Gönderen Konu: ayak ısıtıcılar  (Okunma sayısı 14173 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kaan GENÇ

• *
ayak ısıtıcılar
« : 10 Ocak 2012, 00:01:07 »
arkadaslar gümede ayak üşümesine bir çare bulabildinizmi:) şimdi kimse yok yün çorap giy pekmez iç falan yazmasın pilli çorap -30 derece çizme 5 mm neopren çorap cep sobası bunları hep denedim:) sorun gümede hareketsiz kaldığı için parmakların aşırı üşümesi ısıtıcı tabanlık falan deneyeniniz var mı?
>br<
Kaan GENÇ
1982 ANKARA-HATAY
dişhekimi

Çevrimdışı Nazmi ALKAN

• *
Ynt: ayak ısıtıcılar
« Yanıtla #1 : 10 Ocak 2012, 00:14:55 »
Elektrik teknisyeni birinin bu işe süper bir alternatif bulduğunu görmüştüm 12w elektrik ile çalışan elastik bi malzemeden çizmenin içine rezistans yapmıştı.Geçit avlarında bekte kullandığını ve mükemmel işlevsel bişi olduğundan bahsetmişti.Ufacık bir akü götürüyor yanında.Daha profesyönel sistemlerde var bu iş için kullanılan ayak ısıtıcıları ithal olarak.
1989-Çorlu

Çevrimdışı Kaan GENÇ

• *
« Yanıtla #2 : 10 Ocak 2012, 19:22:50 »
aynı şeyi ayakkabı tabanlığına yapmıştı bi elektirik teknisyeni yalnız su ara satışta değil böle bişe yapan olsa iyi tutar bence
>br<
Kaan GENÇ
1982 ANKARA-HATAY
dişhekimi

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2012, 19:27:56 »
:) Ya bundan 40 yıl önce av yapanlara ne demeli? Yokluklar içerisindeydiler. Bu  son 10 yıldır avcılarımız şanslı. Fazla rahatlık olmamalı. Biraz avcılığın çilesi çekilmeli diye düşünüyorum. Tabi ki sağlık önemli soğuğa dikkat edecez. Rastgele
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2012, 22:35:20 »
:) Ya bundan 40 yıl önce av yapanlara ne demeli? Yokluklar içerisindeydiler. Bu  son 10 yıldır avcılarımız şanslı. Fazla rahatlık olmamalı. Biraz avcılığın çilesi çekilmeli diye düşünüyorum. Tabi ki sağlık önemli soğuğa dikkat edecez. Rastgele
:) Doğru.

Cevabını bilmiyorum. Isıtmadan önemlisi ısı yalıtımı aslında. Onun için çok soğuklar için üretilen çizmeler bence önceliklidir. Nerede var? Bilmiyorum :)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ertan SERT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2012, 22:51:18 »
çıplak ayağa noplan giyip denedinizmi üzerine yün çorap
Ertan SERT
1961 TRABZON / SAMSUN İKAMET
[imghttp://http://

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2012, 23:31:00 »
şimdilik bunla idare et arkadaşım. bundan 1 ay önce bende araştırmıştım. ayak kabı tabanına kece gıbı konulan modelını bulmuştum 9 wolt pille calışıyor du. ama lınkını kaybettım. bulayım atarım buraya lınkını. rasgele.
http://www.hepsiburada.com/Liste/evolite-el-ve-ayak-isitici-ped/productDetails.aspx?productId=outbhr&categoryId=359019
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 10 Ocak 2012, 23:39:05 »
 BULDUM bu biraz pahalı. benım baktıgım  fıyatı daha uygun du 30 tl falan dı tip şekıl sistemı aynı kalite farkı var mı bılmıyorum.
http://www.askermekani.com/main/infared_isitici_tabanlik-pmu463.html
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Güray AKAN

