Gönderen Konu: sene bindokuzyüzçiftsıfır dedem bilmez ama babam hatırlar :)  (Okunma sayısı 2034 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cihangir BAYRAKTAR

• *
bir gün çıktık  ava o zaman böyle tüfekler yok manludan barut sacma sıkıştırıyoduk  neyse tavsan avı yapalım dedik saldık köpekleri basladık gezmeye  bi caykırtı koptu baktm tavsan kalkmış üstme geliyo tüfek hala boş yaklaştı menzile girince dipcikle bi patlattım tavsana  nakavt oldu macı kazandım bi tavsan cantada girdik ormana  bi caykırtı daha  baktm köpekler domuz kaldırmış domuz üstüme geliyo bastım tetiğe tüfek patlamadı dedim bu domuz kaçmaz çıkardım cakıyı atladım domuzun üstüne cat cat iki tane taktım cakıyı aldık koca bi azılı domuz.gölet vardı o zamanlar hamzabeylide  inekler su içe içe kuruttu  göleti  şmdi yok ördek bekleyelim dedik hiç unutmam sayısını 18 tane saçma attım tüfeğe  sıkıştırdım baktım bi sürü geliyo patlattım  nişan alıp inanmazsnız 25 tane ördek  düştü sürüden sürü tabi kalabalıktı çok yaptık avımızı ozaman fotoğraf makinesi yok telefonla fotoğraf çekildik  hatıra olsun diye  döndük eve elektrikler yok mum ışığında  tv izlerken  yorgunluktan sızıp kalmışım :):)

BİRAZ FAZLA ATTIM SANKİ AMA OLSUN MAKSAT MUHABBET :):)SAYGILAR RASTGELE...
Cihangir BAYRAKTAR
1992-Edirne

Biz Av Hayvanlarını Dedelerimizden Miras Almadık  Çocuklarımızdan Ödünç Aldık...