2011, 02:24:53 »

Yaklaşık bir aydır satıyoruz. Müşterilerimiz çok memnun. Geçen hafta açılışta çok randıman aldılar. Avınız bol ve daim olsun.Rasgele.

www.e-temin.net

http://www.e-temin.net/?kategori-20-12-Kalibre.html=&cid=20&brw=&offset=&mrk=38&src=&order=&direction=&kactane=36&stock= linkine tıklayarak inceleyebilir ve denemek için alabilirsiniz
Tevfik DEKER
İşimiz Tüfek, Gücümüz Fişek, Sevdamız Doğa
www.temin.com.tr Bursa

Çevrimdışı Turgay SULU

• *
  • DRAHTHAAR YOLUN SONU :)
« Yanıtla #4 : 24 Ekim 2011, 00:35:19 »
ben de açılışta bir arkadaşım dan 10 tane denemek için aldım keklik ve ordekte denedim patladıgı zaman vurmasında sorun yok ama 3 kez patlamadı patlamayanları attım dagda  , en sonuncuyu arkadasımın tufegıyle denedik patladı benim iğne ondan daha zayıf vuruyor ama avrupa fişeklerde hiç patlamamazlık yapmazdı asla, ondan sonra da yapmadı ben de 3 keklik feda edip bu markaya veda ettim . :)
eğer iğnesi ve yayı iyi vuran bir silahınız varsa alın ya da av cok olan bir yerde avlanıyorsanız :)

Turgay SULU 1969
AKSARAY - ANTALYA

Çevrimdışı Mustafa SUNAR

• *
« Yanıtla #5 : 26 Ekim 2011, 10:55:51 »
degerli yorumlarınız için teşekkür ederim
Mustafa SUNAR-1981
0543 716 7018 Gölhisar/BURDUR

Çevrimdışı Ahmet ERİŞ

• *
« Yanıtla #6 : 28 Ekim 2011, 00:27:26 »
ben de açılışta bir arkadaşım dan 10 tane denemek için aldım keklik ve ordekte denedim patladıgı zaman vurmasında sorun yok ama 3 kez patlamadı patlamayanları attım dagda  , en sonuncuyu arkadasımın tufegıyle denedik patladı benim iğne ondan daha zayıf vuruyor ama avrupa fişeklerde hiç patlamamazlık yapmazdı asla, ondan sonra da yapmadı ben de 3 keklik feda edip bu markaya veda ettim . :)
eğer iğnesi ve yayı iyi vuran bir silahınız varsa alın ya da av cok olan bir yerde avlanıyorsanız :)

Turgay kardeşim, fişeğin patlamaması tüfek sorunudur. Aynı sorunu ben de bir yıl yaşadım. Tüfeğinin markası nedir bilmiyorum ama , tüfeğinin orjinal iğnesini bul. Ya iğne ya da horozun aşınmıştır. Yan sanayii iğneleri orjinalinin aynısı olmuyor. Ben de bu yüzden çok kekliğin arkasından baktım. Ama ben sorunu çözmektense, tembellik yapıp yeni bir tüfek aldım. Tüfeğinin iğne ve horozunu incelemeni öneririm.
Ahmet ERİŞ
1958 Gökçeada- Çanakkale
0 533 579 86 92

Çevrimdışı Ahmet ERİŞ

• *
« Yanıtla #7 : 28 Ekim 2011, 00:30:44 »
Mustafa kardeşim, Burdurlusun. Büyük ihtimalle keklik avcısısın. Sana YAF 7 no. keçe tapa yı öneririm. Kekliği kağıt gibi buruşturuyor.
Ahmet ERİŞ
1958 Gökçeada- Çanakkale
0 533 579 86 92

Çevrimdışı Cemal ÖZDEMİR

• *
« Yanıtla #8 : 06 Aralık 2011, 21:30:36 »
ben 32 gr 5 numarasını keklığe ozeldıye çıkarmıslar onu kullnadım.oldukca super ımkansız atıslar yaptık arkadaslarla denemnızı tavsıye edıyorum...
Cemal ÖZDEMİR
1975 istanbul