• *
« Yanıtla #8 : 11 Ocak 2012, 00:09:18 »
Arkadaşlar ben ısıtıcı olan her şeyi denedim. Yukarıdaki linkteki tabanlıktan kullandım, ama biraz yürüme ile kabloları tabandan ayrıldı, ithalatcı firma garantiden değiştirdi. Palalı çizme yetkililerine model verdim( fabrika Afyonda) üzerinde çalışıyorlar çizmeye monte şeklinde. Tabii bu arada warmers in ayak ısıtıcısını sipariş verdim İsviçre'ye isteyen bakabilir warmers. com'dan. Ama geçen hafta bir medikal şirkette buldum bi tabanlık üzerinde 2 saat ısı verir diye yazıyor fakat 1 saat sürüyor ısısı. Güzel olan kısmıda tabanlığı kaynatıp eski haline getirerek tekrar kullanır hale getirebiliyorsunuz. Sıvı şeklinde bir düzenek metalle reaksiyona girip katılaşıp ısı veriyor. Basit bir sistem ama iş görüyor...Avda gümede beklerken çalıştırıp öyle koyun ayağınızın altına...
http://www.somutmedikal.com.tr/tr/medikal-urunler/18-isitici-tabanlik-2.html
Güray AKAN 1970
ISPARTA Memleket, AFYONKARAHİSAR İkamet...

Çevrimdışı Coşkun AKBULUT

• *
  • kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar
« Yanıtla #9 : 12 Ocak 2012, 13:35:43 »
slm arkadaşım bende dalgıc corabı diye satılan dize kadar gelen corapı karadeniz kefkende balıkcı arkadaslar kullanıyormuş ayagı üşütmüyormuş bende her av sorası hastalıktan kırılıyorum ama av zaten kendibaşına bir hastalık ondan alıcam denicem sizde arastırın bakın isterseniz hayırlı saglıklı avlar
Coşkun AKBULUT
1970 izmit/derince     kargalar sürüyle...kartallar tek uçar

Çevrimdışı Nazmi ALKAN

• *
« Yanıtla #10 : 13 Ocak 2012, 00:29:33 »
Bahsettiğiniz ürün neopren çorap Coşkun bey ancak sadece ayağınızı ıslanmaktan koruyor. Ben botlarımın içine giyiyorum ayaklarım kuru kalıyor ancak ayağı üşütmenin önüne geçemiyor ne yazıkki.
1989-Çorlu

Çevrimdışı Yener HACIOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 13 Ocak 2012, 00:53:43 »
Arkadaşlar şu kayak için satılan hafif vede karsuyu geçirmeyen içi yünlü botlar var.alacaktım bana çok büyük geldiler.Denedim baktım çizmeden çok daha iyi gibiler denenebilir.Bu arada dip not. bende neoperenli çizme var.Yürümeye hiç gelmiyolar terletiyor.durunca üşütüyor ayaklarım su içinde kalıyor..yürüme yapılmayıp bek avı için neoprenli çizme artı neopren çorap en makulü.
lYener.HACIOĞLU-1977-SAKARYA_İSTANBUL

Çevrimdışı Kaan GENÇ

• *
« Yanıtla #12 : 13 Ocak 2012, 19:59:42 »
bana kalırsa ek bi ısıtma olmadan kaç kat giyersek giyelim hareketsiz kaldıgımız için mutlaka üşüme oluyor
>br<
Kaan GENÇ
1982 ANKARA-HATAY
dişhekimi

Çevrimdışı Bertuğ KÖMÜRCÜ

• *
« Yanıtla #13 : 20 Ocak 2012, 23:07:52 »
walla bende cernobiil marka çizme var kendi ayakabımla giriyorum çizmenin içine o özellikle yapılmış boy çizmesi allah şükür en soğuk havda dahi ki suyun içinde bekleriz genelikle hiç dokunmaz anca 5 6 saat durursan biraz biraz etkiler 2 dk yürü hemen eski haline alıo
Bertuğ KÖMÜRCÜ
1988-Ankara

Çevrimdışı Ercan KOCA

• *
« Yanıtla #14 : 02 Şubat 2012, 21:42:25 »

upload images

cabelasdan 1200 gr izolasyonlu çizme aldım dün  eksi 12 derecede karın içinde beş saat bekledim üşüme olmadı

Ercan KOCA
1972 İSTANBUL

Çevrimdışı Fatih KIRŞEHİR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 22 Mart 2012, 02:45:45 »
@Ercan KOCA   cabelas ürününüz çok güzel. fiyati ve temini konusunda bilgi verebilirmisiniz .
Fatih KIRŞEHİR
1979

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 28 Mart 2012, 23:02:53 »
Birde 1600 ve 2000 Tinsulutları incele sitesinden kesin çözüm kardeşim Ben 1600 Tinsulut boy çizmesi getirtdim Amerikalıya teşekkür etmek aklıma gelmezdi ama adamlar bu işi aşmışlar kesin çözüm.Denemiş olduğun her yöntemi denedim olmadı ama 1600 işi çözdü ayaklarını buza gömsen ayakların terliyor.