Çevrimdışı Çetin YOLCU

• *
« Yanıtla #9 : 16 Aralık 2011, 20:03:34 »
merhaba arkadaşlar ben bir hafta öcesine kadar av mazemeleri toptan işinde çalışıyordum ve tırakya karadeniz bogesinde  kullananlar çok memnun  bizde kullanıyoruz şimdilik bi sorunyok eyer ilerleyen zamanlarda kalitelerini bozmassalar herkeze kazasız belasız hayırlı avlar dilerim herkese rasgele avınız bol olsun...!
Çetin YOLCU
1977 SAKARYA/AKYAZI

Çevrimdışı Erdal ERGUN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 19 Aralık 2011, 23:14:10 »
geçen yıl zuber kullanmıştım çok güzel verim almıştım
busene gene zuber aldım keklikte 3 hafta üst üste çok canlı kalmaya başladı bende fişek leri değiştirdim sorun ortadan kalktı o yüzden yerli fişek konusunda terettüt teyim
Erdal ERGÜN
0 541 499 79 79       BURDUR 1971

Çevrimdışı Harun KARAOSMANOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 02 Ocak 2012, 13:55:42 »
kendim alıp denemedim yalnız alıp kullanan arkadaşlardan  kapsüllerinin patlamadığı söyleniyor..İnşaallah düzelir.
Harun KARAOSMANOĞLU
1964 KASTAMONU         [email protected]
0 542 603 30 29 Kurt, Ayı dahil TAHNİT VE TROFE YAPILIR
Puanter ve Drahthaar  itinalı tavşan avı yapılır.

Çevrimdışı Osman TURALI

• *
« Yanıtla #12 : 25 Ocak 2012, 17:40:49 »
selam avcı arkadaslarım ??,, ben bu  özkursan fıseği denemek ıcın bır arkadas dan  bır kutu aldım  beratta s56   71  namlu tufeğimle grubmanı  cok cok ıyı  atıs  sonrası  basınc dan dolayı bas ağrısı da yapmıyor mıllet  gıbı 100-150  metre  den  değil ama 40 -60 metre arası  cok guzel  ordekler  dusur dum  ,,,,,  şimdide 9  kolı aldım  yenı  sezonda  aynı randımanı yakalayamazlar  belkı dıye dusun dum   tavsıye ederım  fıseklerı 4-5 numara  kullanıyorum  fıyatı da cok ıyı  ,,,saygılar herkese
Ali osman TURALI
1974 SAMSUN

Çevrimdışı Bülent HAZIR

• *
« Yanıtla #13 : 25 Ocak 2012, 17:58:15 »
bence özkursan reklamı cok guzel yapıyor. bu sayfada bile mesaj sayısı 50ye ulaşmayan yani daha yeni üye olan kişiler çok güzel diye bahsetmiş eski üyelerden çok güzel diyen yok. facede de sacma bı yorum vardı özkursanla yaptık bu avı yazıyordu kekliğe galiba 3numara atmıslar 34 gram eylul ayı gıbı :))) orda da eminmisiniz bız bunu ördeğe atıyoruz falan yazdık yoruma cevap gelmedi
Bülent HAZIR
1981 DENİZLİ şuan eğirdir

free image hosting

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 25 Ocak 2012, 18:22:48 »
bütün yerli fişekleri takip ederim neredeyse her parti malda ya da bir süre sonra baruttan kovana tapaya kadar değişikliğe gidiyorlar.maksat bir kere fişek tutulsun piyasa oluşsun.inşallah özkursan bu hataya düşmez.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Yıldırım YILMAZ

• *
« Yanıtla #15 : 25 Ocak 2012, 18:51:32 »
huglu -luger çiftemde kulandım 32gr,6no 65 adımdan4veya 5 sacma deymiş a4 kagıdına hepimiz şaşırdık aynı mesafenden,31gr titano(bior)6no nerdeyse saçma almadık yer yoktu.çok sert patlamasıda cabası,üstün performanslısı buysa ben almıyayım,alanada engel olmayayım selamlar.
Yıldırım YILMAZ
1972 AYDIN

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #16 : 25 Ocak 2012, 18:56:03 »
Mustafa kardeşim bu konuda benim kadar hassas ve pimpirikli  :) bir avcı olduğuna pek inanmıyorum belkide bayan olduğum içindir. Özellikle alır denerim. Eşim biler bu konuda çok hassas olduğumu söyler. Ördekte  12 çap 34 gram 4 numara ÖZKURSAN  fişek ile iyi, randıman aldım. Özellikle de bu gün sabah. Son 2 yıldır da yaz, kış YAF tan şaşmadım. Özellikle 20 çaptaki tüfeğim YAFI çok sevdi. ÖZKURSAN ı  12 çaptaki tüfeğim de kullandım.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Onur CANDAN

• *
« Yanıtla #17 : 25 Ocak 2012, 21:18:18 »
fiyatı cezbetmedıki fisegi alıp denıyelım o paralara garantı fisekler varken macera aramaya gerek yok
  Onur Candan
 Salihli/MANİSA
        1984
 0 545 532 0 532
      a RH(+)

Çevrimdışı Nurettin BEKAR

• *
« Yanıtla #18 : 13 Şubat 2012, 23:04:01 »
bu firma ne ki bu rakamlara fişek satıyor bir yaf. ın yanında çıkrık birde diğer italyan markalarıyla yarışıyorlar cin olmadan  yok daha iyiyiz diye denemem bile
Nurettin BEKAR
1980 manyas

Çevrimdışı Harun KARAOSMANOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 20 Mart 2012, 15:27:07 »

HEDEFE ATTIM DENEDİM PATLAMASI GÜZEL SEZONDA AVA ATAR BAKARIZ RASTGELE
« Son Düzenleme: 20 Mart 2012, 15:28:59 Gönderen: Harun KARAOSMANOĞLU »
Harun KARAOSMANOĞLU
1964 KASTAMONU         [email protected]
0 542 603 30 29 Kurt, Ayı dahil TAHNİT VE TROFE YAPILIR
Puanter ve Drahthaar  itinalı tavşan avı yapılır.

Çevrimdışı Zerin GÜNEY

• *
« Yanıtla #20 : 27 Mart 2012, 09:00:46 »
40 -60 metreler av tüfeğinin menzilinin dışında değilmidir,
bence fantazi atışı sınıfına girer .
Oraya gelip görmekte istemem  (bizde 1 metre 100 santimetreye tekabül eder ).

Zerin GÜNEY
1968 BURSA

Çevrimdışı Sabri KESKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 27 Mart 2012, 10:01:19 »
Arkadaşlar benim gürüşüm özkursan bıldırcına atarım,belki ama asla yerli fişegi dagda ne  keklige atarım, ne  domuza atarım nede  ördeğe önümden har diye  keklik kalkacak köpegimin fermasına takılatacam çelgin yalpalaya yalpalaya gidecek,saçmayı alıp yaralı giden kekligin bir  süre  sonra bir  köşede öleceginemi üzüleyimyada  köpegimin benim güzümün içine  bakıp sövüyo gibi bu kuş nereye gitti usta bakışlarınamı üzüleyim o yüzden tüfeginizin capı önemli degil keklikte asla yerli fişek kullanmayın hem avınıza hem size  yazık herkez şapkasını önüne alıp düşünsün yerli firmalarımız(wnchesterin, federalin,rc nin,legianın bizden fazlası ne diye 12 cal fişegi iyi olsa  20 cal fişegi yaramıyo bir sne  randımanlı ikinci sene başka fişek yerli fişegimizin üreticimizin hali.....

Sabri KESKİN
keskin nişancı
1979-Kayseri

Çevrimdışı Serkan KESKİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 27 Mart 2012, 11:14:36 »

Bu marka fişeği yoğun reklamından sonra bende bir kaç paket alıp avda denemiştim ama; ne yazık ki hem keklikte kullandığım fişekte ( 32 gr 5 No ), hemde ördek için kullandığım fişekte ( 34 gr 4 No ) arkadaşımın ve benim tüfeğimde ( iki ayrı tüfekte de ) patlamayan fişekler oldu.

O günden sonra ekibimizle beraber bu marka fişeği bir daha kullanmama kararı almıştık.
Serkan KESKİN  1983 Senirkent / ISPARTA -  İKAMET GELİBOLU

Çevrimdışı İrfan ÇİMEN

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 27 Mart 2012, 11:48:42 »
bende domuz dolsunu kullanmıştım hızlı kuşun yazıyor paktinde 29 gr mıydı neydi ama hızlı kurşun olduğunu biliyorum  bana güzel geldi ama kuş dolsunu kullanmadım denemekte fayda var bence
İrfan ÇİMEN
1968 GİRESUN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #24 : 27 Mart 2012, 12:39:14 »
ben kullanmadım ama daha garanti markalar var.meca ve yaf gibi.fiyat olarakta çok hesaplı değil gibi.yinede denemeden bir şey söylemek yanlış olur.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979