Çevrimdışı Önder ERCİYES

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 29 Mart 2012, 01:17:01 »
Ebay`da dikkatimi celti aradiginiz boyle seylermi.Ben denemedim.
http://www.ebay.nl/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570&_nkw=heizsohle&_sacat=See-All-Categories
1965
KAYSERİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 30 Mart 2012, 11:15:37 »
@ÖNDER ERCİYES merhaba verdiğiniz linkdeki ürünler çok güzel. Hollandacam olmadigi icin sitedeki diğer ürünlere bakamıyorum. sizden ricam çizme 1600 tinsulate gibi ürünleri bulabileceğim hollandada bulunan site adresi verebilirmisin. yillardir enistemiz bişeye yaramadı bari bu sene isteyimde alsin gelsin bir kaç bişey...
Fatih KIRŞEHİR
1979

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #19 : 30 Mart 2012, 11:32:25 »
Benim de cabellastan aldığım 400 thinsulate kamuflaj çizmem var bek avlarında çok rahat ediyorum.. 1200 thinsulate olsa buzun içinde dursa bile sıcak tutacağını biliyorum. Her avcıya tavsiye ederim.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Önder ERCİYES

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 10 Nisan 2012, 14:47:53 »
Hollandada dolekdurus av malzemesi bulunmuyor.Bende cabellas veya amazon.com dan siparis ediyorum.
Balik avinda Makina veya kamislardan istegin veya arzun varsa cekinme.
selamlar,Rasgele
1965
KAYSERİ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 18 Nisan 2012, 15:26:41 »
Sayin Önder Erciyes ilginiz için teşekkur ederim.. Amacim zaten enisteye birşeyler aldırtmak. öyle gelipde bıldırcınları keklikleri beleşe yemesin diye birşeyler aldırayım diyordum bende.. Bu aralar amatör balıkçılar kırşehirde sıkıntı yaşamaktadırlar. zira jandarma bilinçsizce turna avı yapan amatör balık avcılarını dahi cezai işlem yapacağım diyerek av alanından kovmaktadır. şehrimizde balıkçılık üzerine herhangi bir dernek olmadığı için avcılık kulubumüz birşeyler yapmaya çalışıyor bakalım neler olacak...
Fatih KIRŞEHİR
1979

Çevrimdışı Ulvi ŞAFAK

• *
« Yanıtla #22 : 18 Nisan 2012, 15:42:36 »
Arkadaşlar soğuk havalarda neopren tulum çizmelerden başka üşeme sorununu çözecek hiçbir malzeme yoktur
bunuların en düşük 800 .1000 .1200 .1600 tinsulahat olması gerekir ben şahsen kendim ördek avında boy tulumu
kulanıyorum yürümede terleme yapıyor ama yinede hiç bir zaman üşütmüyor
üşümeden av yapmak istiyorsanız pille çorapla hiç uğraşmanıza gerek yoktur işte boy boy tulumlar çizmeler her avcı kendine uygun olanı seçsin üşümeye son versin ..

Ulvi ŞAFAK
1965-Tekirdağ/Malkara   0545 4510569

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 15 Eylül 2012, 12:01:27 »

upload images

cabelasdan 1200 gr izolasyonlu çizme aldım dün  eksi 12 derecede karın içinde beş saat bekledim üşüme olmadı

su an cabelasın çizmelerinden birinde indirim var fakat ürün 2,000-gram Thinsulate Ultra Insulation  acaba çokmu terletir ayaklarımı diye düşünüyorum.. sonuc itibari ile en fazla -20 leri görürüz kırşehirde.. bi bilgin varsa paylaşırsan sevinirim..
Fatih KIRŞEHİR
1979